چگونگی شروع یک رابطه | چگونه یک رابطه را شروع کنیم (قسمت اول)

روابط عاشقانه ی طولانی مدت می تواند یکی از لازم ترین بخش های زندگی بوده و به ما فرصت رشد و شریک شدن راهمان با فرد دیگری را خواهد داد. بنابر این گفته، همیشه یافتن فرد مناسب در زمان صحیح و ایجاد پایه ای برای رابطه نیاز به زمان و تلاش دارد. اینکه بدانید چه می خواهید، به خودتان احترام بگذارید و نگرشی مثبت داشته باشید برای یافتن همسری که همراه شما باشد ضروری است. چگونگی شروع یک رابطه را در ادامه بیان می کنیم.

از بین بردن موانع در روابط

از خودتان بپرسید از این رابطه چه می خواهید.

درحالی که افراد زیادی فکر می کنند چون تصمیم دارند با فردی رابطه داشته باشند پس این کار را انجام خواهند داد (چه رابطه ی عاشقانه، جنسی، تشکیل زندگی یا تنها کمی صمیمیت) روابط سالم زمانی اتفاق می افتند که افراد بخواهند عشق، زندگی و صمیمیت خود را با فرد دیگری شریک شوند.

چگونگی شروع یک رابطه | به خودتان احترام بگذارید.

چگونه یک رابطه را شروع کنیم | مرکز مشاوره همکده

اگر در ابتدا برای خودتان عشق و احترام را به میزان مساوی قائل نشوید بسیاری از مشکلات در روابط ایجاد خواهند شد. همچنین چیزهای زیادی هستند که به سادگی بر اثر زخم های دوران کودکی یا شکست های ناشی از روابط قبلی آسیب خواهند دید.

 • احترام به خود یعنی پذیرش شخصیتی که دارید و همچنین بخشیدن خودتان به خاطر اشتباه هایتان. وقتی یاد گرفتید این ها را تمرین کنید یاد می گیرید شریک خود را دوست داشته باشید، بپذیرید و ببخشید.
 • وقتی به خودتان احترام می گذارید درک می کنید چه انتظاراتی دارید و شایسته ی چه نوع رفتاری هستید. این برای اجتناب از روابط خشونت امیز اهمیت دارد.

با گذشته مقابله کنید.

مسلما اخرین چیزی که شما در رابطه ی خود می خواهید یک مشکل حل نشده از روابط یا ازدواج قبلی تان است. کار کردن روی مواردی که باعث شدند رابطه ی قبلی شما موفق نباشد می تواند به شما کمک کند از انجام اشتباهات مکرر اجتناب کنید.

 • یک درمانگر می تواند کمک کند دیدگاه واضحی نسبت به الگوهای ارتباطی خود داشته و برنامه ای سازنده برای حل کردن هر مشکلی داشته باشید.
 • هیچوقت تغییر یک الگوی رفتاری کار سختی نیست. اگر نمی توانید با کسی صمیمی باشید یا رابطه ی طولانی مدتی را حفظ کنید بدانید همیشه می توانید به مرور زمان و با کمی راهنمایی خودتان را تغییر دهید.

چگونگی شروع یک رابطه | تنها به خاطر داشتن یک رابطه، وارد هیچ رابطه ای نشوید.

چگونه یک رابطه را شروع کنیم | مرکز مشاوره همکده

گاهی فشارهای اجتماعی باعث می شوند به هر قیمتی بخواهید وارد یک رابطه شوید. این یک باور نادرست است. به یاد داشته باشید نداشتن هیچ رابطه ای بهتر از یک رابطه ی بد است. اطمینان یابید علایق شما بهترین راهنمای رفتاری برای شریکتان هستند.

بدانید به مرور زمان جذب یکدیگر خواهید شد.

عشق در نگاه اول خیلی خوب به نظر می رسد اما برای بسیاری از روابط این اتفاق نخواهد افتاد. اگر حالا به کسی علاقه ندارید به این معنا نیست که فرد مقابل انتخاب بدی برای شما خواهد بود: عشق پایدار چیزی است که به مرور زمان ایجاد می شود و دوستان می توانند به عاشقان یکدیگر تبدیل شوند. وقتی درگیر صفات خوب یک فرد می شویم دیگر زیاد به ظاهر او اهمیت نخواهیم داد. خصوصیات فردی مثل مهربانی، شوخ طبعی و کنجکاوی چیزی است که در طولانی مدت باارزش خواهد بود و در نتیجه ی ان ها می توانید در طولانی مدت به فرد مقابل خود علاقه مند شوید.

چگونه یک رابطه را شروع کنیم | مرکز مشاوره همکده

چگونگی شروع یک رابطه | انتظار تغییر دادن او را نداشته باشید.

در ابتدا بی توجهی به بسیاری از چیزهایی که دوست ندارید با این امید که در نهایت بتوانید او را تغییر دهید کار ساده ای است. برخی افراد اگر بخواهند تنها می توانند خودشان را عوض کنند. اگر چیزی وجود دارد که فکر می کنید نمی توانید در طولانی مدت آن را بپذیرید دوباره در مورد شروع این رابطه با خودتان فکر کنید.

 • همچنین مراقب فردی که می خواهد شما را عوض کنید باشید. رشد کردن در کنار هم خوب است اما نباید هیچ یک بخواهید فرد دیگر را عوض کنید.

برای چیزهای کوچک سخت نگیرید.

در حالی که الگوهای خاص (مانند نوشیدن الکل؛ خشونت یا رفتارهای غیرمسئولانه) مشخصا غیرقابل قبول هستند اما چیزهای کوچک دیگری خواهند بود که ممکن است شما را آزار دهند، مانند جویدن غذا با دهان باز، انتخاب های مد یا سلیقه ی متفاوت در موسیقی. اگر این فرد شخصی است که واقعا به او علاقه دارید اجازه ندهید این ها بهانه ای برای اجتناب از صمیمیت شوند.

یاد بگیرید چه چیزی یک رابطه را سالم می کند.

چگونه یک رابطه را شروع کنیم | مرکز مشاوره همکده

تشخیص محرک های سالم و ناسالم در روابط می تواند دشوار باشد، خصوصا اگر شما در یک رابطه ی ناسالم رشد کرده باشید. خوشبختانه می توانید در مورد روابط سالم در فضای انلاین اطلاعات زیادی کسب کنید.  از این دانش برای ایجاد مرزهای سالم برای خودتان قبل از ورود در هر رابطه ای استفاده کنید.

 • برای مثال بدانید از یک فرد چه می خواهید و انتظار چه چیزی را ندارید. اگر کسی از این مرزها گذشت در حرف خود بمانید.

چگونگی شروع یک رابطه | ملاقات و دیدار

بدانید برای دیدن افرادی یا علایق مشترک کجا بروید.

اگر برای ملاقات با فردی مشکل دارید لیستی از چیزهایی که از انجام ان لذت می برید تهیه کنید. علایق مشترک می تواند انتخاب خوبی برای روابط شما باشد.

 • عضو گروهی شوید که یکی از علایق شما را دارد، مانند صخره نوردی، مطالعه یا رقص.
 • برای کاری که به ان علاقه دارید داوطلب شوید، مانند آشپزی، مراقبت از حیوانات یا گروه های سیاسی.
 • در یک کلاس عضو شوید. می توانید در یک موسسه در کلاس مورد علاقه ی خود ثبت نام کنید. آشپزی، زبان ها یا کلاس های هنری خودشان می توانند یک فرصت اجتماعی خوب برای شما باشند.

استفاده از خدمات گروه ها

چگونه یک رابطه را شروع کنیم | مرکز مشاوره همکده

برای برخی افراد ملاقات های اینترنتی شاید خوب باشد در حالی که برخی دیگر ان را با فشار زیاد یا بی فایده می دانند. اگر ملاقات های اینترنتی را انتخاب کردید به یاد داشته باشید با وجودی که ادعاهای یک فرد او را جفت بی نظیری نشان می دهد اما شناختن فردی دیگر نیاز به زمان دارد.

چگونگی شروع یک رابطه | ملاقات افراد با ارتباطات مشترک 

شما می توانید شریکی عالی را از طریق دوستان، خویشاوندان، همسایه ها یا همکاران خود پیدا کنید. ملاقات با افراد جدید را پذیرفته و در جاهایی که از شما دعوت می شود حضور یابید. اگر فردی را دیدید که توجه شما را جلب کرد با او صحبت کرده یا از فرد مشترک بین خودتان بخواهید برای شما این ارتباط برقرار کند.

 • شاید این افراد را از رسانه های اجتماعی دیده باشید، مانند وقتی که هردو برای یک دوست پست می گذارید.

منابع
wikihow.com

1 دیدگاه

 1. ممنونم نکات خوبی داشت
  و بنظرم هنوز هم میشه که دیدگاه های مختلفی هم به متن اضافه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا