چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟

مسئله عشق و عاشق شدن را همگی یک اتفاق ساده می دانیم اما مقاله رابطه و ایجاد حس عاشقانه در دنیای امروز بسیار متفاوت است و ویژگی های خاصی دارد. نکته ای که درباره پیدا کردن عشق واقعی که موضوع امروز مقاله ما هست و باید آن را در نظر داشته باشید این است که تفاوت بین عشق و وابستگی را بدانید. سعی کنید تا جایی که می توانید قبل از شروع رابطه عاشقانه با شخصی معتمد یا مشاور مشورت نمایید.می خواهیم بدانیم چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟

مراجعه به مرکز مشاوره همکده می تواند شما را در این مسیر به بهترین نحو یاری کند. مرکز مشاوره همکده اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره در ایران می باشد. این مرکز ارائه دهنده خدمات حضوری و مشاوره تلفنی روان شناسی می باشد.

ایده عشق

ایده یافتن عشق کامل و عاشقانه چیزی است که ما حتی در لحظه به دنیا آمدن آن را می آموزیم. والدین نوزادان خود را جفت می کنند و می خندند که چگونه ممکن است روزی زن و شوهر باشند. در مدرسه، دوستان و خانواده ما را در مورد دختران و پسران مورد پسند زیر فشار قرار می دهند. در سراسر دبیرستان و دانشگاه، فشار برای یافتن مورد مهم دیگری وجود دارد. تا زمان بزرگسالی، چپ و راست افراد به ما می گویند وقت آن است که “وارد رابطه  شویم” و “یکی را پیدا کنیم”.اما چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟

تعجب آور نیست که بسیاری از ما خود را به دنبال یافتن عشق خود دیوانه می کنیم، زیرا به نظر می رسد این تنها چیزی است که هر کس در مورد آن فکر می کند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کل زندگی خود را در انتظار حضور شخصی سپری کرده اند اما مطمئن نیستند که این اتفاق می افتد، این مقاله برای شما مناسب است.

۷ دلیل اینکه چرا یافتن عشق بسیار دشوار است.

برای بسیاری از افراد، یافتن یک رابطه عاشقانه ایده آل یک چالش اساسی است. شما نگران هستید که هرگز کسی را ملاقات نکنید که بتوانید با او رابطه معناداری برقرار کنید. اما چرا به دنبال عشق واقعی رفتن  این قدر سخت است؟ قبل از این که عشق پیدا کنید، ابتدا باید خود مسئله را درک کنید. ممکن است یک دلیل خاص داشته باشد که شما هنوز مجرد هستید حتی اگر نمی خواهید. شاید حتی شما در حال انجام کاری هستید که ندانسته عشق را از آن دور می کند. بیایید برخی از دلایل دشواری یافتن عشق را بررسی کنیم:

ترس از تعهد

 تعهد یک روند دشوار است که در دوست یابی مدرن مشخص می شود. بسیاری از مردم از این برچسب وحشت دارند، در حالی که دیگران از عدم اطمینان در رابطه می ترسند. به جای پرورش عشق از طریق توجه و فداکاری، افراد بیشتری ترجیح می دهند در عوض فرهنگ آن را بپذیرند. با این حال، عشق واقعی ما را مجبور به مقابله با عادات و نگرش های بد خود می کند انجام چنین کاری برای بسیاری از افراد آسان نیست.

عدم تمایل به تلاش

 بیرون رفتن از رابطه بسیار راحت تر از حفظ رابطه است. عشق به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد، اما برخی از افراد تمایلی به انجام کار ندارند و ترجیح می دهند آن را قطع کنند.

چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟ ترس از آسیب دیدگی

 مردم ترجیح می دهند وقتی می بینند مردم اطرافشان چگونه از آن آسیب می بینند به دنبال عشق نباشند. روابط ناموفق یا ازدواج های نامناسب منجر به مسائل اعتماد و ناامنی می شود که از گشودگی افراد جلوگیری می کند.

اولویت های دیگر

عوامل اجتماعی در هنگام عشق باعث دردسر می شوند. عشق در سنین بالا به تأخیر می افتد زیرا افراد بیشتری به تحصیلات خود ادامه می دهند و دوباره به والدین خود می روند. روابط همچنین به زمان، تلاش و هزینه نیاز دارد به همین دلیل بسیاری از افراد می خواهند قبل از یافتن رابطه طولانی مدت همه چیز را مرتب کنند.

درک غلط از عشق

همه از عشق دیدگاه منحصر به فردی دارند. با این حال، بسیاری از این ایده آل ها بر اساس آن چه در رسانه ها مانند تلویزیون و فیلم ها می بینیم بنا شده است. این تعاریف فرهنگی مفاهیم نادرستی مانند “یکی” را نشان می دهد که دستیابی به آن عشق واقعی را غیر ممکن می داند. پس بیایید بدانیم چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟

استانداردهای بسیار بالا

در حالی که برخی از افراد به اندازه کافی ناامید هستند و هر چیزی را تحمل می کنند، دیگران بسیار سخت گیر هستند و یا مایل نیستند به چیزی کمتر از شریک زندگی ایده آل خود رضایت دهند. این ایده که معشوق شما “باید خیلی خاص” باشد، به جای پذیرفتن کسی برای آن چه که هست بدان معنی است که بسیاری از افراد کسی را قبل از شناختن او رد می کنند.

آیا می توان هرگز عشق پیدا کرد؟

  • “آیا ممکن است عشق پیدا نکنم؟”
  • چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟

پاسخ صادقانه بله است. بخشی از مردم زندگی می کنند بدون اینکه هرگز رابطه عاشقانه ای را تجربه کنند. اشکالی ندارد تنها بودن همواره با بروز مشکل نیست و بودن با کسی به طور جادویی تمام مشکلات شما را برطرف نمی کند. به دوستان خود که در یک رابطه عاشقانه هستند فکر کنید. در یک نقطه یا مرحله دیگر می دیدید که عاشق بودن همیشه احساس دیدنی های زیبا مانند رنگین کمان و پروانه نیست. نکته مثبت در مجرد بودن این است که با مشکلی که بسیاری از افراد مرتبط با آن روبرو هستند روبرو نخواهید شد. همچنین نباید نگران این باشید که تا آخر عمر تنها بمانید.

یافتن عشق رمانتیک اوج شما به عنوان یک انسان نیست. گرچه عشق می تواند شما را به عنوان یک شخص ثروتمند کند، اما این نباید تنها هدفی باشد که برای خود دارید. مجردی به شما امکان می دهد تا به ارتفاعات جدیدی برسید و آرزوهایی را تحقق ببخشید که اگر در بند عشق باشید ممکن است قادر به انجام آن نباشید. سرانجام، بسیاری از مردم فکر می کنند هرگز عشق پیدا نخواهند شد تا زمانی که کار خاصی را انجام دهند. شما هرگز نخواهید فهمید که چه اتفاقی برای شما می افتد زیرا عشق چیزی نیست که بتوان آن را پیش بینی کرد. به جای این که زندگی خود را به عنوان “بی عشق” بپذیرید، باید در برابر این امکان با ذهن باز بمانید و از فرصت هایی که پیش روی شما قرار می گیرند، استقبال کنید.

کاری که می توانید را در انتظار عشق انجام دهید.

همانطور که منتظر آمدن عشق هستید، باید برای آن آماده باشید. در واقع مسئله این نیست که “خودتان را بیرون بگذارید” و هر برنامه دوست یابی موجود را امتحان کنید. می توانید وقت خود را به عنوان یک فرد مجرد به روش های سالم و مهم تر بگذرانید. این دوره را مانند درست کردن یک اختراع شخصی تصور کنید.  در حال حاضر، هدف شما توسعه مهارت های خود و رشد به عنوان یک فرد است. در این جا چند کار وجود دارد که امروز می توانید برای خود انجام دهید:

بر روی شغل خود کار کنید.

وقتی به طور فعال عشق را دنبال نمی کنید، خواهید دید که وقت زیادی برای تمرکز روی خود و اهداف شغلی خود دارید. این زمان را برای درخشش در محل کار خود اختصاص دهید و به یک دارایی ضروری برای شرکت خود تبدیل شوید. عالی است که تا زمانی که عشق پیدا می کنید شغل مستقر داشته باشید، زیرا نگرانی های مالی نگرانی کمتری برای رابطه شما خواهد بود.

سرگرمی های جدید پیدا کنید.

چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟

دنیا چنین مکان جذابی است. چرا یک سرگرمی یا علاقه ای پیدا نمی کنید که علاقه مند به آن باشید؟ وقتی مجرد هستید، می توانید آزادانه یاد بگیرید و از خود لذت ببرید بدون این که لازم باشد شخص دیگری را راضی کنید. بعلاوه، ممکن است هنگام کاوش در اشتیاق خود با کسی آشنا شوید که علایق شما را هم دنبال می کند.

متناسب و سالم باشید.

هیچ چیز جذاب تر از یک فرد شاد و سالم نیست. این را به عنوان یک نکته مناسب برای درست غذا خوردن، متعهد بودن به یک برنامه تمرینی و خوابیدن هر روز ساعت کامل معرفی کنید. نه تنها شما با سلامتی “درخشش” خواهید داشت، بلکه بدن در طولانی مدت از شما برای مراقبت شما تشکر می کند.

ماجراجویی را در آغوش بگیرید.

با داشتن شرایط خوب و آزاد، می توانید به ماجراجویی که همیشه می خواستید بروید. اگر وسیله سفر دارید، این زمان را برای این کار اختصاص دهید. یا شاید یک فرصت شغلی در مکان دیگری خود را نشان دهد. شما آزاد هستید که خطرات را برای خودتان بپذیرید.

مهارت های زندگی را بیاموزید.

پخت و پز ، تمیز کردن، تعمیر اشیا ! در اطراف خانه شما چیزهای زیادی وجود دارد که باید قبل از برقراری رابطه طولانی مدت با کسی یاد بگیرید. چرا اکنون و قبل از شروع زندگی با شخص دیگری این مهارت ها را نمی آموزید تا استرس خود را از بین ببرید؟

چگونه عشق واقعی خود را پیدا کنیم؟ ترک عادت های بد

در حالی که منتظر هستید عشق به بهترین نسخه از خود تبدیل شود ، هیچ وقتی را از دست ندهید. عادت های بد و اختلالات غیر جذاب مانند سیگار کشیدن، خوردن غذای نامناسب یا تأخیر مداوم را ترک کنید. نه تنها همه اطرافیان شما از این تغییرات قدردانی می کنند، بلکه هنگامی که بهترین قدم خود را جلو می گذارید به احتمال زیاد کسی را تحت تأثیر قرار می دهید.

اجتماعی تر باشید.

بسیاری از مردم دوست دارند تا آن جا که ممکن است در  خانه بمانند. متأسفانه، شما نمی خواهید فردی باشید که از راحتی خود در خانه دست بکشید و پای در اجتماع بگذارید. به عنوان یک فرد مجرد، باید در بیرون رفتن و ملاقات با مردم آزاد باشید. با همکاران و دوستان قدیمی خود دیدار کنید یا دوستان جدیدی پیدا کنید.

 

 

منابع
hackspirit.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا