اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید.

اصولا زندگی و ازدواج با یک فرد خودشیفته بسیار سخت و طاقت فرسا است. در ظاهر آن ها فریبنده و جذاب هستند و شاید به همین دلیل هم با آن ها ازدواج کرده اید. از طرف دیگر این مدل افراد فوق العاده روابز را دستکاری می کنند، خودمحور هستند و کم تر به احساسات شما اهمیت می دهند. شاید با یک فرد خودشیفته ازدواج کرده اید. باید بدانید که طلاق از آن ها نیز شرایط دشواری دارد، زیرا آن ها خود را به مرکز جهان تبدیل کرده اند. اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید.

اگر آن ها خودشیفته هستند و راهی برای بهبود خود باز نگذاشته اند، طلاق به سلامتی و زندگی شما کمک می کند. بنابراین بسیار مهم است که شهامت خود را حفظ کنید.  برای بهبود شرایط خود در این زمینه می توانید به مرکر مشاوره همکده مراجعه نمایید. مرکز مشاوره همکده ارائه دهنده خدمات حضوری و مشاوره تلفنی روان شناسی به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره در ایران می باشد.

جدایی از فرد با شخصيت خودشیفته

در ادامه مقاله هر آنچه که لازم است در ارتباط با یک فرد خودشیفته و جدایی از آن بدانید، آورده شده است. قبل از شروع بهتر است بدانیم اختلال شخصیت خودشیفته یا NPD چیست؟! اختلال شخصیت خودشیفته یا NP یک بیماری روحی واقعی و عمیق است. فرد مورد نظر خیلی زود می تواند آزاردهنده، ناامید کنندا، بی ادب یا حتی خودخواه باشد. در یک مرحله بالاتر این فرد حتی می تواند مبتلا به NPD هم باشد. این افراد فکر می کنند به معنای واقعی کلمه خدا هستند.

عموما مبتلایان به NPD ، روابط بد، فعل و انفعالات بی ثبات و فقدان همدلی کامل دارند. با این حال اکثر افراد خودشیفته بسیار جذاب هستند و با اعتماد به نفس، تکبر، ظاهر زیبا و تمایلات خاص، شما را شیفته خود می کنند. در عین حال جدایی از یک فرد خود شیفته در صورتی که هیچ راهی نباشد، آسان نیست. زیرا ممکن است سال ها طول بکشد تا بفهمید این فرد شما را با دروغ فریب داده است.

نشانه های افراد خودشیفته

نشانه هایی برای خودشیفتگی در افراد وجود دارد که تقریبا همه می توانند آن ها را ببینند. اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید. نشانه ها عبارتند از:

  • اعتقاد به این که آنها از دیگران بهتر هستند.
  • مجبورید دنیای اطراف خود را تحریف کنید تا بهتر با دیدگاه های آن ها سازگار شوید.
  • توجه و تمجید مداوم می خواهند.
  • خواستار امتیازات ویژه هستند.
  • با شایعات و زورگویی ها قصد دارند دیگران را تابود کرده و خودشان را بسازند.
  • دروغ می گویند
  • به دیگران لقب دیوانه می دهند و چیزی را به خاطر نمی آورند.
  • شرکای زندگی خود را منزوی می کنند.
  • به علاقه و زندگی دیگران اهمیت نمی دهند.

حال که با این نکات آشنا شدیم اجازه دهید تا به بررسی نکات در ارتباط با جدایی از افراد خودشیفته بپردازیم.

نکاتی برای جدایی از افراد خودشیفته

زمانی که می خواهید از یک فرد خودشیفته جدا شوید و هیچ احساس راحتی ندارید، لازم است تا کفش آهنین به پا کنید. در واقع جدایی از فرد خودشیفته بیشتر شبیه به یک مبارزه خواهد بود. پس باید حسابی آماده باشید. این نکات می توانند در ادامه مسیر به شما کمک کرده و راه های دقیقی را ارائه دهند.

یک وکیل متخصص پیدا کنید.

از آنجا که خودشیفتگی شرایط روحی متوسط ​​شما نیست، شما به شخصی احتیاج دارید که بداند چگونه با خودشیفتگی مقابله کند. ممکن است واقعاً دشوار باشد، اما حقوقدانانی هستند که قبلاً با این مدل افراد و شرایط برخورد کرده اند. در حالی که هر وکیل طلاق می تواند به شما کمک کند تا جدایی خود را نهایی کنید، به دنبال یکی از متخصصان مقابله با خودشیفتگان بگردید. هنگامی که آن ها را شکست دادید، خوشحال خواهید شد که این کار را کردید.

ممکن است با التماس به راحتی شما را رها نکنند.

اگر شما کسی هستید که روند جدایی را انتخاب کرده اید، برای تلاش به جهت مبارزات آماده شوید. اگر هنوز هم از هم جدا نشده اید، به این معنی است که کماکان در حلقه خواسته های او گیر کرده اید. به همین دلیل است که آنها به راحتی شما را رها نمی کنند. آنچه متداول است این است که آن ها “قول تغییر خواهند داد”.

آن ها بلافاصله سعی می کنند کارهایی را برای شما انجام دهند تا احساس عالی بودن کنید. وقتی مشخص شد که  نمی خواهید به زندگی بازگردید فضای آن ها به سرعت تغییر می کند. آن ها با گفتن جملاتی مانند بدون من به هیچ نتیجه ای نمی رسی یا هرکز شخصی به خوبی من نخواهی یافت، شما را تهدید می کنند. نگران نباشید ، این طبیعی است. گوش نکنید و برای بازگشت به آنها کاری نکنید. ارزشش را ندارد. اما اشتباه نکنید، ترک آن ها برای همیشه آسان نخواهد بود. مهم است که شما شجاعت داشته باشید که به دوره ادامه دهید.

سعی نکنید با آن ها منطقی رفتار کنید.

اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید.

هیچ چیز شما را نسبت به همسر قبلی خود با این شرایط بیشتر نا امید نمی کند. اما منطقی رفتار کردن با آن ها هم تاثیر چندانی ندارد. وقتی با افکار منطقی به سراغ فرد خودشیفته می روید، آن ها اهمیتی نمی دهند. آن ها چنان در دیدگاهشان که چه اتفاقی افتاده درگیر هستند که شما را نمی بینند. تمامی دیدگاه های منطقی تان را برای افراد منطقی نگه دارید. اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید.

پیوند های نادرست را بشکنید.

در هر نوع رابطه خودشیفتگی ، معمولاً یک پیوند آسیب دیده وجود دارد – ارتباطی بین سو استفاده کننده و قربانی از طریق تجارب شدید احساسی مشترک. برای اینکه، این رابطه را برای همیشه ترک کنید، باید این پیوند را بشکنید. دلیل شکستن این پیوند دشوار است و آن اعتیاد آور بودن آن است. این واقعاً می تواند به سلامت روان شما آسیب برساند ، زیرا شما ممکن است در زمان سو استفاده های مکرر دچار استرس و غم شوید.

اما در صورتی که رقتار مناسب آن ها را صورت دهید، مورد تایید حواهید بود. قربانی غالباً واقعاً نمی داند چه اتفاقی می افتد، زیرا تاکتیک های دستکاری و عشق متناوب قربانی را در چرخه خود سرزنش و ناامیدی قرار می دهد تا محبت شریک زندگی خود را جبران کند. آن ها سرانجام خسارت وارده را می بینند و متوجه می شوند که این تقصیر آنها نبوده است. اگر با یک خودشیفته رابطه دارید، پس به سادگی باید یاد بگیرید که برای خود بایستید و این پیوند را بشکنید. بدانید که شما در این امر حق انتخاب دارید.

ارتباط با آن ها را محدود کنید.

به همان اندازه که ناامیدکننده هستند، با آنها درگیر نشوید. همه چیز در این دوران فناوری می تواند پیچیده و سخت باشد. بنابراین هرچه ارتباط کمتری با آن ها داشته باشید، بهتر است. اگر لازم است با آن ها صحبت کنید، از طریق وکیل خود صحبت کنید. می توانید آنچه را که باید گفت به وکیل خود بگویید و آن ها می توانند برای شما صحبت ها را منتقل کنند. به این ترتیب، شما از تصویر خارج شده اید و آن ها نمی توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

احساساتی نشوید.

هر فرد خودشیفته با رفتار خاصی قصد دارد از شما سو استفاده نماید. زیرا وقتی احساساتی می شوید، تبدیل به شخص مورد علاقه آن ها خواهید شد. آن ها شما را وارد دادگاه می کنند و سپس قاضی و شاهدان احساسات ناامیدی شما خواهند بود. به یاد داشته باشید که افراد خودشیفته بسیار جذاب هستند. آن ها تصویری را ترسیم می کنند که به آنها جلوه مناسبی می دهد و شما بد به نظر می رسید. هرچه در کل روند احساسات کمتری داشته باشید، بهتر به نظر می رسد. اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید.

همه چیز را ثبت کنید.

از آنجا که مواردی مانند پست صوتی، متنی و ایمیل قابل ویرایش هستند، شما باید همه موارد را ضبط کنید. نسخه هایی از ایمیل ها، پست های صوتی و متن های خود را نگه دارید. این کار وقت گیر است (و آزار دهنده است)، به همین دلیل واقعاً بهترین کار این است که تمام تماس با آن ها را محدود کنید. قبل از محاکمه، حتماً نسخه هایی از هر مکالمه گذشته را برای وکیل خود ارسال کنید تا آن ها آن را در دسترس داشته باشند. همچنین می توانید از هرگونه تهمت یا زورگویی در شبکه های اجتماعی عکس بگیرید. آن ها می توانند هر زمان که بخواهند این مورد را حذف کنند، بنابراین به محض مشاهده آن، یک عکس بگیرید.

برنامه ریزی کنید.

همانطور که می بینید، این روند آسان نیست. طلاق هر کسی دشوار است و طلاق یک خودشیفته با مسائل دیگری همراه است. قبل از شروع به یک آزمایش، برنامه ریزی کنید. بهتر است برنامه شما این باشد که تمام دارایی های خود را به روشی منطقی جدا کنید تا بتوانید زندگی خود را ادامه دهید. با این حال ، خودشیفتگان منطقی نیستند. از نظر آن ها همه یا هیچ چیز نیست. آن ها همه چیز را می خواهند و قصد دارند برای همه آن بجنگند. به برنامه خود پایبند باشید. در برخی از زمان ها، ممکن است احساس کنید که باید تسلیم شوید، اما اینطور است. اگر می خواهید از همسر خودشیفته خود جدا شوید، این نکات را بدانید.

اگر فرزند دارید، آن ها را در اولویت قرار دهید.

گاهی اوقات ، افراد خودشیفته نسبت به همسر و فرزندان بسیار بد دهن هستند. در این صورت، همه موارد را مستند کنید تا بتوانید ثابت کنید که بهترین فرد برای حضانت فرزندان خود هستید. طلاق برای بچه ها سخت است، اما دائماً درمورد همسر سابق خود صحبت کردن سخت تر است. این چیزی است که شما باید از چشم و گوش آن ها دور نگه دارید. برای حضانت بجنگید، اما انتظار داشته باشید که با شریک زندگی خود ملاقات داشته باشند.

 

 

منابع
hackspirit.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا