چند نشانه احترام شریک زندگی به شما چگونه است؟

احترام شریک زندگی به شما باید به گونه ای باشد که شما آن را در رابطه خود حس کنید. همچنین هیچ وقت از تنهایی نمی ترسید. چه کودکان و چه بزرگسالان نیاز به تربیت مناسب دارند. تربیت فرزندان در این دوره بسیار مهم است. همان طور که ما در دوران مدرسه و دانشگاه برای فرزند خود تلاش می کنیم در این دوره نیاز به حساسیت بیشتری داریم. چرا که در این دوره بیشتر احساسات کودک شکل می گیرد. حتی اگر مراقب نباشیم ممکن است اتفاقای مثل اضطراب یا افسردگی در کودک ما اتفاق بیفتد.

در دنیایی که زندگی می کنیم اختلالات روانی بسیاری وجود دارد. برخی از این اختلالات روانی را ممکن است بشانسید. موفقیت لازمه تلاش و کوشش است. شما اگر می خواهید کودکتان در ایده موفق تر شود باید از امروز عزت نفس او را تقویت کنید. اگر کودک بتواند هر دو گزینه عزت نفس و اعتماد به نفس را در خود ایجاد کند پیروز خواهد شد. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند نشانه احترام شریک زندگی به شما چگونه است،‌ چگونه است.

رفتار بزرگسالان و یادگیری احترام شریک زندگی به شما

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

این رفتار ممکن است در هر فردی به وجود بیاید. این که بگوییم فرد چه نوع رفتاری را در چه لحظه ای انجام خواهد داد غیر قابل پیش بینی و درست نیست. وقتی یک مشاور با شخص مورد نظر صحبت می کند رفتار های او را تشخیص می دهد. تشخیص رفتار باعث می شود که مشاور بداند چه کاری انجام دهد تا فرد بتواند رفتار خود را مدیریت کند. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند نشانه احترام شریک زندگی به شما چگونه است؟، صحبت کنیم.

چیزهایی که به طور طبیعی وقتی احترام شریک زندگی به شما ایجاد می شود اتفاق می افتد

بدون احترام به خود، نمی توانید واقعاً خود و زندگی خود را بهبود بخشید. زیرا احترام به خود پایه و اساس زندگی است که ما می سازیم. وقتی آن پایه وجود نداشته باشد، چیزی برای ساختن نداریم. احترام به خود بر روابط شما، شغل شما، دیدگاه شما نسبت به خودتان… تقریباً همه چیز تأثیر می گذارد. متأسفانه، بسیاری از مردم احترام زیادی برای خود قائل نیستند. این از نداشتن رابطه خیلی خوب با خود ناشی می شود. اما خوشبختانه، هرکسی می تواند یاد بگیرد که چگونه با تغییر الگوهای فکری خود را دوست داشته باشد و به خود احترام بگذارد.

اگر انگیزه زیادی برای دوست داشتن خود ندارید، شاید بتوانیم شما را متقاعد کنیم که با این چیزهایی که زندگی را تغییر می‌دهند، شروع کنید.

نکته

“احترام به خود و احترام شریک زندگی به شما در تمام جنبه های زندگی شما نفوذ می کند.” – جو کلارک. در این‌جا چند چیز وجود دارد که وقتی شروع به احترام به خود می کنید اتفاق می افتد:

عشق به خود را نیز یاد می گیرید

عشق به خود و احترام به خود تقریباً دست به دست هم می دهند. افرادی که عزت نفس بیشتری دارند، ارزش خود را بهتر نشان می دهند که به معنای عشق بیشتری به خود است. یادگیری دوست داشتن و علاقه به خود پیامدهای عمیقی برای زندگی شما دارد. اولا، شما هیچ وقت اگر شخصی احترام مقابل برای شما قائل نباشد دوست نخواهید داشت.

نکته

دیگر دوستی یا روابط سمی را به زندگی خود دعوت نخواهید کرد. زیرا میزان عشقی که به خودتان دارید اجازه نمی دهد. شما در انتخاب های غذایی ضعیف افراط نخواهید کرد زیرا فقط می خواهید چیزهای دوست داشتنی را در بدن خود قرار دهید. شما شغلی را که از آن متنفر هستید نمی پذیرید. زیرا این بدان معناست که به اندازه کافی خودتان را دوست ندارید یا برای انجام کاری که واقعاً از آن لذت می برید، احترام به خود نمی گذارید. این فهرست همچنان ادامه دارد، اما نکته اینجاست که احترام به خود راه را برای عشق به خود هموار می کند.

یاد خواهید گرفت که بیشتر دوست داشته باشید تنها باشید.

افرادی که به خود بی احترامی می کنند معمولاً تنهایی را دوست ندارند زیرا این به معنای تنهایی با افکار و احساسات خود است و این باعث وحشت آن‌ها می شود. اگر احترام زیادی برای خود قائل نیستید، احتمالاً خودتان را زیاد دوست ندارید و اجازه می دهید که خودگویی های منفی زیادی داشته باشید. با این حال، وقتی احترام به خود و احترام شریک زندگی به شما متقابل است، خودگویی مثبت را هم تمرین می کنید. و رفتارهای محبت آمیز بیشتری انجام می دهید، به این معنی که در واقع منتظر زمان تنهایی خواهید بود.

برای شما مهم نیست که دیگران چه فکر می کنند

افراد با ارزش و عزت نفس پایین تمایل دارند به دیگران برای پذیرش و تحسین نگاه کنند. با این حال، هنگامی که دیدگاه خود را نسبت به خود تقویت کنید، همه چیز تغییر خواهد کرد.

با احترام شریک زندگی به شما جهان کمی روشن تر به نظر می رسد

وقتی دیدی منفی نسبت به خود داشته باشید، نسبت به دنیای اطرافتان نیز دیدی تاریک خواهید داشت. افکار شما واقعیت شما را دیکته می کنند، بنابراین هر آنچه در خود می بینید به زندگی شما نیز سرایت می کند. بنابراین، با احترام و دوست داشتن خود، یاد خواهید گرفت که دیدگاه مثبت تری داشته باشید، که به شما کمک می کند هم نسبت به خودتان و هم به دنیایتان خوش بین باشید.

چند نشانه احترام شریک زندگی به شما چگونه است؟

روابط موفق مانند ساختمان‌ها هستند: شما می‌توانید آن‌ها را تا جایی که دوست دارید بسازید، اما پایه‌ها باید محکم باشند تا ساختمان بتواند در برابر آن مقاومت کند. برقراری روابط دو رکن اصلی را به عنوان پایه های خود تشکیل می دهد: عشق و احترام شریک زندگی به شما. گاهی اوقات آن‌ها با یکدیگر ارتباط دارند. اما بیشتر اوقات باید آن‌ها را جداگانه در نظر بگیرید و باید روی هر دوی آن‌ها کار کنید. این کار باعث می شود تا مطمئن شوید که رابطه شما به هم نمی خورد.

نکته

تشخیص احترام می تواند بسیار دشوارتر از عشق باشد. ممکن است شریک زندگی‌تان نشانه‌های زیادی از عشق به شما نشان دهد. اما این ممکن است راهی باشد برای روش‌هایی که به شما بی‌احترامی می‌کنند. شما فکر می کنید آنها شما را بیشتر از هر چیزی دوست دارند. اما در دراز مدت این یک راه برای فاجعه در رابطه است. این به این دلیل است که روابطی که فقط بر پایه عشق بنا شدند بسیار خودخواهانه و خودخواهانه هستند.

احترام شریک زندگی به شما و ارتباط آن با محبت

فردی که فقط محبت نشان می دهد. اما در واقع برای خوشحالی شریک زندگی خود نیز تلاش نمی کند. یک شریک واقعاً دلسوز به شما به عنوان انسانی که به او وابسته نیست احترام می گذارد. اگر شک دارید یا افکار دیگری دارید، در این‌جا چند نشانه وجود دارد احترام شریک زندگی به شما چگونه خواهد بود.

احترام شریک زندگی به شما چگونه است؟

در این‌جا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد شریک زندگی شما به شما احترام می گذارد

“واقعی ترین شکل عشق این است که چگونه با کسی رفتار می کنید، نه احساسی که نسبت به او دارید.” استیو هال

آن‌ها زیاده خواه نیستند

فرض کنید شریک زندگی شما سعی نمی کند کنترل کند که با چه کسی بیرون می روید. یا سعی نمی کند خود را در هر تعامل اجتماعی که دارید وارد کند، این نشانه خوبی است که به شما احترام می گذارد و به شما اعتماد دارد. آن‌ها به رابطه شما اطمینان دارند و به شما اعتقاد دارند که از مرزهایی که قبلاً تعیین کردید تجاوز نکنید.

این نشان می دهد که آن‌ها به استقلال و فرآیند احترام شریک زندگی به شما اهمیت می دهند. اگر آن‌ها می خواهند با دوستان شما معاشرت کنند – عالی است. اما اگر آن‌ها سعی می کنند شروع به کنترل افرادی کنند که می بینید، احتمالاً یک علامت خطرناک است.

می دانند که نه گفتن چگونه است

یک شریک خوب و محترم می داند که شما چه چیزی را دوست ندارید و هر کاری که ممکن است برای جلوگیری از آن انجام می دهد. اگر نمی خواهید چیز خاصی را در رختخواب امتحان کنید، به آن احترام می گذارند و به چیزی که هر دوی شما را خوشحال می کند، پایبند می مانند. ‌

شریک زندگی‌تان برای انجام کاری که 100% به آن علاقه ندارید، هیچ فشاری بر شما وارد نمی‌کند. این شانسی است که به شما و انتخاب‌هایتان در مورد بدنتان احترام بگذارد.

آن‌ها با شما صادق هستند

یک شریک خوب هرگز سعی نمی کند شما را از اخبار بد در امان نگه دارد. زیرا می داند که شما را ناراحت می کند. اگر چیزی اشتباه باشد او با شما صریح خواهند بود و این نشان می دهد که به هوش و توانایی شما در تصمیم گیری احترام می گذارند. این همچنین نشان می دهد که آن‌ها به اندازه کافی در رابطه به شما مطمئن هستند. هرگز خوب نیست که به شما دروغ گفته شود و اگر احترام شریک زندگی به شما وجود دارد، هرگز این اتفاق نمی افتد.

نکته

همانطور که روان درمانگر دکتر بارتون گلداسمیت اشاره می کند، «آنچه صداقت به شما می دهد آرامش زیادی است. دانستن اینکه می‌توانید به طور ضمنی به همسرتان اعتماد کنید، به شما این امکان را می‌دهد که بهترین خودتان باشید. همچنین رابطه‌تان به پیشرفت ادامه خواهد داد. زیرا می‌توانید انرژی مثبتی را که برای عبور از فراز و نشیب‌های زندگی به آن نیاز دارید، به یکدیگر بدهید.

شریکی که به شما گوش می دهد معنای واقعی احترام شریک زندگی به شما است

آیا تا به حال این احساس را داشتید که فقط در حال صحبت با یک شخص بی احساس هستید؟ اگر شریک زندگی تان این احساس را در شما ایجاد می کند، این نشانه آن است که او به آنچه شما می گویید احترام نمی گذارد یا به آن اهمیت نمی دهد. یک شریک متعهد با دقت به شما گوش می دهد و بر اساس آن پاسخ می دهد. اگر واقعا به شما گوش می دهند و درگیر می شوند، این نشانه خوبی است که برای شما احترام زیادی قائل هستند.

احترام شریک زندگی به شما یعنی آن‌ها به دستاوردهای شما افتخار می کنند

یک شریک زندگی خوب و محترم اهدافی را که برای خود تعیین کردید – از لحاظ فیزیکی، عاطفی، حرفه ای، تحصیلی و غیره – می شناسد. همچنین در مسیر رسیدن به آن‌ها از شما حمایت خواهند کرد.

هنگامی که به آن اهداف دست یابید، شریک زندگی شما آشکارا به شما افتخار خواهد کرد و حتی ممکن است در مورد دستاوردهای بزرگ شما با دوستان خود صحبت کند. این نشانه آن است که آن‌ها واقعاً به پیشرفت شما به عنوان یک شخص و شادی شخصی شما اهمیت می دهند.

احترام شریک زندگی به شما یعنی آن‌ها قابل اعتماد هستند

اگر شریک زندگی‌تان شما را مجبور می‌کند ساعت‌ها در شب ملاقاتتان منتظر بمانید، یا هرگز به پیام‌های شما پاسخ نمی‌دهد، نشانه چیست؟ این نشانه آن است که او واقعاً روی رابطه شما سرمایه‌گذاری نمی کند.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا