چند نمونه بحث های رایج در هر رابطه (و نحوه اجتناب از داشتن آنها)

بحث های رایج در هر رابطه می تواند مسیر زندگی زوجین را دچار مشکلاتی کند. همه ما می دانیم که در هر رابطه ای بحث و جدل وجود دارد. همیشه بحث و جدل در بین زوجین نشان دهنده جدایی نیست. رابطه نیاز به همکاری و مسئولیت پذیری هر دو طرف و زوجین دارد. همه ما دوست داریم روابط خود را در بهترین حالت ببینیم. حتی انسان ها دوست دارند همیشه بهترین باشند. بهترین بودن صرفا از نظر کاری و پیشرفت شغلی نیست. گاهی اوقات شما بیایید ارتباطات خود را پیشرفته کنید. همیشه نباید به این فکر باشید که صرفا برای پیشرفت کردن باید از کسی جلو بزنید. شما باید رکورد هر روزه خود را بشکنید.

در روابط نکته مهم شناخت از یکدیگر است. عدم شناخت باعث جدایی در افراد می شود. جدایی آسیب های روانی بسیاری را وارد می کند. اما نکته مهم این است که ما چگونه بتوانیم با مجرد بودن بعد از جدایی کنار بیاییم؟ چه بخواهید چه نخواهید جدایی باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی در شما خواهد شد. بهتر است در مدت زمان جدایی با مشاور در ارتباط باشید تا دچار آسیب های روانی نشوید. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند نمونه بحث های رایج در هر رابطه (و نحوه اجتناب از داشتن آنها)، چگونه است.

بحث های رایج در هر رابطه و جلوگیری احساسات دردناک

این طبیعی است که در هر رابطه های ناراحتی یا بحث به وجود بیاید. افراد باید بتوانند خصوصا بعد از ازدواج قدرت کنترل خشم خود را داشته باشند. جدایی و طلاق ممکن است باعث ایجاد مشکلات روانی در هر دو فرد و اگر بچه ای وجود داشته باشد در بچه آن ها هم مشکلاتی به وجود بیاید. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره آنلاین در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند نمونه بحث های رایج در هر رابطه (و نحوه اجتناب از داشتن آنها)، صحبت کنیم.

دانشمندان توضیح می‌دهند که چگونه بحث های رایج در هر رابطه نشان دهنده عشق بیشتر است؟

هیچ کس دوست ندارد در زندگی با همسر خود بحث کند. در حالت ایده‌آل، زوج‌ها می‌خواهند با هم کنار بیایند و بدون هیچ اختلافی با هم در آرامش زندگی کنند. متأسفانه، زندگی اینگونه نیست. مهم نیست که چقدر شریک زندگی خود را دوست دارید، در یک مقطع زمانی بحث در زوجین ایجاد می شود.

بسیاری از مردم دعوا بین شرکا را یک اتفاق وحشتناک می دانند که نشان دهنده یک رابطه ناسالم است. اما آیا می دانستید که بحث در زوجین لزوما چیز بدی نیست؟ در واقع، اگر به روش درست انجام شود، می تواند بخش بسیار سالم و مثبتی از یک مشارکت خوب باشد. بیایید به توضیح دانشمندان در مورد نحوه عملکرد این کار نگاه کنیم.

نکته

دانشمندان توضیح می دهند که بحث های رایج در هر رابطه نشان دهنده عشق بیشتر است؟

کارشناسان معتقدند زوج هایی که زیاد بحث می کنند، یکدیگر را بیشتر دوست دارند

مشاجره ها نشان می دهد که هر دو طرف از نشان دادن احساس فردیت خود نمی ترسند. آن‌ها مایلند نظرات و دیدگاه‌های متفاوت خود را به شیوه‌ای مستقل بیان کنند و به نمایش بگذارند. این به این معنی است که ارتباطات بیشتری بین آن‌ها اتفاق می‌افتد. کارشناسان در همه جا موافقند که بحث در زوجین در یک رابطه مثبت ضروری است. یکی از این متخصصان دکتر استفانی سرکیس، مشاور بهداشت روان دارای مجوز است. او بیان می‌کند که طبق تجربه‌اش، اگر زن و شوهری به او بگویند که هرگز دعوا نمی‌کنند، معمولاً چیزی در رابطه آن‌ها ظاهر اشتباه است.

نظرسنجی های مختلف درباره بحث های رایج در هر رابطه

علاوه بر این، نظرسنجی‌ها نشان دادند که 44 درصد از همه افراد متاهل معتقدند که دعوا منجر به مشارکت‌های سازنده‌تر، بازتر و سالم‌تر می‌شود. حتی اگر بحث در زوجین بیش از یک بار در هفته اتفاق بیفتد. در همین حال، نظرسنجی‌ها همچنین نشان می‌دهند که شریک‌هایی که اغلب دعوا می‌کنند یا به شیوه‌ای مؤثر با هم بحث می‌کنند، جند برابر شانس بیشتری برای داشتن یک رابطه عاشقانه شاد دارند.

نکته

اما آیا این بدان معناست که شما می توانید یک روز در میان با شریک زندگی خود یک رقابت بحث و جدل بزنید؟ راز این‌جا در مبارزه با راه درست نهفته است. (اگرچه شایان ذکر است که مطالعات نشان می‌دهد حتی انواع بحث در زوجین می‌تواند منجر به روابط مثبت‌تر شود که در آن هر دو طرف راضی‌تر هستند.)

بحث و جدل در مقابل مبارزه (روش نادرست در مقابل مبارزه درست)

اگرچه کلمات “مبارزه” و “مقابله” اغلب به عنوان مترادف استفاده می شوند، تفاوت زیادی بین آنها وجود دارد. البته شباهت هایی بین آن‌ها وجود دارد: آن‌ها هر دو شامل اختلاف نظر هستند و اغلب شامل خشم و ناامیدی هستند.

دلایل بحث های رایج در هر رابطه می تواند نشان دهنده یک رابطه قوی تر باشد

حتی پس از همه این‌ها، هنوز ممکن است باور این موضوع سخت باشد که مشاجره می تواند نشانه هایی از یک رابطه قوی و سخت را نشان دهد. اما این درست است – و علم این را پشتیبانی می کند. در این‌جا برخی از دلایلی وجود دارد که چرا بحث در زوجین می تواند نشان دهنده یک رابطه قوی تر و عاشقانه تر باشد.

ارتباط بهتر

بسیاری از مردم مشکلات رابطه را حل می کنند. اما انجام این کار باعث از بین رفتن آن‌ها نمی شود. فقط باعث ایجاد و ساخت خشم می شود. زوج هایی که اغلب با هم بحث می کنند، به احتمال زیاد خطوط ارتباطی باز دارند. اگر چیزی را دوست ندارند، در مورد آن صحبت می کنند.

نکته

ارتباط یکی از مهمترین جنبه های یک رابطه است و بحث در زوجین یک شکل بسیار صادقانه ارتباط است. به این ترتیب، دور از ذهن نیست که فرض کنیم زوج‌هایی که بیشتر دعوا می‌کنند، در صورت بحث و گفتگوی سازنده، ارتباط بهتری دارند.

چند نمونه بحث های رایج در هر رابطه (و نحوه اجتناب از داشتن آنها)

«بحث تبادل دانش است. استدلال مبادله جهل است.» – رابرت کویلن. هر زن و شوهری دعوا دارند. تقریبا غیرممکن است که بیشتر وقت خود را با شخص دیگری بگذرانید و چیزی برای بحث پیدا نکنید.

آیا زوج های موفق هم بحث می کنند؟

ویکی استارک، مدیر مرکز مشاوره Sedona در مونترآ، روان‌درمانگر می‌گوید که اگرچه همه زوج‌ها در مورد زوج‌های موفق با هم بحث می‌کنند، «زوج‌های شاد به جای حمله به شخصیت طرف مقابل، درون خود و احساساتشان رنگ می‌گیرند و احساسات خود را بیان می‌کنند…»

به هر حال، روابط متشکل از دو فرد متفاوت با افکار، احساسات، ارزش‌ها و نظرات خودشان است. خوشبختانه راه هایی برای جلوگیری از این نوع بحث های رایج در هر رابطه وجود دارد. ممکن است همیشه کارساز نباشد. اما یادگیری نحوه اجتناب از بحث های رایج در هر رابطه ابزارهای بیشتری را به شما می دهد تا رابطه خود را شاد و سالم نگه دارید. چند بحثی که هر زوجی دارد و چگونه از بحث های رایج در هر رابطه دوری کند

مسائل پولی می تواند باعث مشاجره شود

زوج‌هایی که دو درآمد متفاوت را وارد رابطه می‌کنند، اغلب می‌توانند در مورد پول با هم بحث کنند. فرقی نمی‌کند هزینه‌ها را به اشتراک می‌گذارید، یا به روش خودتان پرداخت می‌کنید، پول بحث رایجی است که زوج‌ها اغلب در حال هش کردن آن هستند. در مورد هزینه های مشترک تصمیم بگیرید که چه کسی برای چه چیزی می پردازد و به آن پایبند باشید. داشتن یک برنامه، استرس را که اغلب محرک بحث پول است، کاهش می دهد.

صمیمیت و استرس روزانه

متأسفانه، وقتی صحبت از مشاجرات زوج‌ها می‌شود، این یک بحث بزرگ است. اگر برای مدت طولانی با هم بوده اید، گذراندن وقت با هم و صمیمی بودن ممکن است به دلیل سایر استرس های زندگی روزمره کنار گذاشته شود. این می تواند باعث ایجاد فاصله شود و در مورد چیزهای دیگر دعوا کند، در حالی که تنها چیزی که می خواهید این است که به یکدیگر نزدیک باشید. صحبت علنی و صادقانه با شریک زندگی خود در مورد تمایل به زمان صمیمی با هم می تواند بحث های مربوط به صمیمیت را متوقف کند.

صرف زمان بیش از حد از هم جدا

برای بیشتر روابط، گذراندن وقت با هم یکی از بزرگترین لذت هاست. وقتی یکی یا هر دو شریک زمان مورد نیاز خود را با هم نمی گذرانند، مشاجرات ممکن است به وجود بیایند. سازماندهی یک برنامه زمانی برای تنهایی می تواند به زوج هایی که تحت چیزهایی مانند تعهدات کاری یا سفرهای کاری هستند کمک کند. اطمینان از اینکه می‌توانید با وجود تعهدات شخصی و حرفه‌ای زمانی را با هم بگذرانید، باعث می‌شود بحث های رایج در هر رابطه مشکل ساز نباشد.

ارتباطات یا بهتر است بگوییم عدم ارتباط

مردم اغلب ممکن است در یک رابطه نادرست ارتباط برقرار کنند، که می تواند منجر به مشکلات و مشاجرات شود. نیکی مارتینز روانشناس می گوید: «زن و شوهر از شفافیت دست می کشند، شروع به فرضیات می کنند و شروع به پنهانکاری چیزها می کنند. این در نهایت منجر به عصبانیت و بی اعتمادی می شود. فرض کنید فقدان ارتباط باعث ایجاد شکاف در رابطه شما می شود. بنابراین کار بر روی مهارت های ارتباطی یا جستجوی راه بهتری برای برقراری ارتباط می تواند باعث شود که این مشاجرات کمتر اتفاق بیفتند.

زوج درمانی و بحث های رایج در هر رابطه

زوج‌درمانی می‌تواند به مشکلات ارتباطی کمک کند. زیرا دیدگاه بیرونی می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که زوج‌ها برای ایجاد تعادل در همه چیز به آن نیاز دارند. «زمانی که ارتباط از بین می‌رود و هر فرد فکر می‌کند غیرقابل ترمیم است، اغلب معتقدند که طلاق تنها راه است.

مشکل در برقراری ارتباط با احساسات

برقراری ارتباط واضح یک امر مهم برای موفقیت یک رابطه است و انتقال واضح احساسات نیز به همان اندازه مهم است. روانشناس بالینی، الکساندرا اچ. سولومون، می گوید: «وقتی همسران از نظر عاطفی و جسمی از هم جدا می شوند، می توانند عشق خود را نسبت به یکدیگر زیر سوال ببرند و از خود بپرسند که « حضور ما اصلاً برای چیست؟»

اگر یک یا هر دو شریک در مدیریت احساسات خود یا احساسات شریک زندگی خود مشکلی داشته باشند، چه اتفاقی می افتد؟ می تواند باعث افزایش بحث های رایج در هر رابطه شود که در آن یک یا هر دو طرف احساس می کنند که حمایت عاطفی مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند. باز هم، زوج درمانی یا درمان فردی می تواند به بهبود این مشکلات کمک کند.

کارهای خانه و عدم همکاری در کارها

تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی در خانه چه کاری انجام می دهد می تواند یکی از دلایل اصلی اختلاف باشد. اگر یکی از زوجین بیشتر از دیگری کار کند، ممکن است احساس کند که نباید به اندازه کافی کارهای خانه را انجام دهد. باید هر دو شریک بنشینند و تصمیم بگیرند که چه کسی چه کاری انجام می دهد و تقسیم عادلانه کار خانگی چگونه خواهد بود. این گونه می توان به راحتی از بحث های رایج در هر رابطه در مورد نحوه تقسیم کارها جلوگیری کرد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا