ویژگی‌های غیر جذاب که مردم را منحرف می‌کنند

ویژگی‌های غیر جذاب می تواند آسیب زایی در رفتار را افزایش دهد. همه ما دارای رفتارهای خوبم بد هستیم. در واقع در بین بدی ها هست که می توان خوبی را پیدا کرد. همه ما هم عادت های خوب داریم و هم عاده های بد. تغییر عادت ها برای اکثریت افراد دشوار است. اعتیاد در هر زمینه آسیب های زیادی به خانواده ها رسانده است. فارغ از مشکلات شخصی و آسیب های خانوادگی مشکلاتی مثل افسردگی و اضطراب‌ نیز در آن ها وجود دارد. خانواده ها نیز نقش مهمی در این ترک اعتیاد در افراد دارند. هر چند که از نظر خیلی از افراد ترک کافئین کار آسانی است. اما باید بدانید که وقتی به یک چیزی عادت کنید ترک آن سخت خواهد بود. در روان شناسی اختلالات مختلفی وجود دارند.

اختلالات همیشه جسمی نیستند. برخی اوقات اختلالات روانی آسیب بیشتری به افراد وارد می کنند. برخی اوقات در جوامع ما افراد به علت فشار های مختلف رو به مصرف مواد مخدر می روند. مواد مخدر بسیار خطرناک است. متاسفانه جوانان امروزی به شدت به مصرف مواد مخدر روی آورده و آسیب های جدی می بینند. یکی از اختلالاتی که می تواند با مصرف مواد مخدر ارتباط داشته باشد مشکلات روانی  است. در مقاله های قبل در ارتباط با ترک عادات بد صحبت کردیم. در ادامه می خواهیم ببینیم که ویژگی‌های غیر جذاب که مردم را منحرف می‌کنند چگونه است

استرس و ویژگی‌های غیر جذاب

همه ما می دانیم که استرس یکی از شایع ترین مشکلاتی است که برا همه افراد به وجود آمده است. استرس در زندگی تا حدودی باعث پیشرفت است. حال اگر این استرس بیشتر از حد معمول باشد آسیب زا خواهد بود. در واقع شما در هر کاری اگر بیش از حد بخواهید آن را تکرار کنید روزی شما را آزار می دهد. استرس انواع مختلفی دارد. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با ویژگی‌های غیر جذاب که مردم را منحرف می‌کنند، صحبت کنیم.

گام های آسان برای ترک ویژگی‌های غیر جذاب از نظر روانشناسان

همه عادات بدی دارند، و بسیاری از مردم سخت می‌توانند آن‌ها را برای همیشه تغییر دهند. آن‌ها در مقابل تغییر مقاومت می‌کنند، حتی زمانی که می‌دانند بهترین چیز برایشان است و با عدم ترک عادت‌های بد پیشرفتی نخواهند داشت. اسکات بی روانشناس کلینیک کلیولند نشان می دهد که افراد در برابر ترک عادات بد خود مقاومت می کنند. زیرا این رفتارها باعث آرامش آن‌ها می شود. اینطور نیست که آن‌ها نمی خواهند سالم یا شاد باشند، اما آرزوی راحتی دارند. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا مشکل را حل کنید و تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

ترک عادات بد ضروری است، زیرا آن‌ها شما را از رسیدن به اهداف باز می دارند و بر سلامت شما تأثیر می گذارند. عادات بد نیز می تواند مضر باشد اگر شما مسئول دیگران باشید، چه در مقام رهبری و چه به عنوان والدین. رفتارهای شما احتمالاً بر دیگران تأثیر می گذارد تا همان عادات بد را شکل دهند و بر همه افراد دخیل تأثیر بگذارد. وقتی می دانید با چه چیزی روبرو هستید، می توانید برنامه ریزی کنید و تلاش و انرژی خود را روی تغییر متمرکز کنید. در حالی که ترک عادات بد می تواند چالش برانگیز باشد، اما می توانید به موفقیت دست پیدا کنید و دیگر به روش های قدیمی خود باز نگردید. برای کمک به شما در شروع، روانشناسان چند راه برای رسیدن به موفقیت را توضیح می دهند.

ترک ویژگی‌های غیر جذاب با درک چگونگی شکل گیری عادت ها شروع می شود

قبل از اینکه بتوانید به طور موثر تغییر ایجاد کنید، دانستن چگونگی شکل گیری عادات برای شروع مفید است. اساساً، مغز شما با پاداش‌هایی که از هر الگو به دست می‌آید، آرامش پیدا می‌کند. این یک مسیر عصبی ایجاد می کند که فعالیت های مکرر را به یک عادت ناخودآگاه تبدیل می کند. عادت ها با یک نشانه ای شروع می شوند که به مغز شما می گوید که به طور خودکار واکنش نشان دهد. واکنش خودکار شما ممکن است یک رفتار فیزیکی، ذهنی یا احساسی در پاسخ به محرک باشد. هنگامی که اقدام می کنید، مغز شما تصمیم می گیرد که آیا پاداش ارزشمند است یا خیر.

نکته

مغز شما تعیین می‌کند که کدام اعمال پاداش‌های خوشایندی را ارائه می‌کنند. زیرا وقتی لذت می‌برید، دوپامین ترشح می‌کند. اگر رفتاری استرس را از بین ببرد یا احساس خوبی در شما ایجاد کند، مغز شما دوپامین ترشح می کند و به مغز شما پاداش می دهد. مغز شما حلقه عادت را به خاطر می‌آورد که با محرک شروع می‌شود. سپس، هر زمان که با نشانه مواجه شدید، به طور خودکار به همان روش قبلی پاسخ خواهید داد. چرخه‌ای ایجاد می‌کند که شکستن آن در طول روتین روزانه سخت می‌شود.

چند گام برای ترک ویژگی‌های غیر جذاب

در حالی که عادت های بد به مغز شما وارد می شود، می توانید تغییری برای رشد بهتر ایجاد کنید. شما می توانید با تکرار مداوم عادت های بد را کنار بگذارید و آن‌ها را با عادات سالم جایگزین کنید. این نکات می تواند به شما کمک کند تا عادت های بد را یک بار برای همیشه کنار بگذارید.

در حین کار بر روی ترک عادت های بد، اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید

یکی از اشتباهاتی که مردم هنگام ترک عادات بد مرتکب می شوند، تعیین اهداف غیر واقعی است. آن‌ها می خواهند همه چیز را در زندگی خود به یکباره تغییر دهند و این بیش از آن است که هر کسی بتواند آن را تحمل کند. به جای درگیری در این دام، هر بار با یک عادت شروع کنید و با گذشت زمان به عادت های دیگر اضافه کنید. هنگامی که اولین هدف خود را تعیین کردید، مطمئن شوید که تغییرات را آسان کردید. فشار بیش از حد به خود می تواند باعث شود که به طور کلی تلاش نکنید. در عوض، اهداف کوچکتری را تعیین کنید که منجر به بهبود کلی می شود.

برای ترک ویژگی‌های غیر جذاب از وسوسه پرهیز کنید

اجتناب از وسوسه گاهی اوقات بهترین راه برای ترک عادات بد است. در صورت امکان، از محرک خود دوری کنید. اگر غذای بیرون مشکل شماست، خرید آن را متوقف کنید و آن را از خانه خود بردارید. با این حال، همیشه نمی توان از محرک های عادت بد خود اجتناب کرد. هنگام مواجهه با نشانه، به جای «نمی‌توانم» از کلمات «تلاش میکنم» استفاده کنید زیرا تحقیقات نشان می‌دهد که این نشانه مؤثرتر است. گفتن «تلاش میکنم» به شما کمک می‌کند از وسوسه نشوید، در حالی که «نمی‌توانم» می‌تواند باعث شود در مقابل تغییر مقاومت کنید.

ویژگی‌های غیر جذاب که مردم را منحرف می‌کنند

در حالی که ممکن است بر این باور باشید که فهرست نویسی آنچه که یک مرد یا زن را غیرجذاب می کند به عنوان یک کار پایان ناپذیر – و نه کاملاً ذهنی – وجود دارد. اما یک ویژگی مشترک وجود دارد.

حقیقت شماره 1: ویژگی‌های شخصیتی وجود دارد که تقریباً در سطح جهانی جذاب نیستند.

حقیقت شماره 2: تقریباً هر ویژگی نامطلوب می تواند به ماهیت اساسی تری تجزیه شود.

نکته

نکته جالب در مورد ویژگی های شخصیتی موجود در این لیست این است که آنها تقریباً همه جانبه هستند. به عبارت دیگر، ممکن است برای افراد مختلف در موقعیت های مختلف معانی متفاوتی داشته باشند. برای ایجاد یک مثال سریع درباره این نکته، «بی‌سازمانی» را در نظر بگیرید، یکی از ویژگی‌های این فهرست. فرد می تواند از نظر ذهنی، جسمی، عاطفی و حتی روحی آشفته باشد. فرد می تواند شخصاً بی نظم باشد یا به روابط خود به شیوه ای تصادفی برخورد کند.

در این‌جا چند ویژگی وجود دارد که اکثر مردم آن‌ها را غیرجذاب می‌دانند:

تکبر

اشتباه تکبر با اعتماد به نفس معمول است – حداقل در ابتدا. فرد ممکن است طوری رفتار کند که انگار همه چیز را فهمیده است. معمولاً با رفتار (غیرطبیعی) با اعتماد به نفس و عدم نشانه گذاری ناامنی یا آسیب پذیری و دروغگویی بی وقفه ارتباط برقرار می کند. با این حال، به سرعت کشف شد که شرایط ایده‌آل کمی پشت این ویژگی‌های غیر جذاب وجود دارد. تکبر به دلایل شماره یک جذابیتی ندارد. یکی از آن‌ها این است که می تواند به بسیاری از موارد نامطلوب دیگر تبدیل شود: گستاخی، خودپسندی، خود بزرگ بینی، و بی ادبی و غیره.

رفتار کنترل کننده یا حسادت آمیز

کنترل پسر عموی نزدیک حسادت است. این دو ویژگی تقریباً جدایی ناپذیر هستند. در مورد آن فکر کنید: اگر شخصی حسادت کند، چگونه می تواند نوعی از دست دادن شخصی را جبران کند – آنچه به عنوان تلقی می شود؟ اغلب اوقات، آن‌ها سعی می کنند با در دست گرفتن کنترل کشتی را اصلاح کنند. بدتر از آن، این وضعیت می تواند خطرناک باشد اگر رفتارهای کنترل کننده از نظر احساسی یا جسمی آزاردهنده شوند.

حقیقت این است که داشتن (هر نوع) رابطه با یک فرد حسود و کنترل کننده به ندرت جواب می دهد. بهتر است قبل از اینکه همه چیز زشت تر شود از آنجا دور شوید.

بی نظمی

اگر شما فردی هستید که به نظم در امور خود افتخار می کنید، ممکن است رابطه نزدیک با فردی ناتوان در این زمینه دشوار باشد. برای ایجاد ذهن منطقی، همه ما گاهی اوقات کمی بی نظم هستیم – یک صورتحساب را فراموش می کنیم، دیر می پردازیم یا هر چند وقت یکبار کمی ژولیده به نظر می رسیم. این چیزی نیست که ما در مورد آن صحبت می کنیم.

ویژگی‌های غیر جذاب در افراد

ما در مورد افرادی صحبت می کنیم که زندگی آن‌ها همیشه به هم ریخته است. این افراد همیشه دیر می‌آیند، هرگز قبض‌هایشان را پرداخت نمی‌کنند، فراموش می‌کنند که زنگ بزنند و خانه‌شان مثل یک بلای طبیعی به نظر می‌رسد.

بی توجهی و ناتوانی در توجه

توجهی وجود ندارد، زیرا مضطرب یا خسته هستیدط. اگر شنونده خوبی باشید، مطمئناً ناراحتی‌های ناشی از تلاش برای مکالمه با فردی ویژگی‌های غیر جذاب را درک می‌کنید. (این یکی از آزاردهنده ترین چیزهای بی ادبانه است.) افرادی که مستحق توجه شما هستند باید آن را دریافت کنند. مگر اینکه دلیل موجهی به شما ارائه کنند. یکی دیگر از انواع ناامیدکننده بی توجهی، قطع صحبت یا دوری در هنگام صحبت کسی است.

بی مسئولیتی و ویژگی‌های غیر جذاب

هیچ یک از ما مستحق یک ذهن همیشه مسئولیتی نیستیم. همه ما مسئولیت های خود را می سازیم –  اما آیا این بی مسئولیتی ناشی از عدم تلاش است؟ اگر چنین است، هیچ عذر منطقی وجود ندارد. اگر منصف بوده‌اید – مثلاً به فرد یادآوری کردید که «X» یا «Y» را در موارد متعدد انجام دهد – ناتوانی مطلق او در قبول مسئولیت مقصر است. بی مسئولیتی نشان دهنده سطح بلوغ فرد است.

غیبت

اوه قطعا یکی از بدترین ویژگی های شخصیتی وجود دارد. (ببخشید اگر بقیه مقاله در نتیجه کمی آزمایشی شد.) در کمال صداقت، رفتار شایعه‌پراکنی چیزی است که باید از لحظه‌ای که در تنهایی خود وارد دنیای واقعی می‌شوید ناپدید می‌شد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا