پوزیشن رابطه جنسی و بهترین حالت های آن

همانطور که بسیاری از متخصصان در کتاب های خود به ما نشان  داده اند، پوزیشن رابطه و  فعالیت جنسی در واقع دنبال کردن بی نهایت هاست. صدها راه وجود دارد که در آن بدن هردو مرد و زن می تواند برای دریافت لذت جنسی به یکدیگر نزدیک شود. اگر شما در یک رابطه ی جنسی با جنس مخالف هستید می دانید پوزیشن های جنسی متفاوتی هستند که می توانند کمک کنند یک عاشق مبتکرتر و بهتر برای شریک جنسی خود باشید.

بهترین پوزیشن جنسی برای رابطه ی جنسی رضایت بخش دو طرفه چیست؟

جواب این سوال برای هر زوج بسیار متفاوت خواهد بود. هردو زوج مختلف به شکل می توانند می توانند ارتباط خوبی با هم برقرار کنند. باید روش های مختلف را با یکدیگر تجربه کرده و ببینید چه چیزی برای شما از همه بهتر خواهد بود اما سعی کنید همیشه در یک پوزیشن خاص ثابت نمانید زیرا به مرور زمان این روال برای شما کسل کننده خواهد شد.

همچنین در کنار تمام این ها باید به فاکتورهای غیرفیزیکی نیز دقت داشته باشید. برای مثال صمیمی تر و روابط عاشقانه ی بیشتر با یکدیگر، خصوصا برای زنان این روابط صمیمانه و عشق ورزی اولیه می تواند منجر به تجربیات جنسی بهتری شود.به همین دلایل است که گفته می شود زوج ها باید با یکدیگر راحت باشند و به قدری کافی به هم اعتماد داشته باشند تا در مورد چیزهایی که دوست دارند بتوانند باهم صحبت کرده و در کنار یکدیگر چیزهای جدیدی را امتحان کنند.

پوزیشن جنسی قرارگیری مرد رو:

این یک پوزیشن جنسی بسیار ساده است. زن به پشت دراز می کشد در حالی که پاهای خود را باز کرده و زانوهایش کمی تا شده اند. مرد میان پاهای زن دراز کشیده و آلت تناسلی خود را داخل واژن خواهد کرد. او باید در این حالت با کمک دست ها وزن بدن خود را کنترل کند.

مشکلی که در این پوزیشن جنسی وجود دارد این است که پوزیشن قرارگیری مردرو نمی تواند به خوبی لذت را به زنان منتقل سازد. در این وضعیت الت تناسلی کلیتوریس را تحریک نمی کند و البته تماس صورتی رودررو باعث صمیمیتی عالی بین زوجین خواهد شد. اما زاویه ی الت تناسلی اجازه نمی دهد نفوذ کاملی انجام شده یا نقطه ی G در بدن زن تحریک شود ( مکانی در دیواره ی جلویی واژن که بر اساس گفته های برخی محققان می تواند محرکی برای ارگاسم در زنان باشد.) برخی زنان همچنین شکایت دارند که در این پوزیشن جنسی به اندازه ی کافی کلیتوریس تحریک نمی شود تا به ارگاسم برسند.

چرا پوزیشن جنسی پایه را همان پوزیشن مردرو می نمامند؟

با وجودی که پوزیشن جنسی مردرو پوزیشنی مشهور است اما در سراسر جهان زیاد استفاده نمی شود. تحقیقات پایه در مورد موضوعات جنسی که در میانه ی قرن بیست در آمریکا انجام شدند نشان می دهند مردان از این پوزیشن جنسی تنها در زمان ارضای جنسی خود استفاده می کنند.

در اغلب فرهنگ ها این پوزیشن جنسی زیاد قابل استفاده نیست. متخصصان جنسی می گویند اغلب افراد با این پوزیشن زیاد احساس راحتی ندارند.

پوزیشن های دیگر برای رابطه ی جنسی رضایت بخش و بسیار گرم

اگر به دنبال بهتر کردن و دادن هیجان بیشتر به تجربه ی جنسی خود بوده و می خواهید از رابطه تان لذت بیشتری ببرید برخی از پوزیشن های جنسی زیر را بهتر است امتحان کنید.

این پوزیشن را امتحان کنید، زن بالا قرار دارد.

پوزیشن زن در بالا برای زنانی خوب است که می خواهد شرایط را در کنترل داشته و تحریک خود را به نوعی رهبری کنند. زوایه ی آلت تناسلی مرد اجازه نفود بیشتر و تحریک نقطه ی G را می دهد و شریک جنسی مرد می تواند با استفاده از انگشتان خود و مالش ناحیه ی کلیتوریس به لذت زن در حین رابطه بیفزاید. بعلاوه مردان نسبت به تحریکات دیداری بسیار حساس هستند و این پوزیشن جنسی اجازه می دهد مرد بتواند شریک جنسی خود را ببیند.

در این پوزیشن جنسی مرد به پشت دراز می کشد و زن روی او قرار گرفته و زانو می زند و پاهای خود را باز کرده و آلت تناسلی مرد را داخل واژن خود خواهد کرد. او می تواند نشسته یا روی مرد دراز بکشد. بعلاوه در ایت حالت زن قادر است بدن خود را بالا و پایین حرکات داده یا ران هایش را به اطراف بچرخاند.

پوزیشن داگی 

یکی از پوزیشنهایی که به شدت برای افراد مختلف ، جذاب است پوزیشن داگی است چون باعث تنوع در رابطه و لذت بیشتری می شود و همچنین به راحتی انجام می شود در پوزیشن داگی ، دخول به صورت عمیق و لذت بخش تری برای هر دو طرف ( زن و مرد) صورت می گیرد.  این پوزیشن در مردان به شدت محبوب است و از آن استقبال می کنند

در پوزیشن داگی ، زن به شکل چهار دست و پا خم می شود و مرد پشت او روی زانوی خود تکیه می کند و فعال رابطه مرد است. زنانی که به تحریک سینه علاقه دارند ، در این پوزیشن می توانند به راحتی همزمان با دخول ، تحریک سینه را هم تجربه کنند.

مزیت پوزیشن داگی 

کنترلی است که مرد بر روی وضعیت دخول دارد و مزیت دیگر ان، بالا رفتن احتمال برای بارداری است.  در پوزیشن داگی ، دهانه رحم زنان باز است ، که در این حالت اسپرم ها راحت تر به تخمک می رسند و احتمال بارداری در زنان در صورتی که در حین رابطه و انجام این پوزیشن ، لگن خود را به سمت بالا نگه دارند افزایش  می دهد .

ضعف پوزیشن داگی

و اما یک ضعف در این پوزیشن رابطه جنسی برخی زنان شکایت دارند که این پوزیشن جنسی کمی نامناسب است زیرا هیچگونه تماس صورتی با یکدیگر ندارند.

این پوزیشن را امتحان کنید، پوزیشن کنار به کنار

این پوزیشن اجازه می دهد رابطه ی جنسی آرام و رومانتیکی داشته باشید. زوج ها رو به صورت هم هستند و می توانند در طول عشق بازی یکدیگر را بوسیده یا در بغل بگیرند. این پوزیشن جنسی آرامش بخش بوده و نیاز به نیروی زیادی از جانب هیچ کدام ندارد. همچنین برای کسانی که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند نیز مناسب است. اگر یکی یا هردو زوج ها شدیدا سنگین باشند رابطه ی کنار به کنار بهتر است زیرا زوج دیگر تحت فشار وزن زیاد او نخواهد بود. این یک روش تحریکی خوب برای کلیتوریس است اما نفوذ آلت تناسلی در آن محدود است.

در طول رابطه ی کنار به کنار مرد و زن به پهلو دراز می کشند و رو به یکدیگر هستند. زن پای بالایی خود را بلند خواهد کرد تا مرد بتواند آلت تناسلی را وارد واژن کند. او می تواند پای خود را دور کمر مرد گذاشته یا به پای بالایی مرد تکیه دهد.

اگر یک پوزیشن جنسی تکراری را مرتبا با شریک جنسی خود امتحان کرده اید شاید زمان ایجاد کمی تنوع رسیده است، همانطور که گفته شد این کار زندگی شما را بهتر خواهد کرد. این را به یاد داشته باشید، با هم حرف بزنید و همه چیز را تجربه کنید.

نکاتی برای بهبود زندگی جنسی

پوزیشن رابطه | مرکز مشاوره همکده

چه مشکل شما بزرگ باشد یا کوچک، چیزهای زیادی هستند که می توانید برای بازگشت زندگی جنسی خود به حالت عادی انجام دهید. سلامت جنسی شما با سلامت کلی فیزیکی، روانی و عاطفی شما دست در دست است. مکالمه کردن با همسرتان، داشتن سبکی سالم در زندگی و کمک گرفتن از تجهیزات کمک به خود که در بازار موجود است، و کمی شوخ بودن و شادی کردن می توانند به روزهای سخت شما کمک کنند.

پوزیشن رابطه | مرکز مشاوره همکده

لذت بردن از یک رابطه ی جنسی رضایت بخش

رابطه ی جنسی، کلمه ای که احساسات متفاوتی را برای بشر به همراه دارد. از عشث، هیجان و لذت گرفته تا اضطراب، ناامیدی و هوس. واکنش ها بر اساس تجربیات جنسی هر فرد متفاوت خواهد بود. بعلاوه افراد زیادی با این احساسات بد مقابله کرده و برخی دیگر مدام در زندگی جنسی خود در حال پسرفت هستند.

با همسر خود حرف بزنید.

پوزیشن رابطه | مرکز مشاوره همکده

بسیاری از زوج ها صحبت کردن در مورد رابطه ی جنسی برایشان کار سختی است. زمانی که مشکلات جنسی ایجاد می شوند احساس آسیب دیدن، خجالت، گناه و سرخوردگی می تواند مانع از صحبت کردن شود. از انجایی که صحبت کردن درست لازمه ای برای یک رابطه ی سالم است داشتن یک دیالوگ مناسب نه تنها اولین گام برای یک رابطه ی جنسی بهتر خواهد بود بلکه باعث پیوند عاطفی عمیق تری خواهد شد. این ها نکاتی برای صحبت در مورد این موضوع حساس هستند.

  • از انتقاد کردن خودداری کنید. اینگونه مکالمات باید بیانی مثبت داشته باشند مثلا ” زمانی که تو موهای من را نوازش می کنی من واقعا لذت می برم ” نه اینکه روی نقاط منفی تمرکز کنید. شما باید مشکل جنسی خود را با کمک هم حل کنید نه اینکه به دنبال مقصری برای این شرایط باشید.
  • همسر خود را از تغییرات بدنتان مطلع سازید. اگر گرگرفتگی ها در شب شما را بیدار نگه داشته یا یائسگی باعث خشکی واژنتان شده است در مورد آن ها با همسر خود صحبت کنید. بهتر است او بداند واقعا چه اتفاقی افتاده است نه اینکه این تغییرات فیزیکی را نداشتن علاقه نفسیر کند. به همین ترتیب اگر شما مرد هستید و دیگر مانند قبل در طول رابطه سریع به نعوظ نمی رسید به همسرتان نشان دهید چگونه شما را تحریک کند نه اینکه کاری کنید تصور کند دیگر به اندازه ی کافی جذاب نیست تا بتواند باعث تحریک شما گردد.

استفاده از استراتژی های کمک به خود برای بهبود پوزیشن رابطه

درمان مشکلات جنسی امروزه از همیشه راحت تر شده است. داروهای جدید و متخصصان درمانی روابط جنسی در صورت نیاز برای شما وجود دارند. اما می توانید با کمی تغییر در سبک عشق ورزش خود مشکل کوچکتان را خودتان حل کنید. این ها برخی کارهایی است که می توانید در خانه انجام دهید.

  • از لوبریکانت ها استفاده کنید. اغلب خشکی واژن قبل از دروان یائسگی شروع شده و می تواند با استفاده از ژل یا مایع های لوبریکانت به سادگی حل شود. این ها را برای اجتناب از رابطه ی جنسی دردناک به کار ببرید، مشکلی که می تواند منجر به کاهش میل جنسی و ایجاد تنش در رابطه شود. وقتی دیگر لوبریکانت ها برای شما تاثیر نداشتند در مورد گزینه های دیگر با پزشک خود صحبت کنید.
  • به محبت فیزیکی اهمیت دهید. اگر خسته اید، دچار تنش شده اید یا برای این مشکل خود ناراحتید نباید بوسیدن و بغل کردن را فراموش کنید. این ها برای داشتن ارتباط فیزیکی و عاطفی ضروری هستند.
  • پوزیشن های متفاوت را امتحان کنید. داشتن کمی تنوع در رابطه ی جنسی نه تنها باعث افزایش علاقه ی شما به عشق بازی با هم خواهد شد بلکه کمک می کند بتوانید بر مشکلات غلبه یابید. برای مثال افزایش تحریک در نقطه ی G در زمانی که مرد از پشت آلت را داخل کرده است می تواند در به ارگاسم رسیدن زن کمک کند.

نگرانی های شخصی و استفاده از اینترنت

پوزیشن رابطه | مرکز مشاوره همکده

اینترنت منبع ارزشمندی برای انواع متفاوت از اطلاعات است، از کتاب ها گرفته تا دیگر محصولات (مانند اسباب بازی های جنسی ) که می توانند زندگی جنسی شما را بهبود بخشند. شاید واضح باشد اما بدانید که هیچگاه از کامپیوتر محیط کار خود برای اینگونه تحقیقات استفاده نکنید تا باعث خجالت کشیده شما مقابل همکارتان نشود، کسی که ممکن است به سابقه ی جستجوهای شما نگاهی بیندازد.

برای بهبود پوزیشن رابطه مراقب سلامت خود باشید.

پوزیشن رابطه | مرکز مشاوره همکده

سلامت کلی شما برابر است با سلامت فیزیکی، عاطفی و روانی. از این رو عاداتی که برای تناسب اندام خود دارید می توانید به زندگی جنسی شما نیز کمک کنند.

  • مرتبا ورزش کنید. فعالیت فیزیکی اولین و مهم ترین رفتار سالمی است که می تواند عملکرد جنسی شما را بهبود بخشد. برانگیختگی فیزیکی به شدت وابسته به گردش خون است. تمرینات ایروبیک که باعث تقویت قلب و رگ های خونی می شوند. ورزش فواید دیگری برای سلامت نیز خواهد داشت، مانند پیشگیری از بیماری های قلبی، پوکی استخوان و بهبود وضعیت خلقی و در کنار این ها به خواب بهتر در شب کمک می کند.

منابع
everydayhealth.comhelpguide.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا