راه هایی برای تبدیل فرآیند جدایی خود به یک شخص پیشرفته

فرآیند جدایی آسیب های زیادی به زوجین می رساند. برای این که ارتباط خوبی برقرار کنید و دوستی خوبی با اطرافیان خود داشته باشید باید قوانین مختلفی را رعایت کنید. رعایت قوانین نیازمند درک کردن آن ها است. ممکن است دوستی با برخی افراد آن قدر ساده باشد که نیاز به قوانین مختلف نداشته باشد. دوستی باعث می شود شما پیشرفت داشته باشید.

تنهایی می تواند آسیب های روانی مختلفی ایجاد کند. جدایی در روابط وجود دارد. شما چه بخواهید چه نخواهید جدایی را تجربه خواهید کرد. حال این جدایی می تواند موقت یا تمام وقت باشد. تمام وقت بودن مثل زمانی است که دو زوج از یکدیگر جدا می شوند. اما کوتاه مدت مانند جدایی از خانواده برای رفتن به دانشگاه است. امروز بیشتر در ارتباط با جدایی دو زوج صحبت خواهیم کرد. دوستی بعد از جدایی مهم است. در ادامه می خواهیم ببینیم راه هایی برای تبدیل فرآیند جدایی خود به یک شخص پیشرفته چگونه است. دوستی می تواند باعث پیشرفت شما شود اما گاهی اوقات اگر سمی باشد باعث آسیب‌ شما خواهد شد.

قوانین در روابط و فرآیند جدایی

قوانین در روابط دوستی بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی است. شادی بسیار در زندگی افراد مهم است. حال این که بگوییم پیشرفت یعنی چه و این که چگونه می توان آن را از چه مواردی تعریف کرد متفاوت است. پیشرفت کردن در زندگی بسیار مهم است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با راه هایی برای تبدیل فرآیند جدایی خود به یک شخص پیشرفته صحبت کنیم.

چرا دوستی بعد از فرآیند جدایی مهم است؟

وقتی از شریک خود جدا می شوید، گاهی بهترین دوست خود را از دست می دهید. بسیاری از مردم معتقدند که بهتر است از این شخص جدا شویم، اما همیشه اینطور نیست. شرایطی وجود دارد که در آن شما می خواهید از رابطه خود جدا شوید، مانند سوء استفاده یا سایر اقدامات ناسالم. با این حال، اگر جدایی شما بیشتر دوستانه است و احساس می کنید به شما آسیبی نمی رساند. شما می توانید با شربک سابق خود دوست باشید.

در نهایت تصمیم با شما است. انتخاب دوستی بعد از جدایی می تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که می توانید بگیرید. در این جا دلایلی وجود دارد که ممکن است پس از جدایی تصمیم به دوست ماندن بگیرید:

شما بچه دارید

وقتی بچه دار شدید و فرزند دارید، همه چیز پیچیده می شود. شما وظیفه دارید با سابق خود والدین داشته باشید. در حالی که ممکن است استدلال شود که می توانید بدون دوست بودن این کار را انجام دهید. مطمئناً این کار را آسان تر می کند.

اولین و مهمترین هدف شما باید این باشد که الگوی خوبی برای فرزندان خود باشید.

اولین و مهمترین هدف شما باید این باشد که الگوی خوبی برای فرزندان خود باشید. شما می خواهید به آن ها نشان دهید که وقتی بزرگسالان تصمیم می گیرند روابط خود را قطع کرده و با هم کار کنند. همچنان می توانند به یکدیگر احترام بگذارند. این امر به ویژه مهم است. چرا که شما از یک رابطه عاشقانه بلکه از یک رابطه والدین الگوبرداری می کنید. مثال‌ هایی که اکنون می زنید به احتمال زیاد نحوه رفتار فرزندان شما در روابط آینده را تعیین می کند. بنابراین مراقب اقدامات خود جهت فرآیند دوستی بعد از جدایی باشید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

بهترین نمونه ای که می توانید ارائه دهید این است که پس از جدایی با یکدیگر دوست باشید. بچه ها رابطه ای قوی با یکدیگر خواهند داشت و از نظر دوستانه بودن والدین احساس امنیت خواهند کرد. وقتی رابطه شما با والدین دیگر آن ها خوب باشد، بسیاری از استرس های ناشی از جدایی از فرزندان برطرف می شود. به عنوان والدین، ​​این هدف شماره یک شما است. به خاطر داشته باشید که، گاهی أوقات دوست ماندن پس از جدایی سخت می شود. اگر این کار را بکنید، بچه ها سود زیادی خواهند برد.

دوستی شما قوی تر از روابط عاشقانه شماست

گاهی اوقات، این درست است که شما و سابق خود بهتر از دوستان هستید. شما سعی کردید بیشتر از دوستان باشید، اما نتیجه ای نداشت. این بدان معنا نیست که شما باید یک بار دیگر غریبه باشید. شما و همسر سابق خود ممکن است بخواهید دوستی را که در طول زمان آشنایی یکدیگر ایجاد کرده اید حفظ کنید. فقط به این دلیل که شما یک رابطه با شکست دارید به این معنا نیست که دوستی که بر اساس آن ساخته شده بود خراب شده است. در برخی موارد، دوستی بعد از فرآیند جدایی حتی می تواند با صمیمیتی که در رابطه خود به اشتراک گذاشته اید تقویت شود. اگر اجازه ندهید که جدایی بر دوستی شما تأثیر بگذارد، می توانید به شیوه ای افلاطونی تر حرکت کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

برای تصمیم گیری در مورد این که آیا این برای شما مناسب است، به ارتباطی که احساس می کنید فکر کنید. شاید از گذراندن وقت با این شخص لذت ببرید و می توانید به او تکیه کنید. ممکن است برای صمیمی بودن با آن ها مشکل داشته باشید. اما به هیچ وجه مشکلی برای لذت بردن از حضور در کنار یکدیگر در قرارها ندارید. همه این ها نشانه این است که دوستی شما به اندازه کافی قوی است که می تواند در آزمون جدایی مقاومت کند.

شما و شریک زندگی خود هر دو در یک رابطه دوست دارید پس از فرآیند جدایی دوست باشید

اگر شما و شریک زندگی خود هر دو در یک رابطه دوست دارید پس از جدایی دوست باشید، باید به دنبال آن باشید. روابطی که ما در زندگی خود داریم داستان زندگی ما را تشکیل می دهد. وقتی کسی را پیدا می کنید که باعث خوشحالی شما می شود، نباید او را کنار نگذارید. پیدا کردن دوستان خوب ممکن است سخت باشد. تصمیم با شماست که انتخاب کنید آیا می خواهید با این شخص دوست شوید یا نه.

راه هایی برای تبدیل فرآیند جدایی خود به یک شخص پیشرفته

فرآیند جدایی لحظات سختی است. با یادآوری تمام اوقات خوشی که با شریک سابق خود داشتید، دل شکسته خواهید شد. روزها، اگر نه هفته ها یا حتی ماه ها، برای خود متاسف خواهید شد. اما، ناگزیر، شما ادامه خواهید داد. مشکل چرخه جدایی  این است که بسیاری از افراد به تکرار روندهای مشابه در زندگی دوستیابی خود ادامه می دهند. اگر به نظر شما شبیه است، احتمالاً کم کم از عشق سرخورده می شوید. بنابراین، در مورد این چه کاری می توانید انجام دهید؟ می توانید با فرآیند جدایی خود و استفاده از آن درد به عنوان ابزاری برای رشد و بهبود خود شروع کنید. خیلی آسان به نظر نمی رسد، اما قابل اجرا است. در این‌جا چند راه برای تبدیل جدایی شما به یک پیشرفت وجود دارد.

در مورد جدایی فکر کنید

هر چه که باشد، بازگشت به عقب و ترمیم رابطه می تواند وسوسه انگیز باشد. اما به یاد داشته باشید – شما در وهله اول به دلیلی از آن‌ها جدا شدید.

دستیابی به موفقیت از طریق جدایی

هر چند ممکن است ناخوشایند باشد، مهم است که به خود یادآوری کنید که چرا در این مخمصه قرار دارید. همه چیز به طور تصادفی اتفاق نمی افتد – چیزی شما را به این‌جا رساند و این دلایل معتبر هستند. پس از جدایی باید به آن‌ها احترام گذاشت و آن‌ها را درک داد تا بتوانید به پیشرفتی دست پیدا کنید.

تعادل شرایط مثبت با منفی و فرآیند جدایی

مثبت اندیشی خوب است، اما یک مطالعه نشان داد که تمرکز بر خاطرات مثبت می تواند درد روانی فرد را بدتر کند در حالی که انعکاس در موارد منفی به بهبودی سریعتر به افراد سابق کمک می کند. شما نباید کاملاً روی جنبه های منفی تمرکز کنید و شریک زندگی خود را شیطانی جلوه دهید. مهم است که توجه داشته باشید احساسات دلبستگی فقط به طور جادویی از بین نمی روند. کنار آمدن با آن‌ها بعد از فرآیند جدایی ممکن است سخت باشد، به خصوص اگر آن‌ها را نخواهید.

توجه به هر گونه الگو

انعکاس پس از جدایی یک راه عالی برای توجه برخی از الگوها است. به این ترتیب، می‌توانید مطمئن شوید که می‌توانید درس‌هایی را که از این رابطه آخر آموختید یادداشت کنید و از آن‌ها برای شکستن چرخه فرآیند جدایی در آینده استفاده کنید.

به خودتان اجازه دهید درد را احساس کنید

انکار بخشی از مراحل پنج گانه اندوه است. پس از حذف یک چهره مهم در زندگی ما، هر چیزی می تواند تحت تأثیر احساسات ما قرار گیرد. آن‌ها اغلب احساس می کنند آنقدر آسیب زا هستند که نمی توان فرآیند جدایی را تحمل کرد. این وسوسه انگیز است که حواس خود را با انواع چیزها پرت کنید تا درد را در طول این موفقیت کاهش دهید. اما این در دراز مدت مفید نیست. در عوض به یاد داشته باشید که:

شما مجاز به هر نوع آسیب احساسی هستید

درد عشق نشان می دهد که اتفاق اشتباهی در رابطه شما وجود دارد. توجه شما را به موضوع جلب می کند و از شما می خواهد که آن را برطرف کنید. پس نادیده کیری گیری درد عاطفی خود به معنای نادیده گیری علت فرآیند جدایی است. سوگواری تنها یک مرحله طبیعی در روند جدایی است. شما احساس شکست می کنید. بنابراین به خود اجازه دهید گریه کنید. این به شما این امکان را می دهد که از آن برای روابط آینده خود بیاموزید.

فرآیند جدایی و پایان رابطه می تواند یک آغاز باشد

برای شروع یک زندگی جدید، گذشته باید به پایان برسد. اجازه به خود برای تصدیق ناامیدی به شما این فرصت را می دهد که با منابع آسیب زا روبرو شوید. احساسات شما به هر طریقی ظاهر می شوند. بنابراین، مواجهه با احساسات خود در خالص ترین و معتبرترین شکل آن‌ها به شما این امکان را می دهد که اطمینان حاصل کنید که می توانید آن‌ها را در فضاهای مناسب هدایت کنید تا یک پیشرفت واقعی داشته باشید.

شما به یک برنامه بازی نیاز دارید

مثبت اندیشی یک ابزار است. در نهایت، شما همچنان به یک برنامه بهبودی نیاز خواهید داشت. صرف زمان برای شناسایی محل و نحوه آسیب‌دیدگی، کلید آمادگی برای مبارزه با فرآیند جدایی است. این به این دلیل است که احساس درد و اندوه به شما امکان می دهد خودتان را بهتر درک کنید، که برای رشد خود لازم است.

ارتباط با شریک سابق خود را محدود کنید

حتی اگر این یک رابطه بد بود، یادگیری اینکه چگونه یک بار دیگر تنها باشید دشوار است و حفظ ارتباط با همسر سابقی که هنوز برایش احساس دارید، هیچ لطفی به شما نخواهد کرد. تحقیقات نشان می دهد که:

شما برای ادامه زندگی مبارزه خواهید کرد

حفظ یک رابطه دوستانه ممکن است در ابتدا چیز خوبی به نظر برسد، اما می تواند به سرعت باعث ایجاد توهم آشتی بعد از فرآیند جدایی شود.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا