رازهای جنسی

رابطه ی جنسی این قدرت و قابلیت را دارد که بتواند عمیقا برای شما رضایت بخش بوده و تبدیل به بخشی غنی از رابطه ی ازدواج شما شود. رابطه ی جنسی راهی است که خدا در زمان آفرینش برای بیان اظهارات ما مشخص کرده است. با مفهوم یک رابطه ی عاشقانه و دوست داشتنی بین زن و شوهر رابطه ی جنسی کاری رمزالود و البته مقدسی است که می تواند با راه هایی باعث ارتباط دو زوج با یکدیگر شود که توضیح دادن ان بسیار سخت خواهد بود. رازهای جنسی در زندگی مهم هستند.

رازهای جنسی

ما می توانیم در مورد لذت عمیق و سرشار یک ارگاسم لذت بخش صحبت کنیم. اما زمانی که می خواهیم در مورد حس همبستگی عجیبی که بعد از این عمل و نزدیک کردن بدن ها به یکدیکر تجربه می کنیم در کلام نمی گنجد. در واقع این یکی شدن انعکاسی از رفتار ماست. یک زن یا مرد از خانواده ی خود و پدر و مادرش جدا شده و به همسر خود ملحق می شود و این دو تبدیل به یک فرد خواهند شد. این یک راز بزرگ و عالی است و البته راهی که چه کلیسا و چه دین ما برای یکی شدن زن و شوهر تعیین کرده است.

با وجودی که رابطه ی جنسی می تواند باعث شود یک زوج در رابطه ی ازدواج خود به بیشترین میزان از لذت دست یابند اما رابطه ی جنسی می تواند تبدیل به یکی از بزرگترین مواردی شود که باعث بروز درد خواهد شد. اما چرا این حقیقت وجود دارد؟ در ابتدا این رازی که برای رابطه ی جنسی وجود دارد و می تواند باعث درک نادرستی بین زن و شوهر شود. در اغلب مصاحبه هایی که با زوج ها صورت گرفته است نشان داده شده صمیمیت نیاز شماره ی یک و اصلی در بین زنان و مردان است و البته مردان این صمیمیت را رابطه ی جنسی می دانند و زنان ان را صحبت کردن می نامند.

توقعات نابجا و رازهای جنسی

دوم اینکه اغلب ما با توقعات نابه جا و نادرستی در مورد رابطه ی جنسی وارد روابط ازدواج و زناشویی می شویم. توقعاتی که بر اساس تصاویر در رسانه های اجتماعی از بدن های عریان دیده شده و به نوعی باعث اغوای فرد خواهد شد. حالا ما تجربیات خود در رابطه ی جنسی را مقابل چیزهایی که در تلویزیون یا رسانه های اجتماعی دیده ایم یا چیزهایی که در مورد آن در کتاب ها خوانده ایم مقایسه خواهیم کرد و شاید به خاطر آن احساس ناامیدی کنیم.

حتی ممکن است به خاطر این توقعات خود خیانت کنیم. از طرف دیگر زندگی جنسی ما می تواند به نوعی به ما آسیب برساند زیرا اغلب ما لذت جنسی را به عنوان چیزی می بینیم که باید دریافت کنیم نه چیزی که باید بگیریم. ما بیشتر از نیازهای همسرمان روی نیازهای خود تمرکز خواهیم داشت. یک رابطه ی جنسی خوب جایی برای خودخواهی و غرور را باقی نخواهد گذاشت.

رضایت در رابطه جنسی

رازهای جنسی مهمند. رابطه ی جنسی که همراه با رضایتی عمیق باشد زمانی ایجاد می شود که زن و شوهر ها ارتباط فیزیکی را با جنبه های روانی، عاطفی، روحی و ارتباطی برقرار می سازند. زمانی که تمام این جنبه ها در کنار هم خوب عمل کنند زوج ها وارد رابطه ی مرموز و خارق العاده ای می شوند که خدا از قبل برایشان مشخص کرده است.

خداوند زنان و مردان را موجوداتی فعال از نظر جنسی خلق کرده است. البته هنوز هم موضوعات و تحقیقات گیج کننده ی زیادی در مورد رابطه ی جنسی در ازدواج وجود دارد. زمانی که در کنفرانس ها در مورد رابطه ی جنسی در ازدواج صحبت می کنیم اغلب می بینیم جو موجود در فضای تغییر خواهد کرد. برخی در این مورد کنجکاو هستند، ان ها دوست دارند بدانند یک رابطه ی جنسی عادی چه خواهد بود. برخی نمی توانند تصور کنند صحبت کردن در مورد رابطه ی جنسی در جمع کاری عادی است و می توان در مقابل گروه زیادی از مخاطبان این توضیحات را داد.

 بسیاری از زوج ها احساس گناه، خجالت یا گیجی را تجربه می کنند. برخی این باور را دارند که رابطه ی جنسی هرگز چیزی نبوده که انتظارش را داشته یا به آن علاقه داشته اند.

رازهای جنسی | مرکز مشاوره همکده

ازدواج و رازهای جنسی

اگر صحنه های جدی که در فیلم ها، برنامه های تلویزیونی یا کتاب ها را می بینید یا چیزهایی که از دیگران در مورد اتاق خوابشان می شنوید، به این نتیجه خواهید رسیدکه زوج ها یا افرادی که در روابط جنسی نادرست هستند بیشترین لذت را خواهند برد اما باید بدانید اصلا اینطور نیست. افرادی که ازدواج کرده اند بهترین و رضایت بخش ترین رابطه ی جنسی را خواهند داشت.  اغلب موارد از رابطه ی جنسی خود لذت می برند و دارای بالاترین سطح از رضایت فیزیکی و عاطفی می باشند. در حقیقت هشتاد و هشت درصد از زو ج هایی که ازدواج کرده اند لذت فیزیکی زیادی را از رابطه ی جنسی خود تجربه خواهد کرد و هشتاد و پنج درصد از آن ها همان تجربیان عاطفی مثبت را نیز بیان کرده اند.

در سال 1994 در کشور امریکا تحقیق بر اساس استانداردها صورت گرفت و در آن تیمی از محققان دانشگاه شیکاگو با بیش از 3400 فرد مختلف مصاحبه ای را انجام دادند. وقتی مصاحبه گران از فرد مقابل سوال می کردند که رابطه ی جنسی چه احساسی را برای ان ها ایجاد می کند. افرادی که ازدواج کرده بودند نسبت به کسانی که مجرد بودند بیشترین سطح از رضایت را بیان کردند.

تکامل عاطفی و رازهای جنسی

افراد مزدوج نه تنها احساس بیشترین تکامل عاطفی را تجربه می کردند آن ها به محققان می گفتند وقتی در بغل همسر خود هستند احساس دوست داشته شدن، خواسته شدن و مراقبت شدن را دارند. اما در کنار تمام این ها ان ها سطح بالایی از لذت فیزیکی را تجربه می کردند. با وجودی که این روابط به نوعی یکواخت هستند اما بازهم زوج ها ادعا داشته اند این رابطه ی جنسی نه تنها برای ان ها لذت بخش است بلکه باعث شادابی و تکامل ان ها خواهد شد.

رابطه ی جنسی واقعا رضایت بخش و شاداب کننده است. البته زمانی که به همان شکلی استفاده گردد که خدا آن را برای ما مشخص نموده است. در این زمان است که رابطه بهترین تاثیر را برای ما خواهد داشت. برای بیشترین مدت ماندگار خواهد بود. زمانی که روابط را قوی می کند و زمانی که واکنش هایی نشاط اور برای هردو زنان و مردان خواهد داشت.

ناامیدی از رابطه ی جنسی

رازهای جنسی | مرکز مشاوره همکده

با وجود تمام احساس رضایتی که زوج های ازدواج کرده در اتاق خواب دارند اما مشاوران در طول کار خود هزاران فرد را می بینند که با صمیمیت جنسی و رابطه ی خود مشکل دارند. در بسیاری از خانه ها، زوج ها در مورد رابطه ی جنسی گیج بوده و احساس سرخوردگی دارند.

زمانی که با افراد دیگر ملاقات می کنیم شاهد ناامیدی و عدم رضایت زیادی خواهیم بود. ما شاید از خودمان بپرسیم چرا در دین تاکید زیادی روی صمیمت جنسی زوج ها شده است. همه ی افراد در سراسر جهان باید بهترین و قابل پیش بینی ترین رابطه ی جنسی را داشته باشند. به هر حال ان ها توسط خالق خود به همین شکل آفریده شده اند. اما مشخص است که برخی زوج ها در این رابطه نسبت به بقسه مشکلات بیشتری دارند.

این چیزی است که باید در مورد آن بیشتر بدانید. زمانی که صحبت از نیازهای جنسی می شود لزوما همان چیزهایی نیست که در اغلب کتاب ها می خوانید. بسیاری از کتاب ها تکنیک ها یا گزینه های خاصی را توضیح می دهند که مرتبط با کاری است که در حین دخول انجام می دهیم. نیازهای جنسی در واقع مرتبط با چیزهایی هستند که بیرون و خارح از اتاق خواب اتفاق می افتند. چیزهایی که بیرون از اتاق خواب شما اتفاق می افتد تاثیر زیاد و قابل توجهی روی اتفاقات درون اتاق خواب شما خواهد داشت. شما می توانید اطمینان یابید شما و همسرتان نوعی صمیمیت جنسی داشته اید که سال ها منتظر آن بوده اید. و خبر خوب اینکه هیچوقت برای این کار دیر نیست.

راههای درمان مشکلات

رازهای جنسی بسیاری وجود دارد. اگر در رابطه ی ازدواج خود با یک مشکل جنسی روبه رو هستید اهمیتی ندارد چه مشکلی باشد. می خواهیم به نوعی امید، تشویق و بهبودی برای یافتن رابطه ی جنسی کامل پیدا کنیم. اگر شما و همسرتان یک زندگی جنسی رضایت بخش را تجربه نمی کنید می خواهید ببینید چه چیزی باعث شده است شما از یک رابطه ی خوب دور بمانید. به یک صحبت های راحت و آزادانه دست یابید و تلاش می کنید در اتاق خواب خود به بهترین ها دست یابید.

رازهای جنسی | مرکز مشاوره همکده

ما می خواهیم شما و همسرتان در یک رابطه ی پیروز باشید. مثلا اگر می خواهید در یک مسابقه شرکت داشته باشید شما تنها نمی خواهید بگویید که در مسابقه شرکت کرده اید بلکه می خواهید برای شما غنائمی همراه داشته باشد.

به خودتان به عنوان یک زوج چه امتیازی می دهید؟ آیا در کل راضی هستید یا حس می کنید شکافی در بین شما وجود دارد؟ آیا احساس ناامیدی دارید و  یا یک رابطه ی جنسی عمیق تر را می خواهید؟ ایا مشکل شما واقعا جدی است؟

واکنش های خود را به این چهار سوال یادداشت کنید:

رازهای جنسی | مرکز مشاوره همکده
  1. پنج نیاز اصلی جنسی شما چه هستند؟
  2. همسر شما می گوید پنج نیاز جنسی اصلی شما چه هستند؟
  3. شما فکر می کنید پنج نیاز جنسی اصلی همسر شما چه هستند؟
  4. همسر شما می گوید پنج نیاز جنسی اصلی او چه هستند؟

هریک از این سوالات اهمیت زیادی دارند. نه تنها لازم است که شما نیازهای خودتان را درک کنید. اگر ندانید نیازهای شما چه هستند چطور می توانید در مورد آن ها صحبت داشته باشید؟ اما باید نیازهای همسر خود را نیز درک کنید. تنها چیزی که شما فکر می کنید لزوما نیازهای اصلی او نخواهند بود. اغلب ما یک قانون طلایی در مورد زندگی جنسی خود خواهیم داشت. اگر شما طوری با همسر خود رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود او خوشحال بوده و یک زندگی جنسی رضایت بخش را خواهد داشت. تنها زمانی که این نیازهای منحصر به فرد را درک کنید. نیازهای خودتان و همسرتان می تواند رابطه ی جنسی رضایت بخشی را در ازدواح خود تجربه کنید.

تمرینات جنسی و رازهای جنسی

همانطور که می بینید این تمرینات نیاز به تفکرات دقیق و مکالمات آزاد دارد. برخی از شما برای ان اماده هستید و برخی دیگر نه. وقتی با یکدیگر صحبت می کنید رفتاری محترمانه داشته باشید. صحبت کردن در مورد نیازهای جنسی کار ساده ای نیست. با هدف درک کردن یکدیگر گوش دهید نه برای قضاوت کردن. می توانید سوالاتی واضح در این مورد بپرسید.

وقتی نتایج این کارها را دیدید می بینید با تمام ان ها موافق باشید. نکته ی اصلی کار این است که به شما کمک شود تا بتوانید از نیازهای همسر خود آگاه و بفهمید چطور می توانید نیازهای او را براورده سازید. شاید همسر شما نیازهایی داشته باشد که حتی شما در لیست نیازهای اصلی او نیاورده باشید. آیا این ها یعنی شما فردی عجیب هستید؟ شاید نه. هریک از ما افرادی منحصر به فرد هستیم، نوعی مخلوق که خدا ما را عاشق و اگاه افریده است. درک نیازهای همسر خود و همراهی با او برای برآورده کردن نیازهای منحصر به فردش هدف یک رابطه ی جنسی رضایت بخش است.

منابع
marriagetrac.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا