زندگی شاد پس از طلاق || چگونه بعد از طلاق شاد زندگی کنیم

اگر به تازگی از همسر خود جدا شده اید، به زودی متوجه خواهید شد که زندگی شما از بسیاری جهات، خوب و بد تغییر کرده است. اگرچه پایان دادن به ازدواج دردناک است و شما فقط می توانید یک پوشش تک نفره ای را به تمام تجربه ای که در انتظار شماست پیدا کنید. یاد بگیرید پس از طلاق خود را خوشحال کنید با کشف کردن خود به عنوان یک فرد، حمایت و تصمیم گیری مثبت برای آینده خود.زندگی شاد پس از طلاق چگونه است؟

چگونه بعد از طلاق شاد زندگی کنیم | مرکز مشاوره همکده

دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود را به عنوان یک فرد یاد بگیرید.

 اگر سالهاست یک زن و شوهر هستید، ممکن است با هویت اصلی خود ارتباطی نداشته باشید. از این زمان برای بازگشت به خودتان استفاده کنید. به یاد بیاورید فردی که قبل از ازدواج خود بوده اید و فردی را که دوست دارید به آن تبدیل شوید.

لیستی از دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود را بنویسید تمرکز صرفا بر روی ترجیحات خودتان باشد و سعی کنید از فکر کردن درباره عقاید همسر سابقتان پرهیز کنید.

به عنوان مثال، شما ممکن است در یک شغل کار کنید که واقعا دوستش نداشتید زیرا در آن زمان برای خانواده شما بهتر بود. یا شاید شما غذای مورد علاقه خود را به دلیل اینکه همسر شما ان را دوست نداشت درست نمی کردید و غذاهای مورد علاقه همسرتان را میخوردید حتی اگر آن مورد علاقه شما نبود.

زندگی شاد پس از طلاق – احساسات خود را کشف کنید.

 اگر شما سابقا سرگرمی داشته اید، از آزادی جدید خود برای اختصاص زمان بیشتری به آنها استفاده کنید. اگر شما هیچ سرگرمی نداشتید ، فکر کنید که چند تا از آنها را شروع کنید. بعضی از فعالیت هایی که همیشه انجام می دادید را کنار بگذارید اکنون شما می توانید در تمام این فعالیت ها شرکت کنید.

به عنوان مثال، شما ممکن است دوباره در آخر هفته دوچرخه سواری کنید. یا اگر اهل کتاب خواندن هستید، می توانید به یک کتابخانه بپیوندید.

این فرصت را برای انتخاب برخی از سرگرمی های جدید استفاده کنید. چیزی را که همیشه بخواهید یاد بگیرید یا یک باشگاه و سرگرمی برای اشتیاق قدیمی را شروع کنید.

به تنهایی سفر کنید.

چگونه بعد از طلاق شاد زندگی کنیم | مرکز مشاوره همکده

 بازدید از مکان های جدید یک راه عالی برای کشف کردن خود و خارج شدن از منطقه راحتی شما است. به علاوه، مسافرت به شما کمک می کند تا بیشتر چیزهایی را که از آن لذت می برید کشف کرده  و به آن توجه داشته باشید، زیرا هیچکس دیگر بر تصمیمات شما تاثیر نمی گذارد. موزه هایی را که می خواهید ببینید و رستوران هایی را که به نظر شما جالب هستند را انتخاب کنید.

مسافرت نیز یک راه عالی برای ایجاد خاطرات جدید بدون همسرتان است.

این می تواند شامل دیدن یک شهر در نزدیکی محل زندگی شما و یا برنامه ریزی سفر بزرگ در سراسر کشور و یا در سراسر قاره باشد.

زندگی شاد پس از طلاق – عادات و وظایف جدید خود بپذیرید.

طلاق به شما این امکان را می دهد تا جنبه هایی از خودتان را که قبل از آن هرگز نبوده اید توسعه دهید. به عنوان مثال، اگر همسرتان تمام خرید و پخت و پز را انجام می داده است، ممکن است لازم باشد یاد بگیرید که چگونه این نقش را بپذیرید. اگر او نان آور خانه بوده است، ممکن است مجبور شوید کاری را انجام دهید یا یکی را پیدا کنید که دارای پرداخت بهتر است.

به جای مشاهده این نقش های جدید به عنوان استرس اضافه شده ، آنها را به عنوان فرصتی برای لذت بردن از راحتی خود ببینید. در حقیقت، می توانید یاد بگیرید از نقش های جدید لذت ببرید و لیستی از تمام وظایفی که در حال حاضر انجام می دهید را داشته باشید، که قبل از آن احساس نمی کردید لازم باشد.

برای یادگیری مهارت های جدید که ممکن است به شما کمک کند یک کار جدید را بیاموزید.

نترسید که چیزهای جدیدی را امتحان کنید. به سمت بهبود خود کار کنید و می بینید که در بلند مدت شادتر خواهید بود.

چگونه بعد از طلاق شاد زندگی کنیم | مرکز مشاوره همکده

عضو یک گروه حمایتی شوید.

برای افرادی که در اجتماع هستند صحبت از طلاق و جدایی کار سختی است، صحبت کردن با افرادی که “دریافت” می کنند می توانند به شما کمک کنند کمتر احساس تنهایی کنید. به علاوه بعضی از اعضای گروه پشتیبانی ممکن است راه حل های مفید برای بسیاری از مشکلات شما داشته باشند.

یک جستجوی آنلاین سریع را برای یافتن گروه های پشتیبانی طلاق در منطقه خود انجام دهید. شما همچنین می توانید با مراکز و اماکنی تماس بگیرید که ممکن است این گروه ها را حمایت کنند.

زندگی شاد پس از طلاق – با دوستان و خانواده روابط خوبی داشته باشید.

چگونه بعد از طلاق شاد زندگی کنیم | مرکز مشاوره همکده

 سیستم پشتیبانی شما بعد از طلاق شما بسیار حیاتی است. فقط مطمئن باشید که با تأثیرات مثبت که در مورد خود و آینده تان احساس می کنید، زمان صرف کنید.

سنت جدیدی را با گروه اجتماعی خود شروع کنید، مانند روزهای تعطیلات یکشنبه یا روز جمعه. این به شما چیزی را می بخشد که به دنبال آن هستید.

افرادی را از زندگی خود بردارید که بر انتخابات منفی نظیر زندگی در گذشته یا استفاده از الکل یا مواد مخدر بر روی شما تاثیر می گذارند.

زندگی شاد پس از طلاق – یک درمانگر را ببینید.

چگونه بعد از طلاق شاد زندگی کنیم | مرکز مشاوره همکده

 خوب است که یک فرد بی طرف برای صحبت در مورد آنچه شما فکر می کنید داشته باشید. یک درمانگر می تواند به عنوان یک گوش گوش شنوا و یک منبع آسایش در زندگی شما پس از طلاق حرکت کند. از دکتر خانوادگی خود برای ارجاع یا ارائه توصیه هایی برای درمانگرهای خوب از گروه اجتماعی کمک بخواهید.

منابع
wikihow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا