چند چیزی که افراد آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند

افراد آلفا در یک رابطه ویژگی های شخصیتی مختلفی دارند که در افراد دیگر دیده نمی شود. برخی از این ویژگی ها خوب اما برخی از آن ها خوب نیستند. امروزه از کودکان تا بزرگسالان می توانند تست های شخصیتی را انجام دهند و ویژگی های خود را بدانند. برای کشف خودشناسی تست شخصیتی یک ویژگی مهم است. در روان شناسی تعاریف متفاوتی از شخصیت وجود دارد. شخصیت های هر فردی تعاریف متفاوتی دارد. همچنین شخصیت در هر فرد می تواند ویژگی های رفتاری مختلفی از آن شخص را برای ما بگوید. نکته ای که باید بدانید این است که شخصیت همیشه قابل تغییر است.

لازمه تغییر شخصیت خصوصا برای تبدیل شدن به یک فرد ایده‌آل داشتن اراده است. تا زمانی که خود فرد نخواهد شخصیت خود را تغییر دهد کسی نمی تواند او را اجبار کند. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند روشی که تست تیپ شخصیتی به شما کمک می کند خودتان را کشف کنید استفاده کنید. رفتار در هر فردی می تواند متفاوت باشد. رفتار هر فردی باعث می شود آن فرد ویژگی های خود را نشان دهد.

رفتارهای افراد آلفا در یک رابطه و تست تیپ شخصیتی

رفتار باید به گونه ای باشد که قابل انعطاف و در بعضی موارد قابل کنترل باشد. رفتار در افراد و جنسیت های مختلف متفاوت است. در ادامه می خواهیم ببینیم آیا آزمون شخصیت یونگ می تواند برای افراد مفید باشد یا خیر؟ در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند روشی که تست تیپ شخصیتی به شما کمک می کند خودتان را کشف کنید، صحبت کنیم.

تنجام تست تیپ شخصیتی رایگان در افراد آلفا در یک رابطه

به طور هدفمند وقت گذاشتن برای انجام تست شخصیت رایگان می تواند به افراد در کشف مجدد خود به عنوان یک انسان، این که در چه کاری مهارت دارند، چگونه تفسیر، استنباط و تجزیه و تحلیل اطلاعات می کنند و در نهایت: چگونه می توانند به طور مثبت و پرشور به جهان اطراف کمک کنند، کمک کند. با صرف وقت برای در نظر گرفتن متقابل نتایج آزمایشات شخصیتی رایگان خود، افراد می توانند با قاطعیت نتایج را بررسی کرده و شغلی را جستجو کنند که مناسب شخصیت آن ها باشد.

یکی از شناخته شده ترین تست تیپ شخصیتی، شاخص نوع مایرز بریگز است

یکی از شناخته شده ترین تست های شخصیت، شاخص نوع مایرز بریگز است. MBTI دارای چهار دسته شخصیت مجزا (جهان مورد علاقه، اطلاعات، تصمیمات و ساختار) و دو زیرگونه در هر دسته است. در مجموع، 16 ترکیب ممکن از انواع شخصیت وجود دارد که همه آن ها بستگی به عدم همسان بودن فرد در آزمون شخصیت دارد.

چند روشی که تست تیپ شخصیتی به افراد آلفا در یک رابطه کمک می کند

محبوبیت تست تیپ شخصیتی در بین تست های آنلاین چند برابر می شود. جای تعجب نیست که کلمه “شخصیت” بیش از هر کلمه دیگری در عنوان مسابقه ظاهر می شود. قدمت تست های شخصیت به سال 1917 برمی گردد. یک روانشناس، رابرت وودورث، آزمایشی برای تعیین وضعیت روانی سربازان پس از بازگشت از جنگ ایجاد کرد. این تست بعداً پایه و اساس تمام تست های شخصیتی شد که امروز صادر می شود. پنج حوزه گسترده وجود دارد که تست تیپ شخصیتی آن‌ها را پوشش می دهد.

– برونگرایی – توانایی تعامل فعال با دیگران

– روان رنجوری – میزان و شدت احساسات منفی تجربه شده

– وظیفه شناسی – شامل کمال، خودکنترلی و سازماندهی است

– توافق پذیری – توانایی کنار آمدن خوب با دیگران

– گشودگی به تجربه – ویژگی هایی که یا خلاقانه و فکری هستند یا ساختارمند و قابل پیش بینی

نکته ای در ارتباط با افراد آلفا در یک رابطه

برای هر دامنه یک طیف وجود دارد. در انتهای هر طیف رفتار افراطی قرار دارد. برای برونگرایی، یک سر طیف برونگرایی افراطی و سر دیگر آن درونگرایی افراطی است. نقطه خنثی جایی در وسط دو نقطه افراطی قرار دارد. هدف از تست تیپ شخصیتی این است که اندازه گیری شود که شما در طیف هر دامنه قرار می گیرید. یادگیری جایی که در طیف قرار می گیرید مزایایی دارد. چند مزیت شرکت در آزمون تیپ شخصیتی را در ادامه خواهیم گفت.

آزادی

شرکت در تست تیپ شخصیتی مانند نگاه به یک آینه است. بازتابی که به عقب منعکس می شود، تصویری دقیق تر با جزئیات بسیار بیشتر است. رالف امرسون در کتاب خود به نام «مرد نامرئی» نوشت: «وقتی بفهمم کی هستم، آزاد خواهم شد». در آموختن اینکه چه کسی هستید و در حقیقت خود زندگی کنید، آزادی وجود دارد.

افراد آلفا در یک رابطه و تست تیپ شخصیتی

به دست آوردن بینش در مورد رفتار و فرآیندهای فکری شما یک مهارت حیاتی برای موفقیت در شغل و زندگی شما است. خودآگاهی روشنگری را افزایش می دهد. روشنگری فرصت هایی را برای رشد ذهنی و عاطفی آشکار می کند. این رشد توانایی شما را در تمرین خودکنترلی افزایش می دهد.

نقاط قوت و ضعف

هیچ کس کامل نیست. هرکسی نقاط قوت و ضعفی دارد. بخش های کلیدی زندگی خود را که نیاز به بهبود دارند، شناسایی کنید. آن‌چه را که می توانید درست کنید، بهبود بخشید. از این زمینه ها آگاه باشید، اما بر روی سرمایه گذاری زمان با کیفیت برای توسعه نقاط قوت خود تمرکز کنید.

ارتباطات اجتماعی و تست تیپ شخصیتی

ارتباط هسته اصلی هر رابطه است. مسائل مربوط به ارتباط با دیگران باعث افزایش بی نظمی اجتماعی و اضطراب اجتماعی می شود. آگاهی از نحوه برقراری ارتباط می تواند به شما در بهبود مهارت های ارتباطی کمک کند.

ارزیابی شغلی و ویژگی های افراد آلفا در یک رابطه

شناسایی نقاط قوت به شما کمک می کند تا مسیر پنهان شغل خود را کشف کنید. هنگام انتخاب شغل می توانید از تست تیپ شخصیتی برای سنجش میزان علاقه و ناپسندی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر آزمایش نشان دهد که در ویژگی برون گرایی امتیاز بالایی کسب کردید، کار به تنهایی در خانه دور از همه برای شما چالش برانگیز خواهد بود.

فرآیند تصمیم گیری

ما از جنبه های منطقی یا احساسی مغز انتخاب می کنیم. درک نحوه تصمیم گیری می تواند به پردازش تصمیم گیری بهتر در آینده کمک کند. تونی رابینز: “در لحظه تصمیم گیری شما است که سرنوشت شما شکل می گیرد.” اگر بر اساس احساسات خود تصمیم می گیرید، کمی وقت بگذارید و جنبه منطقی را ببینید و بالعکس.

درک بیشتر از دیگران

خود روشنگری به درک بهتر دیگران کمک می کند. این آزمون نشان می دهد که همه ما نقاط ضعف و نقصی داریم و هر روز در کسب کمال شکست می خوریم. ما در برخی زمینه ها برتر هستیم و در برخی دیگر کم داریم. با به دست آوردن این بینش، دیدگاه‌های متفاوتی را در مورد چگونگی مشاهده جهان پیرامون خود و افراد در آن ایجاد می‌کنیم.

نکته

خودشناسی با تست تیپ شخصیتی کلید ایجاد  زندگی سرشار از رضایت، شفقت، همدلی و درک است. تست تیپ شخصیتی به این مسیر برای کشف خود کمک می کند. در حالی که نمی توانیم به گذشته برگردیم، تست شخصیت به ما نقشه راهی می دهد که چگونه به جلو حرکت کنیم، متفاوت اما بهتر.

چند چیزی که افراد آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند

شخصیت افراد آلفا در یک رابطه چیست؟

اگر یک چیز به وضوح در مورد افراد آلفا آشکار است، این تمایل بی‌عیب آن‌ها است که هر چیزی را همانطور که هست بگویند. در زبان عامیانه آن‌ها، «هوم» یا «آره، اما» وجود ندارد. اینطور نیست که افراد آلفا از هر کس دیگری «سرسخت‌تر» باشند (اگرچه ممکن است گاهی اوقات اینگونه باشد). این است که آن‌ها یک حس قوی و تقریباً سرسخت درست و نادرست دارند. وقتی آلفاها «موضوع را درست می‌کنند»، دوست ندارند مکالمه یا موقعیت به کجا می‌رود.

نکته

نویسندگان جان رومانیلو و آدام بورنشتاین در کتاب مهندسی آلفا، چند ویژگی افراد آلفا در یک رابطه را فهرست می‌کنند:

  • مفید؛ اما نه تحسین آمیز
  • مطمئن؛ اما مغرور نیست
  • بیهوده هر چند مغرور نیست
  • مغرور؛ اما مغرور نیست
  • فروتن؛ اما نه از خود بیزاری
  • بردبار؛ اما ضعیف نیست
  • اختصاصی؛ اما نه وسواس

آیا ویژگی های فوق الذکر پیامدهایی برای روابط دارند؟

در واقع، چند موردی که افراد آلفا در یک رابطه به آن نیاز دارند، در این‌جا چند نمونه بیان خواهد شد:

“اگر آنچه گفته می شود را دوست ندارید، گفتگو را تغییر دهید.” ~ دونالد دریپر

ثبات

اگر با یک شخص آلفا تماس گرفتید و در آخرین ثانیه آن را لغو کردید، بهتر است بهانه خوبی داشته باشید. افراد آلفا نمی توانند کسانی را که به قول خود عمل نمی کنند تحمل کنند. در واقع، برای آن‌ها غیرمعمول نیست که کسی را که عهدش را زیر پا می گذارد و دلیل موجهی برای آن ارائه نمی دهد، ببندند.

سازماندهی

آلفاها در هر زمینه ای از زندگی خود بسیار سازماندهی شدند – کاری، شخصی و غیره. آن‌ها با هر نوع اختلالی، به ویژه در روابط، مشکلی ندارند.

اما، آیا ممکن است هر چند وقت یکبار همه چیز به هم ریخته شود؟

جاه طلبی

داشتن برخی اهداف مطمئناً شما را در شرایط خوبی با آلفاها قرار می دهد. زیرا افراد آلفا در یک رابطه همیشه برای یک هدف شخصی تلاش می کنند. رانده شدگی بیشتر مربوط به احترام به خود است تا موفقیت. اگرچه آلفاها تمایل دارند در کاری که قصد انجام آن را دارند موفق باشند. به طور خلاصه، بهتر است وقتی با افراد آلفا در یک رابطه وارد می‌شوید کمی جاه طلبی داشته باشید.

صراحت

اگر تا به حال نمی دانستید، افراد آلفا در یک رابطه  دارای صراحت هستند. اگر چیزی برای گفتن دارید، بهتر است بیایید و آن را بگویید. جدا از تیپ شخصیتی، این چیزی است که همه ما باید در روابط خود از آن استقبال کنیم.

خودانگیختگی

علیرغم تمام نقاط قوت، آلفاها دارای نقاط ضعفی نیز هستند: برای یک مورد، تقریباً ناتوانی آنها در یک جا نشستن. افراد آلفا در یک رابطه بسیار خودجوش و ماجراجو هستند – تقریباً تا حد شیدایی. اگرچه این می‌تواند سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد.

رفتار طنزگونه

آلفاها می توانند به همان اندازه خنده دار باشند – خصوصا از هر کس دیگری. از طرف دیگر، ذهن آنها احتمالاً در هر دقیقه حرکت می‌کند و سعی می کند چیزی را کشف کند. اگر بتوانید طنز خوبی را در لحظات استرس زا ارائه دهید، ممکن است تبدیل به همنوع آلفا شوید.

مسئولیت مشترک

اولین سوالی که افراد آلفا در یک رابطه اغلب در مورد یک شریک بالقوه از خود می پرسد: “آیا او خودکفا است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا