چند نوع از افراد سمی که زندگی شما را مسموم می کنند

افراد سمی زندگی شما دچار آسیب های روانی مختلفی می کنند. افراد ممکن است در موقعیت های مختلف رفتار های متفاوتی داشته باشند. رفتار می تواند شامل گزینه ها مختلف باشد. رفتار ها اگر به گونه ای باشد که باعث پیشرفت افراد شود  رفتار ها برای افراد مختلف نشانه های متفاوتی دارد. برای مثال یک شخص ممکن است از رفتار تکبر خودش احساس رضایت داشته باشد.

از آن سمت این رفتار ممکن است به بقیه افراد آسیب برساند. گاهی اوقات باید با یک سری از رفتار ها کنار بیاییم چند نوع از افراد سمی که زندگی شما را مسموم می کنند موضوع امروز ما است. رفتار ها همان طور که قبلاً گفتیم انواع مختلفی دارند. انواع رفتار ها می تواند در افراد مختلف ایجاد شود. برای مثال وقتی که یک فرد در هنگام عصبانیت یا هنگام تماشای مسابقه فوتبال واکنش های از خود نشان می دهد نمی توان گفت این واکنش برای رفتار همیشگی او است.

رفتارهای دارای دلبستگی به افراد سمی

گزینه دیگری که باید بدانید این است که رفتار ها ممکن است در هر شخصی به نوع های مختلفی بروز دهد. رفتار های اجتماعی یکی از رفتار هایی است که موضوع امروز ما نیز هست. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند نوع از افراد سمی که زندگی شما را مسموم می کنند، صحبت کنیم.

چند راه برای رهایی از دلبستگی به افراد سمی

ما در زندگی به چیزهای زیادی وابسته می شویم. اما همه این موارد برای ما خوب نیست. به همین دلیل است که عدم دلبستگی مفهومی حیاتی است. بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می‌شوند که باور کنند حالت عدم دلبستگی بی‌احساس و بسته است. اما این موضوع بسیار دور از ذهن است.

در عوض، این مقاله عدم دلبستگی به افراد سمی و مسائل عاطفی اشاره دارد که وقتی به آن‌ها وابسته می‌شوید. همچنین دلبستگی به افراد سمی می‌تواند باعث آشفتگی و مسمومیت شود. این می تواند به معنای رهایی افراد و روابط سمی باشد به گونه ای که احساس آزادی و مثبت اندیشی را در شما ایجاد کند.

نکته

عدم دلبستگی زمانی که به درستی انجام شود، آرامش، تفکر مثبت و شادی را در زندگی ایجاد می کند. مشکل این است که شروع این سفر معنوی می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر مجبور باشید افرادی را که به داشتن آن‌ها در زندگی خود عادت کردید، رها کنید. حتی اگر آن‌ها ذهنیت منفی را سمی ایجاد کنند.

این یک مسیر دشوار است که می تواند ترسناک باشد، اما نتایج نهایی آن ارزش موفقیت را دارد. از اینکه چقدر احساس آرامش و شادی می کنید شگفت زده خواهید شد.  در این‌جا چند راه برای از نابودی دلبستگی به افراد سمی وجود دارد

مهربان باشید و وابستگی متقابل را درک کنید

شفقت کلید عدم دلبستگی به افراد سمی است، و در مورد مهربانی با خود و همچنین دیگران است. این به شما این امکان را می دهد که بخواهید به درد، رنج و مشکل پایان دهید، هم برای شما و هم برای افراد سمی زندگیتان. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با خودتان ملایم‌تر باشید. بنابراین می‌فهمید که سزاوار این اتفاق نیستید و شروع به نابودی وابستگی‌هایی می‌کنید که این مشکل را ایجاد می‌کنند.

نکته

در عین حال، این مهربانی به شما این امکان را می دهد که برای افرادی که از خود به جای می گذارید آرزوی خوبی در زندگی آن‌ها داشته باشید. شما می‌دانید که می‌توانید بدون آن‌ها زندگی کنید و آن‌ها بدون شما. عشق شما به آن‌ها و میل به خوشبختی آن‌ها بیشتر از وابستگی شما به آن‌ها است. این کار باعث می‌شود راحت‌تر آن‌ها را رها کنید و ادامه دهید، و همچنین اغلب باعث می‌شود که شما پخته‌تر باشید.

جلوگیری از دلبستگی به افراد سمی در آینده

این مفهوم از شفقت در عدم دلبستگی ریشه در ایده وابستگی متقابل دارد. این بدان معنی است که شما برای همه خوشبختی و رنج کمتری می خواهید. زیرا می توانید ببینید که همه شما از طریق منفی بافی و تلاش برای زندگی بهتر به هم مرتبط شدید. سپس خواهید فهمید که همه شما به هم متصل هستید – و به این ترتیب، میل شما به دلبستگی به افراد سمی  از بین خواهد رفت.

نکته

اگر با این مفهوم مشکل دارید، سعی کنید حواس خود را در حین کار بر روی آن پرت کنید.

تمرکز خود را به جای خود بر روی دیگران متمرکز کنید و این شفقت را به بیرون نشان دهید.

به کسی کمک کنید تا در دوران سختی بگذرد، یا به موسسات خیریه کمک مالی کنید و عشق را در اطراف خود پخش کنید.

روی خود و هدفتان تمرکز کنید

اگر در اطراف یک فرد سمی بودید و زمان زیادی را با او می گذرانید، می دانید که چقدر از انرژی شما صرف رفع نیاز هر هوس او می شود. این بدان معناست که شما اغلب از خودتان غافل می شوید و فقط سعی می کنید آن‌ها را راضی کنید. به همین دلیل است که نابودی دلبستگی به افراد سمی بسیار مهم است.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید این است که تمرکزتان را از دیگران دور کنید و روی خودتان بگذارید. بر خلاف آن‌چه ممکن است فکر کنید، تمرکز بر خود لزوماً خودخواهانه نیست. شما باید اولویت اصلی خود باشید و مفهوم دوست داشتن خود قبل از هر کس دیگری ارزش زیادی دارد. افراد سمی انرژی شما را تخلیه می کنند و برای بازیابی آن باید روی خودتان تمرکز کنید.

عادات سالم و مراقبت از خود تنها هدف عدم دلبستگی به افراد سمی نیست

این فقط در مورد ایجاد عادات سالم و مراقبت فیزیکی از خود نیست. بلک در مورد این است که به درون خود نگاه کنید و از خود بپرسید که چه می خواهید.

  • اهداف، امیدها و رویاهای شما چیست؟
  • چه احساسی می خواهید داشته باشید؟
  • می خواهید خود را وقف چه چیزی کنید؟
  • چگونه می توانید به این آرزوها برسید؟

سوال دیگری که می توانید مرتباً از خود بپرسید این است که به سادگی بگویید “حال من چطور است؟” آنقدر خودتان را دوست داشته باشید که بهترین ها را برای سلامتی خود بخواهید. این می تواند برای شما انگیزه ایجاد کند.

مشکلات بپذیرید

دلبستگی اغلب به معنای تمایل به تغییر همه چیز است. شما می خواهید که دلبستگی به افراد سمی ناپدید شود و او با شما همانگونه رفتار کند که شدیداً می خواهید با شما رفتار شود.

چند نوع از افراد سمی که زندگی شما را مسموم می کنند

زمانی که یک فرد سمی دیگر نمی تواند شما را کنترل کند، سعی می کند نحوه دید دیگران را کنترل کند. اطلاعات نادرست احساس ناعادلانه ای خواهد داشت. اما در مورد آن بمانید و اعتماد داشته باشید که دیگران در نهایت حقیقت را خواهند دید، درست مانند شما.» – جیل بلیک وی

نکته

از لحظه ای که از خواب بیدار می شویم تا زمانی که به خواب می رویم، غرق در ذهنیت منفی هستیم. آیا می خواهید کمی تلویزیون تماشا کنید؟ بدون شک همکارانی وجود خواهند داشت که منفی بافی از خود بیرون می ریزند. افراد سمی همه جا هستند – و متأسفانه، گریزی از این واقعیت وجود ندارد. این قرار گیری دائمی در معرض انرژی منفی می تواند باعث شود فرد احساس سردرگمی، تخلیه فیزیکی و کاملاً ناامید کند. حتی ممکن است منجر به یک دوره افسردگی، اضطراب یا علائم روانی و جسمی دیگر شود.

منابع مختلف در مورد افراد سمی

متأسفانه، منبع شماره یک منفی گرایی سایر انسان ها هستند. بدون برخورد صحیح با چنین افرادی، این افراد می توانند تأثیر سمی بر هر کسی و همه داشته باشند – و اغلب این هدف آنهاست. افراد سمی به اشکال مختلف ظاهر می شوند: با صدای بلند و ساکت. عصبانی و آرام؛ باهوش و کسل کننده؛ عجیب و غریب و “عادی” … و غیره. شناسایی یک فرد سمی همیشه ساده نیست.

با درک انواع مختلف افراد سمی، می‌توانیم به طور موثر از هرگونه درگیری واقعی یا بالقوه جلوگیری کنیم یا آن را حل کنیم. شناسایی مشکل مهمترین گام در حل آن است و افراد سمی نیز تفاوتی ندارند.

چند نوع از افراد سمی که زندگی شما را مسموم می کنند؟

در این‌جا چند نوع از افراد سمی (و چگونه می توانند زندگی شما را مسموم کنند) بیان خواهد شد:

کسانی که همیشه انتقاد می کنند

به دلایلی عجیب، بسیاری از افراد سمی با انتقاد بی وقفه دیگران چیزی به دست می آورند. نیاز به احساس برتری یا هر چیز دیگری – دلیل پشت آن مهم نیست. این رفتار به همان اندازه که سمی است غیرقابل قبول است. همه ما در زندگی خود به افرادی نیاز داریم که “آنچه را که باید بشنویم به ما می گویند، نه آنچه را که می خواهیم بشنویم.” چنین گفت‌وگویی «نقد سازنده» نامیده می‌شود و قصد دارد وضعیت ما را بهتر کند. انتقاد سمی درست برعکس است و هرگز نباید آن را تحمل کرد.

کسانی که وقت ما را تلف می کنند

افراد سمی اغلب در هر جایی که بتوانند توجه را پیدا کنند به دنبال آن هستند. دیگران ممکن است فقط وقت شما را بی ارزش کنند. کاملاً از این واقعیت غافل هستید که کارهایی برای انجام دادن دارید. هر دو گروه از افراد سمی هستند. افرادی که زمان را برای هیچ هدفی جز اتلاف وقت تلف نمی کنند، سمی هستند. این مستلزم آن است که ما مرزهای روشنی تعیین کنیم و در موضع خود بایستیم.

کسانی که مدام ما و دیگران را ناامید می کنند

ما به عنوان موجوداتی خطاپذیر، مطمئناً در یک زمان دیگر دیگران را ناامید خواهیم کرد. شاید بیش از یک بار – و این اشکالی ندارد. مگر اینکه ناامیدی دیگران به یک عادت همیشگی تبدیل شود. اگر کسی در زندگی شما این چرخه مضر را تکرار می کند، وقت آن است که یکی از این دو کار را انجام دهید: (1) به او بگویید که اجازه نمی دهید نقاط ضعف شما ادامه پیدا کند. (2) اگر این اتفاق افتاد آن شخص را از زندگی خود بیرون کنید. .

کسانی که به نظر می رسد همیشه “خود هدایت شوند”.

بسیاری از افراد سمی تمایل به خود محوری دارند.

«خودتغییر دهندگان» را می‌توان با روش های مختلف مزگشایی کرد. اکثر افراد سمی با این طبیعت هرگز تغییر نمی کنند… پس فقط آن‌ها را رها کنید.

کسانی که آشکارا بی تفاوت هستند

علامت پنجم مربوط به افرادی است که انتخاب می کنیم بدون توجه به نگرش بی تفاوت آن‌ها در زندگی خود نگه داریم. وقتی ما انسان دیگری را دوست داریم، به او اهمیت می دهیم. وقتی احساسات ما توسط آن شخص متقابل نیست، ضربه سختی است.

نکته

«زمان همه زخم‌ها را التیام می‌بخشد» بدیهی است که قطعاً در این مورد صدق می‌کند. شما نمی توانید شخص دیگری را مجبور به مراقبت کنید. شاید بهترین گزینه رهایی و نابودی درد باشد.

کسانی که حسادت مفرط بیرون می زند

اشکالی ندارد که گهگاهی به یک فرد حسادت کنید. با این حال، وقتی کسی همیشه حسود هست، همانند افراد سمی است.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا