نکات مثبت زندگی که سلامت روان شما را افزایش می دهد

نکات مثبت زندگی در افراد باعث ایجاد حس خوب در زندگی می شود. سلامت روان ما نیازمند کمک برای بهبودی است. هر چه افراد در زندگی بیشتر تلاش کنند طبیعتاً زودتر به موفقیت خواهند رسید. بسیاری از افراد هستند که در زندگی موفق بوده اند. آن ها به یک باره شکست خورده‌ اند و از این شکست ناامید شدند. در واقع آن ها راه خود را ادامه نداده اند.  این ناامیدی باعث می شود در مسیر. زندگی دچار مشکلاتی شوند. از آن سمت هم افرادی هستند که از شکست های خود درس می گیرند. شکست در زندگی به معنای پایان کار نیست. سعی کنید مثبت اندیش باشید. در ادامه می خواهیم ببینیم که نکات مثبت زندگی که سلامت روان شما را افزایش می دهد چگونه است؟

نکات مثبت زندگی و شادی و خوشبختی

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. شادی انواع مختلفی دارد و واکنشی در بدن است که باعث ایجاد هورمون های خوب در بدن خواهد شد. هورمون ها در بدن به خصوص هورمون های شادی بسیار می تواند باعث موفقیت و پیشرفت شما شود. در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه مثبت اندیشی خود را افزایش دهیم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با نکات مثبت زندگی که سلامت روان شما را افزایش می دهد، صحبت کنیم.

مقاله با استرس با نکات مثبت زندگی

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

برای چندین دهه، ما می دانستیم که ” مثبت اندیشی” می تواند با استرس مبارزه کند. حتی با استرس و تمرکز بر آن چه که کار می کند، مقابله کند.  در واقع به ما کمک کند تا دیدگاه بدتری نسبت به آن چه که با آن روبرو هستیم، داشته باشیم . به ما این امکان را بدهد که همه چیز را در چشم انداز قرار دهیم.  محققان و روانشناسان درک ما را در مورد این که چگونه می توانیم مثبت اندیشی را معکوس کنیم افزایش داده اند. در صورتی که بخواهیم خود را مجبور به نفی احساسات خود کنیم. یا حتی خطرات احتمالی را در موقعیتی که با آن روبرو هستیم نادیده بگیریم.  یا به گونه ای عمل کنیم که غلط عمل می کند، درک ما را افزایش داده اند. این منجر به تمرکز بر مثبت اندیشی با تمرکز بر اصالت شده است، که برای تسکین استرس به خوبی کار می کند.

نحوه عملکرد نکات مثبت زندگی

روش دیگر که مثبت اندیشی کار می کند کمتر آشکار است، اما شاید حتی قوی تر باشد. باربارا فردریکسون، تأثیرات کلی مثبت نگری را مطالعه کرده است. او دریافت کرد که نقطه ای وجود دارد که در آن خلق و خوی مثبت ما می تواند ما را به جایی خوب برسد.  این جایگاه  باعث می شود که ماخلاق تر، با انگیزه تر و مقاوم تر در برابر استرس باشیم. نکته این است که دیدگاه ما به طور کلی گسترده تر است. ما فرصتهایی را می بینیم که ممکن است از دست داده باشیم و معتقدیم که می توانیم آن ها را برای ما مفید سازیم.

چقدر به نکات مثبت زندگی نیاز داریم؟

به طور خاص،حالات روحی ما سه برابر بیشتر از منفی است. یا اگر نسبت مثبت به منفی ما سه به یک است، به نقطه اوج می رسیم. که در آن “مارپیچ رو به بالا” مثبت را تجربه می کنیم. حتی  همه چیز ظاهر می شود برای قرار گرفتن در موقعیت روحی و عملکردی ما.  با تمرکز بر ایجاد نسبت 3 به 1 برای خود، می توانید تجربیات مثبتی را در زندگی خود ایجاد کنید. این ها به خودی خود سودمند هستند، اما می توانند چیزهای بیشتری را برای شما نیز فراهم آورند.

چه چیزی نکات مثبت زندگی را افزایش می دهد؟

اگر در ریاضیات آگاه هستید، احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که دو راه اصلی وجود دارد. یک این که می توانید نسبت مثبت خود را افزایش دهید. یا به عبارتی می توانید تجربیات منفی خود را به حداقل برسانید (مخارج خود را کاهش دهید).  شما می توانید تجربیات مثبت خود را افزایش دهید (شمارنده خود را افزایش دهید). وقتی از تجربیات منفی و مثبت صحبت می کنیم، این بدان معناست که این احساسات را در شما ایجاد می کند. بسیاری از تجربیات بسته به عوامل متعدد شخصی می توانند به صورت منفی یا مثبت احساس شوند. این بدان معناست که گاهی اوقات ممکن است اگر می دانید چگونه می توانید یک تجربه “منفی” را به یک “مثبت” تبدیل کنید.

هشدار در مورد نکات مثبت زندگی

تغییر دیدگاه خود به تفکر مثبت تر می تواند روشی قدرتمند برای افزایش مثبت اندیشی شما باشد. حتی می تواند به روش های مختلف کار کند. یافتن نکات مثبت در یک موقعیت خوب است. پیوستن به معنای شخصی  و طرح مجدد تهدید به عنوان یک چالش، همگی راهبردهای خوبی هستند.

چگونه خشم را با نکات مثبت زندگی جایگزین کنیم؟

اگر علاقه مند به بهبود نگرش خود هستید، روانشناسی توضیح می دهد که چگونه احساس رنجش را به مثبت اندیشی تغییر دهید.

نکات مثبت زندگی که سلامت روان شما را افزایش می دهد

زندگی مثبت یک انتخاب است. برخی می گویند این یک مهارت است. مثبت اندیشی سلامت عاطفی و روانی شما را در اولویت قرار می دهد. این پرورش عادات در زندگی شماست که نگرش شما را نسبت به مردم و زندگی شکل می دهد. زمانی که سعی می کنید با افکار منفی که به ذهن شما هجوم می آورند، بجنگید، ممکن است احساس چالش کنید. اما مطمئن باشید – انتخاب نکات مثبت زندگی به جای منفی یکی از کلیدهای زندگی شادتر و رضایت بخش تر است. در این‌جا چند نکته مثبت برای زندگی برای کمک به افزایش سلامت روانی و عاطفی هر روز بیان خواهد شد.

برای ایجاد نکات مثبت زندگی در زندگی خود هدف پیدا کنید

داشتن یک زندگی پر هدف به شما کمک می کند تا در زندگی خود به جلو بروید. هدفمندی شما را صبح از خواب بیدار می کند. بسیاری از مردم معتقدند که ایمان به خدا به آن‌ها هدف و خوشبختی در زندگی می بخشد. اعتقاد به خدا دیدگاه آن‌ها را نسبت به نکات مثبت زندگی و دیگران شکل می دهد. این به آن‌ها کمک می کند بپرسند: خدا مرا آماده می کند که چه کسی باشم. بر اساس مطالعه ای که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد T.H.Chan انجام شده است، افرادی که حداقل یک بار در هفته در مراسم مذهبی شرکت می کنند کمتر در معرض ناامیدی قرار دارند. ایمان به خدا با احساس آرامش بیشتر و دیدگاه مثبت همراه است.

به اندازه کافی بخوابید

افرادی که خواب کافی دارند کمتر در معرض افسردگی و سایر مشکلات سلامت روان هستند. چرا خواب برای نکات مثبت زندگی مهم است؟ ذهن و بدن شما را شارژ می کند. استراحت نیز برای مثبت اندیشی مهم است. خواب مزایای زیر را دارد

 • حافظه شما را بهبود می بخشد
 • توانایی یادگیری شما را بهبود می بخشد
 • به شما کمک می کند خلاق تر باشید
 • توانایی شما در تصمیم گیری را بهبود می بخشد
 • از قلب شما محافظت می کند
 • از شما در برابر چاق شدن محافظت می کند

ورزش کنید

ورزش برای سلامت جسم و روان ضروری است. افسردگی را جبران می کند و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. ورزش اضطراب را از بین می برد، خواب شما را بهبود می بخشد و استرس شما را کاهش می دهد. تصور می‌شود که بیشتر افراد باید هر هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت داشته باشند. این به طور متوسط ​​حدود سی دقیقه ورزش سه بار در هفته است. بهترین تمرینات برای تمام سنین عبارتند از:

 • پیاده روی
 • شنا کردن
 • تمرینات قدرتی با وزنه
 • پوش آپ
 • یوگا

خلاق باشید

اگر می خواهید به زندگی خود مثبت اندیشی کنید، خلاق باشید. خلاقیت ذهن شما را از مشکلات روزمره دور می کند. همانطور که روی خلاقیت تمرکز می کنید، ذهن شما را تحریک می کند تا استرس شما را از بین ببرد. خلاقیت به شما این امکان را می دهد که به دنبال ایده های انتزاعی برای حل مشکلات باشید. این کار مغز شما را تحریک می کند و به شما انرژی می دهد. مطالعات نشان دادند که خلق هنر احساسات مثبت و احساس خوب بودن را افزایش می دهد. افرادی که به دنبال تلاش های خلاقانه بودند، گفتند که احساس شادی بیشتری می کنند و انرژی بیشتری دارند.

بیرون بروید

بیرون رفتن در هوای تازه و آفتاب مزایای سلامت روان شما را افزایش می دهد. قرار گیری در معرض نور طبیعی خورشید حس عزت نفس شما را بهبود می بخشد و باعث می شود نکات مثبت زندگی بیشتری داشته باشید. وقتی بیرون هستید، مغزتان سروتونین ترشح می کند که یک تثبیت کننده خلق و خوی طبیعی است. گذراندن وقت در خارج از منزل آرامش بخش است. شنیدن آواز پرندگان، و احساس نسیم بر روی صورت خود، به ذهن شما اجازه می دهد تا از فشار خارج شود. سعی کنید هر روز زمان کمی را در فضای باز اختصاص دهید. این به شما فرصتی برای استراحت و انرژی می دهد. هر فعالیت ساده در فضای باز مانند:

 • دوچرخه سواری
 • پیاده روی
 • باغبانی در حیاط خلوت شما
 • تماشای پرندگان
 • شنا در دریاچه
 • روی یک نیمکت در پارک یک میان وعده بخورید

ارتباطات اجتماعی خود را افزایش دهید

یکی از راه‌های تقویت زندگی مثبت این است که زمان بیشتری را با مردم بگذرانید. دانستن رابطه شما با افرادی که از شما مراقبت می کنند، سلامت روان شما را تقویت می کند. روابط اجتماعی و سلامت روانی مثبت در کنار هم هستند. دوستی های محکم به کاهش اضطراب و افسردگی شما کمک می کند.

 • عزت نفس خود را بهبود بخشید
 • به شما کمک می کند با دیگران همدلی بیشتری داشته باشید
 • توانایی خود را برای اعتماد به دیگران تقویت کنید
 • توانایی خود را برای کار با دیگران افزایش دهید

ارتباطات اجتماعی شما به نکات مثبت زندگی کمک می کند دوستان بیشتری پیدا کنید. و  به شما این حس را می دهد که بخشی از یک گروه هستید و احساس می کنید بخشی از چیزی بزرگتر از خودتان هستید.

کلمات مثبت بگویید

یک ضرب المثل قدیمی می گوید: اضطراب در قلب مرد (یا زن) آن را سنگین می کند، اما یک کلمه خوب او را خوشحال می کند. اگر روی نکات منفی زندگی خود تمرکز کنید، احساس سنگینی خواهید کرد. چرا افکارتان را تغییر نمی دهید؟ سعی کنید به جای مشکلات روی راه حل ها تمرکز کنید. به خودتان بگویید چه چیزی باعث ایجاد نکات مثبت زندگی می شود. همیشه یک چیز مثبت وجود دارد، حتی اگر معمولی باشد، مانند:

 • تو امروز زنده ای
 • امشب جایی برای خواب خواهی داشت
 • تو لباس داری

وقتی کلمات مثبتی را با خود به زبان می آورید، به شما کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به زندگی خود داشته باشید. تمرکز شما را از نکات منفی منحرف می کند و به شما انگیزه می دهد که ادامه دهید.

برای ایجاد نکات مثبت زندگی شکرگزاری کنید

شکرگزاری سطح استرس شما را کاهش می دهد.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا