نشانه هایی که بسیاری از افراد منفی در زندگی شما هستند

افراد منفی ویژگی هایی دارند که در طول زندگی به شما آسیب می زند. بسیاری از ما در طول زندگی این گونه افراد را در کنار خودمان خواهیم دید. موفقیت در زندگی نیازمند تلاش زیادی است. همچنین نیازمند این است که از شکست های خود درس بگیریم. شکست در زندگی پایان همه چیز نیست. روابط می تواند در زمان های مختلف دچار مشکلاتی سود. اما اگر هر دو فرد هم دیگر را بشناسند می توانند مشکلات را حل کنند. غافل از این که برخی از افراد نمی توانند این مشکلات را حل کنند. همان طور که موفقیت در روابط و زندگی نیازمند عوامل مختلفی است شکست نیز همین گونه است.

روابط در روان شناسی تعاریف متفاوتی دارد. روابط همیشه به معنای ایجاد ارتباط بین دو زوج مرد و زن نیست. خیلی اوقات رابطه های دوستی دو دختر یا دو پسر ممکن است در آینده زندگی فرد تاثیر گذار باشد. بنابراین بهتر است در انتخاب دوست بسیار هشیار باشید. دوست خوب و انتخاب دوست خوب قاعده و قوانین خاصی دارد که بسیاری از ما آن را می دانیم. خیلی ها هم قوانین را نمی دانند.

افراد منفی و روابط آن ها در زندگی

خوشبختی از نظر هر فردی یک معنا و مفهومی دارد. شما نمی توانید دو شخص را پیدا کنید که تعریف آن ها از خوشبختی یکسان باشد. خوشبختی یعنی این که شما بتوانید برای رسیدن به بهترین اتفاق در زندگی خود تلاش کنید. این تلاش ها باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند از کوچک ترین چیز ها در زندگی خود لذت ببرند. در مقاله امروز می خواهیم ببینیم نشانه هایی که بسیاری از افراد منفی در زندگی شما هستند چیست. البته در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با نشانه هایی که بسیاری از افراد منفی در زندگی شما هستند، یا شما صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اگر چه به نظر غیرقابل تصور می رسد، اما وقتی زن و شوهری به خود می بالند که اصلاً بحث نمی کنند، این چیز خوبی نیست. اغلب این اتفاق منعکس کننده این واقعیت است که هر دو نفر از تعارض اجتناب می کنند. آن ها ترجیح می دهند رفتار خود را تغییر ندهند یا مسائل دشوار را مطرح نکنند. در واقع بهتر است زوج‌ها ناراحتی‌های خود را ابراز کنند و راهی برای صحبت کردن از طریق آن‌ها پیدا کنند تا این که اصلاً بحث و جدل نکنند. در یک مطالعه اخیر، دانشمندان سبک ارتباطی تقاضا یا انصراف را در بین زوج ها تحلیل کردند.

مطالعات درباره این زمینه

این مطالعه نشان داد که وقتی تحت فشارهای مالی افزایش یافته بود، این سبک تقاضا یا انصراف نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر این، با رضایت زناشویی کمتر نیز ارتباط داشت. اما آن چه شگفت‌انگیز بود این یافته جالب بود: زوج‌هایی که نشانه‌هایی از قدردانی را نشان می‌دادند بر این مشکل ارتباطی غلبه کردند. قدردانی باعث جلوگیری از شکست روابط در افراد منفی می شود.

فقدان احترام در افراد منفی

زوج ها اغلب در مورد مسائل مختلف با هم اختلاف نظر دارند، اما مسائل مالی اغلب منشأ اختلاف هستند. مشکل آن‌ قدر نیست که آن ها به خرج کردن و پس‌انداز کردن در جهت مخالف یکدیگر نگاه می‌کنند، بلکه بیشتر در مورد نحوه مدیریت بحث‌های مربوط به پول است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

بنابراین، مهم است که شناسایی کنید که در طول یک درگیری در مورد پول یا هر موضوعی، چگونه با دیگری رفتار می کند. آیا شریک زندگی شما شوخ طبع است؟ آیا آن ها در این مورد با شما شوخی می کنند؟ یا شریک زندگی تان شما را پایین می آورد، رفتارش را تغییر می دهد و با تحقیر کامل با شما رفتار می کند؟ این ها نشانه های عدم احترام به یکدیگر است.

شکست روابط افراد منفی از نظر جان گاتمن

دکتر جان گاتمن، روانشناس مشهور و متخصص در زمینه ثبات ازدواج و احتمال طلاق، تحقیر را بزرگترین ویران کننده روابط می داند. او می گوید تحقیر بزرگترین پیش بینی کننده طلاق است. اگر شریک زندگی شما شما را مسخره می کند یا دارای رفتار خصمانه است، نشانه انزجار است. این عدم علاقه و احترام می تواند باعث شکاف جبران ناپذیری در یک رابطه شود.

کمک به افراد منفی با وجود اولویت ها در روابط

اولویت های مختلف برای خود رابطه به عنوان مثال، پس از یک ماه قرار ملاقات، یک فرد اخیراً جدا شده ممکن است بخواهد یک سفر تفریحی سرگرم‌کننده با شما داشته باشد. با این حال، ممکن است آماده باشید تا در تعطیلات آینده خانواده خود را با عشق خود آشنا کنید و راه جدی تری را در پیش بگیرید.

مطالعات درباره افراد منفی

مطالعه‌ای که اخیراً در The Journals of Gerontology منتشر شد، وابستگی متقابل اهداف را در بین زوج‌ها بررسی کرد. این تحقیق که شامل 450 زوج بود، نشان داد که شرکا در درازمدت بر روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. این می تواند مکانیزمی باشد که رابطه را پایدارتر نگه می دارد.

با این حال، به تأثیرگذاری بر دیگری به عنوان راه حل تکیه نکنید. اگر یکی از شما بچه می‌خواهد و دیگری مطلقاً نمی‌خواهد، یا یکی از شما می‌خواهد به نحوی دیگری زندگی کند و دیگری می‌خواهد تا زمانی که پیر شود در محله کودکی‌اش بماند سعی کنید با هم کنار بیایید.

نشانه هایی که بسیاری از افراد منفی در زندگی شما هستند

افرادی که با آن‌ها رابطه دارید تأثیر زیادی بر زندگی شما دارند. اگر در میان انبوهی از افراد منفی معاشرت کنید دچار مشکل خواهید شد. با کسانی که شما را بالا می برند دوست باشید، و در عین حال که همین کار را برای آن‌ها انجام می دهید، برای ادامه راه حمایت خواهید شد. اما چگونه می توانید بگویید که زندگی شما توسط دوستان سمی، افراد منفی و سایر تأثیرات ناخواسته تسخیر شدید؟ پاسخ در رفتار خود شما نهفته است. در این‌جا چند نشانه وجود افراد منفی زیاد در زندگی شما بیان خواهد شد

رفاه شما در حال رنج است

ساده‌ترین و سریع‌ترین نشانه‌ای که ممکن است در رابطه با سلامت کلی خود در زمانی که توسط افراد منفی احاطه شده‌اید متوجه شوید. سطح کورتیزول شما افزایش می یابد، به دلیل ضعف سیستم ایمنی راحت تر بیمار می شوید و بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها هستید. در این‌جا چند نشانه وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد

شما کاملا خسته هستید

وقتی روز شما به پایان می رسد، احساس می کنید کاملاً خسته شدید، حتی اگر کاری به خصوص خسته کننده انجام نداده باشید.

افراد منفی برای سلامتی خود کار زیادی انجام نمی دهند

قبلاً به مصرف خوب غذا و ورزش توجه می‌کردید، اما اکنون نمی‌توانید اذیت شوید. حتی ممکن است عادت‌های بد جدیدی مانند مصرف غذاهای ناسالم یا ساعت‌ها گذراندن جلوی تلویزیون را شروع کنید.

بیش از حد حساس شدید

وقتی کسی چیز بالقوه بدی به شما می گوید، ناگهان متوجه می شوید که به شدت ناراحت می شوید. شما مکالمات معمولی را اشتباه تعبیر می کنید و احساس می کنید دیگران دائماً از شما عصبانی هستند. همچنین ممکن است از واکنش خوب به انتقاد دست بردارید.

در کل کمتر خوشحال هستید

سلامت روانی و مثبت اندیشی شما در حال فرو رفتن است. شما احساس ناراحتی می کنید، انرژی خود را از دست دادید، یا فقط احساس خوبی ندارید.

به اخبار بد بهتر از اخبار خوب واکنش نشان می دهید

همه خبرهای بد را دوست ندارند، درست است؟ اما می بینید که از آن لذت می برید. به عنوان افراد منفی وقتی اخبار بد یا شایعات می شنوید، مشتاق هستید که بفهمید چه اتفاقی می افتد. مثل این است که شما در یک حالت رویایی پیشرفت می کنید، حتی اگر شما را درگیر کند.

به طور مشابه، بیشتر مردم اخبار خوب را دوست دارند، درست است؟ اما اکنون با شنیدن خبرهای خوب احساس اضطراب می کنید. شما احساس می کنید همیشه به دنبال یک موضوع هستید و در گرفتن اخبار مثبت به صورت واقعی مشکل دارید.

نکته

هنگامی که افراد منفی خبرهای خوبی دریافت می کنند، ممکن است در مورد دشواری آن صحبت کنند. برای مثال، ممکن است به فردی که به تازگی ترفیع گرفته است بگویید که اکنون ساعات کاری طولانی تری دارد. به نظر می رسد که شما بدترین قسمت های هر چیزی را می بینید!

به نظر می رسد که شما نسبه به آن‌ها وسواس دارید

افراد منفی نگر می توانند زمان و تلاش زیادی را از شما بگیرند. اگر شما توسط آن‌ها احاطه شدید، ممکن است کم کم متوجه آن‌ها شوید. این به افراد منفی قدرت زیادی می دهد. نمی توانید بگویید که آیا این اتفاق برای شما می افتد؟ در این‌جا چند نشانه وجود دارد:

شما اغلب در مورد آن‌ها فکر می کنید

حتی زمانی که آن‌ها در اطراف نیستند، به نظر می رسد که شما به این افراد منفی فکر می کنید. مکالمات وحشتناکی را که داشتید به یاد می آورید. شما می ترسید دفعه بعد که آن‌ها را ملاقات کنید چه اتفاقی می افتد.

اغلب در مورد آن‌ها صحبت می کنید

به نظر می رسد مدام می خواهید در مورد این افرادی که شما را پایین می آورند صحبت کنید. دیگر افراد زندگی شما از شنیدن در مورد آن‌ها خسته می شوند. متوجه می شوید که مطرح آن‌ها بسیار آسان و طبیعی است.

شما اغلب از آن‌ها شکایت می کنید

در مورد اینکه این شخص چقدر شما را عصبانی می کند، یا چقدر از او بدتان می آید، احساس ناراحتی می کنید. اما وقتی بیش از حد واکنش نشان می دهید، در عوض خود را به یک فرد منفی تبدیل می کنید.

افراد منفی مضطرب هستند

منفی نگری می تواند سطح استرس شما را تا حد زیادی افزایش دهد و باعث شود اغلب مضطرب یا عصبی شوید. حتی ممکن است علائم اضطراب یا اختلال هراس در شما ایجاد شود اگر این بیش از حد پیش برود. در این‌جا برخی از علائم هشدار دهنده اولیه وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید:

کف دست شما عرق می کند

بدن شما اولین کسی خواهد بود که به شما اطلاع می دهد که آیا احساس اضطراب می کنید، حتی قبل از اینکه آن را به درستی ثبت کنید. عرق کف دست یکی از بزرگترین نشانه های این موضوع است. این بخشی از پاسخ مبارزه در افراد منفی است. همچنین ممکن است دهان شما خشک شود، یا دست ها و انگشتانتان بلرزند، یا ممکن است از تفکر مثبت تخلیه شوید.

از سیگار بیشتر استفاده می کنید

متوجه می‌شوید که بیشتر از همیشه به دنبال سیگار می‌روید. یا، همیشه احساس می کنید که به یک نوشیدنی نیاز دارید. شاید شما بخواهید از غذاهای ناسالم استفاده کنید.

محیط های خاص باعث ایجاد اضطراب می شود

مکان‌های خاصی که در آن‌ها با افراد منفی زندگی‌تان اتفاق بدی را تجربه کردید، ممکن است باعث اضطراب شما شود. همین امر در مورد تجربیات یا حتی عباراتی که شما را به یاد آن می اندازند نیز صدق می کند.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا