محققان فاش کردند که لذت از تنهایی در مورد شخصیت شما چه می گوید

لذت از تنهایی در هر شخصی به یک عنوان متفاوت تعریف می شود. طبیعتاً تنهایی یکی از سخت ترین فرآیند های زندگی است. درمانگران نیز راه های مختلفی برای حل این مشکل ارائه می دهند. چرا که در هنگام عدم توانایی برای انجام فعالیت ها آن ها خود به خود آسیب های زیادی می بینند. به گونه ای که بعضی اوقات به علت بیماری های سخت جسمی اختلالات روانی ایجاد می شود.

بعضی اوقات هم به علت بیماری های روانی اختلالات جسمی ایجاد خواهد شد. یکی از اختلالات روانی که بسیار در دنیا شایع است افسردگی است. متاسفانه افسردگی در بین همه افراد وجود دارد. در کشور ما نیز مقدار افسردگی رو به افزایش رفته است. افسردگی می تواند به علت های مختلفی ایجاد شود. یکی از دلایلی افسردگی می تواند اتفاقات ناگوار در دوران کودکی باشد. در ادامه می خواهیم ببینیم که محققان فاش کردند که لذت از تنهایی در مورد شخصیت شما چه می گوید، چگونه است.

افسردگی و لذت از تنهایی در برخی افراد

افسردگی انواع مختلفی دارد و آسیب های زیادی ممکن است وارد کند. نکته ای که مهم است این است که افراد بتوانند افسردگی خود را کنترل کنند. کنترل افسردگی با استفاده از مشاوران بسیار مهم است. در مقاله های قبل در ارتباط با بخش های مختلف افسردگی و تاثیرات آن در زندگی صحبت کردیم. نکته مهم این است که افراد بتوانند افسردگی را در همان ابتدا کنترل کنند. اختلالات انواع مختلفی دارند. هر یک از این اختلالات می تواند به علت های مختلفی ایجاد می شود. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با محققان فاش کردند که لذت از تنهایی در مورد شخصیت شما چه می گوید، صحبت کنیم.

درمانگران چند راه برای لذت از تنهایی و جلوگیری از افسردگی را توضیح می دهند

هرکسی در یک نقطه از زندگی خود با تنهایی دست و پنجه نرم می کند. ممکن است احساس کنید که در حال تلاش برای فرار از طلاق هستید. افسردگی اغلب می تواند دارای علائم بدتر باشد. حتی اگر با دوستان و خانواده احاطه باشید، گاهی اوقات تنهایی به درون شما می خزد. این می تواند پس از طلاق یا حتی مرگ شخصی که دوست دارید اتفاق بیفتد.

نکته

به گفته دکتر پاملا کوالتر، “در حالی که انزوای اجتماعی معیاری عینی برای سنجش میزان تعامل ما با دیگران است. اما مقابله با تنهایی یک تجربه ذهنی است. در واقع به این موضوع مربوط می شود که آیا احساس می کنیم دوستان کافی داریم یا روابط با کیفیت خوبی داریم.” فرار از تنهایی ممکن است غیرممکن باشد. خوشبختانه، لازم نیست برای همیشه ادامه داشته باشد. یادگیری نحوه مدیریت و مقابله با تنهایی به شما این امکان را می دهد که احساسات همراه را پردازش کنید و سپس یاد بگیرید که ادامه دهید. در این‌جا چند راه برای لذت از تنهایی (و جلوگیری از افسردگی) بیان خواهد شد.

احساسات منفی مانند تنهایی، حسادت و احساس گناه نقش مهمی در زندگی شاد دارند. آن‌ها نشانه های بزرگ و درخشانی هستند که نشان می دهد چیزی باید تغییر کند.” گرچن روبین

بپذیرید که هیچ راه حل آسانی برای لذت از تنهایی وجود ندارد

اگر به دنبال راه حلی 24 ساعته برای تنهایی به این‌جا آمدید، آن را پیدا نمی کنید. اما اشکالی ندارد. این فرآیند نباید سریع باشد. زمان به خود مهمترین بخش یادگیری چگونگی مقابله با تنهایی است. وقتی به خود فرصت می دهید تا احساسات خود را احساس کنید، یاد می گیرید که با خود صبور و مهربان باشید. این احساسات مثبت و مهارت های مقابله ای به این معنی است که برای مقابله با امواج تنهایی مجهزتر خواهید بود.

تنهایی خود را ارزیابی کنید

یادگیری ارزیابی آن‌چه باعث می شود احساس تنهایی کنید، گام بعدی برای رهایی از این احساس طاقت فرسا است. آیا مرگ یکی از دوستان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده است؟ هنگامی که بتوانید به آن تنهایی دسترسی پیدا کنید، دانش لازم برای کمک گرفتن از آن را خواهید داشت.

تحقیقات درباره لذت از تنهایی

به گفته دکتر اریک مایزل، «هیچ چیز به اندازه موضوعاتی که درباره آن فکر می کنیم باعث ناراحتی عاطفی نمی شود. ما باید بهتر از آن‌چه که معمولاً انجام می‌دهیم، در شناسایی افکاری که به درد ما نمی‌آیند، بحث کنیم. همچنین بخواهیم آن‌ها را از بین ببریم، و افکار مفیدتری را جایگزین کنیم.»

اگر نمی‌توانید مشخص کنید چه چیزی باعث می‌شود احساس تنهایی کنید، صحبت با یک درمانگر می‌تواند به شما کمک کند. این کار باعث می شود تا ایده‌های خود را به جلو و عقب برگردانید. شاید آنچه را در اعماق ضمیر ناخودآگاهتان پنهان کردید پیدا کنید.

به یاد داشته باشید: تنهایی فقط یک احساس است

در حالی که ممکن است احساس طاقت فرسا و ناخوشایند داشته باشید، تنهایی شما فقط یک احساس است. این حالت وجود یا واقعیت زندگی نیست. وقتی بتوانید احساس تنهایی خود را به عنوان احساسی تصور کنید که خواهد گذشت، می‌توانید به سادگی آن را حل کنید. اجازه ندهید احساس تنهایی شما را فریب دهد و فکر کنید که هرگز از بین نمی رود. مقابله با تنهایی انجام خواهد شد و شما آن‌قدر قوی هستید که از آن عبور کنید.

برای لذت از تنهایی با یک مشاور تماس بگیرید

ایجاد یک سیستم حمایتی در زمان نیاز یکی از فعال ترین کارهایی است که می توانید برای مبارزه با احساس تنهایی انجام دهید. همانطور که درمانگر رفتار شناختی Ratna Golaknath اشاره می کند. “این چیزی است که من در دوره های سخت خود با آن مبارزه کردم. اما حقیقت این است که ما باید به دیگران اجازه برقراری ارتباط بدهیم. به یاد داشته باشید افرادی در اطراف شما هستند که نگران هستند و می خواهند کمک کنند. همانطور که شما می خواهید در کنار آن‌ها باشید، آن‌ها نیز می خواهند در کنار شما باشند.”

اطمینان جهت تایید احساسات

عزیزان شما می توانند به شما اطمینان دهند، احساسات شما را تایید کنند، و مهمتر از همه باعث ایجاد آرامش و حواس پرتی می شوند. در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که خود را با چیزی جز تلویزیون برای همراهی در داخل خود محبوس کنید، این تنها احساس تنهایی شما را تشدید می کند.

با یک درمانگر مشاور صحبت کنید

خانواده و دوستان ممکن است گاهی اوقات بیش از حد مغرضانه به ما کمک کنند. این کار باعث می شود تا به احساسات خود دسترسی پیدا کنیم، و ممکن است پیش زمینه لازم برای ارائه توصیه های صحیح را نداشته باشند. یک درمانگر یا مشاور می تواند ابزارها و مکانیسم های مقابله ای را برای مقابله با تنهایی به شما بدهد. یک درمانگر همچنین می‌تواند دیدگاهی بیرونی ارائه دهد که ما قادر به دریافت آن با دوستان یا خانواده نباشیم.

برای لذت از تنهایی خودآگاهی را تمرین کنید

این چیزی است که اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، یک درمانگر یا مشاور می تواند به شما کمک کند. خودآگاهی به این معناست که شما بتوانید از آنچه باعث احساس تنهایی شما می شود آگاه شوید و سپس درک کنید که ذهن و بدن شما چگونه به آن موقعیت ها و احساسات واکنش نشان می دهد. این فرآیند به شما کمک می کند تا کنترل بهتری بر تنهایی داشته باشید تا بتوانید احساسات خود را پردازش کنید.

محققان فاش کردند که لذت از تنهایی در مورد شخصیت شما چه می گوید

از زمانی که وارد کلاس اول می شویم، وارد محیطی می شویم که حدود 25 درصد از ما از آن متنفریم. ما به دنیای گروه‌ها، تیم‌ها، معاشرت‌ها و صحبت‌های کوچک رانده شده‌ایم. ما مجبوریم تا پایان روزهای خود با آن مبارزه کنیم. در جامعه شناسی برای مشاهده تعصبات اجتماعی ذاتی علیه افراد تنها، یعنی درونگراها، یا بهتر به عنوان، «ترسو» شناخته می‌شوند. در اصل، ما از به خاطر  نوروشیمی متفاوت ناراحت هستیم. بنابراین ما به‌طور غیرمنصفانه برچسب‌هایی مانند «متنفر از مردم» و «عجیب» دریافت می‌کنیم.

لذت از تنهایی در هر فرد

هر فرد تنهای متکی به خود، به تنهایی در یک دنیای اجتماعی علاقه پیدا می‌کند.» – آنلی روفوس

تصویری از شخصیتی که زمان تنهایی را دوست دارد

مثالی از زبان یک نویسنده

من یک نویسنده و یک درونگرا هستم. دو مدرک کارشناسی ارشد دارم. مردم را دوست دارم و خواندن را دوست دارم. من یک “روشنفکر” و مدافع بیماران روانی و ناتوان هستم. من ورزش های رقابتی انجام دادم و ماراتن بازی های ویدیویی داشتم.

مهمتر از همه، من تجربه دست اولی در موضوع مورد نظر دارم – تجربه ای که به اندازه کافی خوش شانس بودم که بنویسم. این مقاله یک هدف مهم دارد و آن حذف بسیاری از کلیشه هایی است که در طول زندگی به من و دیگر افراد با خصوصیت لذت از تنهایی است.

ادامه مثال در مورد لذت از تنهایی

من یک روزنامه نگار هستم. عاشق تحقیق، علم، حقایق و این چیزها هستم. بنابراین، با من همراه باشید تا به تحقیقاتی که همراه این مقاله است اشاره کنم. من به اندازه کافی در مورد تنهایی و درون گرایی مطالعه و نوشتار انجام دادم تا بدانم که این دو تقریباً تقسیم ناپذیر هستند.

بنابراین، تحقیقات در مورد من و دیگرانی که لذت از تنهایی را دوست دارند، چه می‌گوید؟ بیایید در مورد آن صحبت کنیم و کمی لذت ببریم. بنابراین، اجازه دهید در مورد شخصیت‌ها صحبت کنیم – به‌ویژه کسانی که ترجیح می‌دهند زمان خود را در تنهایی بگذرانند.

آیا زمان تنهایی را ترجیح می دهید؟ محققان آنچه را که درباره شما می گوید فاش می کنند

افراد دارای ویژگی لذت از تنهایی دیگر افراد را دوست دارند

مطمئناً، افراد عجیب و غریب منزوی مانند تد کاچینسکی و دیگر آدم هایی هستند که ارتباطات اجتماعی را تحقیر می کنند. اما این افراد یک استثنا هستند.

درونگراها  اگر زمان کافی برای درک آن‌ها به دیگران داده شود، آن‌ها را دوست دارند.

نکته

همکاران نویسندگان که برون‌رفته‌تر هستند، استعداد بیشتری در گفت‌وگو دارند، که پیش‌نیاز لازم برای دوست‌یابی با افراد زیادی است. صحبت های کوچک چیزی نیست که افراد دارای لذت از تنهایی به خوبی انجام می دهند. ما مردم را دوست داریم، دوست داریم دایره کوچکی از دوستان داشته باشیم. اما ما به همان اندازه راحت هستیم که در یک کافه آرام در جایی تنها باشیم.

آن‌ها دارای یک ذهن باز هستند

بسیار آسان است که کسی را که ساکت یا محجوب است قضاوت کنید. با این حال، اغلب اوقات اینطور نیست. افرادی که در گذراندن زمان به لذت از تنهایی علاقمند هستند، دارای ویژگی های مختلفی هستند.

(از زبان نویسنده: شخصاً می توانم صحت این تحقیق را تأیید کنم. بیشتر دوستانم تمایل به درون گرایی دارند و ما هر دو به موضوعات مختلفی فکر می کنیم و بحث می کنیم.)

اکثر افراد با ویژگی لذت از تنهایی روان رنجور نیستند

در فهرست‌های شخصیتی مانند ارزیابی شخصیت، کلمه روان‌رنجور با «(بدخلقی) و احساساتی مانند اضطراب، نگرانی، ترس، عصبانیت، ناامیدی، حسادت، حسادت، گناه، خلق افسرده و تنهایی مرتبط است.

سوفیا دمبلینگ، در مقاله‌ای که در Psychology Today منتشر شد، دیدگاه درون‌گرا و دیدگاه عصبی را با استفاده از موقعیت‌های اجتماعی مقایسه می‌کند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا