اشتباهات برای انتخاب شریک مناسب که باید از آن‌ها اجتناب کنید

انتخاب شریک مناسب نیاز به ایجاد رفتار های متناسب است. هیچ کس دوست ندارد شخصی را برای زندگی مشترک خود انتخاب کند که به او آسیب بزند. ارتباط با شریک زندگی باید به گونه ای باشد که آسیب به هیچ کدام از افراد وارد نشود. بعضی اوقات ارتباطات بین افراد می تواند ضربات سختی به زندگی آن ها وارد کند خصوصا اگر نتوانند حرفای مهم را به یکدیگر بزنند. نکته ای که باید بدانید این است که مدیریت رفتار داشته باشید. گاهی اوقات تغییر همسر می تواند یا شرک زندگی شما می تواند خوب یا بد باشد.  اگر رابطه مثبت باشد می تواند باعث پیشرفت افراد شود. اما همین رابطه اگر منفی باشد می تواند آسیب های مختلفی را وارد کند. آسیب های یک رابطه می تواند شامل اختلالات روانی باشد.

اختلالات روانی انواع مختلفی دارند. در دنیایی که زندگی می کنیم اختلالات روانی بسیاری وجود دارد. برخی از این اختلالات را ممکن است بشانسید. قطع یک رابطه نیازمند رعایت اصول مختلفی است. خصوصا اگر شما دارای فرزند باشید نمی توانید هر وقت که خواستید رابطه خود را قطع کنید. مسئولیت پذیری در روابط بسیار مهم است. در ادامه می خواهیم ببینیم که اشتباهات برای انتخاب شریک مناسب که باید از آن‌ها اجتناب کنید‌، در مقاله های قبل گفتیم که یکی از استرس های که به افراد خصوصا زوجین وارد می شود استرس های ناشی از کودکان است.

استرس در خانواده و گفتگوهای سخت برای انتخاب شریک مناسب

این بدان معنی نیست که کودکان دارای استرس باشند بلکه به این معنی اینکه رفتار های آن ها یا واکنش های آن ها نسبت به اتفاقات مختلف ممکن است باعث ایجاد استرس در والدین شود. راه های درمان استرس در دنیای روان شناسی بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  آنلاین روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با اشتباهات برای انتخاب شریک مناسب که باید از آن‌ها اجتناب کنید‌، صحبت کنیم.

تغییر همسر و گفتگوهای سخت برای انتخاب شریک مناسب

اگر عاشق کسی هستید که از نظر شما نقص دارد، ممکن است امیدوار باشید که طرف مقابلتان با گذشت زمان به سمت بهتر شدن تغییر کند. این باعث می شود تا تردیدهای آزاردهنده به طرز جادویی از بین بروند. بسیاری از زوج‌ها با این باور که می‌توانند عیب‌های یکدیگر را برطرف کنند وارد روابط خود می‌شوند و عادت‌های بد به‌طور جادویی پس از گذشت زمان از بین می‌روند، اما متأسفانه این اتفاق به ندرت می‌افتد.

شما نباید تصور کنید که شریک زندگی شما تغییر خواهد کرد تا رابطه به نتیجه برسد. پذیرفتن آن ها و دوست داشتن آن ها مهم است. زیرا رفتار آن ها احتمالاً به این زودی ها تغییر قابل توجهی نخواهد داشت.

چیزهایی که احتمالاً تغییر نخواهند کرد

کارهای خاصی وجود دارد که برای انتخاب شریک مناسب انجام می شود. این ممکن است ارزش تلاش برای تغییر آن ها را نداشته باشد. اگر هنوز نتوانستید برای تغییر همسر خود کاری کنید، ممکن است بخواهید در مورد میزان تلاش خود برای حفظ رابطه تجدید نظر کنید.

شما را در اولویت قرار نمی دهد

شریکی که در ابتدا شما را در اولویت قرار نمی دهد، احتمالاً بعداً تغییر نخواهد کرد. اگر بعد از کار، دوستی، خانواده یا سرگرمی های شریک زندگی خود در رتبه دوم قرار دارید، مهم است که بدانید این امر احتمالاً تغییر نخواهد کرد.

برای اکثر مردم، این یک رابطه منفی خواهد بود. اگر نمی‌توانید به شریکتان اعتماد کنید که شما را در اولویت قرار دهد. همان طور که او را در اولویت قرار می‌دهید، این امر عواقب قابل‌توجهی در زمان مذاکره با هم و مدیریت اولویت‌ها با تکامل زندگی‌تان خواهد داشت.

رفتار توهین آمیز و گفتگوهای سخت برای انتخاب شریک مناسب

اگر شریک زندگی شما از نظر جسمی یا عاطفی آزاردهنده است، بسیار مهم است که مشکل را بشناسید و متوجه شوید که این تقصیر شما نیست.

راز گفتگوهای سخت برای انتخاب شریک مناسب

مهم نیست شما و شریک زندگیتان چقدر عاشق هستید، باز هم دو فرد جدا از هم با افکار و احساسات خود هستید. ممکن است گهگاه با اختلاف نظرها درگیر شوید. یادگیری نحوه گفتگوهای سخت با شریک زندگی یکی از کلیدهای روابط سالم و پایدار است. آیا شما و همسرتان موضوعاتی دارید که در مورد آن ها بحث نمی کنید زیرا می دانید که منجر به مشاجره می شود؟ متأسفانه، مشکل حل نشده است. زیرا هر دوی شما از صحبت کردن با فیل در اتاق خودداری می کنید. احتمالاً موردی است که یکی از شما به احساسات و نظرات خود صادق نیست.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

وقتی به طور مؤثر با شریک زندگی خود ارتباط برقرار می کنید، هم موضوعات مثبت و هم منفی را شامل می شود. علاقه کسی مستلزم گوش دادن به دیدگاه او و تأیید احساسات او است. گاهی اوقات، مصالحه می‌کنید یا مخالفت می‌کنید.

اجتناب از موضوع ممکن است صلح را در ظاهر حفظ کند. اما باعث درگیری داخلی می شود. ممکن است هر دوی شما همراه با گفتگوهای سخت با شریک زندگی لبخند بزنید.  زیرا خود را در حال دور شدن می بینید.

چند راز برای ایجاد مکالمات سخت

آیا از جارو کردن همه مسائل خود در زیر فرش خسته شده اید؟ اجتناب از مشکل باعث از بین رفتن آن نمی شود. در عوض، این چند پیشنهاد را برای ایجاد گفتگوهای سخت برای انتخاب شریک مناسب خود در نظر بگیرید، حتی اگر مشاجره باشد:

زمان مناسب را بشناسید

اگر می خواهید گفتگوی چالش برانگیز با شخص خود داشته باشید، زمان بندی بسیار مهم است. شما آنقدر با آن ها بوده اید که بدانید چه زمانی در حال چت هستند. دانستن این خلق و خوی می تواند در حل و فصل یک موضوع یا ایجاد بن بست تفاوت ایجاد کند. زمانی که شما یا شریک زندگیتان خسته هستید یا احساس بدخلقی می کنید از مطرح  موضوعات بحث برانگیز خودداری کنید.

اشتباهات برای انتخاب شریک مناسب که باید از آن‌ها اجتناب کنید

حدود نیمی از جمعیت کشورهای مختلف مجرد هستند و تنها نیمی از مجردها به دنبال انتخاب شریک مناسب زندگی هستند. این بدان معناست که شما فقط 25 درصد از جمعیت را برای انتخاب دارید. این اعداد ممکن است پایین به نظر برسند، اما در نظر بگیرید که تنها 22 درصد از جمعیت در سال 1950 مجرد بودند. از آنجایی که به نظر می رسد شرایط روابط سخت است، احتمالاً باید در حین قرار ملاقات، شروع روابط را به حساب بیاورید.

معرفی نادرست از خود در انتخاب شریک مناسب تعداد غیرقابل باوری از مردم هنگام قرار ملاقات وانمود می کنند که کسی یا چیزی هستند که نیستند. دوستیابی آنلاین حتی بدتر است – شما خوش شانس هستید اگر مردم حتی از تصویر واقعی خود استفاده کنند. در ابتدا، معرفی نادرست از خود راهی عالی برای جذب بسیاری از افراد به نظر می رسد. این روش کار می کند، اما دوام نمی آورد.

به نظر می رسد اکثر مردم متوجه نیستند که اندکی پس از ملاقات با کسی، حقیقت آشکار خواهد شد. آن‌ها متوجه خواهند شد که شما به آن‌ها دروغ گفتید، و به همین ترتیب، اعتماد دچار آسیب می شود. شما نمی توانید بدون اعتماد یک رابطه بسازید. بنابراین رابطه بالقوه قبل از شروع به پایان می رسد.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

در مورد تصاویر و پروفایل های آنلاین گمراه کننده، ممکن است حتی نخواهید تلاشی هم بکنید. مگر اینکه فقط به دنبال یک رابطه ایمیلی باشید، آن شخص شما را می بیند و می داند که شما آن شخص در تصویر نیستید. استفاده از تصاویر جعلی منطقی نیست. همین امر را می توان در مورد تصاویر قدیمی نیز گفت. اگر مقداری وزن اضافه کردید، زمانی که لاغر بودید از عکس خود استفاده نکنید. عکس های فعلی بهترین و صادقانه ترین سیاست هستند.

یکی از عادت های آزاردهنده ای که برخی افراد هنگام ارسال عکس های پروفایل دارند، ارسال عکس با افراد دیگر است. نباید مردم حدس بزنند شما کدام شخص هستید. مطمئن شوید که شما تنها فردی در عکس هستید.

اتفاقات تصادفی در انتخاب شریک مناسب

تصادفات، وقتی اتفاق می‌افتند، ترسناک نیستند. وحشتناک این است که به نظر می رسد شما همه چیز را به عنوان یک شریک بالقوه دوست دارید. رنگ مورد علاقه آن‌ها آبی است؟ مال شما هم همینطور! غذای مورد علاقه آن‌ها مرغ است؟ به زور ناگهانی شما هم همین نظر را دارید. در ابتدا، تظاهر به دوست داشتن هر چیزی که برای انتخاب شریک مناسب مهم است ممکن است زیبا به نظر برسد، اما به سرعت ناپدید می شود.

نکته

تصادفات در دنیا زیاد نیست و مردم بسیار باهوش تر از آن چیزی هستند که آن‌ها را ساده می انگارید. در نهایت، آن‌ها متوجه خواهند شد که شما در مورد آن‌چه دوست دارید دروغ می گویید. بعد از آن دیگر نمی توانند به شما اعتماد کنند و یک رابطه احتمالی تیره خواهد شد.

حساسیت بیش از حد

آیا تا به حال با کسی ملاقات کردید که یک چک لیست طولانی از ویژگی هایی داشته باشد که مطابقت کامل او باید داشته باشد؟ می توانید با چک حقوق خود شرط بندی کنید که آن‌ها تا چند سال دیگر همچنان مجرد خواهند بود. حساسیت بیش از حد یک راه عالی برای عدم انتخاب شریک مناسب است. باید بدانید که هیچ کس کامل نیست. یک رابطه می تواند برای شما عالی باشد، اما همه چیز کامل نیست.

داشتن استانداردها در مقابل حساسیت

تفاوت بین ایجاد استانداردها و ضربه های روانی می تواند گیج کننده باشد. زیرا مرز بسیار باریکی بین این دو است. در واقع، شما نباید چون شخص به شما آسیب های روانی وارد نمی کند او را بهترین بدانید، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید رابطه برقرار کنید. اما حساسیت بیش از حد به احتمال زیاد باعث عدم انتخاب شریک مناسب می شود.

تفاوت ویژگی های رفتاری برای انتخاب شریک مناسب

پس چگونه می توانید تفاوت را تشخیص دهید؟ به عنوان مثال در یک مسابقه تلویزیونی شخص مناسب باید خوب رانندگی کند و مسئولیت پذیر باشید. همسران در این برنامه به ایجاد یک زندگی مناسب نیاز دارد که بتواند از خانواده حمایت کند. در نگاه اول به نظر می رسد این خانم ها به دنبال همین موضوع هستند. در واقع چیزی که درباره عدم آسیب های روانی ذکر کردند اشکالی ندارد. با این حال، اگر آن‌ها حاضر به صحبت و مدیریت رفتار نباشند، همه چیز به رابطه سختگیرانه تبدیل می شود.

مثالی در ارتباط با این زمینه

به عنوان مثال، امی ممکن است با مردی ملاقات کند که سالانه مقدار زیادی درآمد به عنوان رزیدنت پزشکی درآمد دارد، بنابراین آیا باید او را رد کند؟ شخص دیگری به نام میشل ممکن است مردی را ملاقات کند که درآمد مناسبی ندارد اما ارثی دارد که می تواند یک عمر از او و تمام خانواده اش مراقبت کند. آیا میشل باید از مرد بگذرد زیرا او خوشبختی در زندگی را به مسائل مادی ربط نمی دهد؟

در هر دو مورد، این انتخاب شریک مناسب می تواند از شریک زندگی و فرزندان حمایت کند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا