نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان

در روان شناسی بخش هایی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. برای همین امر این موضوع ها بسیار مورد توجه تمام دانشمندان قرار می گیرد. یکی از نکاتی که باید بدانید این است که برای هر نوع علائمی اختلالات را به خود نچسبانید. در واقع از نظر روان شناسان هر فرد باید چند اختلال را داشته باشد تا به او بگوییم دچار اختلالات شخصیتی است. از آن سمت برای رفتار های انعطاف پذیر و سلامت روان نیز همین گونه است. امروزه متاسفانه مردم کمتر به سمت مشاور یا روان شناسان رو می آورند. خواب یک گزینه مهم برای هر شخصی است. افرادی که دوست دارند انرژی خوبی در طول روز داشته باشند باید سعی کنند خواب مناسب داشته باشند. با بررسی نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان می توان به این مسیر رسید.

خواب مناسب می تواند تاثیر بسیار خوبی برای افراد داشته باشد. خواب برای همه افراد مهم است. برای مثال برخی از افراد هستند که در طول زندگی خود دارای خواب کم یا خواب بیش از حد هستند اما باید این نکته را در نظر داشت که خواب کافی چگونه می تواند به سلامتی بدن کمک کند. نکاتی برای خواب بهتر موضوع امروز ما است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان صحبت کنیم.

داشتن مقدار مناسب خواب برای سلامتی شما حیاتی است

نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان | مرکز مشاوره همکده

شما احتمالاً شنیده اید که داشتن مقدار مناسب خواب برای سلامتی شما حیاتی است و بدون آن، عملکرد دشوارتری خواهید داشت. ممکن است از خود بپرسید که چرا چنین است و برای اطمینان از این که خواب مورد نیاز خود را می گیرید چه کاری می توانید انجام دهید. این مقاله توضیح می دهد که چرا خواب سالم ضروری است و نکاتی در مورد خواب بهتر ارائه می دهد، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام ساعاتی را که باید می گذرانید.

چرا خواب مهم است؟

خوابیدن به میزان مناسب در شب امری است که از تمام جنبه های سلامتی شما محافظت می کند. تصور می شود زمان خواب شما زمانی است که بدن شروع به ترمیم خود می کند. این مربوط به تمام سیستم های بدن شما است. خواب می تواند از نظر روحی و جسمی تأثیر مثبتی روی شما بگذارد و همچنین باید انرژی لازم را برای گذراندن روز داشته باشید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

وقتی نتوانید به خواب بروید یا به خواب مورد نیاز خود برسید، همه این موارد باعث رنج شما می شوند، که با گذشت زمان واقعا می توانند اضافه شوند. به عنوان مثال، اگر شما قادر به خواب مناسب بسیاری از شب ها در هفته نیستید، ممکن است در سلامتی خود با مشکل روبرو شوید و نتوانید تصمیم بگیرید یا با دیگران کنار بیایید. این چیزی است که باید هر زمان ممکن کاهش یابد.

چه عواملی باعث شده که نتوانم خواب کافی داشته باشم؟

مسائل مربوط به سبک زندگی

ممکن است در زندگی روزمره کارهایی انجام شود که خواب شما را خراب کند. این می تواند به دلیل مواردی باشد که در جریان است. با اطلاع از نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان می توان به هدف نهایی یعنی خواب خوب رسید.

  • ساعت های طولانی کار
  • نوشیدن بیش از حد کافئین
  • قرص های تجویزی که بر نحوه خواب شما تأثیر می گذارد
  • درد مزمن
  • سایر مشکلات سلامتی

اختلالات خواب

یک نوع مشکل سلامتی که می تواند در خوابیدن شما تداخل ایجاد کند، اختلال خواب است.

بیخوابی

نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان | مرکز مشاوره همکده

بی خوابی یک وضعیت خواب است که منجر به این می شود که فرد نتواند به طور منظم خواب مورد نیاز خود را بدست آورد. برخی از افراد هفته ها رنج می کشند، جایی که دیگر نمی توانند بخوابند، بخوابند یا خیلی زود بیدار می شوند، بدون این که آماده خوابیدن باشند.

آپنه خواب از اختلالات خواب

این یکی دیگر از اختلالات خواب است. افرادی که به آن مبتلا هستند در طول چرخه خواب خود زمانی را متوقف می کنند که تنفس را متوقف کنند. مجاری تنفسی آن ها ممکن است مسدود شود، که می تواند خطرناک باشد. درمان این ممکن است شامل ماسک پوشیدن هنگام خواب برای اطمینان از ادامه نفس کشیدن باشد. اگر فکر می کنید که هر یک از این شرایط خواب را دارید، باید در مورد آن ها با پزشک خود صحبت کنید، زیرا اگر اغلب شما را اذیت کند ممکن است شدید باشد.

نکاتی برای خواب بهتر

چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای بهتر خوابیدن در شب انجام دهید. در این جا نگاهی به برخی از مواردی که ممکن است بخواهید در زندگی روزمره خود ایجاد کنید وجود دارد.

به زمان خواب اهمیت دهید

اگر بتوانید هر شب به همان ساعت خواب ادامه دهید، مفید است. این می تواند به بدن شما هشدار دهد که چه زمانی می خواهید بخوابید، و همچنین ممکن است به شما کمک کند تا یک روال سالم را نیز شروع کنید. چرت نزن وقتی می خواهید عادت های خواب خود را تنظیم کنید باید تا آن جا که می توانید از چرت زدن دور باشید. در غیر این صورت، ممکن است در ساعت نامناسب روز کل خواب مورد نیاز خود را داشته باشید که این می تواند نتیجه مثبتی نداشته باشد.

وقت کافی برای خوابیدن به خود اختصاص دهید

نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان | مرکز مشاوره همکده

ممکن است به نظر برسد که خواب همیشه به اندازه چیز دیگری مهم نیست ، اما این درست نیست. از آن جا که کمبود خواب می تواند تأثیرات منفی بر سلامتی شما بگذارد، لازم است هر شب زمان کافی برای خوابیدن به خود اختصاص دهید.

فقط در صورت احساس خستگی به رختخواب بروید

اگر احساس نمی کنید می توانید بخوابید، نباید فقط در رختخواب قرار بگیرید. دراز کشیدن فقط وقتی خسته هستید و احساس می کنید می توانید به خواب بروید مفیدتر است.

محرک ها را محدود کنید

هر نوع ماده محرک باید در حد متوسط ​​مصرف شود. این موارد مربوط به مواردی مانند قهوه یا سایر منابع کافئین است. مراقب میزان مصرف این نوع نوشیدنی ها باشید و سعی کنید قبل از خواب هیچ نوشیدنی ننوشید.

دستگاه ها را خاموش کنید

همچنین مهم است که به خودتان وقت بدهید تا کم کنید. قبل از این که بخوابید حداقل یک ساعت باید از همه دستگاه ها و تلویزیون خود دور باشید. این به بدن شما زمان می دهد تا با آرامش و تاریکی سازگار شود.

اتخاذ روال ورزشی نیز روش خوبی برای شروع کنترل چرخه خواب است.

اتخاذ روال ورزشی نیز روش خوبی برای شروع کنترل چرخه خواب است. ورزش می تواند به شما کمک کند ذهن خود را پاکسازی کنید، و همچنین می تواند فرصتی را برای شما ایجاد کند تا انرژی عصبی را بسوزانید. فقط مطمئن باشید که شب خیلی دیر ورزش نمی کنید زیرا این چیزی است که ممکن است شما را بیدار نگه دارد.

آن چه می خورید  مهم است

داشتن یک رژیم غذایی متعادل می تواند روش خوبی برای شروع یک خواب سالم باشد. هنگامی که غذاهای مناسب می خورید، بعید به نظر می رسد که تمام شب را با سوزش معده یا امثال آن بیدار باشید.

سلامت جسمی را بررسی کنید

زمان هایی وجود دارد که درد جسمی می تواند شما را از خواب مورد نیاز باز دارد. اگر شب با درد مفصل، کمر یا نوع دیگری بیدار هستید، باید برای رفع این مشکل به پزشک مراجعه کنید. در غیر این صورت، ممکن است همیشه هنگام خوابیدن شما را آزار دهد.

در محیط های خنک بمانید

پیشنهاد می شود اتاق خواب شما خنک باشد، بنابراین هنگام خواب عرق نمی کنید. اگر در محیط خنک نباشید این می تواند چرخه خواب شما را قطع کرده و احساس ناراحتی در شما ایجاد کند.

آرام باشید

استرس چیزی است که می تواند شما را در شب بیدار نگه دارد ، به خصوص اگر با نگرانی همراه باشد. لازم است هر زمان که ممکن است چند دقیقه به استراحت بپردازید. با استحمام گرم خود را سرگرم کنید یا پاهای خود را روی نیمکت بگذارید و از کارهای خود کمی استراحت کنید. فقط آن جا دراز نکشید. وقتی خود را در رختخواب می بینید و نمی توانید به خواب بروید، مرتباً حرکت نکنید و چرخانید. این احتمالاً راه حل نیست. در عوض، ممکن است بخواهید از جای خود بلند شوید و کاری انجام دهید تا بدن خود را در یک حالت آرام قرار دهید، مانند این که یک کتاب بخوانید تا زمانی که احساس خستگی کنید.

جستجوی راهنما

نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان | مرکز مشاوره همکده

اگر همه آن چه را که فکرش را می کنید امتحان کرده اید و تغییراتی ایجاد کرده اید، مانند موارد ذکر شده در بالا، و هنوز هم نمی توانید خیال خود را راحت کنید و خواب خوبی داشته باشید، ممکن است وقت آن فرا رسیده باشد که از یک متخصص کمک بگیرید. ممکن است اتفاق دیگری رخ دهد. وقتی این کار از کار افتاد، وقت آن است که فکر کنیم ممکن است در زمینه سلامت روان خود به کمک نیاز داشته باشید. اگر احساس می کنید می توانید از این نوع حمایت با نکاتی برای خواب بهتر از نظر کارشناسان بهره مند شوید، می توانید روان درمانی را امتحان کنید. درمانگران مجاز سایت های مختلف واجد شرایط هستند و می توانند در این نوع درمان به شما کمک کنند و همچنین ممکن است بتوانند به شما کمک کنند تا استراتژی های خواب بهتری داشته باشید.

 

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا