چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

دوستی یکی از روابط مهم است. همه ما در طول زندگی خود نیاز به روابط داریم. روابط اگر به خوبی ایجاد شوند و مدیریت شوند بسیار می توانند به پیشرفت ما کمک کنند. حتی اگر نخواهید پیشرفت کنید برای این که با یک دوست صحبت کنید نیاز است که روابطی را برقرار کنید. دوستی می تواند باعث پیشرفت شما شود اما گاهی اوقات اگر سمی باشد باعث آسیب‌ شما خواهد شد. قوانین در روابط دوستی بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی است. چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد می تواند سخت و دردناک باشد.

دوستی های سمی می تواند به شما آسیب بزند. شادی بسیار در زندگی افراد مهم است. افرادی که در زندگی شادی بیشتری دارند موفقیت و پیشرفت آن ها بیشتر است. حال این که بگوییم پیشرفت یعنی چه و این که چگونه می توان آن را از چه مواردی تعریف کرد متفاوت است. پیشرفت کردن در زندگی بسیار مهم است و نیازمند تلاش هایی در بخش های مختلف زندگی است. همین شادی اگر دوستی شما سمی باشد یا این که با چیز های کوچک از بین رود آسیب خواهد دید.

بعضی اوقات دوستی ها برای زندگی است

بعضی اوقات دوستی ها برای زندگی است، از کودکی شروع می شود و طی دهه ها رشد می کند. در مواقعی دیگر ، دوستی ها موقعیتی هستند و فقط از طریق برخی از نقاط یا مکان های مختلف زندگی ما پایدار می مانند. مهم نیست که شما از چه پویایی عضو هستید، مهم است که از چیزهای کوچکی که باعث از بین رفتن دوستی می شود ، خودداری کنید. اغلب، اصلاحات ساده می توانند دوستی ها را قبل از این که خیلی دیر شود نجات دهند، اما گاهی اوقات مشکل اساسی به موقع تشخیص داده نمی شود.

نکته ای در ارتباط با چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

اگر فکر می کنید که چرا دوستی های شما دوام نیافته اند ، اگر یکی از موارد زیر را مقصر شناخته اید ، فکر کنید.

دوستی با صحبت زیاد می تواند خراب شود

چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

ما دوستان مان را دوست داریم و هرچه به آن ها نزدیک تر باشیم در زندگی به آن ها احتیاج بیشتری خواهیم داشت. اما مثل هر چیز، خیلی چیزهای خوب می توانند به سرعت برای ما بد شوند. برخی از دوستی ها به طور طبیعی در برقراری ارتباط مداوم برقرار هستند، جایی که هر دو طرف هر روز مرتباً با یکدیگر بررسی می کنند. با این حال، اگر می خواهید ارتباطی برقرار کنید که بازدید، تماس، پیام کوتاه، رسانه های اجتماعی، ایمیل و گفت و گوی ویدیویی یک فرایند مهم روزانه باشد، ممکن است زمان آن باشد که یک قدم به عقب برگردید.

هر کسی هر چقدر هم وفادارانه دوستی داشته باشد، به فضای شخصی خود احتیاج دارد.

هر کسی هر چقدر هم وفادارانه دوستی داشته باشد، به فضای شخصی خود احتیاج دارد. اگر شما آغازگر این نوع روابط هستید، به احتمال زیاد مانع لذت بردن از دوست خود یا تمرکز بر سایر تعهدات زندگی او می شوید. شخصی که در حال دریافت این نوع دوستی شدید است، می تواند به سرعت دچار سوختگی و آزار شود. حفظ مرزها در هنگام برقراری ارتباط با یک دوست، هر چقدر هم نزدیک باشید، امری حیاتی است. این پیوند باید بدون حمایت از تماس هر لحظه از روز، احساس حمایت و گشودگی کند.

حرف زدن به تنهایی کافی نیست

درست مثل این که ارتباط زیاد می تواند به روابط ما آسیب برساند، تعداد کمی از آن نیز علیه ما کار می کند. یک دوستی به تعامل منطقی احتیاج دارد زیرا بدون آن، هیچ راهی برای یادگیری شما و دوستتان درباره یکدیگر وجود ندارد. اگر در سطح عمیق تری یکدیگر را نمی شناسید، تأمین نیازهای یکدیگر تقریباً غیرممکن است زیرا این نیازها ابراز نمی شوند.

گذراندن وقت با کیفیت در دوستی بزرگسالان دشوار است

گذراندن وقت با کیفیت در دوستی بزرگسالان دشوار است. با تقاضای شغلی، خانوادگی و تعهدات شخصی که همیشه وجود دارد، دوستی اغلب به چیزی تبدیل می شود که مورد توجه آخرین لحظه ذهن قرار می گیرد. اگر احساس می کنید که بیش از حد مشغول کارهای دوستانتان هستید یا خود را غالباً به این فکر می کنید که چه مدت از آخرین تماس شما با آن ها گذشته است، وقت آن است که ببینید قبل از این که دوستانتان از هم دور شوند، می توانید زمان و توجه خود را از کجا تغییر دهید.

دوستی همچنین می تواند با فراموش کردن همدلی از بین برود

چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

در دوستی ، تمایز بین همدلی و همدلی مهم است. همدلی توانایی درک و شناسایی با وضعیت شخص دیگری است. همدردی عمل ساده دلسوزی برای کسی است (و هیچ کس نمی خواهد احساس کند دیگران به خاطر او متاسف هستند). در حالی که شما همیشه نمی دانید که در زندگی دوست شما چه می گذرد یا چگونه یک وضعیت خاص بر روی او تأثیر می گذارد، شما همیشه باید بتوانید خود را جای او بگذارید و بخشی از سیستم پشتیبانی او باشید.

نکته ای در ارتباط با چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

دوستی که فاقد همدلی باشد می تواند به سرعت به دوستی سمی تبدیل شود. دوستی های سمی تعادلی بین افراد ندارند، انتقاد منفی نسبت به انتخاب های یکدیگر را مجاز می دانند و حتی می توانند احساس کنند مردم وقتی کنار هم هستند روی پوسته تخم مرغ راه می روند.

گاهی اشاره به یک دوستی سمی دشوار است

گاهی اشاره به یک دوستی سمی دشوار است. اگر شما در رفتارهایی مانند شوخی بی ادبانه در مورد لباس یا روابط دوست خود یا عدم تأیید مرتب انتخاب های شخصی یا شغلی آن ها مقصر باشید، ممکن است اساس رابطه سمی را ایجاد کنید. عدم تشخیص این که چگونه رفتار شما بر احساسات دوست شما تأثیر می گذارد یا این که نمی توانید بفهمید که چرا آن ها احساسی را دارند که در موقعیت های خاص احساس می کنند، ممکن است به این معنی باشد که شما به کمک همدلی نیاز دارید.

اتفاقات و ایده های جنجالی در ارتباط با این زمینه

100٪ امکان دارد که با شخصی که بسیار کوچک با او رابطه داشته اید رابطه عمیق هم داشته باشد که این امر ناشی از تربیت فرهنگی، اعتقادات مذهبی یا موقعیت اقتصادی اجتماعی باشد. زمانی که ممکن است برای حفظ دوستی مخالف قطبی تلاش کنید این است که ارزشهای اخلاقی وارد عمل می شوند.

مثالی در ارتباط با چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

به عنوان مثال، اگر فکر می کنید واکسیناسیون فرزندانتان غلط است و به سلامتی همه کودکان آسیب می رساند، به سختی می توانید دوست خوب شخصی را پیدا کنید که صریحاً خلاف این حرف را بزند. اگر چه ممکن است در بیرون با هم کنار بیایید، اما ممکن است نکاتی از انتقادات اساسی در هسته اصلی روابط وجود داشته باشد و دیدن چشم به رو یا حمایت روزمره از یکدیگر را دشوار کند.

شما هرگز نباید احساس کنید که باید عقاید خود را خاموش کنید

شما هرگز نباید احساس کنید که باید عقاید خود را خاموش کنید فقط به این دلیل که دوست شما ممکن است با شما موافق نباشد. اگر به اشتراک گذاشتن ایده های خود برای شما مهم است گزینه های زیادی برای شما در دسترس است. شما می توانید موافقت کنید که موضوع در دوستی شما ممنوع است یا آن را منطقی تر کنید. با پیدا کردن دوستان یا آشنایان جدیدی که عقاید شما را در اختیار دارند، در آن اتفاق حمایت می شوید.

فقدان قدرشناسی یا تعادل

دوستی ها برای زنده ماندن به میزان مشخصی از قدردانی احتیاج دارند، درست مثل هر رابطه ای. اگر دائماً از دوست خود لطف می کنید، اما در صورت نیاز به کمک هرگز بخشنده و در دسترس به نظر نمی رسید، می توانید شرط بندی کنید که دوستی دوام نخواهد آورد. مردم دوست دارند بدانند که به آن ها احتیاج دارند، اما همچنین باید احساس کنند که حضور آن ها در زندگی شخص دیگری نیز معنی دارد. اگر چه لازم نیست که حساب کنید که چه کسی چه کاری را برای چه کسی انجام داده است، اما شما در رابطه با دادن و دریافت نیاز به تعادل نسبتاً مساوی در روابط دارید.

فشار وارد کردن توسط همسالان

چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد

چه در دوره راهنمایی، دبیرستان یا بزرگسالی، هیچ کس در هر سنی فشار همسالان را دوست ندارد. از بین بردن دوستی بسیار آسان است وقتی که الزام یا اجبار در روابط شما عنصری باشد. هرگز نباید به دوست خود این إحساس را بدهید که آن ها باید کاری انجام دهند، چیزی فکر کنند یا کاری باشند که نیستند، حتی اگر قاطعانه اعتقاد دارید که این امر به نفع خودشان است.

فشار زیاد از طرف یک فرد می تواند به سرعت به دوستی سو استفاده کننده تبدیل شود.

فشار زیاد از طرف یک فرد می تواند به سرعت به دوستی سو استفاده کننده تبدیل شود. دوستی های سو استفاده کننده گاهی اوقات دشوار است، اما به طور کلی، رابطه ای که شامل اضطراب، کنترل، مسئولیت اجباری یا خشونت باشد یک پرچم قرمز بزرگ است. باید در ارتباطات بسیار دقت داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. برای رفع چیزهای کوچکی که دوستی را از بین می برد می تواند با مشاوران در ارتباط باشید.

 

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا