چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟ “من واقعا دوست دارم برنامه های خود برای زندگی را عملی کنم اما نمی دانم چطور این کار را انجام دهم.” موفقیت چیزی است که در اصل از همان لحظه ای که آموزش می بینیم در ما آغاز می شود تا زمانی که وارد اولین کار خود شده و چیزی به دست می آوریم. تمام این روال شما را در زندگی به جلو می رانند. برای اینکه بتوانید اینده ی بهتری برای خودتان بسازید. یاد گیری عملی کردن برنامه ها  برایتان کار مشکلی است که با تمرین آسان می شود.

به آینده ای که برای خودتان دوست دارید فکر کنید.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟
چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟ جایی را پیدا کنید که چیزی برای پرت شدن حواستان نباشد.

در پایان شما به دنبال ساختن آینده ای موفق برای خودتان هستید، و این یعنی در ابتدا نیاز دارید وارد مسیر فکر کردن در مورد خودتان و برای خودتان شوید.

فکر کردن در مورد اینده ضرورتی است که باید بدون هیچ وقفه یا حواس پرتی انجام شود.

بودن در جایی ساکت به شما کمک می کند به خودتان فکر کنید زیرا افراد دیگر اثر کمی روی تصمیم هایی که فکر می کنید برای شما خوب هستند دارند یا حتی می توان گفت بی تاثیرند. این زندگی خود شماست که در موردش فکر می کنید، بنابراین متمرکز بمانید. این کار در آینده نیز برای شا مفید خواهد بود زیرا می توانید برای موفقیت روی کارهای لازم تمرکز کافی داشته باشید.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس
برای اینکه زمانی را به خودتان اختصاص دهید نباید حس بدی داشته باشید.

قبل از وارد عمل شدن برای ساختن آینده ای بهتر نیاز است برای خودتان مشخص کنید دقیقا از زندگی چه می خواهید. از خودتان سوالاتی بپرسید که برای شما تعیین کند خودتان چه می خواهید نه اینکه دیگران برای شما چه می خواهند.

سوالاتی کلیدی در مورد آینده ای که دوست دارید بپرسید.

آیا زندگی ای که برای خودتان می خواهید چیزی نیست که دیگران برای شما می خواهند؟ یک تغییر قابل مدیریت که بتوانید ایجاد کنید می تواند چه باشد؟ پرسیدن اینگونه سوالات می تواند کمک کند خودتان را بهتر بشناسید و بتوانید افکاری منطقی داشته باشید نه اینکه خیال بافی کنید. هرچه سوالاتی که پاسخ می دهید سخت تر باشند به احتمال زیاد موارد مهم تری در زندگی شما خواهند بود.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟فکر کردن در مورد گذشته را کنار گذاشته و روی حال و آینده تمرکز کنید.

خودتان را با این تفکر وفق داده و می بینید کمک می کند بتوانید به رویاهایتان برسید. وقتی سعی دارید به سمت آینده حرکت کنید تمرکز روی قبل یک مانع بزرگ برای شما خواهد بود. موفق بودن یعنی حرکت به سمت آینده، پیشرفت و گذشتن از اتفاقاتی که قبل افتاده است.

فراموش کردن گذشته باعث می شود بهتر بتوانید روی خودتان کار کنید.

شما حس می کنید در حال پیشرفت هستید اما اگر ذهنتان جای دیگری درگیر باشد نمی تواند چیزهایی که حالا اتفاق افتاده اند و چیزهایی که نیاز است اتفاق بیفتند را نظم دهد. چیزی که اتفاق افتاده دیگر تمام شده و باید در مورد چیزهایی که قرار است اتفاق بیفتند فکر کرد.

فکر کردن در مورد کاری که قبلا انجام داده اید باعث می شود به شکست هایتان فکر کنید.

این شما را ناامید خواهد کرد و می تواند تفکر بدی در مورد ارزش های خودتان پیدا کنید. به جای آن شکست ها را درسی برای کاری که انجام نداده اید بدانید در نتیجه اشتباهات خود را تکرار نخواهید کرد.

مسیر خود را پیدا کنید.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟
 • زندگی تان تا به حال را مرور کنید و به دنبال یک مسیر باشید – چیزی که به شکل طبیعی برای شما وجود دارد. داشتن مسیر مشخص اعتماد به نفس شما را زیاد کرده و باعث می شود در طی عبور از این راه موفقیت هیجان داشته باشید.
 • فکر کنید چه چیزی که حالا برای شما شباهت به یک شغل ندارد را می توانید به یک کار تبدیل کنید. داشتن مسیر و موفق شدن شدیدا در هم پیچیده هستند. این کار باید چیزی باشد که برای شما شوق زیادی داشته و بتواند مسیری برای شادی و موفقیت بسازد.
 • از اینکه راهی که به شما هیجان می دهد را دنبال می کنید خجالت نکشید. این کاری است که شما با آن راحتید، پس یک علامت واضح از مسیر درست برای شماست. این کار برای شماست زیرا با انجام آن احساس خوبی در مورد خودتان و توانایی هایتان پیدا می کنید.
 • نسبت به چیزی که در انجام آن خوب هستید احساس غرور داشته باشید. این کار به شما اجازه می دهد به طور مداوم کار کنید تا به جایگاهی که در زندگی می خواهید برسید. اعتماد به نفس و تداوم در کار باعث می شوند شانس موفقیت خود در مسیر چیزی که بیشتر از همه دوست دارید را بالا ببرید.
نکات قابل توجه برای پاسخ به این سوال که چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟
چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟ | مرکز مشاوره همکده
 • وقتی از کاری که می توانید انجام دهید یا چیزی که قادرید بسازید احساس غرور و رضایت داشته باشید بهتر می توانید با موانع راه برخورد کنید. از انجایی که در ابتدای راه حس خوبی داشته اید بیشتر برای انجام کارهایی که باعث می شوند همان حس را دوباره داشته باشید تمایل خواهید داشت.
 • دیگران به اعتماد به نفس شما توجه خواهند کرد. این چیزی است که یک فکر را به یک کار تبدیل می کند اما اگر نسبت به خود و کارتان احساس غرور داشته باشید دیگران نیز ان را دیده و به شما پیشنهادهایی برای فرصت های عالی خواهند داد.
 • به غرایز خود اعتماد کنید. وقتی مسیری برای خود پیدا می کنید باید باعث شود تمایل زیادی برای دنبال کردن آن داشته باشید. شما به طور طبیعی غرایزی برای دنبال کار هدف خود دارید. به هر حال یک مسیر درست به شما حس خوب و اعتماد به نفس خواهد داد و هرچیزی که بتواند این نیازها را محو کند باید جلوی ان گرفته شود. این یکی از اولین غرایزی است که باید به آن اعتماد کرد. مسیر ما یکی از شخصی ترین چیزهایی است که در زندگی داریم و به سختی می تواند با گفته های دیگران آن را تغییر داد. کاملا جدی در مورد انتخاب مسیر خود برای زندگی فکر کنید و اینکه چطور می تواند در راه موفقیت برای شما مفید باشد.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟ حفظ انگیزه

 • برای دنبال کردن پیشرفت خود آن را جایی بنویسید. این کار همچنین کمک می کند بفهمید چقدر از برنامه ی اصلی تان دور شده اید، اما از این دوری نترسید. اغلب افرادی که به هدف خود رسیده اند اولین گام ها را با نوشتن در یک تقویم انجام داده اند.
 • گذاشتن همه چیز در مقابل چشمانتان باعث می شود یک دیدگاه کلی نسبت به آن پیدا کنید. اگر به شکل یک لیست آن ها را بنویسید می توانید ببینید چه کارهایی را زیاد انجام داده یا سهل انگاری کرده اید که می توانند قبل از رسیدن به هدف شما را خسته کنند. گاه رویاهای ما بزرگتر از حقیقت هستند. این چیز بدی نیست اما مهم است به یاد داشته باشید چیزهایی که در ذهن می آورید در واقعیت نیز باید قابل مدیریت باشند.
 • نوشته ها را جایی بگذارید که بعد از رفتن به رختخواب یا اتاق دیگری بتوانید ببینید، بنابراین هربار که می خواهید به آن نگاه کنید هدف هایتان به شما یادآوری خواهند شد.
 • داشتن یک وسیله ی یادآور که آن را جایی ببینید کمک می کند به یاد داشته باشید کاری که انجام می دهید به قدر کافی مهم است که بخواهید مرتبا روی آن فعالیت داشته باشید.
 • دیدن هرروزه ی این نوشته باعث می شود در مسیر درست حرکت بمانید. این کار کمک می کند از عواملی که شما را از هدفتان دور می کنند و مانع از رسیدن به رویاهایتان و دیگر موفقیت های کوچک می شوند دوری کنید.
 • یادآوری کردن قول هایی که به خودتان داده اید برای شما ضرری نخواهد داشت. همه چیز را نوشته و جایی بگذارید که هرروز بتوانید ان ها را ببینید تا فراموش کردن آن برای شما سخت شود. از آنجایی که قول هایتان را نوشته اید به سختی می توانید این حقیقت که این ها گام های لازم برای موفقیتتان هستند را نادیده بگیرید.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟ برای هدف خود حرکت کنید.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟
یک حساب پس انداز باز کرده و 25 درصد از درامد ماهانه ی خود را در آن بریزید.

با پس انداز این مبلغ می توانید مبالغ کم را تبدیل به چیزی کنید که در طرح های بزرگ به شما کمک می کند. برای مثال یک ماشین، خرید جایی برای زندگی که تمام این ها به معنای موفقیت هستند. اگر لازم است برای کار خود کلاس رفته یا وسایل ضروری را تهیه کنید، هر گام کوچک باعث گام های بزرگتری در مسیر موفقیت خواهد شد.

ببینید در زندگی شما لازم است چه چیزهایی تغییر کنند.

عادات و روش فعلی شما برای زندگی و هر جزئیات دیگری در این مورد باید بررسی شوند تا ببینید آیا هیچ مزیت واقعی برای شما دارند.حذف کردن هزینه های غیرضروری می تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند. وقتی تصمیم می گیرید کمتر پول خود را خرج کنید باید بدانید در طولانی مدت داشتن پس انداز بیشتر به شما کمک می کند. این ها به شما یاد می دهند چطور عاقلانه تر خرج کنید. این شاید به معنای تنظیم چیزهای زیادی در زندگی تان باشد اما یک روز متوجه ارزش این کارتان خواهید شد.در مورد چیزی که در نظر دارید تحقیق کنید. اگر چیزی که می خواهید در ان به موفقیت برسید نیاز به تحصیلات خاصی دارد باید در کلاس هایی شرکت کنید در نتیجه برای آن اماده خواهید بود.

چگونه به برنامه هایمان عمل کنیم؟ روی برنامه تان کار کنید.

با دنبال کردن برنامه ای که از قبل برای خودتان نوشته بودید آن را عملی سازید. سعی کنید تا حد زیاد به برنامه تان نزدیک بمانید، البته هنوز برای تغییر داشتن جا دارید.

برای عملی کردن برنامه ای که نوشته اید لازم نیست زمان زیادی منتظر بمانید.

چه شروع مدرسه باشد یا رفتن برای یک تجربه ی جدید، شما باید از بیشترین فرصت ها استفاده کرده و خودتان را در مسیر درست قرار دهید. هرچه بیشتر منتظر بمانید شروع برای شما سخت تر خواهد بود.

انعطاف پذیر باشید. به یاد داشته باشید برنامه ای که نوشته اید چیزی غیرقابل تغییر نیست. وقتی نوبت به عمل کردن به برنامه در آینده می رسد می بینید همیشه زندگی مانند چیزی نیست که روی کاغذ نوشته اید. برنامه ی خود را مانند یک اسکلت تصور کنید، باید روی چیزی که به شما داده شده است برای ساخت زندگی خود کار کنید، یعنی سعی کنید همه چیز را آن طور که دوست دارید امتحان کنید.

به رویاپردازی خود ادامه دهید.

کار کردن سخت برای رسیدن به چیزی که می خواهید نمی تواند به رویاپردازی شما برای رسیدن به چیزهای بیشتر آسیبی برساند. برنامه ی خود را در حال رشد نگه دارید ( اما انعطاف پذیر) و برای یافتن چیزهای جدید در مسیر موفقیت آماده باشید.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
wikihow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا