چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟

تمرکز یک عامل بسیار مهم برای رشد شما در زندگی یا در محل کار تان هست. داشتن تمرکز در انجام دادن هر کاری خصوصا کارهایی که دشوار هستند بسیار مفید است. بدون داشتن تمرکز شما نمی توانید یک کار را تا آخر به درستی انجام دهید و همیشه دچار مشکل خواهید شد. در ادامه این مقاله قصد داریم بگوییم که چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟

عدم تمرکز و حواس پرتی

ما در دنیایی از فرصت های بی نظیر زندگی می کنیم. اکثر ما در محیط هایی زندگی می کنیم که آزادیم تعداد بی شماری از امکانات را با زندگی خود دنبال کنیم. و در دنیایی از حواس پرتی مداوم و فرصت های روزافزون ، نیاز به تمرکز حتی بیشتر می شود. کسانی که بیشترین کار های خوب را انجام می دهند و بیشترین تأثیر را با زندگی خود درک می کنند ، این اهمیت را درک می کنند. در نتیجه ، آن ها متعهد به تصفیه تمرکز خود و زندگی عمدی به دلیل آن هستند.

آنها خوبی هایی را که می توانند به این دنیا بیاورند می دانند. و آنها به شدت به دنبال حذف حواس پرتی هستند که آنها را از دستیابی به آن باز می دارد. برای رفع عدم تمرکز و حواس پرتی توصیه می کنیم به مرکز مشاوره همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره مراجعه نمایید. مرکز مشاوره همکده اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره ایران ارائه دهنده مشاوره تلفنی روان شناسی و مشاوره تخصصی حضوری می باشد.

زندگی متمرکز و مفید به سه مرحله مهم نیاز دارد که هیچ یک از آنها را نمی توان فراموش یا نادیده گرفت:

آنچه را که بیشتر آرزو دارند انجام دهند ، تعریف می کنند. آن ها تشخیص می دهند که زمان کافی برای انجام همه کار ها وجود ندارد. در عوض ، آنها آموخته اند که تصویری روشن از بزرگترین موفقیت ممکن خود به دست آورند. به عنوان مثال ، یکی از اهداف من تغییر جهان با ترویج مینیمالیسم در دنیای مصرف گرایی است. این اشتیاق چارچوبی را فراهم می کند که من بر اساس آن تصمیم می گیرم. می خواهیم بدانیم چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟

نکته قابل توجه

اهمیت رفع حواس پرتی را درک می کنند. عوامل حواس پرتی ، با تعریف خود ، با سرقت منابع ما آسیب می رسانند.  آن ها بر پتانسیل ما برای دستیابی به مطلوب ترین دستاورد های ذکر شده در بالا تأثیر منفی می گذارند. اما متأسفانه ، غالباً اغلب ، آن ها مورد توجه قرار نمی گیرند. زندگی ما ارزیابی نشده است. ما به طرز ماهرانه ای از اهمیت واقعی زندگی خود دور می شویم. در نتیجه ، بزرگترین اهداف ما اغلب برآورده نمی شوند. یکی از بزرگترین مزایای مینیمالیسم این است که ما را مجبور می کند ارزش های خود را تعریف کنیم.

کسانی که زندگی مفیدی را  دارند ، بر اساس درک خود از جهان عمل می کنند. پتانسیل واقعی خرد در اجرای آن یافت می شود. صرف دانستن اینکه ما یک انسان حواس پرت هستیم ، کار کمی انجام می دهیم ، راه حل نیز باید اجرا شود. مراحل خاص برای از بین بردن حواس پرتی و تمرکز بیشتر از فردی به فرد دیگر و شور و اشتیاق متفاوت است.  شکی نیست که دنیای ما با حواس پرتی دائمی پر شده است. و شکی نیست که کسانی که بیشترین اهمیت را در زندگی کسب می کنند یاد می گیرند که آنها را به طور موثر مدیریت کنند.

چند کاری که افراد با تمرکز زیاد انجام نمی دهند.

تمرکز کلید موفقیت و خوشبختی در زندگی است. موفق ترین افراد این کره خاکی بسیار متمرکز هستند. آن ها به لحظه حال و وظایف حاضر توجه می کنند. این عادت تضمین می کند که آن ها کاملاً درگیر فعالیت ها هستند ، کار های بیشتری را به درستی انجام می دهند و بهتر با حوادث ناگوار زندگی کنار می آیند. افراد بسیار متمرکز به سادگی هوشیار هستند. آنها بسیاری از کار ها را انجام نمی دهند که ممکن است بسیاری از ما مستعد انجام آنها باشیم.

آنها شایعه نمی کنند.

افراد بسیار متمرکز شایعه نمی کنند. آن ها کارهای بهتر و سازنده تری با زمان خود دارند. تنها افرادی که به این رفتارهای کوچک می پردازند افراد کم عمقی هستند که زندگی شخصی آنها به اندازه کافی برآورده نمی شود. در غیر این صورت ، چرا حتی برای شما مهم است که شخص دیگری چگونه زندگی خود را می گذراند؟ شایعات فقط باعث می شود حسادت و رقت انگیز به نظر برسد. برای این که بدانیم چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم این موارد مهمند.

آن ها چند وظیفه را با هم انجام نمی دهند.

افراد بسیار متمرکز چند وظیفه را با هم انجام نمی دهند. آن ها برای تقویت توجه و بهره وری هر بار بر روی یک چیز تمرکز می کنند. مطالعات نشان داده است که مغز انسان می تواند از عهده دو کار پیچیده و بدون دردسر زیادی برآید زیرا دارای دو لوب است که می تواند مسئولیت را به طور مساوی بین این دو تقسیم کند. با این حال ، اضافه کردن یک کار سوم می تواند قشر پیشانی را تحت فشار قرار دهد و تعداد اشتباهات شما را افزایش دهد.

چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟- آن ها تعلل نمی کنند.

افراد با تمرکز زیاد تعلل نمی کنند. مطمئناً ، ممکن است ساعتها وسوسه شوند که کارها را به تعویق بیندازند زیرا کارها ناخوشایند یا طاقت فرسا هستند ، اما آنها به نوعی موفق می شوند خود را تحت فشار قرار دهند و آنچه را که باید انجام شود ، در صورت لزوم انجام دهند.

آنها اجازه نمی دهند حواس پرتی آنها را از خط خارج کند.

افراد بسیار متمرکز تمام حواس او را پرت می کنند و مانع انجام کار با کیفیت می شوند. اعم از هشدارهای ایمیل ، اعلان های پاپ آپ شبکه های اجتماعی یا افرادی که به طور عادی در ساعات کار متوقف می شوند ، افراد بسیار متمرکز حواس پرتی را قبل از اینکه بتوانند زمان تولیدشان را بدزدند ، متوقف می کنند. آنها می دانند عوامل حواس پرتی تمرکز را می شکند ، باعث استرس می شوند و شما را از انجام کارها و دستیابی به اهداف خود دور می کنند.

آن ها از دیگران اعتبار سنجی نمی کنند.

افراد بسیار متمرکز به تأیید شما احتیاج ندارند زیرا آنها خود ارزشمندی خود را می دانند. آن ها کارهایی را برای خود انجام می دهند و معتقدند آنچه انجام می دهد باعث پیشرفت آنها در زندگی خواهد شد. آنها خود را نگران نظرات دیگران نمی دانند و انتظارات کسی را برآورده نمی کنند. افراد متمرکز به سادگی در کارهایی تمرکز می کنند که رشد شخصی و شغلی را تقویت می کنند.

چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟

همیشه سرگرمی را در کاری که انجام می دهید پیدا کنید.

هر کار یا روال معناداری قسمت عمده ای از تمرکز شخص را در بر می گیرد. قبل از شروع هر کاری ، از خود بپرسید که چرا باید این کار را انجام دهید؟ با پاسخ شما ، خروجی مورد نظر شما حاصل می شود و بنابراین شما برای این کار ارزش قائل هستید. سپس ، روش هایی برای لذت بخش شدن کار پیدا کنید ، مانند اینکه اجازه دهید خلاقیت و تخیل شما در این روند بازی کند. در مرزهای خروجی “تأیید شده” نمانید. گزینه های خود را برای ایده های جالب و جدید باز کنید.

چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟- یک صندلی و میز عالی انتخاب کنید.

بسیاری از افراد از نظر جسمی سخت کار می کنند حتی اگر بیشتر اوقات در حالت نشسته باشد. وقت گرانبها را از دست ندهید و از ناراحتی منحرف شوید. یک صندلی واقعا خوب با پشتیبانی عالی از پشت تهیه کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که میز یا میز کار شما از ساختار مناسبی برخوردار است.

چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟ – محل کار خود را سازماندهی کنید.

چیزهای زیادی که در آغوش شما هستند یا بالای میز شما قرار دارند می توانند واقعاً حواس پرت کننده باشند. برای حفظ تمرکز در محل کار ، فقط وسایل مورد نیاز خود را روی میز خود انباشته کنید . بقیه را به درستی کنار بگذارید ، مانند کشوی میز یا قفسه ها. محلی برای غذا و نوشیدنی ، کیف یا کیف و سایر وسایل شخصی خود داشته باشید.

کارهای رایانه ای خود را به صورت متمرکز انجام دهید.

این برای افرادی که همیشه روی رایانه خود کار می کنند بسیار مهم است. همه پرونده های مربوط به هر پروژه یا کار را فقط در یک پوشه قرار دهید. سپس اطمینان حاصل کنید که رایانه شما همیشه بدون ویروس است تا شما را از دردسر چک و تعمیرات نجات دهد. مواردی از این دست باعث استرس می شود و علاقه شما به اتمام کارها را کاهش می دهد.

به اندازه کافی آب برای خوردن نزدیک خودتان  داشته باشید.

نوشیدن آب نه تنها سالم است بلکه باعث شادابی شما نیز می شود. هنگامی که اولین نشانه خستگی یا گرسنگی را احساس کردید ، یک لیوان آب می تواند آنها را دور کند. سپس می توانید کاری را که انجام می دهید به پایان برسانید و بعداً استراحت کنید.

چگونه در حین کار تمرکز خود را از دست ندهیم؟ – میان وعده های سالم به همراه داشته باشید.

مانند داشتن آب در مجاورت ، غذایی که می تواند معده غرغره ای را حل کند باید همیشه در دسترس باشد. به همین دلیل داشتن 90٪ توجه در محل کار ، غذا خوردن در محیط کار شما را در معرض فعالیتهای غیر مرتبط قرار نمی دهد. همچنین اطمینان حاصل کنید که میان وعده های شما در نهایت سلامت و مفید بودن است ، بنابراین می توانید انرژی خود را حفظ کنید.

یک لیست روزانه برای انجام کارها تهیه کنید و آن را در نزدیکی خود نگه دارید.

همیشه هنگامی که لیست کار های خود را در کنار رایانه ، در هر مکان قابل توجهی در محل کار یا در یک برنامه قابل دسترسی دارید ، مفید است. می توانید روش صحیح ساختن لیست کار ها و انجام کارها را بیاموزید.

منابع
lifehack.orgbecomingminimalist.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا