چگونه یک مشاور ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟

هنگامی که تصمیم به ازدواج با همسرتان گرفتید، هر یک از شما موافقت کردید که رابطه خود را به صورت خوب یا بد پیش ببرید. متأسفانه، مرحله ماه عسل برای همیشه ادامه ندارد. وقتی در شلوغی زندگی روزمره قرار می گیرید، در نتیجه ازدواج شما ممکن است آسیب ببیند. شاید شما و همسرتان درگیری حل نشده ای داشته باشید که به نظر نمی رسد خود به خود حل شده باشد.

همچنین ممکن است در برقراری ارتباط و یا داشتن صمیمی بودن با یکدیگر مشکل داشته باشید. خبر خوب این است که لازم نیست این قسمت از ازدواج شما برای همیشه دوام داشته باشد. مشاور ازدواج کسی است که می تواند برای کمک به شما در رفع مشکلات و راه رفتن شما در کنار هم پیر شدن در صلح و هماهنگی به شما کمک کند. در این مقاله ما به این سوال پاسخ می دهیم که چگونه یک مشاور ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟ 

چگونه یک مشاور ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟

همان طور که اشاره کردیم ازدواج می تواند در مسیر خود دچار چالش ها و مشکلاتی شود. هر رابطه ای مانند یک نهال است که نیاز به مراقبت دارد. از این رو در این مسیر شما می توانید به مشاوره ازدواج مراجعه نمایید. پس در ادامه ببینیم که چگونه یک مشاوره ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟ در ادامه این مقاله ما نکاتی را ارائه می کنیم که بر مبنای آن می توانیم بدانیم که مشاور ازدواج در چه مسیری ما را هدایت می کند؟

مشاوره به گشودن ارتباطات شما کمک می کند.

چگونه یک مشاور ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟

وظیفه مشاور ازدواج کمک به شما در بازگشت به مکانی که در آن قرار ملاقات گذاشته بودید می باشد. مشکلات بسیاری از زوجین در عدم ارتباطی است که با یکدیگر دارند. هنگامی که شما تصمیم می گیرید که به یک مشاور ازدواج یا خانواده درمانگر مراجعه کنید. یکی از اولین چیزهایی که آنها ارزیابی می کنند این است که ارتباط شما با یکدیگر چگونه موثر است. شاید یکی از شما در حال اتخاذ تمام تصمیمات بزرگ باشد. باعث شود فرد دیگر احساس کند و تنها مانده است، یا شاید مطمئن نیستید که چگونه احساسات خود را به گونه ای منتقل کنید که تأثیرات به جای تعارض تغییر کند.

بهترین قسمت در مورد داشتن مشاور ازدواج این است که شما در یک شخص ثالث بی طرف سرمایه گذاری می کنید که ارتباط بین شما را تسهیل می کند. هدف اصلی این است که رابطه خود را به مسیر درست برگردانید. نه اینکه انگشت خود را نشان دهید یا سرزنش یکی از شما را بر گردن دیگری بیندازید. درمانگر شما گوش می دهد و مواردی را پیشنهاد می دهد که هر دوی شما می توانید قبل از شروع عصبانیت در مکالمه خود از آن اطمینان حاصل کنید. شما اهمیت صحبت کردن و انجام آن را به روشی محترمانه و سازنده خواهید آموخت. در پایان جلسات، نوع نگاه شما به ازدواج در مقایسه با زمانی که شروع کرده اید مانند شب و روز خواهد بود.

مشاور به بهبودی پس از خیانت کمک بسیار زیادی می کند.

اگر شما یا همسرتان اکنون یا در گذشته با خیانت دست و پنجه نرم کرده اید، اثرات ماندگار آن می تواند مضر باشد. اعتماد و عشق به خطر می افتد و دروغهایی که هنگام وضع گفته می شد احتمالاً برای ماهها یا سالها در رابطه باقی مانده است. وقتی یک فرد در یک رابطه بی وفا قرار می گیرد، غالباً نه تنها به اعتماد بلکه به عزت نفس فرد دیگر آسیب می زند. انفجارهای عصبانیت یا افسردگی ممکن است همیشه از حوادث روزی که بیان شده اند نشئت نگیرد. بلکه در عوض از صدمه ای است که در اثر خیانت وارد شده است.

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند احساساتی را که در رابطه با چنین حوادثی دارید برطرف کنید. می تواند ریشه مشکل را پیدا کند. اهمیت صداقت و اعتماد در رابطه به هر دو شما یادآوری می شود. حتی ممکن است تکالیفی برای شما تعیین شود که می تواند برای تقویت بیشتر پیوند شما انجام شود تا بتوانید از تفکر منفی عبور کرده و به آینده ای شادتر بروید.

مشاور ازدواج می تواند مشکلات بلند مدت را حل کند.

چگونه یک مشاور ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟

اغلب اوقات، یک یا چند مشکل در یک رابطه وجود دارد که به نظر نمی رسد هرگز حل شود. ممکن است شما دو نفر فقط برای حلقه حل و فصل بحث و مشاجره بحث کنید. مسئله مهم نیست، برای زوجی که عاشق یکدیگر هستند و می خواهند با هم بمانند مشکلی خیلی بزرگ وجود ندارد. در بسیاری از مواقع، برای حل بزرگترین مسائل تنها چیزی که لازم است تغییرهای جزئی هر دوی شماست که در مجموع به یک تغییر بزرگ منجر می شود. یک مشاور ازدواج به شما کمک می کند تا بتوانید تغییراتی را که می تواند ایجاد کند و همچنین نحوه اجرای آنها را کشف کنید.

با استفاده از مهارت های ارتباطی که در جلسات گذشته ایجاد شده است، او ممکن است از هر یک از شما بخواهد که داستان خود را بگویید و آنچه را که با هم منطبق است و چه چیزی متناسب نیست. هنگامی که شما در مورد آنچه در این رابطه اتفاق افتاده است و باعث ایجاد مشکلاتی می شود، تصور محکمی داشته باشید، زمان آن فرا می رسد که تغییرات را ایجاد کنید. این به اشکال مختلف بستگی به مسئله موجود دارد. هدف اصلی مشاوره ازدواج این است که تمایلات ناکارآمد شما را برطرف کرده و باعث شود دوباره در همان تیم بازی کنید.

به شما  کمک می کند تا جرقه های صمیمت خود را باز گردانید.

هنگامی که در ازدواج خود با مشکلاتی روبرو هستید، به احتمال زیاد آخرین کاری که می خواهید انجام دهید، رابطه جنسی یا صمیمی بودن به هر طریقی است. پس از یک دوره از این، مشکلات بیشتری می تواند در نتیجه ایجاد شود. ممکن است در صمیمیت با شریک زندگی خود تقلا کنید زیرا دیگر رابطه عاطفی با آنها احساس نمی کنید. اگر اینگونه باشد، مشاور ازدواج شما برای درک و رفع این مشکلات تلاش خواهد کرد، زیرا می داند که در نتیجه صمیمیت برمی گردد. از طرف دیگر، برخی از زوجین با کمبود رابطه جنسی دست و پنجه نرم می کنند، زیرا این روال عادی شده است. در این صورت، درمانگر می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چه کاری می تواند برای بهتر شدن اوضاع انجام دهد.

ممکن است به شما تکلیف اختصاص داده شود تا به تدریج مجدداً رابطه جنسی برقرار کنید یا ممکن است شما را ترغیب کنید چیزهای جدیدی را در اتاق خواب امتحان کنید. بسیاری از زوجین نگران هستند که برای مواردی از این قبیل مراجعه به یک درمانگر ناراحت کننده یا ناجور باشد، و گاهی اوقات این واقعیت است. اگرچه بهترین چیزهای زندگی به ندرت به راحتی به دست می آیند. رابطه جنسی و صمیمیت از مهمترین موارد در یک ازدواج سالم و شاد است. درمانگران ازدواج این را می دانند و به طور حرفه ای آموزش دیده اند تا به شما کمک کنند تا با مشکلات خود کنار بیایید. 

لازم نیست از مطرح کردن این مسائل روی میز بترسید. چیزی به سادگی نداشتن رابطه جنسی می تواند در بسیاری از قسمت های دیگر ازدواج شما باعث ایجاد مسائل شدید شود، بنابراین ضروری است که این مسائل نادیده گرفته نشوند یا بی اهمیت تلقی شوند.

مشاور به شما کمک می کند تا نبرد های خود را انتخاب کنید.

چگونه یک مشاور ازدواج می تواند ازدواج شما را نجات دهد؟

در ازدواج، چیزهای زیادی پیش می آید که می تواند باعث مشاجره یا درگیری های دیگر شود. این امر همراه با به اشتراک گذاشتن زندگی شما با یکدیگر است. برقراری رابطه ای که همیشه بدون مشکل باشد از بین می رود. اگر در روابط خود با نبردهای مداوم دست و پنجه نرم می کنید، رفع این مشکل ممکن است به سادگی انتخاب نبردها باشد. درمانگر به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چیزهای کوچک را عرق نکنید و انرژی خود را برای مشکلاتی که شایسته وقت شما هستند، صرفه جویی کنید.

مشاور می داند که چه موقع بهتر است ازدواج را ترک کنید؟

حتی وقتی دو نفر دارید که یکدیگر را دوست دارند و می خواهند رابطه ای برقرار شود، گاهی اوقات بهترین کار برای هر دو طرف درگیر این است که رابطه را به طور کامل پایان دهید. اگر مدت زیادی منتظر دیدن یک مشاور ازدواج هستید، مشکلات شما می تواند ریشه در روابط شما داشته باشد. هر چقدر در این زمینه تلاش کنید، این مشکلات به احتمال زیاد برطرف نمی شوند. در یک زمان خاص، درمانگر شما این مورد را در نظر می گیرد و به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که جدا بودن در آینده منجر به یک زندگی شخصی شادتر و عاشقانه خواهد شد.

نوع نگاه به زندگی یا نحوه تربیت شما نیز می تواند عاملی برای ناسازگاری شما باشد. وقتی ما در روابط هستیم و عاشق یکدیگر می شویم، غالباً تمایل داریم که مواردی را که سازگار نیستند صرف نظر از تمرکز روی قسمتهای خوب، نادیده بگیریم. گرچه این برای یک دوره مفید خواهد بود، اما در ازدواج این استراتژی موثر نیست. درمانگر شما این را می بیند و شما را تشویق می کند که به دنیا بروید و کسی را پیدا کنید که برای شما بهتر کار کند. گاهی اوقات، این تنها امید شما به داشتن یک ازدواج شاد و سالم است.

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا