خطر خشم نابجا

خشم ممکن است در طول زندگی همه ما حداقل یکبار به وجود آمده باشد. شما نمی توانید شخصی را ببینید که خشم را به هیچ وجه تجربه نکرده باشد. خشم ها انواع مختلفی دارند. برای مثال برخی از خشم ها در سنین خاصی به وجود می آیند و ممکن است دلایل خاصی هم داشته باشند. خشم یک احساس عاطفی درونی است که در افراد مختلف و به دلایل متنوعی به وجود می آید. همان طور که در مقاله های قبل گفتیم خشم هایی وجود دارد که ممکن است هنگام رانندگی یا اتفاقات ناگوار دیگر ایجاد شود. مانند خطر خشم نابجا.

برای مثال افراد هنگام رانندگی ممکن است به علت این که یک شخص دیگر توانایی آن ها را ندارد این کار را به درستی انجام ندهند. برای مثال آن ها به خاطر این که فرد راننده مقابل آن ها از آن ها سبقت می گیرد احساس عصبانیت می کنند و واکنش های مختلفی انجام می دهند. این واکنش ها می تواند چند دقیقه تا ١ ساعت هم ادامه داشته باشد. بعضی از این خشم ها هم ممکن است به خانواده افراد فشار وارد کند.

.

عصبانیت یک احساس طبیعی و ناگوار است

عصبانیت یک احساس طبیعی و ناگوار است، اما وقتی به سمت فرد یا منبع اشتباهی سوق داده شود، می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند. در جامعه اغلب از این نوع عصبانیت به عنوان “عصبانیت نابجا” یاد می شود، اما اصطلاحات صحیح عبارتند از “خشم جابجا شده” یا “خشم بی جهت”.

تجربه خشم ذاتاً هیچ مشکلی ندارد

تجربه خشم ذاتاً هیچ مشکلی ندارد، اما اطمینان از این که خشم به سمت منبع مناسب در سطح مناسب هدایت می شود مهم است، بنابراین می توانید آن را ابراز کرده و به طور مناسب حل کنید. در بسیاری از موارد، روابط، فرصت ها و حتی زندگی ها به دلیل عصبانیت سو استفاده شده خراب شده است.  ادامه مطلب را بخوانید تا با خطرات این نوع عصبانیت و نحوه کنترل آن ها آشنا شوید.

مروری کوتاه برخطر خشم نابجا

خطر خشم نابجا

تقریباً در همه موارد، خشم هنگامی رخ می دهد که کسی احساس خطر کند، صدمه ببیند یا توسط یک منبع خاص تحریک شود. خشم همچنین می تواند به عنوان مکانیزم دفاعی عمل کند که احساسات آسیب پذیرتر مانند غم، حسادت یا ناامیدی را پنهان می کند.

عصبانیت گاهی اوقات چگونه به وجود میاید؟

گاهی اوقات، عصبانیت می تواند علاوه بر احساسات دیگر یا در نتیجه مسائل حل نشده ای که در زیر سطح آن باقی مانده است، رخ دهد. هر وقت احساس کردید که عصبانیت را تجربه می کنید، باید درک کنید که چه چیزی باعث عصبانیت شما شده است. علاوه بر این، شما باید اطمینان حاصل کنید که عصبانیت شما آواره نیست.

گاهی عصبانی بودن هیچ مشکلی ندارد.

گاهی عصبانی بودن هیچ مشکلی ندارد. در حقیقت، عصبانیت می تواند باعث ایجاد انگیزه در افراد شود و آن ها را ترغیب کند تا در مناطقی که در غیر این صورت حرکات مختلفی با پا یا دست می زنند، به جلو حرکت کنند. با این حال، هر زمان که خشم به اشتباه هدایت شود یا جابجا شود، نتیجه به ندرت مثبت است.

تخمین زده شده است که 7.8 درصد از جمعیت ایالات متحده کنترل خشم ضعیفی دارند

در حال حاضر، تخمین زده شده است که 7.8 درصد از جمعیت ایالات متحده کنترل خشم ضعیفی دارند. بسیاری از افراد با مراجعه به درمانگران اختصاصی برای کنترل خشم، از جمله درمانگران آنلاین، توانسته اند برای این موارد کمک بگیرند.

نکته ای در ارتباط با خطر خشم نابجا

اگر نگران این هستید که خشم خود را به صورت نادرست هدایت کنید یا نتوانید آن را کنترل کنید، پس بدانید که تنها نیستید و امکان دارد شرایط را برگردانید.

چه اتفاقی می افتد که خشم به اشتباه هدایت شود؟

وقتی خشم به اشتباه هدایت می شود، فرد یا منبع اشتباهی متمرکز می شود.

وقتی خشم به اشتباه هدایت می شود، فرد یا منبع اشتباهی متمرکز می شود. باور کنید یا نکنید، مواردی از عصبانیت آواره اغلب بیشتر از آن چه مردم تصور می کنند رخ می دهد. شرایط و اشیا همیشه آن طور که به نظر می رسد نیستند و گاهی اوقات، دیدن فراتر از دود و آینه ها می تواند چالش برانگیز باشد. به همین دلیل است که آگاهی از وضعیت و شناخت عوامل موثر در هنگام عصبانیت بسیار مهم است.

چرا عصبانیت آواره خطرناک است؟

عصبانیت آواره خطرناک است زیرا می تواند افرادی را که تأثیر مثبتی در زندگی شما دارند از خود بیگانه کند. بعلاوه، وقتی خشم خود را جابجا می کنید، علت اصلی خشم شما غالباً برطرف نمی شود، که می تواند باعث شعله ور شدن احساسات و منفجر شدن آن در تاریخ و زمان بعدی شود. این می تواند بسیار خطرناک باشد و بندرت خوب خاتمه می یابد.

نکته ای در ارتباط با خطر خشم نابجا

سو استفاده از عصبانیت هرگز مسئله را حل نمی کند، اما بسته به شرایط می تواند اوضاع را بدتر کند یا حتی به طور کلی مشکلات جدیدی ایجاد کند. به همین دلیل، مهم است که از جابجایی خشم جلوگیری کنید.

دستکاری خشم نادرست

خطر خشم نابجا

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کسی ممکن است خشم را به اشتباه هدایت کند، اما در تاریک ترین شرایط ، مردم گاهی اوقات دستکاری می شوند تا خشم خود را به سمت منابعی که شایسته آن نیستند، هدایت کنند. نه بار از ده بار، کسی که رشته می کشد منبع واقعی خشم است.

نکته

با این حال، وقتی کسی عصبانی است و نمی تواند از منظر عینی به مسائل نگاه کند، ممکن است در معرض دستکاری دیگران آسیب پذیرتر باشد.

بهترین راه برای جلوگیری از دستکاری در جابجایی خشم

بهترین راه برای جلوگیری از دستکاری در جابجایی خشم، حفظ خونسردی است. دست اندرکاران و افرادی که می خواهند مردم را در مقابل دیگران قرار دهند، سردرگمی و احساسات را شکار می کنند. وقتی عصبانی هستید، این ممکن است چالش برانگیز باشد، اما شما مجبور هستید گاهی اوقات خود را تحت فشار قرار دهید.

نکته ای درباره خطر خشم نابجا

آگاهی از وضعیت موجود، از جمله طرفین درگیر و نقشی که همه بازی می کنند، یک نقطه شروع عالی است. همچنین در نظر گرفتن انگیزه های شخصی در شرایط مختلف مفید است.

خشم غریزی

عصبانیت آواره همیشه از یک منبع خارجی ناشی نمی شود. گاهی اوقات، یک فرد عصبانی به طور غریزی خشم خود را به سمت شخصی سوق می دهد که لیاقت آن را ندارد به عنوان مکانیزم کنار آمدن. به کسی فکر کنید که روز سختی را در محل کار خود سپری می کند و پس از رسیدن به خانه همسر خود را با ضربه شلاق می زند.

نکته

در بسیاری از موارد، افراد می توانند در زیر سطح خشم یا ناامیدی بجوشند و کوچک ترین تحریک از یک منبع دیگر می تواند برای به راه انداختن آن ها کافی باشد. آن ها تمام عصبانیت خود را از شر منبع نامناسب از بین می برند زیرا در کنترل خود مشکل دارند.

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هدایت خشم

بنابراین، یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هدایت خشم به طور غریزی، کنترل مضاعف بر احساسات خود است. همه در یک نقطه یا لحظه دیگری خشم را تجربه خواهند کرد، اما این بدان معنا نیست که شما باید به افرادی که لیاقت آن را ندارند برخورد کنید.

جابجایی عصبانیت مانند این می تواند روابط را خراب کند

جابجایی عصبانیت مانند این می تواند روابط را خراب کند و یک سری مشکلات ایجاد کند که می تواند وضعیت بد را بدتر کند. وقتی احساس عصبانیت می کنید، همیشه فکر خوبی است که مراقب نحوه رفتار خود باشید و یا در صورت لزوم مدتی را تنها بگذارید.

نتیجه نهایی درباره خطر خشم نابجا

خطر خشم نابجا

وقتی همه چیز گفته و تمام شد، جابجایی خشم هرگز نتایج مثبتی ایجاد نمی کند ، خصوصاً وقتی که بارها و بارها اتفاق می افتد. اگر از موقعیتی در محل کار خود عصبانی هستید و دائماً این مسئله را متوجه همسرتان می کنید ، رفتار شما ممکن است آن ها را بدرقه کرده و باعث خراب شدن روابطی شود که روزگاری بزرگ بود. متناوباً ، اگر شما بخاطر این که به وضوح موقعیتی را نمی بینید، سو استفاده کنید که خشم خود را به سمت یک فرد بی گناه هدایت نکنید، در این صورت می توانید دوستی بالقوه خود را از دست بدهید ، نیازی به گفتن نیست فرصت های آینده که می توانستند برای شما مفید باشند.

اگر در حال خشم آواره باشم چه می شود؟

اگر خود را در معرض خشم و عصبانیت قرار دهید که نه منصفانه است و نه موجه، این مسئله نیز می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.  شخصی که خشم خود را به سمت شما سوق می دهد شخصی است که از او مراقبت می کنید، این امر می تواند امور را بخصوص پیچیده کند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

با این حال، در پایان روز، شما نمی توانید نحوه رفتار شخص دیگری را کنترل کنید، اما می توانید رفتار خود را کنترل کنید. بسته به ماهیت رابطه و شرایط موجود، ممکن است بتوانید با این شخص ارتباط برقرار کنید، بنابراین ارزش دارد یک مکالمه مستقیم داشته باشید.

 

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا