چند نشانه که شما تلاش سخت برای مثبت اندیشی می کنید

تلاش سخت برای مثبت اندیشی هم می تواند مفید و هم مضر باشد. در واقع بسیاری از افراد به علت فشار بیش از حد برای مثبت اندیشی دچار مشکلاتی می شوند. استرس یکی از شایع ترین اختلالات روانی در دنیای امروزی است. موفقیت در هر زمینه ای خصوصاً برقراری ارتباط لازمه تلاش است. هر چه افراد در زندگی بیشتر تلاش کنند طبیعتاً زودتر به موفقیت خواهند رسید.

بسیاری از افراد هستند که در زندگی موفق بوده اند. آن ها به یک باره شکست خورده‌ اند و از این شکست ناامید شدند. در واقع آن ها راه خود را ادامه نداده اند.  این تا امیدی باعث می شود در مسیر. زندگی دچار مشکلاتی شوند. از آن سمت هم افرادی هستند که از شکست های خود درس می گیرند. شکست در زندگی به معنای پایان کار نیست. سعی کنید مثبت اندیش باشید. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند نشانه که شما تلاش سخت برای مثبت اندیشی می کنید، چگونه است.

احساس شادی و خوشبختی یک نوع از تلاش سخت برای مثبت اندیشی

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. شادی انواع مختلفی دارد و واکنشی در بدن است که باعث ایجاد هورمون های خوب در بدن خواهد شد. هورمون ها در بدن به خصوص هورمون های شادی بسیار می تواند باعث موفقیت و پیشرفت شما شود. در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه بر افکار منفی خود غلبه کنیم و موفق شویم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند نشانه که شما تلاش سخت برای مثبت اندیشی می کنید، صحبت کنیم.

راه هایی برای تلاش سخت برای مثبت اندیشی در مواجهه با افراد استرس زا

وقتی احساس استرس می کنید، لحظه ای به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود که اینطور فکر کنید. اولین منابعی که به ذهن می رسد احتمالاً برجسته ترین نقش ها در سطح استرس شما هستند. اگر افراد استرس‌زای خاصی به ذهنتان می‌آیند، بهترین گزینه این است که از آن ها دوری کنید، اما این همیشه ممکن نیست. در عوض، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که افرادی که باعث استرس می شوند را شناسایی کنید و راه هایی برای محافظت از خود در برابر طرز فکر منفی آن ها بیابید. چه از بستگان، چه همکاران یا رئیستان، می توانید یاد بگیرید که به طور موثر با این موقعیت کنار بیایید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اگر می ترسید که کسی شادی شما را از بین ببرد، ممکن است حتی قبل از دیدن او احساس استرس کنید. فقط دانستن این که آن ها به زودی در بین شما خواهند بود، می تواند شما را به راه انداخته و شما را وادار کند که دفاع از خود را انجام دهید. هر زمانی که احساس می کنید نمی توانید چیزی را مدیریت کنید، استرس ایجاد می شود، اما به یاد داشته باشید که می توانید با مثبت اندیشی موقعیت را مدیریت کنید.

شناسایی افراد سمی در زندگی و تلاش سخت برای مثبت اندیشی

شناسایی افراد سمی در زندگی می تواند به شما کمک کند تا کمی بهتر با آن ها برخورد کنید. بررسی عوامل استرس زا می تواند تفاوت زیادی در حفظ خونسردی شما و محافظت از رفاه شما ایجاد کند. خوشبختانه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در برخورد با افراد استرس‌زا مثبت باشید.

چگونه افراد استرس زا را در زندگی خود شناسایی کنیم؟

گاهی اوقات سخت است که افراد را به عنوان عوامل استرس زا تصور کنیم. زیرا بسیاری از رویدادهای استرس زا بسیار مورد توجه قرار می گیرند. رویدادهای استرس زا اغلب با سلامت جسمی و روانی ضعیف مرتبط هستند. اما همیشه در مورد افراد استرس زا چیزی نمی شنوید. با این حال، شما می توانید به همان اندازه که می توانید از تجربیات زندگی مانند فشار زمانی، مرگ یا ناامنی مالی در مورد مردم مضطرب شوید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

یکی از راه‌های شناسایی افراد استرس‌زا در زندگی، تهیه فهرستی از تمام رویدادهای روزانه است. هنگامی که فهرست خود را تهیه کردید، سختی هر رویداد را ارزیابی کنید. اگر موقعیت‌های خاصی مشکل‌سازتر از موقعیت‌های دیگر هستند، به این فکر کنید که آیا این فردی است که روز شما را بسیار پر استرس می‌کند یا خیر.

همانطور که لیست روزانه خود را تهیه می کنید، تمام موقعیت هایی را که به طور مرتب با آن ها سروکار دارید در نظر بگیرید. به کار، مدرسه، زمان با دوستان یا اعضای خانواده یا هر چیز دیگری که در برنامه خود دارید فکر کنید. اگر هر یک از موقعیت‌ها یکی از استرس‌زاترین موقعیت‌ها بود، به مثبت اندیشی فکر کنید.

چگونه هنگام برخورد با افراد استرس زا تلاش سخت برای مثبت اندیشی انجام دهیم؟

همانطور که در مورد سایر افراد زندگی خود فکر می کنید، از خود بپرسید که آیا کسی شما را مضطرب یا تنش می کند؟ اگر مرتباً با افراد استرس زا روبرو می شوید، می توانید شرایط را مدیریت کنید. لازم نیست به همکاران اجازه دهید کار شما را سخت‌تر کنند یا به اعضای خانواده یا دوستان اجازه دهید تأثیر منفی بر شما بگذارند.

به علت رابطه عاطفی افراد استرس زا را دنبال نکنید

اولین قدم برای تلاش سخت برای مثبت اندیشی در مواجهه با افراد استرس زا این است که از دنبال کردن احساسات آن ها اجتناب کنید. آن ها به احتمال زیاد سعی می کنند خلق و خوی شما را خراب کنند و شما را وادار کنند که همان احساسی را داشته باشید. اگر آن ها عصبانی یا غمگین شوند، سعی می کنند در شما  نیز این احساس را ایجاد کنند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

وقتی این شخص در حضور شماست، می توانید صحبت کنید، گوش دهید و ارتباط برقرار کنید، اما اجازه ندهید بیشتر از این پیش برود. اجازه ندهید آن ها شما را تحریک کنند تا احساسات منفی غیر ضروری را احساس کنید. اگر به آن نقطه رسید، به جای واکنش تدافعی، کنار بروید.

به یاد داشته باشید که ارتباط شما موقتی است

وقتی ارتباط استرسی را تجربه می‌کنید، به‌سختی به یاد می‌آورید که این فقط موقتی است. به خاطر داشته باشید که می توانید از این مشکل عبور کنید و به زودی تمام می شود، به شما کمک می کند با ترس کمتری با فرد روبرو شوید. وقتی از ورود به موقعیت نترسید، استرس زیادی را تجربه نخواهید کرد. برای مقابله با استرس به وسیله مثبت اندیشی راحت‌تر خواهید بود و پس از پایان آن به سرعت از آن خلاص خواهید شد.

چند نشانه که شما تلاش سخت برای مثبت اندیشی می کنید

در حالی که مثبت اندیشی می تواند زندگی شما را به سمت  رشد بهتر تغییر دهد و نگاه شما را به چیزها کاملاً تغییر دهد. اما اگر بیش از حد سعی کنید مثبت فکر کنید به راحتی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. این می تواند کل فرآیند آموزش مجدد مغز شما را دلهره آور جلوه دهد. علاوه بر این، می تواند منجر به فرسودگی شغلی و تمایلات کمال گرایی شود.

ممکن است متوجه شوید که بیش از حد فکر می کنید، یا به سادگی خود را با دیگران مقایسه می کنید که ادعا می کنند مثبت فکر می کنند. بسیاری از “افراد عضور گروه” معنوی ادعا می کنند که تفکر منفی از هر نوعی تلاش سخت برای مثبت اندیشی  را کاهش می دهد. با این حال، به یاد داشته باشید که هیچ انسانی نمی تواند همیشه به کمال برسد و آن احساسات منفی در واقع شما را انسان می کند.

نکته

به طور خلاصه، فقط شما می توانید راه خود را برای زندگی مثبت تر هموار کنید و هیچ راه درستی برای انجام آن وجود ندارد. در سفر به سمت تلاش سخت برای مثبت اندیشی، مطمئن شوید که در این تله‌های ذهنی نیفتید. در این‌جا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد بیش از حد تلاش می کنید مثبت فکر کنید:

به همه چیز بیش از حد فکر می کنید

همانطور که از قبل می دانید، ذهن می تواند به سرعت به مانعی برای وجود یک زندگی واقعاً مثبت تبدیل شود. شما می‌خواهید مثبت‌تر فکر کنید تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید. اما در برخی مواقع تمرکز بیش از حد روی افکارتان می‌تواند به خودی خود به یک مشکل دیگر تبدیل شود. به خصوص در دنیای امروزی، بسیاری از مردم ذهنی دارند که از تلاش سخت برای مثبت اندیشی باز نمی ایستد. با این حال، در طیف مخالف، شما نمی خواهید آنقدر به افکار خود فکر کنید که برای مثبت ماندن با خودتان مبارزه کنید.

نکته

همانطور که از افکار خود آگاه تر می شوید، به جای اینکه اجازه دهید آن‌ها با حالت خودکار اجرا شوند، ممکن است متوجه شوید که به یک وضعیت بیش از حد آگاهی رسیدید. این بدان معنی است که شما بیش از حد نسبت به خود و افکار خود آگاه هستید و این می تواند باعث شود که به جای مثبت اندیشی بیش از حد فکر کنید.

تلاش سخت برای مثبت اندیشی و مبارزه با قضاوت

برای مبارزه با این، فقط اجازه دهید افکارتان بدون قضاوت بیایند و بر آینده تمرکز کنید. به خود اجازه دهید احساسات منفی داشته باشید. شما می توانید هر لحظه به این حالت از وجود زندگی خود را بدون نیاز به واکنش به هر احساس کوچکی تجربه کنید.

گاهی اوقات برای تلاش سخت برای مثبت اندیشی زیاده روی می کنید

ممکن است احساس کنید که برای رسیدن به یک زندگی مثبت به اندازه کافی تلاش نمی کنید. بنابراین برای مثبت اندیشی، شروع به ترکیب هر ایده جدید در زندگی روزمره خود می کنید. این فقط شما را تحت تأثیر قرار می دهد و احتمالاً نتیجه معکوس خواهد داشت. زیرا شما به جای تمرکز در داخل، بر بیرون از خود تمرکز خواهید کرد. به جای اینکه از قدرت درون خود برای مثبت اندیشی استفاده کنید، از راه های دیگر استفاده کنید.

نکته

در حالی که باید تمرینی روزانه داشته باشید تا بتوانید خودتان را مستحکم کنید، مانند مدیتیشن یا یوگا، نباید آنقدر روی «انجام» کارهایی برای ایجاد تفکر مثبت در خود تأکید کنید. هیچ مقداری از جلسات یوگا، رگرسیون‌های زندگی گذشته، اسانس‌ها، یا راهکار های معنوی نمی‌تواند جایگزین قدرت محض شما برای تغییر طرز فکرتان شود. درک کنید که می توانید افکار و زندگی خود را با اراده و تمرین روزانه متحول کنید و هر چیزی خارج از خودتان فقط شما را از هدفتان دور می کند.

شما مسیر خود را با تلاش سخت برای مثبت اندیشی با دیگران مقایسه می کنید

افرادی هستند که در مورد اقلام مادی خود را با همسالان خود مقایسه می کنند. شما ممکن است که طرز فکر و رفتار خود را با وضعیت وجودی دیگران مقایسه می کنید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا