چند نشانه شکست ناپذیری رابطه شما

شکست ناپذیری رابطه نیاز به روش های مختلفی دارد. هر رابطه ای طبیعتاً دچار مشکل خواهد شد. اما چگونه بعضی از روابط شکست ناپذیر هستند؟ اعتماد اگر بین دو طرف ایجاد نشود آسیب های زیادی می رساند. جدایی و طلاق باعث ایجاد آسیب های روانی مختلفی در افراد می شود. این آسیب های روانی اگر دارای فرزند باشید سخت تر خواهد شد. بهتر است قبل از ازدواج مشاوره های لازم را انجام دهید. این مشاوره ها به شما کمک می کند تا زندگی خود را زیباتر شروع کنید.

بعضی آزمون ها وجود دارند که برای شخصیت انسان استفاده می شوند. در مقاله های قبل گفتیم که آزمون های مشکلات اعتماد چگونه انجام می شوند. برای ازدواج نیز آزمون های وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. برخی از این آزمون ها فردی است و برخی هم برای دو زوج در نظر گرفته می شود. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند نشانه شکست ناپذیری رابطه شما چگونه است؟ در مقاله های قبل گفتیم که یکی از استرس های که به افراد خصوصا زوجین وارد می شود استرس های ناشی از کودکان است.

استرس در افراد مختلف و مشکلات ایجاد اعتماد در رابطه

این بدان معنی نیست که کودکان دارای استرس باشند بلکه به این معنی اینکه رفتار های آن ها یا واکنش های آن ها نسبت به اتفاقات مختلف ممکن است باعث ایجاد استرس در والدین شود. راه های درمان استرس در دنیای روان شناسی بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  آنلاین روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند نشانه شکست ناپذیری رابطه شما، صحبت کنیم.

اهمیت اعتماد و شکست ناپذیری رابطه

اعتماد یک جزء حیاتی در روابط شاد و موفق است. در زیر، رومانوف توضیح می دهد که چرا اعتماد در روابط مهم است.

مثبت اندیشی را ترویج می کند

اعتماد در روابط مهم است زیرا به شما امکان می دهد بازتر و بخشنده تر باشید. اگر به شریک زندگی خود اعتماد دارید، به احتمال زیاد کاستی ها یا رفتارهایی که شما را عصبانی می کند می بخشید. زیرا در کل به آن ها اعتقاد دارید و می دانید که پشت شما هستند.

شکست ناپذیری رابطه تعارض را کاهش می دهد

اعتماد همچنین به شما امکان می دهد تعارض  را کمتر کنید. وقتی به شریک زندگی خود اعتماد دارید، تمایل بیشتری به چشم پوشی از مشکلات دارید یا متعهد به یافتن راه حل برای مسائل می شوید. زیرا در زمینه هایی که برای شما مهم است احساس متحد می کنید. حتی اگر همسرتان کار ناامیدکننده‌ای انجام دهد، به احتمال زیاد به او شک دارید و اگر به او اعتماد کنید، خوبی‌ها را در او ببینید.

نزدیکی را افزایش می دهد

ایجاد اعتماد در رابطه یک پیوند قوی و پایه ای برای ایجاد ایجاد می کند. دانستن این که می توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید باعث افزایش صمیمیت و امنیت می شود. وقتی به یکدیگر اعتماد می کنید، با دانستن این که شریک زندگی شما پشت شماست و می توانید برای راحتی، مراقبت و حمایت به او اعتماد کنید، احساس امنیت می کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اعتماد به شریک زندگی شما همچنین به سیستم عصبی شما اجازه می دهد تا آرام شود، استراحت کند و دوباره تنظیم شود. با ایجاد یک پایه قوی اعتماد، رابطه شما می تواند منبعی برای شفا برای هر دو طرف درگیر باشد. به خصوص اگر همیشه در روابط گذشته با خانواده یا شرکای قبلی اینطور نبوده است.

تاثیر عدم اعتماد در شکست ناپذیری رابطه

رومانوف می‌گوید: ایجاد اعتماد به زمان نیاز دارد، و اگر شریک زندگی شما به طور مداوم به وعده‌ها یا تعهدات خود عمل نکند، انتظارات کمی از آن‌ها خواهید داشت. وقتی اعمال شریک زندگی شما با حرف های او همسو نباشد، متوجه می شوید که آن ها قابل اعتماد نیستند. نقض مکرر یا رفتارهای آزاردهنده مداوم اعتماد را از بین می برد. فقدان اعتماد می تواند بر روابط شما تأثیر بگذارد زیرا ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند. فقدان اعتماد همچنین می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد. رومانوف برخی از اثرات زیر را بیان می کند:

فقدان صمیمیت‌

وقتی اعتماد کمی در رابطه وجود داشته باشد، صمیمیت کاهش می یابد. وقتی شریک زندگی شما فریبکار است، احتمالاً می خواهید از او فاصله بگیرید، هم از نظر احساسی و هم از نظر فیزیکی.

منفی نگری

وقتی احساس می کنید از طرف شریک زندگی تان به شما ظلم شده است، ممکن است روی این احساس تثبیت شوید که نه تنها باعث کناره گیری شما از او می شود، بلکه باعث عصبانیت شما نسبت به او نیز می شود. این می تواند ارتباط و نزدیکی را خفه کند.

ناامنی‌ و تاثیر بر شکست ناپذیری رابطه

عدم اعتماد معمولاً منجر به ناامنی در رابطه می شود. شما دائماً به آنچه همسرتان به شما می گوید شک خواهید کرد و ممکن است با کنترل بیشتر واکنش نشان دهید. به طور متناقض، رفتارهایی که برای به دست آوردن کنترل طراحی شده اند، معمولاً شرکا را دورتر می کنند. به عنوان مثال، تماس بی وقفه یا ارسال پیامک به شریک زندگی خود برای اطلاع از او می تواند او را از خود دور کند.

افسردگی و اضطراب‌

اگر ایجاد اعتماد در رابطه به صورت کم وجود داشته باشد، ممکن است سطوح بالاتری از افسردگی یا اضطراب را تجربه کنید. زیرا دائماً این سوال را خواهید داشت که آیا همسرتان دروغ می‌گوید یا فریب می‌دهد.

مشکل در تمرکز

فقدان اعتماد می تواند منجر به ناتوانی در تمرکز شود، به خصوص اگر دائماً نگران هستید یا متعجب هستید که طرف مقابل واقعاً چه فکر، احساس یا انجام می دهد.

پریشانی

عدم توانایی به شریک زندگی خود باعث ناراحتی روحی، عاطفی و جسمی، از جمله خیانت، ضربه، و بی نظمی عاطفی می شود.

ترس و تاثیر بر شکست ناپذیری رابطه

اعتماد کم می تواند باعث ایجاد احساس ترس و اضطراب شود. ممکن است از کاری که شریک زندگی‌تان در آینده انجام می‌دهد بترسید، یا ممکن است نگران باشید که وقتی به او نیاز دارید در آنجا نباشد.

تنهایی

وقتی نمی توانی به نزدیک ترین فرد اعتماد کنید، در زندگی خود احساس تنهایی و انزوا را تجربه خواهید کرد.

ایجاد اعتماد در رابطه

تعدادی کار وجود دارد که می توانید برای کمک به افزایش اعتماد در رابطه خود انجام دهید. رومانوف چند استراتژی را به اشتراک می گذارد که می تواند مفید باشد.

چند نشانه شکست ناپذیری رابطه شما

بسیاری از مردم در مورد رابطه خود متعجب و نگران هستند. آن‌ها ممکن است متوجه شوند که روابط خود را با افراد دیگر یا با روابط گذشته خود مقایسه می کنند. زیر سوال بردن اینکه چگونه یک رابطه ناگسستنی است می تواند برای بسیاری از مردم یک تجربه رایج باشد، به خصوص اگر این رابطه نسبتاً جدید باشد.

روابط خوب و پایدار همگی ویژگی های مشابهی دارند که آن‌ها را شکست ناپذیر می کند، مهم نیست که زندگی چه چیزی به آن‌ها می زند. تشخیص اینکه رابطه شما چه چیزی دارد یا ندارد می تواند به شما کمک کند. این کار باعث می شود تا تغییرات مورد نیاز خود را ایجاد کنید تا رابطه شما قوی، سالم و طولانی بماند. در این‌جا چند ویژگی مهم برای شکست ناپذیری رابطه وجود دارد.

نکته

“در جستجوی عشق، من فکر می کنم مهم است که صبور باشیم. در یک رابطه، من فکر می کنم مهم است که صادق باشید، ارتباط برقرار کنید، احترام بگذارید و اعتماد کنید. همچنین تلاش کنید بیشتر از آنچه می گیرید، ببخشید.» – کینا گرانیس

صداقت و اعتماد و شکست ناپذیری رابطه

Lisa Firestone Ph.D. روانشناس بالینی و نویسنده می گوید که صداقت یک پایه اساسی برای ایجاد یک رابطه است.” طرف مقابل شما نباید چیزی را از شما مخفی کند. مگر اینکه به طور خاص به شما از قبل در مورد اینکه چرا نمی خواهند در مورد چیزی صحبت کنند، گفتند. وقتی شریک زندگی تان صادق است، به او اعتماد دارید که با شما صادق باشد. شریک زندگی شما نیز باید همین احساس را داشته باشد. وقتی هیچ شکی در رابطه وجود ندارد، شکست ناپذیری رابطه ساده است.

آمادگی برای رابطه و شکست ناپذیری رابطه

هر دو طرف باید بدانند که یک رابطه بزرگسال چگونه کار می کند. اگر یکی از شرکا برای یک رابطه بالغ آماده نباشد، احتمالاً به این معنی است که رابطه دشوار خواهد بود. از سوی دیگر، یک رابطه قوی و سالم نشان دهنده آمادگی هر دو طرف خواهد بود.

آمادگی‌ را برای سازش ایجاد کنید

شرکایی که می توانند از طریق اختلافات یا مسائل در حین کسب یک سازش صحبت کنند، نسبت به زوج هایی که دائماً در حال دعوا هستند، رابطه سالم و شادتری خواهند داشت. اگر یکی از طرفین همیشه می دهد و دیگری همیشه می گیرد، می تواند باعث عدم تعادل در رابطه شود. شرکایی که می دانند چگونه سازش کنند، شکست ناپذیری رابطه را دارند.

نکته

همانطور که مشاور زوجین، Aniesa M. Schneberger می گوید: “آیا می خواهید حق با شما باشد یا می خواهید تنها باشید؟ همیشه “درستی هر چیزی” برای رابطه شما بهترین نیست. به یاد داشته باشید که سازش کلید موفقیت است.»

خودآگاهی

هر دو طرف باید احساس خود را داشته باشند و از خواسته ها، نیازها، اهداف و خواسته های خود آگاه باشند. در برخی از روابط، یکی از طرفین روی دیگری تمرکز می کند در حالی که به طور کامل از آنچه از زندگی می خواهد غافل می شود. این فقط باعث ایجاد خشم می شود.

نظر متخصصان در ارتباط با این زمینه

متخصص روابط، دکتر مارگارت پل، می‌گوید: «یک دلیل عمده برای مشکلات رابطه وجود دارد: رهایی خود… وقتی تصمیم می‌گیرید یاد بگیرید که خود را دوست داشته باشید به جای اینکه به رهایی خود ادامه دهید، این کار را انجام خواهید داد. کشف کنید که چگونه یک رابطه محبت آمیز را با شریک زندگی خود ایجاد کنید.”

شکست ناپذیری رابطه و خودآگاهی

بنابراین، یک رابطه قوی شامل افراد خودآگاهی می شود که می توانند از یکدیگر در اهداف و رویاهای زندگی خود حمایت کنند. البته بدون اینکه از اهداف خود دست بکشند.

عزت نفس خوب و شکست ناپذیری رابطه

اگر یکی از طرفین یا هر دوی آن‌ها عزت نفس پایینی دارند، ممکن است برای برآوردن نیازهایی که خودشان نیاز دارند، به شدت به شریک خود متکی باشند. یا ممکن است یکی از شرکا به دیگری اجازه دهد تا زندگی او را به شیوه‌هایی که واقعاً نمی‌خواهد کنترل یا تسلط داشته باشد.

پتی بلو هیز، مربی سبک زندگی و نویسنده می گوید: «ابتدا خودتان را دوست داشته باشید. عشق به خود اولین عشق است. اگر ما برای خود احترام قائل نباشیم، به خود احترام بگذاریم، ارزش قائل نباشیم و قدردانی نکنیم، هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد. شریک زندگی ما فقط احساس ما را نسبت به خودمان به ما بازتاب می دهد. ما باید ابتدا به دنبال خوشبختی و رضایت خود باشیم.

نکته

یک رابطه قوی شامل دو نفر با عزت نفس بالا است که احساس خوبی نسبت به خود دارند و اجازه نمی دهند یک شخصیت بر دیگری سایه افکند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا