چند روش برای آرامش ذهن در زمانی که احساس ناراحتی می کنید

آرامش ذهن در دوران ناراحتی سخت است. روانشناسان راه های زیادی را برای ایجاد آرامش روانی و ذهنی ایجاد کرده‌اند. اگر یک فرد نتواند برنامه درستی برای استراحت و زمان خواب خود داشته باشد در طول روز دچار مشکل خواهد شد. خواب خوب نیازمند وعده های غذایی مناسب، عدم استرس و اضطراب است. آرامش ذهن را می توانید از طریق فرآیندی مثل مدیتیشن ایجاد کنید. خواب مناسب می تواند تاثیر بسیار خوبی برای افراد داشته باشد.

خواب برای همه افراد مهم است. برای مثال برخی از افراد هستند که در طول زندگی خود دارای خواب کم یا خواب بیش از حد هستند اما باید این نکته را در نظر داشت که خواب کافی چگونه می تواند به سلامتی بدن کمک کند. در روان شناسی این گزینه مهم است که افراد بتوانند خواب مورد نیاز خود را داشته باشند. در روان شناسی برای هر امری توضیحاتی داده شده است. اما در این زمینه به خصوص باید در نظر داشت که با یک نوع از یک فرایند نمی توان گفت که شما دارای آن مشکل هستید.

ایجاد فشار های روانی در صورت عدم آرامش ذهن برای خواب بهتر

یکی از نکاتی که همه باید بدانند این است که با استفاده از یک یا دو مورد نمی توان تایید کرد که اختلالاتی وجود دارد یا خیر. پیشرفت کردن در زندگی بسیار مهم است و نیازمند تلاش هایی در بخش های مختلف زندگی است. این نکته را باید بدانید که خواب کافی می تواند باعث پیشرفت فعالیت شما هم بشود. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند روش برای آرامش ذهن در زمانی که احساس ناراحتی می کنید صحبت کنیم.

خواب یک عامل حیاتی در سلامتی و تندرستی  افراد است.

انجمن روانشناسی توضیح می دهد که آرامش ذهن برای خواب بهتر یک عامل حیاتی در سلامتی و تندرستی  افراد است. به طور متوسط​​، به بزرگسالان توصیه می شود هر شب حدود هفت تا نه ساعت بخوابند. هرچند معمولاً کوتاه آمدن از این معیار غیر معمول نیست. در بسیاری از موارد، بزرگسالان تعهداتی دارند که می تواند روند خواب خوب هر شب را پیچیده کند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

بسیاری از مردم نمی دانند که مهم است که داشتن خواب سالم در هر شب مهم است. کیفیت استراحت شما بر روی مغز، احساسات و سایر قسمت های شما تأثیر می گذارد که به آن ها در تمام ساعات بیداری اعتماد می کنید. اگر مطمئن نیستید که چرا خواب خوب بسیار مهم است، بدون شک می خواهید به خواندن ادامه دهید.

آرامش ذهن برای خواب بهتر و سالم چیست؟

طبق موسسه ملی بهداشت، عوامل مختلفی تعیین می کنند که آیا شما خواب سالم دارید. هر شب خوابیدن هفت تا نه ساعت مهم است، همان طور که خوابیدن و بلند شدن تقریباً در هر ساعت یک صبح و شب مهم است.

از جمله رفتارهای اضافی که باعث ایجاد خواب سالم می شود

از جمله رفتارهای اضافی که باعث ایجاد خواب سالم می شود، رفع خستگی قبل از خواب، پرهیز از وعده های غذایی بزرگ در اواخر روز و دور شدن از خواب طولانی است.

راه هایی برای آرامش ذهن برای خواب بهتر

آیا برای خواب در شب تلاش می کنید؟ آیا متوجه می شوید که ذهن شما پر از افکار، به ویژه افکار منفی است که فوراً استراحت و خواب را غیرممکن می کند؟ و بعد از این که بالاخره به خواب رفتید، آیا اغلب روز بعد بدون توجه به خستگی احساس تنبلی می کنید؟ اگر پاسخ شما به این سؤالات مثبت است، باید راه‌هایی را بیاموزید تا مغز خود را آرام کنید و تفکر مثبت را تقویت کنید تا بقیه چیزهایی را که نیاز دارید به دست آورید. در این‌جا چند راه برای آرامش ذهن برای خوابی آرام بیان خواهد شد.

روی اجبار خود به خواب تمرکز نکنید

به طور متناقض، تلاش زیاد برای خوابیدن می تواند منجر به مشکلات بیشتر در خواب شود. اگر تا به حال متوجه شده اید که در رختخواب دراز کشیده اید و لحظه به لحظه بیشتر و بیشتر بیدار می شوید، دقیقاً می دانید که این وضعیت یک استراحت اجباری است. این حتی می تواند ذهن شما را پر سر و صداتر از افکار منفی کند. در این‌جا چند راه برای مقابله با این مشکل وجود دارد:

از رختخواب خارج شوید

اگر در رختخواب دراز کشیده اید و سعی کرده اید 20 دقیقه بخوابید بی فایده است، مغز شما فقط از آن‌جا سردرگم تر می شود. بنابراین بلند شوید و به اتاق دیگری بروید و کاری آرامش بخش انجام دهید که مستلزم قرار گیری در معرض افکار منفی نباشد. به عنوان مثال، ممکن است به یک اتاق نشیمن کم نور بروید و به موسیقی آرام بخش گوش دهید یا یک  کتاب بخوانید. چند دقیقه یا حتی تا نیم ساعت به خود فرصت دهید، سپس بروید و دوباره سعی کنید بخوابید. گاهی اوقات، شکستن چرخه خواب می تواند برای آرامش ذهن کافی باشد.

انجام برخی از روش های روانشناسی معکوس

احمقانه به نظر می رسد، اما اگر تلاش برای خوابیدن باعث بیدار شدن شما می شود، گاهی اوقات تلاش برای بیداری می تواند به خواب شما کمک کند. به خود بگویید که به دلایل مختلف باید بیدار بمانید و با این نتیجه احتمالی احساس راحتی کنید. اگر مغز شما مستعد پیشنهادات متناقض است، این ممکن است شما را به حالتی آرام تر بکشاند.

تعیین کنید که آیا روال قبل از خواب شما اشتباه است

این احتمال وجود دارد که دلیل این که نمی توانید به خواب بروید به دلیل چیزی غیر مرتبط با ذهن پر سر و صدا شما باشد. برای مثال، ممکن است خیلی زود به رختخواب بروید، خیلی نزدیک به زمان خواب غذا بخورید یا در دمای خیلی گرم بخوابید. یک ذهن شلوغ خوابیدن را در این شرایط سخت تر می کند. بنابراین اگر همه چیز شکست خورد، این عوامل را بررسی کنید.

برای آرامش ذهن برای خواب بهتر به خود فرصت نگرانی ندهید

اگر ذهن پریشان دارید، ممکن است لازم باشد در سایر بخش‌های روز، مدت‌ها قبل از خواب، به این موضوع بپردازید.

چند روش برای آرامش ذهن در زمانی که احساس ناراحتی می کنید

آیا احساس غرق شدگی می کنید؟ شما گرفتار روند بی پایان کارهای روزمره شدید. شما شغل، خانواده، مسئولیت‌ها، صورت‌حساب‌ها دارید و هیچ وقت وقت کافی برای شما وجود ندارد. اگر برای خودمراقبتی وقت بگذارید، کمک خواهد کرد. جامعه و بسیاری از کارفرمایان از شما انتظار دارند که ساعات طولانی کار کنید و روزهای تعطیل را رها کنید. اما با این نوع برنامه نمی توانید برای مدت طولانی دوام بیاورید. طبق تحقیقات دانشگاه جنوبی نیوهمپشایر، شما باید سلامتی خود را از نظر جسمی، آرامش ذهن و معنوی در نظر بگیرید، همانطور که باید دوباره تنظیم کنید. طبق این مقاله، اگر وقتی برای خود وقت بگذارید، اضطراب و افسردگی شما را بهبود می‌بخشد، خشم را کاهش می‌دهد، انرژی شما را افزایش می‌دهد و بسیار شادتر خواهید بود.

چند روش برای آرامش ذهن در مواقع استرس

شما می دانید که آرامش ذهن کاری است که باید انجام دهید. اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید. در این‌جا فهرستی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر استرس، آرامش ذهن خود و جوان‌سازی ذهنتان بیان خواهد شد.

ماساژ بگیرید

چیزهای کمی در این زندگی به اندازه یک ماساژ عالی است. زمانی که تحت استرس هستید، ماهیچه های شما کشش زیادی را تحمل می کنند. با دستکاری و مالش این ماهیچه های دردناک، می تواند بلافاصله کل بدن شما را آرام کند.

چرت بزنید

یک چرت ممکن است همان چیزی باشد که باید آن را ایجاد کنید. بهترین چیز در مورد این استراحت های کوتاه 10 تا 20 دقیقه ای این است که می توانید آن‌ها را در ساعت ناهار یا قبل از پختن شام در شب انجام دهید. این به شما این فرصت را می دهد که قبل از ادامه روز خود را در حالت آرامش ذهن قرار دهید و ذهن و بدن خود را آرام کنید.

از آروماتراپی استفاده کنید

آروماتراپی قرن هاست که برای درمان بیماری های شما استفاده می شود. آن ها ضروری اثرات قوی بر بدن دارند و می توانند شما را آرام کنند. رایحه‌هایی مانند اسطوخودوس، نعناع فلفلی و ترنج به دلیل توانایی‌های آرام‌بخش‌شان در آرامش ذهن شما شناخته می‌شوند. به عنوان یک امتیاز، آن‌ها همچنین بوی خانه یا محل کار شما را منحصر به فرد می کنند تا دیگران نیز بتوانند از عطرهای آرام لذت ببرند.

با یک دوست تماس بگیرید

گاهی اوقات، لازم است آن‌چه را که در ذهن دارید از آن‌جا بیرون بیاورید. بهترین راه برای انجام این کار تماس تلفنی با یک دوست است. شما می توانید استرس خود را به کسی بریزید که می تواند به شما کمک کند تا روز پر دردسر را پشت سر بگذارید. یک دوست خوب به شما گوش می دهد و به شما توصیه های حکیمانه می کند که چگونه به راه خود ادامه دهید، حتی زمانی که می خواهید دست به کار شوید.

در طبیعت پیاده روی کنید

آیا می‌دانستید بسیاری از افرادی که حملات پانیک دارند می‌خواهند بیرون بدوند؟ این به ویژه برای کسانی که به کلاستروفوبیا مبتلا هستند نیز صادق است. بیرون بودن باعث آزادی چیزی در درون شما می شود و به آرامش شما کمک می کند.  طبیعت تأثیر عمیقی بر بدن و آرامش ذهن دارد و یکی از بهترین و ارزان‌ترین درمان‌ها است.

ژورنال نویسی

بر اساس گزارش Daily Stoic، ژورنال نویسی دارای مزایای علمی است. اختصاص تنها 10 تا 15 دقیقه در روز می تواند به سلامت جسمی و روانی کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد که پریشانی عاطفی را کاهش می‌دهد و همچنین نشخوار فکری را کاهش می‌دهد.

تنفس جعبه ای

تنفس جعبه ای در میان کسانی که مشکلات وحشت و اضطراب دارند رایج است. اگر احساس خستگی می کنید و باید آرامش ذهن خود را ایجاد کنید، ممکن است متوجه شوید که برای شما نیز مفید است. نفس بکشید و آن را نگه دارید، سپس به آرامی نفس ها را رها کنید. این تمایل دارد که ذهن شما را با بازدم منفی و نگاه مثبت تری تمیز کند.

دستگاه های تکنولوژی را خاموش کنید

شاید تنها چیزی که نیاز دارید فاصله گیری از تکنولوژی باشد. تلفن همراه، رایانه، تبلت، ساعت هوشمند و هر چیز دیگری که می تواند صدا ایجاد کند را خاموش کنید. گاهی اوقات نشستن در خلوت تنها چیزی است که برای رهایی از استرس و احساساتی که بر شما غلبه می کنند نیاز دارید. این به شما فرصت می دهد تا بدون وقفه دائمی با کسانی که دوست دارید دوباره ارتباط برقرار کنید.

مراقبه کنید

وقتی نوبت به آرامش ذهن شما می رسد، مدیتیشن بهترین کار است. بر اساس روانشناسی مثبت، مراقبه از 1500 سال قبل از میلاد وجود داشته است. دلیل استفاده از آن امروزه این است که کار می کند و نمی توان مزایای گسترده این پاکسازی را انکار کرد.

حمام بگیرید

چند شمع بردارید، صداهای آرامش بخش را پخش کنید و وان حمام را آماده کنید. آب داغ درد ماهیچه ها را تسکین می دهد و زمان تنهایی نیز شفابخش است.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا