ویژگی های افراد بسیار کاریزماتیک

افراد بسیار کاریزماتیک دارای ویژگی های مختلفی هستند. آن ها نیاز به استفاده از لباس های آن چنانی برای ایجاد جذابیت ندارند. جذابیت از طرف هر کسی یک معنای متفاوتی دارد. این تعاریف می تواند برای پیگیری از گزینه های مختلف درمانی یا پیشگیری باشد. در مقاله امروز ما می خواهیم در ارتباط با ویژگی های افراد بسیار کاریزماتیک صحبت کنیم. روابط در همه افراد نقش های مختلفی دارند. برخی افراد ازدواج و روابط را ساده می پندارند و برخی هم روابط خود را سخت می گیرند. این که هر فردی در روابط خودش چه نوع طرز فکری دارد می تواند در زندگی او هم تاثیر داشته باشد. روابط بین افراد دارای نکات و قوانین مختلفی است.

هر فرد که بتواند این قوانین را به درستی انجام دهد می تواند در آینده روابط خود پیشرفت داشته باشد. جذابیت عاشقانه در افراد مختلف به صورت های مختلفی اتفاق می افتد. در ادامه می خواهیم ببینیم که این جذابیت عاشقانه برای هر فردی چه تعریفی دارد و چه تاثیراتی می تواند بگذارد. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با ویژگی های افراد بسیار کاریزماتیک، صحبت کنیم.

راه هایی برای ایجاد جذابیت در افراد بسیار کاریزماتیک

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

همه ما می خواهیم جذابیت داشته باشیم. شما می خواهید فردی باشید که همه بخواهند با او وقت بگذرانند یا با او معاشرت کنند. افراد بزرگ شما را احاطه می کنند، و شما با دانستن اینکه می توانید به راحتی آن‌ها را فقط به خاطر شخصیت خود نگه دارید، احساس امنیت می کنید.  اما گفتن همه اینها بسیار ساده تر از انجام است. جذابیت به طور طبیعی به وجود نمی آید. بله، شما به تنهایی فردی منحصربفرد هستید، و کسانی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید احتمالاً قبلاً شما را جذاب می‌دانند. اما اینکه دیگران به‌عنوان جذاب تلقی می‌شوند، به شدت به توانایی شما در جلب نظر دیگران متکی است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

پس چگونه می توانید به یک فرد جذاب تبدیل شوید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا دیگران از شرکت شما بیشتر لذت ببرند؟ پاسخ ها ممکن است شما را شگفت زده کنند، و آن‌ها مراحل بسیار ساده ای هستند که می توانید به تنهایی انجام دهید. در این‌جا راه برای جذابیت وجود دارد

شنونده بهتری شوید

مردم اغلب وقت کافی برای توجه صرف نمی کنند. ممکن است تعجب کنید که چرا باید حرف های دیگران را بشنوید. اما حقیقت این است که برخی از جذابیت افرادی که تا به حال ملاقات کردید این است که تقریباً به اندازه ای که گوش می دهند صحبت نمی کنند.

  • کسانی که خوب گوش می دهند تمایل دارند اطلاعات جالب تری را حفظ کنند
  • آن‌ها با تسلط بر مکالمات، افراد کسل کننده را خاتمه نمی دهند
  • مردم دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

وقتی به آن‌ها اجازه می دهید این کار را انجام دهند، شما را پر از جذابیت می یابند. زیرا می توانند در مورد آنچه دوست دارند صحبت کنند

شنونده خوب یکی از ویژگی های مثبت یک فرد دوست داشتنی است. اما چگونه می توانید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید؟ در این‌جا چند ایده وجود دارد:

سوال بپرسید و صادقانه به پاسخ ها گوش دهید

یاد بگیرید که در زندگی دیگران حس کنجکاوی ایجاد کنید و از آن‌ها در مورد روزها، سرگرمی ها و موضوعات دیگر بپرسید.

واقعاً به صحبت های طرف مقابل علاقه نشان دهید

 

این امکان را در نظر بگیرید که می توانید با توجه به افراد مختلف جذابیت بیشتری دارید.

چیزهای جدید یاد بگیرید

گاهی اوقات برای مدت طولانی هیچ چیز در زندگی شما تغییر نمی کند. شمت کارهای همیشگی را انجام می دهید و به آنچه می دانید پایبند هستید. مطمئناً ایمن است، اما همچنین به طرز مضحکی کسل کننده است. یادگیری چیزهای جدید به شما مهارت ها، سرگرمی ها و تجربیات جدیدی برای برقراری ارتباط می دهد. همچنین ایده های جدیدی را به شما می دهد تا با افراد دیگر مشترک باشید. این به شما امکان می دهد جذابیت داشته باشید. در این‌جا چند نکته وجود دارد.

برای تبدیل به افراد بسیار کاریزماتیک دنبال موضوعاتی باشید که مرتبط با شغل نیستند

جست‌وجوی موضوعات و زمینه هایی که به کار شما مرتبط هستند، آسان است. متأسفانه، این می تواند شما را فقط در یک مجموعه از مهارت ها گیر کند و از پیشرفت و کسب زندگی خارج از کارتان جلوگیری کند.چیزهای مورد علاقه خود را پیدا کنید و ببینید آیا می توانید آن‌ها را به سرگرمی تبدیل کنید. رویدادهای نزدیک را جستجو کنید و چیزی را امتحان کنید، حتی اگر قبلاً آن را انجام ندادید. شما ممکن است سرگرمی مورد علاقه جدید خود را پیدا کنید.

کتاب های جدید بخوانید

خواندن کتاب روشی است که ما افق های خود را گسترش می دهیم. مطالعه منظم کتاب‌های جدید را به یک نکته اختصاص دهید. در مورد موضوعات، مسائل و موضوعات مختلف مطالعه کنید و کتاب هایی در انواع ژانرهای مختلف بخوانید. به آرامی، اطلاعاتی را که در آن غرق شدید جذب می‌کنید و این شما را دارای جذابیت می‌کند.

کنجکاوی خود را ارضا کنید

کنجکاوی یک احساس طبیعی انسانی است و با این حال بسیاری از ما آن را سرکوب می کنیم. دفعه بعد که در مورد چیزی کنجکاو شدید، در مورد آن بپرسید یا آن را جستجو کنید. با کسب چیزی که برای شما کاملاً جدید است، خود را در جهان غرق کنید.

افراد بسیار کاریزماتیک هر ماه یک مهارت جدید می آموزند

اگر مهارت های شما هرگز تغییر نکند یا تکامل نیابد، بسیار کسل کننده می شوید. اگر فقط کارهای مشابه را بارها و بارها انجام دهید، چه چیز دیگری برای جذابیت وجود دارد؟ هر ماه، یادگیری چیزهای جدید را هدف خود قرار دهید. این می تواند چیزی به سادگی فهمیدن نحوه آشپزی به روشی جدید یا به پیچیدگی آموزش نواختن یک ساز باشد. حتی اگر در نهایت آن را حفظ نکنید، کمی تجربه برای صحبت در مورد آن خواهید داشت.

یاد بگیرید که چگونه یک داستان جذاب بگویید

شما می‌توانید جالب‌ترین تجربه‌های زندگی در جهان را داشته باشید. اما اگر داستان‌های یکنواخت و غیر جالب بگویید، این تجربیات دیگران را به خواب می‌برد. به همین دلیل است که باید یاد بگیرید که داستان های خوب و جذاب بگویید. به این ترتیب، حتی استانداردترین داستان های زندگی روزمره نیز می توانند خنده دار و پر از جذابیت شوند.

نکته

چرا داستان سرایی اینقدر با فرهنگ بشری یکپارچه است؟ خب، روان‌شناسی نشان می‌دهد که انسان‌ها به طور طبیعی بیش از گزاره‌های تحلیلی، داستان‌ها را مشاهده می‌کنند و به آن‌ها توجه می‌کنند. اساساً، افراد اطراف شما به احتمال بیشتری به داستان هایی که می گویید پاسخ مثبت می دهند.

ویژگی های افراد بسیار کاریزماتیک

محققانی که این تست 6 سوالی را ایجاد کردند، تاثیر کاریزما را بر ادراک اقناع از صدای ضبطی افراد مطالعه کردند. آن‌ها دریافتند که افراد معمولی با شنیدن آن کاریزما را درک می کنند و می توانند آن را تشخیص دهند. محققان همچنین می گویند که کاریزما قابل اندازه گیری، قابل مشاهده است. و اینکه اندازه گیری کاریزما نتایج دنیای واقعی را پیش بینی می کند. چند ویژگی شخصیتی زیر را در مقیاس ۱ تا ۵ به خود امتیاز دهید. آیا شما کاریزما زیادی دارید؟

تأثیرگذاری در افراد بسیار کاریزماتیک

مردم اغلب نظر من را می پرسند و من می توانم آن‌ها را راهنمایی کنم تا دیدگاه من را ببینند.

چگونه می توان دوستانی را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت اثر دیل کارنگی ممکن است شناخته شده ترین کتاب در مورد موضوع جذابیت باشد. نکته کتاب این است که اگر بتوانید مردم را تحت تاثیر قرار دهید تا شما را باور کنند، دنیا از آن شماست و در نتیجه می توانید ثروتمند شوید. اگر مردم می خواهند بدانند که شما چه فکری می کنید، در این‌جا به خودتان امتیاز دهید.

لبخند بزنید

من تماس چشمی خوبی برقرار می کنم و حتی به غریبه ها لبخند می زنم.

هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که لیاقت دیدن بهترین های شما را نداشته باشد و این شامل لبخند شما نیز می شود. افراد بسیار کاریزماتیک لبخندهای خود را آزادانه و مکررا به نمایش می گذارند تا مثبت و باز بودن را به همه نشان دهند.

رهبری

در گروهی که هیچ کس رهبری را بر عهده نخواهد گرفت، من اغلب اولین کسی هستم که قدم به جلو می گذارم.

اگر شما فردی هستید که زمانی که همسران شما آنچه را که باید انجام دهند، انجام نمی دهند، در این اندازه گیری از کاریزما امتیاز بالایی کسب کنید. حرکت افراد به سمت یک هدف مشترک دلیل مطلوب بودن رهبران کاریزماتیک است.

ویژگی های مرتبط

 

مردم در کنار شما احساس راحتی می کنند، بنابراین دوست دارند در کنار شما باشند. به نظر می رسد شما یک زن یا مرد معمولی هستید، یک فرد معمولی که می تواند هر کسی را که سعی در ارتباط با شما دارد درک کند و با او ارتباط برقرار کند. حتی اگر به نظر می‌رسید که بسیار متفاوت از شخص دیگری هستید، می‌توانید وجه مشترکی پیدا کنید که به جای اینکه شما را از هم جدا کند، شما را متحد می‌کند.

احترام گذاشتن در افراد بسیار کاریزماتیک

من می توانم با هر کسی کنار بیایم، حتی اگر دیدگاه ها یا تجربیات متفاوتی داشته باشیم.

تحقیقات در مورد کاریزما این نظریه را مطرح می کند که افراد کاریزماتیک از پس زمینه هایی می آیند که منجر به “زمان پریشانی روانی، فیزیکی، اقتصادی، اخلاقی، مذهبی [و] سیاسی می شود.” افراد کاریزماتیک با تجربه پریشانی می توانند به مکان های دشواری که دیگران از آنجا آمدند احترام بگذارند. سابقه ناملایمات ممکن است شرایط احتمالی باشد که از آن کاریزما نشأت می‌گیرد. توانایی همدلی با دیگران به افراد کاریزماتیک اجازه می دهد تا به داستان های همنوعان خود احترام بگذارند.

حضور در اجتماع و توانایی جذب مردم

مردم معمولاً در یک جمعیت به سمت من جذب می شوند.

مطمئناً می‌توانید لباس‌های شیک، یا زیبا بپوشید و توجه را به خود جلب کنید. اما افراد بسیار کاریزماتیک می‌دانند که چگونه توجهات را به طور طبیعی، یه سمت خودشان بچرخانند. اگر تمایل به جذب دیگران دارید، کاریزما بالایی دارید. این به این معنی نیست که شما هم زندگی مهمانی هستید، بلکه با حالت، حضور و اعتماد به نفستان باعث می‌شوید مردم متوجه شما شوند.

نکته

اکنون، برای اندازه گیری جذابیت خود، نمره خود را برای شش سوال بالا جمع کنید. مجموع را بگیرید و بر 6 تقسیم کنید. طبق این اندازه گیری، 3.7 میانگین امتیاز است. بنابراین بالاتر از آن یک کاریزمای بالاتر از متوسط ​​است. محققان در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی به این نتیجه رسیدند که اگرچه به سختی می توان آن را به چالش کشید، اما ویژگی نادرست کاریزما در واقع قابل اندازه گیری است.

یک نتیجه شگفت‌انگیز از تحقیق در مورد اندازه‌گیری افراد بسیار کاریزماتیک این است که ما می‌توانیم این ویژگی‌ها را تمرین کنیم تا کاریزما خود را افزایش دهیم تا بر نحوه درک افراد از ما تأثیر بگذاریم. لبخند بیشتر، برقراری تماس چشمی معنادار و داوطلبی برای رهبری، تنها چند راه برای افزایش کاریزما هستند.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا