نشانه هایی که با افراد منفی احاطه شدید

افراد منفی در اطراف زندگی ما وجود دارد. حال این ها می توانند دوستان ما یا نزدیکان خانوادگی ما باشند. همه ما می دانیم که در اطراف ما افراد مختلفی زندگی می کنند. بسیاری از ما در طول زندگی این گونه افراد را در کنار خودمان خواهیم دید. موفقیت در زندگی نیازمند تلاش زیادی است. همچنین نیازمند این است که از شکست های خود درس بگیریم. شکست در زندگی پایان همه چیز نیست. روابط می تواند در زمان های مختلف دچار مشکلاتی شود. اما اگر هر دو فرد هم دیگر را بشناسند می توانند مشکلات را حل کنند. غافل از این که برخی از افراد نمی توانند این مشکلات را حل کنند. همان طور که موفقیت در روابط و زندگی نیازمند عوامل مختلفی است شکست نیز همین گونه است.

روابط در روان شناسی تعاریف متفاوتی دارد. روابط همیشه به معنای ایجاد ارتباط بین دو زوج مرد و زن نیست. خیلی اوقات رابطه های دوستی دو دختر یا دو پسر ممکن است در آینده زندگی فرد تاثیر گذار باشد. بنابراین بهتر است در انتخاب دوست بسیار هشیار باشید. دوست خوب و انتخاب دوست خوب قاعده و قوانین خاصی دارد که بسیاری از ما آن را می دانیم. خیلی ها هم قوانین را نمی دانند.

تسلط افراد منفی بر افکار شما و روابط آن ها در زندگی

خوشبختی از نظر هر فردی یک معنا و مفهومی دارد. شما نمی توانید دو شخص را پیدا کنید که تعریف آن ها از خوشبختی یکسان باشد. خوشبختی یعنی این که شما بتوانید برای رسیدن به بهترین اتفاق در زندگی خود تلاش کنید. این تلاش ها باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند از کوچک ترین چیز ها در زندگی خود لذت ببرند. در مقاله امروز می خواهیم ببینیم نشانه هایی که به شما می گویند با افراد منفی احاطه شدید چیست. البته در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با نشانه هایی که با افراد منفی احاطه شدید، یا شما صحبت کنیم.

نشانه هایی که تسلط افراد منفی بر افکار شما وجود دارد

افرادی که با آن‌ها رابطه دارید تأثیر زیادی بر زندگی شما دارند. اگر در میان انبوهی از افراد منفی معاشرت کنید دچار مشکل خواهید شد. با کسانی که شما را بالا می برند دوست باشید، و در عین حال که همین کار را برای آن‌ها انجام می دهید، برای ادامه راه حمایت خواهید شد. اما چگونه می توانید بگویید که زندگی شما توسط دوستان سمی، افراد منفی و سایر تأثیرات ناخواسته تسخیر شدید؟ پاسخ در رفتار خود شما نهفته است. در این‌جا چند نشانه وجود افراد منفی زیاد در زندگی شما بیان خواهد شد

رفاه شما در حال رنج است

ساده‌ترین و سریع‌ترین نشانه‌ای که ممکن است در رابطه با سلامت کلی خود در زمانی که توسط افراد منفی احاطه شده‌اید متوجه شوید. سطح کورتیزول شما افزایش می یابد، به دلیل ضعف سیستم ایمنی راحت تر بیمار می شوید و بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها هستید. در این‌جا چند نشانه وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد

شما کاملا خسته هستید

وقتی روز شما به پایان می رسد، احساس می کنید کاملاً خسته شدید، حتی اگر کاری به خصوص خسته کننده انجام نداده باشید.

تسلط افراد منفی بر افکار شما و اهمیت سلامتی

قبلاً به مصرف خوب غذا و ورزش توجه می‌کردید، اما اکنون نمی‌توانید اذیت شوید. حتی ممکن است عادت‌های بد جدیدی مانند مصرف غذاهای ناسالم یا ساعت‌ها گذراندن جلوی تلویزیون را شروع کنید.

بیش از حد حساس شدید

وقتی کسی چیز بالقوه بدی به شما می گوید، ناگهان متوجه می شوید که به شدت ناراحت می شوید. شما مکالمات معمولی را اشتباه تعبیر می کنید و احساس می کنید دیگران دائماً از شما عصبانی هستند. همچنین ممکن است از واکنش خوب به انتقاد دست بردارید.

در کل کمتر خوشحال هستید

سلامت روانی و مثبت اندیشی شما در حال فرو رفتن است. شما احساس ناراحتی می کنید، انرژی خود را از دست دادید، یا فقط احساس خوبی ندارید.

به اخبار بد بهتر از اخبار خوب واکنش نشان می دهید

همه خبرهای بد را دوست ندارند، درست است؟ اما می بینید که از آن لذت می برید. به عنوان افراد منفی وقتی اخبار بد یا شایعات می شنوید، مشتاق هستید که بفهمید چه اتفاقی می افتد. مثل این است که شما در یک حالت رویایی پیشرفت می کنید، حتی اگر شما را درگیر کند.

به طور مشابه، بیشتر مردم اخبار خوب را دوست دارند، درست است؟ اما اکنون با شنیدن خبرهای خوب احساس اضطراب می کنید. شما احساس می کنید همیشه به دنبال یک موضوع هستید و در گرفتن اخبار مثبت به صورت واقعی مشکل دارید.

نکته

هنگامی که تسلط افراد منفی بر افکار شما انجام می شود، ممکن است در مورد دشواری آن صحبت کنند. برای مثال، ممکن است به فردی که به تازگی ترفیع گرفته است بگویید که اکنون ساعات کاری طولانی تری دارد. به نظر می رسد که شما بدترین قسمت های هر چیزی را می بینید!

به نظر می رسد که شما نسبه به آن‌ها وسواس دارید

افراد منفی نگر می توانند زمان و تلاش زیادی را از شما بگیرند. اگر شما توسط آن‌ها احاطه شدید، ممکن است کم کم متوجه آن‌ها شوید. این به افراد منفی قدرت زیادی می دهد. نمی توانید بگویید که آیا این اتفاق برای شما می افتد؟ در این‌جا چند نشانه وجود دارد:

شما اغلب در مورد آن‌ها فکر می کنید

حتی زمانی که آن‌ها در اطراف نیستند، به نظر می رسد که شما به این افراد منفی فکر می کنید.

اغلب در مورد آن‌ها صحبت می کنید

به نظر می رسد مدام می خواهید در مورد این افرادی که شما را پایین می آورند صحبت کنید. دیگر افراد زندگی شما از شنیدن در مورد آن‌ها خسته می شوند.

راه هایی برای جلوگیری از تسلط افراد منفی بر افکار شما

افکار ما می توانند تحت تأثیر افرادی قرار بگیرند که اطرافمان را احاطه کردیم.

“این افراد منفی به طور قابل توجهی بدبین هستند و هر کسی را خسته می کنند. انرژی و درام مخرب همه جا آن‌ها را دنبال می کند. ژاکلین ویتمور، نویسنده و کارشناس آداب معاشرت، می گوید: اگر مراقب نباشید، آن‌ها می توانند شما را به هرج و مرج بکشانند – تمرکز شما را مختل و اهدافتان را به حاشیه برانند. خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد تا اطمینان حاصل کنیم که افکار ما توسط افراد منفی در زندگی‌مان تسخیر نمی‌شوند.

مراقبت از خود را تمرین کنید

مراقبت از خود بخشی جدایی ناپذیر از مثبت نگه داری افکار شماست، حتی زمانی که شما توسط افراد منفی احاطه شدید. گاهی اوقات، مراقبت از خود می تواند به سادگی لذت بردن از مدتی زمانی به تنهایی باشد.

نشانه هایی که به شما می گویند با افراد منفی احاطه شدید

انرژی عاطفی در اطراف ما وجود دارد. نحوه تعامل و ارتباط ما با مردم تأثیری پایدار بر زندگی ما دارد. ذهنیت مثبت یا منفی این تأثیر به طور چشمگیری بستگی به انرژی احساسی ما دارد. هر فردی چیز متفاوتی را به یک رابطه می آورد. بنابراین هرچه افراد مثبت‌تری را وارد زندگی‌مان کنیم، احساس اعتماد به نفس و انرژی بیشتری داریم و با زندگی ارتباط برقرار می‌کنیم.

نکته

هنگامی که بیشتر روابط ما شامل احاطه خود با انرژی های منفی است، انرژی های ما نیز در معرض خطر ذهنیت منفی هستند. منفی نگری بر نحوه نگاه ما به زندگی و زندگی اطرافمان تأثیر می گذارد. فقدان افکار و تعاملات مثبت می تواند باعث اضطراب، افسردگی و انزوا در افراد منفی شود. گاهی اوقات، نکات منفی در شخصیت شخص دیگر می تواند بسیار ظریف باشد. تشخیص اینکه چه زمانی با افراد منفی در تماس هستید یا حتی در محاصره هستید، ممکن است آسان نباشد.

چند نشانه وجود افراد منفی

در این‌جا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد شما توسط افراد منفی احاطه شدید.

آن‌ها همیشه بدبین هستند

نشانه هایی که با افراد منفی احاطه شدید

افراد منفی در هر موقعیتی، حتی در شرایطی که بد نرفته است، در دیدن خوبی ها مشکل دارند. یک روز گرم و آفتابی در چشم یک بدبین به رعد و برق تبدیل می شود و راه های بسیار کمی برای متقاعد کردن آن‌ها در غیر این صورت وجود دارد.

آن‌ها همیشه قربانی هستند

این تقریباً با بدبینی همراه است. برای افراد منفی گرا، اتفاقات بد برایشان رخ می دهد، و هیچ کاری نمی توانند انجام دهند تا آن را تغییر دهند. آن‌ها همیشه خود را قربانی هر موقعیتی می‌دانند، حتی اگر عامل آن باشند. افرادی که همیشه نقش قربانی را بازی می کنند از پذیرش مسئولیت هر یک از اقدامات خود سرباز خواهند زد. شما کسی هستید که همیشه در اشتباه هستید و آن‌ها کسانی هستند که آسیب دیدند.

آن‌ها هرگز نمی توانند برای شما زمانی پیدا کنند

افراد منفی بهانه پشت سر هم بهانه می آورند و هر دلیلی می توانند انجام دهند که مجبور نباشند انرژی عاطفی خود را روی شما بگذارند. در عین حال، آن‌ها از شما می خواهند که همان انرژی را صرف آن‌ها کنید و زمانی که قادر به انجام آن نیستید، عبوس شوید. دوستی و روابط مثبت یک خیابان دو طرفه است. اگر متوجه شدید که در محاصره شخصی هستید که فقط می‌خواهد در وقت خود بگذرد، این یک علامت خطرناک است.

افراد منفی از شما استفاده خواهند کرد

این نوع از افراد تنها زمانی شناخته می شوند که زمانی از روز را به شما اختصاص می دهند. خواه از شما برای پول، حمل و نقل، حمایت عاطفی یا حتی رابطه جنسی استفاده کنند. به نظر می‌رسد افراد منفی‌ همیشه در اطراف شما هستند و تنها زمانی به شما اعتبار و تعامل مثبتی را می‌دهند که آرزوی آن را دارید، تنها زمانی که پاداشی برای آن‌ها به همراه داشته باشد. برای این افراد هیچ کاری رایگان انجام نمی شود.

آن‌ها شاکی هستند

افراد منفی معمولاً چیزهای خوبی برای بیان ندارند. مهم نیست چه چیزی، آن‌ها همیشه چیزی برای شکایت پیدا می کنند. اگر هوا گرم و آفتابی باشد از عرق کردن یا آفتاب سوختگی شکایت خواهند کرد. هیچ چیز به اندازه کافی برای افراد منفی‌ خوب نیست. آن‌ها همچنین از جنبه های دوستی یا شخصیت شما شکایت خواهند کرد.

همراهی در اطراف افراد منفی‌ از نظر فیزیکی و احساسی تخلیه کننده است

دوستی ها باید تجربیات مثبتی باشند، و همیشه باید با احساسات مثبت دفعه بعد که کسی را دیدید که از معاشرت با او لذت می برید، پیش بینی کنید. با این حال، افراد منفی باف زمانی شروع به مضطرب کردن ما می کنند که بدانیم مدت زمانی را با آن‌ها سپری خواهیم کرد.

افراد منفی می خواهند شما را تغییر دهند

نشانه هایی که با افراد منفی احاطه شدید

هیچ چیز برای این نوع افراد به اندازه کافی خوب نیست و این شامل شما نیز می شود. آن‌ها ممکن است از موهای شما یا حس استایل شما خوششان نیاید. یا ممکن است ویژگی‌های ذاتی شما را تایید نکنند. این بدشانسی ها ممکن است شامل شخصیت یا سرگرمی های شما باشد. افراد منفی باف چیزی را در مورد شما می بینند که دوست ندارند و سعی می کنند آن را تغییر دهند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا