عباراتی که افراد با اعتماد به نفس بالا هرگز استفاده نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس بالا رفتارهایی دارند که می توان آن ها را نسبت به دیگر افراد متمایز کرد. همچنین برخی از کارها را نیز انجام نمی دهند. ارتباط و نحوه برقراری ارتباط بسیار مهم است. ارتباطات فقط از شخص یه شخص دیگری نیست. گاهی اوقات شما حتی می تواند با ارتباطات درست عجیب ترین کار ها را انجام دهید. برای مثال امروزه ارتباطات در زمینه کار مهم است. طبیعتاً اگر شما فردی با استعداد در زمینه ارتباطات باشید به راحتی استخدام می شوید. یک نکته مهم در فرآیند ارتباطات زبان بدن هست. در مقاله های قبل گفتیم که زبان بدن چیست و چه ویژگی هایی دارد. در ادامه می خواهیم ببینیم که عباراتی که افراد با اعتماد به نفس بالا هرگز استفاده نمی کنند چگونه است.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا

زبان بدن یک گزینه بسیار مهم برای ارتباطات مختلف است. یکی از راه هایی که از طریق آن افراد می توانند احساسات و سخنان خود را بگویند همین زبان بدن است. مهم ترین نکته در این باره این است که چگونه افراد بتوانند از زبان بدن خود استفاده کنند. زبان بدن اشاره به هر نوع سیگنالی غیرشفاهی دارد که ما برای برقراری ارتباط با افراد دیگر از آن ها استفاده می کنیم. بر اساس یافته های محققان، این سیگنال های غیرشفاهی می توانند بخش بزرگی از ارتباطات روزانه ی ما را بسازند. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با عباراتی که افراد با اعتماد به نفس بالا هرگز استفاده نمی کنند، صحبت کنیم.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا می تواند نگرش هر کسی را نسبت به شما تغییر دهد

زبان بدن می تواند نگرش مردم را نسبت به شما تغییر دهد و به موفقیت شما در زندگی کمک کند. زبان بدن مطمئن چیست و چگونه با زبان بدن که اعتماد به نفس ندارد مقایسه می شود؟ تسلط بر این نوع زبان می تواند به شما کمک کند دیگران را بهتر بخوانید و بر تصویر خود که ارائه می دهید کنترل بیشتری داشته باشید.

زبان بدن و ویژگی های آن در افراد با اعتماد به نفس بالا

زبان بدن یکی دیگر از وسایل ارتباطی است. می توانید از طریق موارد زیر با دیگران ارتباط غیرکلامی برقرار کنید.

  • حرکات بدن
  • حالت ها
  • حرکات دست
  • تن صدا
  • حجم صدا
  • حالات چهره
  • عبارات خرد

ممکن است آگاهانه استفاده از نوع خاصی از زبان بدن را انتخاب کنید، یا ممکن است این کار را حتی بدون آگاهی از آن انجام دهید.

ارزش‌گذاری افراد با اعتماد به نفس بالا با زبان بدن

از اولین دوران ماقبل تاریخ تا به امروز، اعتماد به نفس همیشه مزایای زیادی داشته است. انسان های اولیه قدرت را به دست آوردند و بقای خود را از طریق اعتماد به دیگران در قبیله خود تضمین کردند. امروزه کسانی که اعتماد به نفس نشان می دهند، بیشتر مستعد این هستند که در مصاحبه های شغلی خوب عمل کنند و موقعیت های موردنظر خود را در شرکت خود تأمین کنند. وقتی اعتماد به نفس خود را نشان می دهید، به دیگران انگیزه می دهید که به شما اعتماد کنند. زبان بدن شما با اعتماد به نفس شما را به یک پیشرو تبدیل می کند که مردم به احتمال زیاد آن را دنبال کرده و تحسین می کنند.

مطالعاتی در ارتباط با این زمینه

مطالعات بر روی فرضیه بازخورد صورت نشان داده است که وقتی لبخند می زنیم، احساس شادی بیشتری می کنیم. همین امر ممکن است در مورد زبان بدن مطمئن نیز صادق باشد. یعنی وقتی بدن خود را حرکت می دهیم و به گونه ای صحبت می کنیم که اعتماد به نفس ما را نشان می دهد، در واقع ممکن است احساس اعتماد به نفس بیشتری نیز داشته باشیم.

آیا همیشه نشان دادن عدم اعتماد به نفس در افراد با اعتماد به نفس بالا مفید است؟

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که عدم اعتماد به نفس را نشان دهیم، اما مهم است که قبل از بیان زبان بدن خود مطمئن باشید که در یکی از آن موقعیت ها قرار دارید. به عنوان مثال، اگر نیاز دارید چیزی را از شخص دیگری بیاموزید، نشان دادن اعتماد به نفس بیش از حد ممکن است باعث شود که شخص صحبت کننده با شما آن طور که می خواهید توضیح ندهد. زمان دیگری برای جلوگیری از نشان دادن اعتماد به نفس زیاد زمانی است که می خواهید با شخص دیگری همدلی کنید. شما نمی توانید با اطمینان بدانید که آن ها در حال گذراندن چه چیزی هستند. حتی اگر می توانید، نقطه همدلی این است که خودتان را جای دیگران بگذارید. اگر در هنگام همدلی بر روی موارد دیگر مثل لباسی  که می پوشید تمرکز کنید، نمی توانید این کار را انجام دهید.

چگونه از زبان بدن برای تبدیل به افراد با اعتماد به نفس بالا استفاده کنیم؟

سریع‌ ترین راه برای تقویت زبان بدن شما این است که چند ترفند را بیاموزید و آن ها را به سادگی عملی کنید. در این جا چند مثال وجود دارد که چگونه می توانید اعتماد به نفس خود را از طریق بدن، صدا و نگرش خود ابراز کنید.

موفقیت های گذشته را به خاطر بسپارید

شاید این پیشنهاد را شنیده باشید که “روی گذشته تمرکز نکنید”. با این حال، مواقعی وجود دارد که زندگی روی خاطرات مثبت می تواند زندگی شما را در لحظه حال تحت تأثیر قرار دهد. وقتی می دانید که باید اعتماد به نفس خود را نشان دهید، چند لحظه را به فکر موفقیت های گذشته اختصاص دهید. موقعیت هایی را به یاد آورید که نمایش قدرت شخصی شما نتایج مثبتی داشت.

لبخند یکی از اجزای زبان بدن در افراد با اعتماد به نفس بالا

اگر فقط می توانید یک چیز را در زبان بدن خود تغییر دهید، روی لبخند خود کار کنید. وقتی به کسی لبخند می زنید، او تمایل دارد شما را واضح تر به یاد آورد. آن ها نسبت به آن چه شما باید بگویید احساس بازتری می کنند. شما همچنین قابل اعتمادتر به نظر می رسید و مردم شما را بیشتر نزدیک می دانند. علاوه بر این، وقتی به کسی لبخند می زنید، شما یک مبادله مثبت در هر دو طرف ایجاد می کنید.

یک نحوه دست دادن خوب را تمرین کنید

دست دادن محکم اما غالب نیست قدرت و اعتماد به نفس را نشان می دهد. این نشان می دهد که هم به خودتان احترام می گذارید و هم به فردی که دستش را می فشارید احترام می گذارید. اگر چه دست دادن بیش از حد می تواند باعث ایجاد رعب و وحشت در افراد شود.

عباراتی که افراد با اعتماد به نفس بالا هرگز استفاده نمی کنند

صحبت با خود می تواند تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما داشته باشد. بسته به صحبت مثبت یا منفی با خود، تأثیر می تواند خوب یا بد باشد.

راه هایی وجود دارد که همه ما به افراد با اعتماد به نفس بالا تبدیل شویم – و ما باید از حداکثر مزیت استفاده کنیم. اول، مهم است که کسی را که بیشتر با او صحبت می کنیم تصدیق کنیم. اگرچه ممکن است آن را ندانید، اما این همان خودگویی است.

خودگویی صدای درونی شماست. معمولاً آنقدر ظریف است که تا زمانی که آن را کامل نشناسیم زیاد به آن توجه نمی کنیم.

خودگویی مثبت صرفاً با مشاهده آن‌چه که به طور معمول به خود می گویید شروع می شود. آیا افکار و احساسات مثبت یا منفی را به سمت خود هدایت می کنید؟ آیا این افکار و احساسات را زیر نظر می گیرید یا بیشتر اوقات در حالت عادی هستید؟

خودگویی مثبت در افراد با اعتماد به نفس بالا

خودگویی مثبت نیز اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. با یک ذهنیت مطمئن، احتمال کمتری وجود دارد که چیزی بگویید که دوباره شما را گاز بگیرد. همچنین کمتر احتمال دارد که با کلمات خود به شخص دیگری آسیب برسانید. نحوه صحبت ما با خود مستقیماً بر نحوه صحبت ما با دیگران تأثیر می گذارد. برای شروع با مهربانی با خودتان مفید است.

چیزهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا نمی گویند:

«متاسفم…» (وقتی تقصیر شما نیست)

یک فرد ناامن را برای مدت طولانی دنبال کنید، و احتمالاً خواهید شنید که از کسی برای چیزی که تقصیر او نیست عذرخواهی می کند. این عذرخواهی ناشی از احساس پشیمانی نیست. از رفتار منفعل بیش از حد ناشی می شود. ضروری است که به دیگران احترام بگذاریم – اما ابتدا باید به خود احترام بگذاریم. «متاسفم» را ذخیره کنید و چیزی کمی تاثیرگذارتر بگویید. «ممنون از وقتی که گذاشتید»، «به شما اجازه می‌دهم به سر کار خود برگردید» یا «از کمک شما سپاسگزارم» با کسی همراه خواهد بود – و شما بسیار مطمئن‌تر به نظر می‌رسید.

“می بینی، اتفاقی که افتاد این بود…”

مگر اینکه حقیقت مطلق از زبان شما خارج شود، این کلمات را به زبان نیاورید. «می بینی، چه اتفاقی افتاد» یا «آنچه اتفاق افتاد بود» دو عبارت معروف افرادی هستند که به دنبال ادامه بیش از حد یک اتفاق هستند. این عبارت را به کلی فراموش کنید. فراموش کنید که حقیقت را با چیزی که ذاتاً نادرست به نظر می رسد، بیان کنید.

به جای اینکه به نظر برسید که چیزی را پنهان می کنید، به نحوه توضیح موقعیت ها اطمینان داشته باشید.

جمله ای که افراد با اعتماد به نفس بالا نمی گویند: “تقصیر آنهاست…”

ترسوها دیگران را سرزنش می کنند. در حالی که ممکن است موضوعی تقصیر شخص دیگری باشد. اما افراد با اعتماد به نفس کسی آن قدر روب آن موضوع تمرکز نمی کنند. به هر حال توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است. هدف اشتباهات دیگران نباشید.

افراد با اعتماد به نفس بالا صاحب تصمیمات خود هستند. حتی اگر در حال حاضر فرد خیلی مطمئنی نیستید، با یکپارچگی و قدرت درونی خود شروع کنید.

“حوصله ندارم…”

بله، همه ما این عبارت بیهوده، ضعیف و خودشکسته را به زبان آوردیم. بله، همه ما با انتخاب راه آسان، درد پشیمانی را احساس کردیم.

اما افراد با اعتماد به نفس بالا، بسیار منضبط هستند – از جمله در نحوه صحبت با خود و دیگران. اگرچه ممکن است خیلی تمایلی به انجام کاری نداشته باشند. اما این عبارت شکست‌دهنده را به زبان نمی‌آورند. در حالی که این بدان معنا نیست که افراد با اعتماد به نفس همیشه کارهایی را که باید انجام شود انجام می دهند. اما به این معناست که افراد دارای اعتماد به نفس بالا، کلمات خود را با دقت زیر نظر دارند و انتخاب می کنند.

“نمیتونم…”

فرض کنید شخصی به اسم «جان» با بهترین دوستش، «دیو» به ورزش صبحگاهی می رود. او یک روز صبح زمان بیشتری می خوابد که ناگهان تلفن زنگ می زند. “هی جان، آماده ای برای رفتن؟ من تقریباً رسیدم.» جان، در حالی که استراحت می کند، می گوید: “نمی توانم…” این نشانه افراد با اعتماد به نفس بالا نیست.

کاری که جان انجام داد کار یک شخص ترسو، خودخواه و ضعیف بود. اول، تعهد خود را به بهترین دوستش می شکند. دوم، او به دیو دروغ می گوید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا