راه هایی برای ساده سازی دوباره زندگی

ساده سازی دوباره زندگی یک امر مهم است. برخی فکر می کنند با هزینه های زیاد می توانند آرامش زیادی پیدا کنند. روانشناسان راه های زیادی را برای ایجاد آرامش روانی و ذهنی ایجاد کرده‌اند. اگر یک فرد نتواند برنامه درستی برای استراحت و زمان آرامش خود داشته باشد در طول روز دچار مشکل خواهد شد. آرامش خوب نیازمند وعده های غذایی مناسب، عدم استرس و اضطراب است. آرامش ذهن را می توانید از طریق فرآیندی مثل مدیتیشن ایجاد کنید. خواب مناسب می تواند تاثیر بسیار خوبی برای افراد داشته باشد.

خواب برای همه افراد مهم است. برای مثال برخی از افراد هستند که در طول زندگی خود دارای خواب کم یا خواب بیش از حد هستند اما باید این نکته را در نظر داشت که خواب کافی چگونه می تواند به سلامتی بدن کمک کند. از نظر روان شناسی این گزینه مهم است که افراد بتوانند خواب مورد نیاز خود را داشته باشند. در روان شناسی برای هر امری توضیحاتی داده شده است. در این زمینه به خصوص باید در نظر داشت که با یک نوع از یک فرایند نمی توان گفت که شما دارای آن مشکل هستید.

ایجاد فشار های روانی در صورت عدم ساده سازی دوباره زندگی

یکی از نکاتی که همه باید بدانند این است که با استفاده از یک یا دو مورد نمی توان تایید کرد که اختلالاتی وجود دارد یا خیر. پیشرفت کردن در زندگی بسیار مهم است و نیازمند تلاش هایی در بخش های مختلف زندگی است. این نکته را باید بدانید که خواب کافی می تواند باعث پیشرفت فعالیت شما هم بشود. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با راه هایی برای ساده سازی دوباره زندگی، صحبت کنیم.

برای ساده سازی دوباره زندگی به خود فرصت نگرانی ندهید

اگر ذهن پریشان دارید، ممکن است لازم باشد در سایر بخش‌های روز، مدت‌ها قبل از خواب، به این موضوع بپردازید.

چند روش برای ساده سازی دوباره زندگی در زمانی که احساس ناراحتی می کنید

آیا احساس غرق شدگی می کنید؟ شما گرفتار روند بی پایان کارهای روزمره شدید. شما شغل، خانواده، مسئولیت‌ها، صورت‌حساب‌ها دارید و هیچ وقت وقت کافی برای شما وجود ندارد. اگر برای خودمراقبتی وقت بگذارید، کمک خواهد کرد. جامعه و بسیاری از کارفرمایان از شما انتظار دارند که ساعات طولانی کار کنید و روزهای تعطیل را رها کنید. اما با این نوع برنامه نمی توانید برای مدت طولانی دوام بیاورید. طبق تحقیقات دانشگاه جنوبی نیوهمپشایر، شما باید سلامتی خود را از نظر جسمی، آرامش ذهن و معنوی در نظر بگیرید، همانطور که باید دوباره تنظیم کنید. طبق این مقاله، اگر وقتی برای خود وقت بگذارید، اضطراب و افسردگی شما را بهبود می‌بخشد، خشم را کاهش می‌دهد، انرژی شما را افزایش می‌دهد و بسیار شادتر خواهید بود.

چند روش برای ساده سازی دوباره زندگی در مواقع استرس

شما می دانید که آرامش ذهن کاری است که باید انجام دهید. اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید. در این‌جا فهرستی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر استرس، آرامش ذهن خود و جوان‌سازی ذهنتان بیان خواهد شد.

ماساژ بگیرید

چیزهای کمی در این زندگی به اندازه یک ماساژ عالی است. زمانی که تحت استرس هستید، ماهیچه های شما کشش زیادی را تحمل می کنند. با دستکاری و مالش این ماهیچه های دردناک، می تواند بلافاصله کل بدن شما را آرام کند.

چرت بزنید

یک چرت ممکن است همان چیزی باشد که باید آن را ایجاد کنید. بهترین چیز در مورد این استراحت های کوتاه 10 تا 20 دقیقه ای این است که می توانید آن‌ها را در ساعت ناهار یا قبل از پختن شام در شب انجام دهید. این به شما این فرصت را می دهد که قبل از ادامه روز خود را در حالت ساده سازی دوباره زندگی قرار دهید و ذهن و بدن خود را آرام کنید.

از آروماتراپی استفاده کنید

آروماتراپی قرن هاست که برای درمان بیماری های شما استفاده می شود. آن ها ضروری اثرات قوی بر بدن دارند و می توانند شما را آرام کنند. رایحه‌هایی مانند اسطوخودوس، نعناع فلفلی و ترنج به دلیل توانایی‌های آرام‌بخش‌شان در آرامش ذهن شما شناخته می‌شوند. به عنوان یک امتیاز، آن‌ها همچنین بوی خانه یا محل کار شما را منحصر به فرد می کنند تا دیگران نیز بتوانند از عطرهای آرام لذت ببرند.

با یک دوست تماس بگیرید

گاهی اوقات، لازم است آن‌چه را که در ذهن دارید از آن‌جا بیرون بیاورید. بهترین راه برای انجام این کار تماس تلفنی با یک دوست است. شما می توانید استرس خود را به کسی بریزید که می تواند به شما کمک کند تا روز پر دردسر را پشت سر بگذارید. یک دوست خوب به شما گوش می دهد و به شما توصیه های حکیمانه می کند که چگونه به راه خود ادامه دهید، حتی زمانی که می خواهید دست به کار شوید.

برای آرامش ذهن و ساده سازی دوباره زندگی در طبیعت پیاده روی کنید

آیا می‌دانستید بسیاری از افرادی که حملات پانیک دارند می‌خواهند بیرون بدوند؟ این به ویژه برای کسانی که به کلاستروفوبیا مبتلا هستند نیز صادق است. بیرون بودن باعث آزادی چیزی در درون شما می شود و به آرامش شما کمک می کند.  طبیعت تأثیر عمیقی بر بدن و آرامش ذهن دارد و یکی از بهترین و ارزان‌ترین درمان‌ها است.

ژورنال نویسی

بر اساس گزارش Daily Stoic، ژورنال نویسی دارای مزایای علمی است. اختصاص تنها 10 تا 15 دقیقه در روز می تواند به سلامت جسمی و روانی کمک کند.

تنفس جعبه ای

تنفس جعبه ای در میان کسانی که مشکلات وحشت و اضطراب دارند رایج است. اگر احساس خستگی می کنید و باید آرامش ذهن خود را ایجاد کنید، ممکن است متوجه شوید که برای شما نیز مفید است.

برای آرامش ذهن و ساده سازی دوباره زندگی دستگاه های تکنولوژی را خاموش کنید

شاید تنها چیزی که نیاز دارید فاصله گیری از تکنولوژی باشد. تلفن همراه، رایانه، تبلت، ساعت هوشمند و هر چیز دیگری که می تواند صدا ایجاد کند را خاموش کنید. گاهی اوقات نشستن در خلوت تنها چیزی است که برای رهایی از استرس و احساساتی که بر شما غلبه می کنند نیاز دارید. این به شما فرصت می دهد تا بدون وقفه دائمی با کسانی که دوست دارید دوباره ارتباط برقرار کنید.

راه هایی برای ساده سازی دوباره زندگی

ما ابزارها و خدمات زیادی در دنیای امروز داریم که ادعا می کنند زندگی را ساده می کنند. اما در عوض، آن را بیش از حد پیچیده می کنند. همه ما مشتاق یک زندگی ساده تر با استرس کمتر و زمان استراحت بیشتر هستیم، اما واقعاً چگونه به آن دست یابیم؟

به طور خلاصه، زندگی ذاتاً پیچیده نیست – ما فقط آن را به این شکل می سازیم. وقتی فهمیدید که تا این لحظه واقعیت خود را خلق کردید، می توانید از همان انرژی و قدرت برای حرکت به یک زندگی ساده استفاده کنید که واقعاً می توانید از آن لذت ببرید. شما می توانید از ابزارهای درون خود استفاده کنید تا ساده سازی دوباره زندگی خود را بازگردانید. همچنین هر چیزی را که زندگی را برای شما آسان نمی کند کنار بگذارید.

نکته

البته، پاسخی یکسان برای ساده سازی دوباره زندگی وجود ندارد. اما ما چند ایده ارائه کردیم که امیدواریم شما را در مسیری برای کسب استرس کمتر و شادی بیشتر شروع راهنمایی کند.

روی رویاهایتان کار کنید، اما خودتان را بیش از حد درگیر نکنید.

همه به شما می گویند رویاهایتان را دنبال کنید. با این حال، اجازه ندهید رویاهایتان شما را به یک شخص معتاد به کار تبدیل کنند. برای خود وقت بگذارید و فراموش نکنید که در زمان حال زندگی کنید. در حالی که به فکر  ساده سازی دوباره زندگی خود هستید. بیایید صادق باشیم – هر نوع کاری می تواند در نهایت ما را خسته کند. بنابراین بسیار مهم است که با خودتان قدم بردارید و اجازه دهید رویاهایتان به آرامی شکل بگیرند. به یاد داشته باشید، هیچ کس یک شبه موفقیت بزرگ را ایجاد نخواهد نکرد – زمان، فداکاری و صبر نیاز دارد.

نکته

شما باید به یاد داشته باشید که در طول مسیر زندگی از خود مراقبت کنید، نه اینکه احساسات خود را خفه کنید. زندگی یک مسابقه نیست، پس اینطور با آن رفتار نکنید. به جای تلاش برای اجبار انجام برخی اتفاقات، از تماشای شکل گیری زندگی راضی باشید.

برای ساده سازی دوباره زندگی بیش از آنچه نیاز دارید خرید نکنید.

ما در زمان هایی زندگی می کنیم که توانایی پرداخت هزینه های اولیه برای اکثر مردم دشوار است. بسیاری از ما برای زنده ماندن به چندین شغل یا درآمد نیاز داریم. با این اوصاف، یکی از راه‌های ساده سازی دوباره زندگی این است که فقط چیزهایی را بخرید که کاملاً به آن نیاز دارید. همچنین از هر چیزی که به شما کمک نمی‌کند و زندگی‌تان را بهبود نمی‌بخشد، دست بردارید. خرید بیشتر از آن‌چه نیاز دارید یا خرید چیزهایی که توانایی پرداخت آن را ندارید تنها منجر به استرس و بدهی بیشتر می شود. این دقیقا برعکس یک زندگی ساده را ایجاد می کند.

نکته

بعلاوه، مطالعات نشان دادند که اقلام مادی بیشتر شادی بیشتری به ارمغان نمی آورد و فقط منجر به درهم ریختگی، استرس و احساس پوچی بیشتر می شود. در حد توان خود زندگی کنید و در دراز مدت از سطح استرس بسیار کمتر و بدهی کمتری برخوردار خواهید شد.

هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر

این یکی ممکن است برای برخی افراد صدق نکند. اما برای کسانی که کنترل بیشتری بر برنامه های خود دارند، سعی می کنند وظایف را در یک بازه زمانی مشخص انجام دهند و سپس به کار بعدی بروند. بنابراین سعی نکنید چندین کار را همزمان انجام دهید. مغز ما فقط می تواند یک کار را در یک زمان به طور موثر پردازش کند. بنابراین روی انجام یک کار در یک زمان تمرکز کنید. شما قدرت مغز خود را ذخیره می کنید و در واقع کار خود را سریع‌تر به پایان می رسانید.

نکته

ما انرژی محدودی داریم. بنابراین فقط از آن برای چیزهایی استفاده کنید که به نفع زندگی شما باشد و آن را برای چیزی که شما را به سادگی «مشغول» نگه می‌دارد، اما سازنده نیست، هدر ندهید. همه ما زندگی پرمشغله ای داریم، اما بیشتر به این دلیل که کارهایی را انجام می دهیم که واقعاً نمی خواهیم انجام دهیم. انرژی خود را روی ساده سازی دوباره زندگی متمرکز کنید که بیشترین خوشبختی و فراوانی را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین انتخاب کنید که هر چیزی را که به نفع شما نیست حذف کنید.

برای ساده سازی دوباره زندگی زندگی را خیلی جدی نگیرید

ما زمان زیادی را صرف نگرانی در مورد آینده می کنیم. همچنین به این فکر می کنیم که دیگران در مورد ما چه فکری می کنند، و به طور کلی، انرژی زیادی را صرف افکاری می کنیم که در درازمدت ما را نابود می کنند. چرا زمان محدود خود را در این‌جا صرف نگرانی در مورد چیزهایی می کنیم که حتی ممکن است پاسخی نداشته باشند؟ شکستن عادت نگرانی بی پایان و جدیت زندگی می تواند سخت به نظر برسد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا