راه هایی برای تمرکز مجدد مغز در هنگام عدم انگیزه

تمرکز مجدد مغز نیاز به فعالیت هایی دارد که با برنامه ریزی درست انجام شود. وجود انگیزه در زندگی می تواند مسیر رسیدن به هدف‌ها را برای شما آسان تر کند. بزرگ ترین شرکت ها در دنیا با استفاده از متخصصان مختلف به دنبال توسعه و پیشرفت خود هستند. دیگر می توان گفت فقط ثبات داشتن مهم نیست.

چرا که اگر شما در یک نوع محصول یا ارائه کاری فقط روند ثابت خود را داشته باشید دچار مشکل خواهید شد. انگیزه برای تلاش و کوشش و پیشرفت در کار بسیار مهم است. شما می توانید با استفاده از مشاوره شغلی باعث پیشرفت و کمک به خودتان شوید. خیلی از افراد اما به علت داشتن غرور کاذب به سوی مشاوره نمی روند. این ها افرادی هستند که احتمال شکست در آن ها وجود دارد. استفاده از انگیزه بسیار مهم است و نیازمند رعایت اصول مختلفی است. در ادامه می خواهیم ببینیم که راه هایی برای تمرکز مجدد مغز در هنگام عدم انگیزه چگونه است؟

تمرکز مجدد مغز برای کسب موفقیت

ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. شادی واکنشی در بدن است که باعث ایجاد هورمون های خوب در بدن خواهد شد. هورمون ها در بدن به خصوص هورمون های شادی بسیار می تواند باعث موفقیت و پیشرفت شما شود. در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه بر شک خود غلبه کنیم و موفق شویم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با راه هایی برای تمرکز مجدد مغز در هنگام عدم انگیزه، صحبت کنیم.

تمرکز مجدد مغز و انگیزه تقریباً در هر کاری که انجام می دهیم نقش دارد.

انگیزه تقریباً در هر کاری که انجام می دهیم نقش دارد. از بیدار شدن از رختخواب در صبح تا مقابله با یک کار سنگین تا پس از انجام وظیفه جدید در محل کار، در نهایت این احساس انگیزه اساسی است که ما را از آغاز تا پایان هر کاری که زندگی مان را به خطر می اندازد هدایت می کند. صنام حافظ، PsyD، عصب شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه کلمبیا خاطرنشان می کند: “انگیزه یک فعالیت کلیدی برای داشتن یک زندگی مولد است. بدون انگیزه، انجام وظایف مهم، یافتن زندگی کاری و خانه برای افراد دشوار است. تعادل زندگی  به این انگیزه افراد بسیار وابسته است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این مقاله برخی از موانع رایج را که ممکن است مانع انگیزه ما شوند، مورد بحث قرار می دهد. همچنین روش های عملی را که می توانید پیدا کنید و از انگیزه استفاده کنید. حتی در زمانی که واقعا برای انجام آن تلاش می کنید، مشخص می کند.

چرا تمرکز مجدد مغز و ایجاد انگیزه گاهی سخت است؟

برخی از افراد به راحتی انگیزه خود را پیدا می کنند. آن ها می توانند کارهای روزمره را بدون هیچ فکری دوم انجام دهند.  و از صبح تا عصر بسیار کارآمد باقی می مانند. با این حال، دیگران ممکن است برای یافتن احساس انگیزه حتی در ساده ترین کارها تلاش کنند. البته، حتی کسانی که در غیر این صورت سریع در یافتن انگیزه دست به گریبان هستند. این ها ممکن است هر از گاهی برای به دست آوردن این انرژی تلاش کنند. برخی از موانع متداول ایجاد انگیزه در زیر شرح داده شده است.

کمی یا بدون جهت بودن

برخی از افراد ممکن است خود را در طول روز، هفته یا ماه بدون جهت زیاد “شناور” ببینند. بدون اهداف مشخص، دشوار است بدانید که در وهله اول باید برای انجام چه کارهایی انگیزه داشته باشید. یک لیست ساده روزانه برای انجام وظایف خود تهیه کنید. لیست اهداف ماهانه یا برنامه پنج ساله می تواند مسیر مثبت را الهام بخشد.

عدم انضباط شخصی و تمرکز مجدد مغز

داشتن یک هدف یا مأموریت گام اول است. اما داشتن نظم و انضباط شخصی برای غلبه بر وظیفه ای که انجام می دهید به همان اندازه مهم است. راشل ایوا دیو، DNM، DIM، دکتر دارای تخصص دوگانه طب طبیعی و تلفیقی و بنیانگذار ModiHealth می گوید: “انگیزه یک رفتار آموخته شده است.”

او می افزاید: “بسیاری از مردم استراتژی های خود انضباطی را از طریق ارزش ها و درس های آموخته شده از خانواده دریافت می کنند. برخی از آن ها با شرکت در ورزش‌ های گروهی و تجربیات مدرسه یاد می گیرند. با این حال، همه افراد استراتژی ها یا عادات خوبی که از انگیزه مطلوب پشتیبانی می کند، آموزش نمی بینند. ” برای تقویت نظم و انضباط شخصی هرگز دیر نیست، اما این نیاز به تمرکز دارد.

تمرکز مجدد مغز در مقابل انگیزه

شکست می تواند احساسات زیادی را به همراه داشته باشد. خجالت، نفرت از خود، غم، نگرانی و استرس. اولین قدم برای دستیابی به موفقیت تقریباً همیشه کلی است. اما با این وجود، این احساسات ناخوشایند هستند و پردازش سالم آن ها دشوار است. ممکن است افرادی که از شکست می ترسند ترجیح دهند هیچ کاری انجام ندهند تا در کاری شکست بخورند.

صحبت با یک درمانگر در مورد احساس شک

صحبت با یک درمانگر در مورد احساس شک در خود  مفید است. ترس از شکست می تواند به شما کمک کند تا به طور سالم و موثر بر این مسائل غلبه کنید. راشل گلدمن، دکترای تخصصی، FTOS، روانشناس دارای تخصص در زمینه سلامتی می گوید: “بسیاری از افراد ترس، احساس یا افکار مربوط به شکست را تجربه می کنند.  اما تا زمانی که شما سعی نکنید انگیزه داشته باشید، هرگز اهدافتان را نمی دانید.” “به خاطر داشته باشید که اگر آهسته و کوچک شروع کنید، رسیدن به اهداف آسان تر است.”

احساس غرق شدگی و تمرکز مجدد مغز

وقتی زیاده روی در شما وجود داشته باشد، می تواند یک احساس خفه کننده و تقریبا فلج کننده ایجاد کند. دکتر نصاف حافظ می گوید: “گاهی اوقات اگر شخصی به شدت تحت فشار قرار گیرد، ممکن است عقب نشینی کند. و از همه وظایفی که باید انجام دهد اجتناب کند.” اجازه دادن به خود برای نه گفتن به وظایف یا تعهدات جدید مهم است. وقت گذاشتن برای خود و یافتن تعادل بهتر بین کار و زندگی می تواند به طور فوق العاده ای مفید باشد.

راه هایی برای تمرکز مجدد مغز در هنگام عدم انگیزه

آیا اکثر کارها یا روزها را با اشتیاق شروع می کنید، اما آمادگی خود را برای تکمیل آن در جایی از خط از دست می دهید؟ عدم انگیزه مشکل بزرگی است که میلیون ها نفر را به مبارزه وا می دارد. اگر برای تمرکز مجدد مغز خود تلاش می کنید، می توانید راحت باشید زیرا این یک مشکل کاملا قابل رفع است.

مانند بسیاری از چیزها، تغییر در مغز شما شروع می شود. ابتدا باید طرز فکر خود را اصلاح کنید تا انگیزه خود را در مسیر سریع قرار دهید. بسیاری از مردم هر روز برای داشتن ذوق و شوق لازم برای انجام هر کاری تلاش می کنند.  مغز شما به طرز قابل توجهی شبیه یک سیستم کامپیوتری است. بسیار پیچیده است، و اگر بخواهید 100 چیز را همزمان نگهداری کنید، آسیب پذیر می شود. تنها مشکل این است که مغز و بدن شما به هم متصل هستند، و وقتی ذهن شما از کار افتاده باشد، احساس وحشتناکی خواهید داشت.

چند راه بسیار موثر برای تمرکز مجدد مغز برای افزایش انگیزه

عدم وجود انگیزه اتفاق سختی است.  این یک تجربه ناامید کننده است زیرا باعث آسیب به شما می شود. در این‌جا چند راه مفید برای شما آورده شده است تا موتور داخلی خود را بالا ببرید.

رژیم غذایی خود را تغییر دهید

ممکن است انگیزه خود را از دست بدهید زیرا سالم غذا نمی خورید. اگر کربوهیدرات یا فست فود مصرف می‌کنید، نمی‌توانید با تمام تمرکز خود کار کنید. بدن شما به ویتامین ها و مواد معدنی موجود در میوه ها و سبزیجات نیاز دارد. بدون این پایه ها برای یک زندگی سالم، شما مانند موتوری هستید که در حال مصرف سوخت ناقص است.

مثالی در ارتباط با این زمینه

مانند این که شما مسافت کمی را تا محل کار طی کردید ولی بیشترین مصرف سوخت را در وسیله خود می بینید. هنگامی که بدن خود را با رژیم غذایی مناسب تغذیه کنید، همین اتفاق برای شما خواهد افتاد.

برای تمرکز مجدد اتفاقات اطراف خود را مغز ساده کنید

به یاد داشته باشید، شما یک ابرقهرمان نیستید و قدرت جادویی ندارید. ممکن است انگیزه نداشته باشید زیرا چیزهای زیادی در ذهن خود دارید که هیچ انسان معمولی قادر به انجام آن نیست. سعی کنید ابتدا روز خود را با چالش برانگیزترین کارها اولویت بندی کنید و سپس چیزهای ساده تر را برای زمان عصر خود ذخیره کنید. بخشی از عدم وجود انگیزه ناشی از داشتن یک روز شلوغ و طاقت فرسا است. از درخواست کمک نترسید و از نه گفتن نترسید. قدرتی در کنترل روز شما وجود دارد که مغز شما کمتر متزلزل خواهد شد. وقت آن است که با تمرکز مجدد مغز اشتیاق خود را بهبود بخشید.

برای خودمراقبتی وقت بگذارید

احتمالاً این روزها درباره خودمراقبتی زیاد شنیدید. طبق آمار کتابخانه ملی پزشکی، بیش از 17.3 میلیون نفر در کشورهای مختلف از افسردگی رنج می برند. به طرز تکان دهنده ای، این معادل بیش از هفت درصد از جمعیت است. آیا یکی از علل شماره یک افسردگی را می شناسید؟ شرایط اطراف شما نقش مهمی دارد و زمانی که برای خودتان وقت نمی گذارید افسردگی شایع تر می شود. به عنوان مثال، اگر هرگز روغن ماشین خود را عوض نکنید چه اتفاقی می افتد؟ همین اتفاق برای ذهن و بدن شما خواهد افتاد.

عدم تمرکز مجدد مغز به خاطر جستجوی دردسر در زندگی

اگر برای لذت خود وقت نمی گذارید، در این صورت فقط به دنبال دردسر هستید. هنگامی که به طور مکرر انگیزه خود را از دست می دهید، ممکن است بخواهید بررسی کنید که چه مقدار از زمان استراحت برای مراقبت از خود داشتید. اگر برای مراقبت از خود وقت داشته باشید بهتر است.

برای تمرکز مجدد مغز اهداف کوچک و قابل دستیابی را تعیین کنید

آیا هر روز، هفته یا ماه برای خود هدف تعیین می کنید؟ آیا اهداف شما آنقدر بالاست که فقط یک ابرانسان می تواند به آن‌ها دست یابد یا واقع بینانه هستند؟ تمام آن  برنامه های مهم را که برای بچه هایتان در زمان رشد انجام دادید، به خاطر دارید؟ طبیعتاً این برنامه ها می تواند در آینده هم برای کسب اهداف به شما کمک کند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

کودک درون شما دوست دارد ببیند که کاری انجام دادید که باعث افتخار دیگران شود. به عنوان مثال، شما می خواهید رئیس خود را راضی کنید که یک شخص مفید در محل کار خود هستید. وقتی به این اهداف رسیدید، باید جایزه بگیرید. چه تفاوتی در زندگی شما ایجاد می کند اگر اهدافی را تعیین کنید و ببینید که خودتان آن‌ها را یکی یکی کنار می زنید. مطمئناً وقتی می بینید که چگونه پیشرفت می کنید، مشکلی برای عدم وجود انگیزه در خودتان نخواهید داشت.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا