انتخاب‌های کوچکی که باعث ماندگاری شادی می شود

ماندگاری شادی از طریق راه‌های مختلفی انجام می شود. شادی برای زندگی ما و رسیدن به موفقیت مهم است. همیشه در زندگی فراز و نشیب های زیادی وجود دارد. شما نمی توانید در زندگی همیشه به فکر چیزهای مثبت باشید. سختی های زندگی ممکن است هر زمان اتفاق بیفتد. همان طور که می دانید این فرایند بر روی استرس و اضطراب هم تاثیر دارد. در روان شناسی مباحث متفاوتی وجود دارد. برخی از این فرآیندهای روان شناسی را ممکن است بدانید. ذهن آگاهی اگر با روش درست و مناسب انجام می شود می تواند برای آینده شما مفید باشد.

در مقاله های قبل در ارتباط با ذهن آگاهی صحبت کردیم.

ذهن آگاهی می تواند موفقیت را در افراد ایجاد کند. موفقیت لازمه تلاش و کوشش است. این تلاش و کوشش باید همراه با برنامه ریزی باید.  ما در ارتباط با ذهن آگاهی صحبت های بسیاری کرده ایم و گفتیم که افراد با داشتن ذهن آگاهی چه پیشرفتی خواهند کرد. اما این بار می خواهیم چند روش برای ماندگاری شادی را بدانیم. آیا افراد با داشتن ویژگی ذهن آگاهی مناسب می توانند ازدواج بهتری داشته باشند یا خیر. در ادامه می خواهیم ببینیم که انتخاب‌های کوچکی که باعث ماندگاری شادی می شود، چگونه است.

استرس افراد – تاثیر ذهن آگاهی و ماندگاری شادی در مواقع سخت

ما در مقاله های قبل گفتیم که یکی از استرس های که به افراد خصوصا زوجین وارد می شود استرس های ناشی از کودکان است. این بدان معنی نیست که کودکان دارای استرس باشند بلکه به این معنی اینکه رفتار های آن ها یا واکنش های آن ها نسبت به اتفاقات مختلف ممکن است باعث ایجاد استرس در والدین شود. راه های درمان استرس در دنیای روان شناسی بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  آنلاین روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با انتخاب‌های کوچکی که باعث ماندگاری شادی می شود، صحبت کنیم.

چند راه ساده برای ماندگاری شادی در مواقع سخت

در این روزهای سخت، به راحتی می توان شادی، امید و سرزندگی را از دست داد. وقتی دنیا احساس می‌کند که از کنترل خارج می‌شود و به نظر می‌رسد تمامیت زندگی عادی از بین رفته است، کسب شادی در مواقع سخت می تواند دشوار باشد. اما لازم نیست همه چیز در نهایت، بسیار وحشتناک باشد تا شما چنین احساسی داشته باشید. هر نوع زمان چالش برانگیزی می تواند باعث شود که شما احساس ناراحتی کنید و در نتیجه علائم افسردگی، اضطراب و سایر مسائل مربوط به خلق و خوی ایجاد شود. می توانید بی ثمر شوید، احساس بی انگیزگی کنید یا لذت های خود را از دست بدهید. چرا این اتفاق می افتد؟ برای رفع آن چه کاری می توانید انجام دهید؟

نکته ای در ارتباط با این زمینه

آیا تا به حال متوجه شده اید که چگونه به نظر می رسد برخی از مردم همیشه در حال کسب شادی در مواقع سخت هستند، حتی در بدترین روزها؟ این یک ویژگی ارزشمند است، و همچنین یکی از ویژگی‌هایی است که بیشتر افراد باید با گذشت زمان به عنوان یک مهارت آن را بیاموزند. اگر به یادگیری نحوه انجام این کار علاقه دارید، به ادامه مقاله توجه کنید. ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما خبر خوب این است که شادی را می توان تقریباً در هر جایی یافت. توانایی یافتن لحظات مثبت در دریایی از افکار منفی یک مهارت نادر است – و مطمئناً ارزش آن را دارد. در این‌جا چند راه ساده برای ماندگاری شادی در مواقع سخت بیان خواهد شد.

به چیزهای کوچک توجه کنید

این به معنای وسواس در مورد جزئیات کوچک نیست. در عوض، به این معناست که تمرکز خود را بر روی لحظات کوچکی متمرکز کنید که روز شما را زیبا‌تر می‌کنند. به دنبال چیزهای کوچک باشید، مانند:

 • میان وعده مورد علاقه شما
 • عطری که دوست دارید
 • تناسب بهترین لباس شما
 • لحظات ارزشمندی که با یکی از عزیزانتان به اشتراک می گذارید

وقتی به چیزهای کوچکی از این دست توجه می کنید و آن را یادداشت می کنید، می توانید شادی را در مکان های زیادی ببینید.

ورزش کنید

وقتی با شرایط بدی روبرو هستید، فعالیت و ورزش می تواند چالش برانگیز باشد، اما عدم فعالیت بدنی فقط ماندگاری شادی در مواقع سخت را دشوارتر می کند. نادیده گرفتن کامل ورزش باعث می شود احساس تنبلی و خستگی بیشتری داشته باشید.

برای ماندگاری شادی در مواقع سخت سپاسگزار باشید

قدردانی می تواند تأثیرات قوی بر ذهن داشته باشد. وقتی فعالانه به دنبال چیزهایی هستید که باید برای آنها شکرگزار باشید، می توانید نگرش مثبت تری داشته باشید. همچنین خطر ابتلا به علائم افسردگی، استرس مزمن و مشکلات مرتبط با اضطراب را کاهش دهید. بسیاری متوجه می شوند که نگه داری یک دفترچه یادداشت برای قدردانی می تواند به آن‌ها در کسب شادی در مواقع سخت کمک کند. این شامل ثبت حداقل سه موردی است که هر شب بابت آن‌ها سپاسگزار هستید. در این‌جا چند ایده وجود دارد که می توانید بابت آن سپاسگزار باشید:

 • به موقع بیدار شدن
 • وجود چیزهای مورد علاقه شما
 • عزیزان شما
 • برآورده شدن نیازهای اولیه شما
 • داشتن شغل
 • هوای خوب
 • مصرف یک غذای خوشمزه.
 • ایجاد گفتگوی جالب
 • مطالعه یک کتاب خوب
 • تماشای یک سریال خوب

کارهای داوطلبانه انجام دهید

با ایجاد احساس بهتر در دیگران، اغلب می توانید احساس خوبی در خود ایجاد کنید. فقط چیزی در مورد بحث فعالیت های شما وجود دارد که می تواند لبخند بزرگی بر لبان شما بیاورد و لذت زندگی را به شما نشان دهد. مطالعات نشان می دهد که اعمال محبت آمیز می تواند منجر به سطوح بالاتری از خلق و خوی خوب و رفاه شود. مهمتر از همه، وقتی در زمان‌های سخت داوطلب می‌شوید، متوجه می‌شوید که وقتی نمی‌توانید خوبی‌های دنیا را پیدا کنید، می‌توانید با دلسوزی به دیگران آن را ایجاد کنید.

برای ماندگاری شادی در مواقع سخت لباس شاد بپوشید

در روزهای اداری حس کسل کننده زیادی دارید؟ لباس های غیر رسمی زیادی دارید که به ندرت می پوشید؟ در هر صورت، می‌توانید با پوشش لباس های خاص احساس بهتری در خود ایجاد کنید. اگر لباس‌هایی که می‌پوشید به شما انگیزه می‌دهد تا احساس اعتماد کنید، احساس بهتری خواهید داشت.

اهداف چالش برانگیز تعیین کنید

اگر مشکلات شما ناشی از احساس یکنواختی و رضایت است، ممکن است زمان کمک فرا رسیده باشد. باید به ماندگاری شادی در مواقع سخت نگاه کنید و ببینید آیا آن‌ها همچنان شما را به چالش می کشند یا خیر. سعی کنید اهداف جدیدی را انتخاب کنید.

انتخاب‌های کوچکی که باعث ماندگاری شادی می شود

آیا می دانید چگونه در راه زندگی خوشحال باشید؟ بسیاری از ما این سوالات را برای یافتن هدف و معنا می پرسیم. جالب است که مشکلات شما ممکن است به شما نشان دهد که چگونه از زندگی خود راضی باشید. اگر در حال حاضر در تنگنا قرار دارید، نگران نباشید. ماندگاری شادی مستلزم چیزهایی است که زندگی حرفه ای و خانوادگی ما ممکن است آن را فراهم نکند. بیایید نگاهی به خودمان بیندازیم تا شادی را دقیقاً همان جایی که باید باشد قرار دهیم.

نکته

یک کلمه الهام بخش برای یادآوری ارزش ها و باورهایمان کافی است. درس‌هایی که در زندگی آموختیم را می‌توان با کمک دیگران دوباره احیا کرد، و به همین دلیل است که این مطلب را نوشتیم. ما برخی از باورهای اساسی داریم که باید شما را انتخاب کنیم. این کار باعث می شود تا شما را به مرکز ذهنیت خود بازگردانیم و به شما یادآوری کنیم که چگونه شاد باشید.

آیا دیدن نیمه پر لیوان همیشگی است؟

قضاوت در مورد زندگی خود از دید دیگران یک اشتباه بزرگ است. زیرا ما برای ساختن چیزی از خود تلاش می کنیم. مقایسه‌ها باعث می‌شود که زندگی‌مان را به صورت یک نیمه‌خالی ببینیم تا کاملاً پر، با این حال، قضاوت در مورد زندگی هر فردی بدون اینکه آن شخص باشد، بسیار دشوار است.

نکته

وقتی کسانی که فکر می‌کنند فقیر هستند، دیگران را که فکر می‌کنند ثروتمند هستند قضاوت می‌کنند، متوجه این موضوع می‌شویم. یک نگاه دقیق تر ممکن است نشان دهد که افرادی که تصور می شود ثروتمند هستند چقدر کمبود ماندگاری شادی دارند. ظاهر زندگی مردم هرگز نمی تواند اطلاعات کافی برای مقایسه صادقانه با آن‌ها ارائه دهد.

حتی بهترین ها نیز شکست خواهند خورد

مایکل جردن: “من بارها و بارها در زندگی ام شکست خوردم و به همین دلیل است که موفق می شوم.”

چگونه به شکست نگاه می کنید؟ بزرگ‌ترین‌ها در ورزش، ادبیات، سیاست و هنر همگی داستان‌های وحشتناکی از شکست دارند. شما باید این را بپذیرید تا واقعا بفهمید که چگونه می توانید در مسیر خوشبختی بمانید. بسیاری از موفق ترین افراد جهان این واقعیت را تأیید می کنند که در نقطه موفقیت درست در زمانی که احساس می کردند کار تمام است شکست خوردند.

وقتی زندگی مجموع افکار و ایده های شماست

اسکات همیلتون: “تنها ناتوانی در زندگی نگرش بد است.”

از واقعیت قدرت خود ناامید نشوید. ماندگاری شادی خیلی به داشتن چیزها یا داشتن یک زندگی عالی نیست. اکثر موارد به سادگی از ما می خواهند که شادی را انتخاب کنیم. مثبت اندیشی می تواند از طریق افراد دیگر مسری باشد. اما توجه داشته باشید که منفی گرایی می تواند در نگرش های خود ما تأثیرگذارتر باشد.

پاسخگویی در برابر اعمال خود

وینستون چرچیل: ما با چیزی که به دست می آوریم امرار معاش می کنیم. سرزنش چالش ها و نتایج زندگی به گردن دیگران، عقب گرد بزرگی را به سمت هدف اصلی شادی ایجاد می کند. ماندگاری شادی مستلزم توانایی شما در پاسخگویی به اقداماتی است که انجام می دهید. هیچ یک از ما کامل نیستیم. اما این به ما بستگی دارد که بپذیریم چه زمانی اشتباه کردیم و چه زمانی قدرت انجام کاری در مورد آن‌ها را داریم.

برای چیزی که به آن اعتقاد دارید زندگی کنید

پائولو کوئیلو: رویاهای خود را به خاطر بسپارید و برای آن‌ها بجنگید. باید بدانید که از زندگی چه می خواهید. فقط یک چیز وجود دارد که رویاهای شما را غیرممکن می کند: ترس از شکست. در نظر بگیرید که اگر ماندگاری شادی را پیدا کنید چه اتفاقی می افتد. ممکن است فراموش کنید که چرا از ابتدا هدف را تعیین کردید. هدف داشتن این است که آن‌چه را که می دانید درست است نگه دارید و برای آن زندگی کنید. این زمانی صادق است که زندگی هیجان انگیز، بی مزه، عالی یا بد باشد. فقط یک نتیجه بد می تواند شما را از جست‌وجوی رویاهایتان بترساند، با این حال اگر همیشه بر اعتقادات خود بایستید، می توانید شکست را به یک انگیزه تبدیل کنید.

یافتن باور به خود

لس براون: «زندگی زمانی معنا پیدا می‌کند که انگیزه پیدا کنید، اهدافی را تعیین کنید و به شکلی غیرقابل توقف آن‌ها را دنبال کنید.» باورهای شما می توانند هر روز تغییر کنند، اما نباید همیشگی تغییر کنند. ماندگاری شادی مهمی که باید هنگام پیگیری شادی داشته باشید، باور به خودتان است. باور به خود به شما این دید درونی می دهد که به اهداف خود دست می یابید بدون اینکه هیچ چیز مانع شما شود.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا