Anatidaephobia چیست و چگونه می توانیم با آن کنار بیاییم

ترس ها در دنیایی که زندگی می کنیم زیاد. است. برخی ترس ها طبیعی و عمومی هستند. از آن سمت برخی از ترس ها هم به قدری جالب هستند که ممکن است شما به آن ها بخندید. اما همین ترس ها برای برخی مردم تبدیل به فوبیا شده است. فوبیا یکی از انواع ترس است که شدت زیادی دارد. در روان شناسی تعاریف متفاوتی از فوبیا گفته شده است. در مقاله های قبل در ارتباط با فوبیا و انواع آن صحبت کردیم. نکته ای که باید بدانید این است که فوبیا را چگونه کنترل کنید. در ادامه می خواهیم ببینیم که Anatidaephobia چیست و چگونه می توانیم با آن کنار بیاییم.

ترس ها و فوبیا ها می تواند در طول زندگی اگر کنترل نشود همراه فرد بماند. بهتر است برای درمان آن ها با مشاور یا درمانگر مشورت کنید. ما در ارتباط با فوبیاهای ارتفاع یا ترس از پرواز برای شما صحبت کردیم و گفتیم که این گونه افراد چه ویژگی های دارند. یا ما در ارتباط با ترس برخی از افراد حتی از دندان پزشکی هم صحبت کردیم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با Anatidaephobia چیست و چگونه می توانیم با آن کنار بیاییم صحبت کنیم.

Anatidaephobia بیشتر از آن چه فکر می کنید رایج است

Anatidaephobia بیشتر از آن چه فکر می کنید رایج است. بیاموزید که چگونه می توانید ترس های خود را با یک درمانگر در میان بگذارید.  برخی از فوبیاها وجود دارند که ممکن است در ابتدا طنزآمیز به نظر برسند، اما برای کسانی که به طور روزانه از آن ها رنج می برند، مسخره کننده نیستند. چنین موردی در مورد anatidaephobia وجود دارد.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

Anatidaephobia چیست

Anatidaephobia چیست و چگونه می توانیم با آن کنار بیاییم

Anatidaephobia ترس از این است که در هر نقطه، در جایی از جهان، اردک یا غاز در حال تماشای فردی است که از این فوبیا رنج می برد. شخص لزوما نمی ترسد که اردک یا غاز به آن ها حمله کند یا حتی آن ها را لمس کند. آن ها فقط می ترسند که غاز یا اردک آن ها را تماشا کند و در هر لحظه در طول روز از آن چه انجام می دهند پیگیری کند.

درک فوبیا

فوبیا ترس شدید از چیزی است. فوبیا می تواند هم غیرمنطقی و هم فلج کننده باشد. در واقع بی منطقی چیزی است که فوبیا را به فوبیا تبدیل می کند. ترس از اردک در حوضچه محلی شما زیرا او بدون دلیل موجه به سگ شما حمله کرده است منطقی است. ترس از همه اردک ها در همه جا زیرا فکر می کنید آن ها ممکن است شما را زیر نظر داشته باشند و منتظر اعتصاب باشند غیر منطقی است. با این حال، علیرغم آگاهی از این که این یک ترس غیرمنطقی است، افراد مبتلا به آناتیدافوبیا نمی توانند خود را از احساس ترس شدید در زمان مشاهده یک اردک یا غاز باز دارند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

فردی که از فوبیا رنج می برد، در صورت وجود محرک مربوطه، علائم روحی و جسمی را تجربه می کند، مانند اضطراب، حمله هراس، لرزش و حالت تهوع. به همین دلیل است که حتی بامزه ترین هراس ها را باید جدی گرفت، زیرا به احتمال زیاد فردی در خارج از کشور از این وضعیت رنج می برد تا جایی که توانایی او در لذت بردن از فعالیت های روزمره را مختل می کند.

فوبیا و اضطراب و Anatidaephobia

فوبیا و اضطراب دست به دست هم می دهند. از آن جا که اضطراب یک احساس خوشایند نیست، کسانی که از فوبیا رنج می برند اغلب برای جلوگیری از احساس آن دست به کار می شوند. به عنوان مثال، کسی که مبتلا به ایشموفوبیا یا ترس از سوزن است، ممکن است از برنامه ریزی ملاقات های منظم پزشک اجتناب کند تا نگران بودن در یک اتاق با سوزن نباشند.

ظاهراً برخی از فوبیاها اجتناب ناپذیر هستند.

ظاهراً برخی از فوبیاها اجتناب ناپذیر هستند. در این موارد شدید، ممکن است فرد از خانه خارج شود تا از رویارویی با کاتالیزور فوبیای خود جلوگیری کند. در این شرایط، درخواست کمک برای شخص فوق العاده دشوار است زیرا نمی تواند خود را مجبور به ترک خانه برای رفتن به مطب پزشک کند. هرچند همه امیدها از بین نمی روند. امروزه، با امکاناتی که از طریق اینترنت در اختیار ما قرار می گیرد، مانند مشاوران سایت های مختلفکه همیشه آماده و مایل به کمک هستند.

منشا Anatidaephobia

Anatidaephobia خلاقیتی از گری لارسون، کاریکاتوریست و خالق کمیک محبوب The Far Side است و یک فوبیا است که به دسته فوبیاهای “خیالی و طنز” تعلق دارد. کلمه “anatidaephobia” را می توان به “Anatidae”، که در یونانی اردک، غاز و سایر انواع پرندگان آبزی است و “فوبوس”، که همچنین یونانی است و به معنی ترس یا ترس ترجمه می شود، تقسیم کرد.

فوبیاهای داستانی و طنز آمیز

Anatidaephobia چیست و چگونه می توانیم با آن کنار بیاییم

در حالی که فوبیاهای داستانی و طنزآمیز را می توان پاسخی به این ایده دانست که “هرکسی می تواند از هر چیزی بترسد و بنابراین هر چیزی می تواند یک فوبیا باشد”، هنرمندان در واقع ممکن است به سر کسی، به اصطلاح، میخ بزنند. که از این ترس رنج برده است و اکنون سپاسگزار است که می توان نام آن را ذکر کرد. از نظر فنی، هیچ کس نمی تواند از “anatidaephobia” رنج ببرد زیرا خود این نام یک اصطلاح روانپزشکی رسمی نیست. با این حال، ترس می تواند بسیار واقعی باشد و به عنوان عضوی از یک خانواده فوبیا طبقه بندی شود که به طور رسمی توسط متخصصان شناخته شده است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

هراس ها ترس های جدی هستند و نباید آن ها را بی اهمیت تلقی کرد. اگر چه، ممکن است برای کسی درمان باشد که ترس خود را در یک نگاه کمیک نشان دهد. این به این دلیل است که ممکن است بخندیم به مطالب مربوطه مفید باشد، زیرا ممکن است باعث شود فرد با ترس خود کنار بیاید و دیگر با وحشت، بلکه با خنده به آن محرک خاص واکنش نشان ندهد.

Anatidaephobia

Anatidaephobia بیشتر از آن چه فکر می کنید رایج است. بیاموزید که چگونه می توانید ترس های خود را با یک درمانگر مجاز مجوز دهید. با این حال، ترس از اردک یا غازها می تواند ناتوان کننده باشد زیرا فرد مبتلا به این بیماری ممکن است احساس کند که نمی تواند کاری انجام دهد، زیرا دائماً در مورد اردک یا غازهایی که ممکن است آن ها را تماشا کنند نگران است. این می تواند حتی به فوبیاهای بیشتری منجر شود، مانند آگورافوبیا، که ترس از ترک خانه است.

علل آناتیدافوبیا

همانند بسیاری از فوبیاها، آناتیدافوبیا به احتمال زیاد ناشی از یک تجربه منفی یا حتی آسیب زا در مورد اردک یا غاز است. تجربه منفی با پرندگان آبزی بیشتر از آن چیزی است که تصور می کنید. این به این دلیل است که اردک ها و غازها تمایل به خشونت دارند. طبیعت و حتی شناخته شده است که بدون تحریک به مردم حمله می کند. آن ها ممکن است به شما سر بزنند، یا برای سرقت غذای شما به سرعت حرکت کنند. به همین دلیل است که به مردم توصیه می شود قوها را از راه دور تحسین کنند، نه این که سعی کنند به پرندگان زیبا نزدیک شوند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

چنین اتفاقی برای یک کودک خردسال می تواند کاملاً وحشتناک باشد و منجر به ترس مادام العمر یا احساس ارعاب در هر زمانی که اردک ها یا غازها در اطراف شما هستند، شود. شنیدن صدای بلند صدای بال زدن که بال های پرنده می تواند در هنگام غذا خوردن یا طعمه خود ایجاد کند، علاوه بر وحشتی که می تواند باعث ایجاد آن شود، برای کودک ترسناک است. به همین دلیل است که حتی یک فوبیا مانند این، که ممکن است در ابتدا احمقانه به نظر برسد، باید مانند دیگر فوبیا جدی گرفته شود.

علائم آناتیدافوبیا

Anatidaephobia چیست و چگونه می توانیم با آن کنار بیاییم

علائم آناتیدافوبیا مشابه مواردی است که در سایر فوبیاها مشاهده می شود. علائم می توانند جسمی، روحی یا احساسی باشند و از فردی به فرد دیگر متفاوت است، زیرا هرکس موقعیتی را متفاوت تجربه می کند و به همین ترتیب، واکنش متفاوتی به محرک های مختلف نشان می دهد.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

کسی که فاقد آناتیدافوبیا است ممکن است در تصور اردک یا غازی که می ترساند آن ها را بترکاند یا بخندد، اما برای یک آناتیدافوبیک، این ترس در ذهن او ثابت و رایج است. در موارد شدید، anatidaephobia ممکن است از ترس ترک اردک یا غازی که از مسیر آن ها عبور می کند، از ترک خانه خود امتناع کند.

علائم جسمانی آناتیدافوبیا شامل چه چیزهایی است ؟

علائم جسمانی آناتیدافوبیا می تواند شامل عرق کردن، لرزش، افزایش فشار خون، خشکی دهان، احساس خفگی و ترس فلج کننده باشد که باعث می شود فرد در مسیر خود متوقف شده و در محل ریشه دار شود. برخی از آناتیدئوبیوبیا می ترسند کنترل کامل بدن خود را از دست بدهند، مانند تسلیم شدن در یک قسمت بالقوه شرم آور از جمله غش، سرگیجه یا گریه.

 

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا