آموزش پس انداز کردن به کودکان (قسمت دوم)

آموزش پس انداز کردن به کودکان در ادامه این مقاله بررسی شده است. با این تکنیک های مالی می توانید به تو راهنمایی های اساسی ارائه کنید.

آموزش نحوه ی پس انداز پول در دوران بلوغ فرزند شما

به عنوان یک کودک، مفهوم پول و زمان می تواند برای کودک شما سخت باشد. تحقیقات نشان داده اند تاثیر یک ساعت درس دادن در مورد مسائل مالی چیزی حدود پنج ماه بعد از بین خواهد رفت. برای اینکه بتوانید پیامی را در ذهن کودک خود چسبانده و ماندگار کنید اموزش مالی شما باید ادامه دار و همیشگی باشد. اگر می دانید مثلا کودک شما هر سال در تولد خود مبلغی پول دریافت می کند زمان صحبت کردن در مورد پس انداز کردن پول درست قبل از دریافت این مبلغ خواهد بود.

یک راه برای حفظ تداوم درس هی مالی تان ایجاد یک محدودیت زمانی است تا کودک شما بتواند پیش خود مجسم کند که چه زمانی به اهداف مالی خود دست خواهد یافت.

در ابتدا کار خود را با برداشتن تکه ی بزرگی از کاغذ و یک خودکار شروع کنید. در یک سمت ان شما هیچ پولی ندارید و در سمت دیگر همان مقداری که برای تولدش می گیرد را بنویسید. می توانید روی کاغذ زمان رسیدن به 25 درصد، پنجاه درصد و 75 درصد از هدف کودک را تیک بزنید.

هربار که کودکی مبلغی برای خود پس انداز کرد می توانید روی کاغذ خطی بکشید که نشان دهد او چقدر در پس انداز خود دارد. هدایای کوچک می توانند کودک شما را تشویق به ادامه دادن کنند. داشتن یک منبع قابل دیدن کمک می کند کودک متوجه شود چقدر پول پس انداز کرده و پول او چگونه در حال رشد است.

  • آموزش پس انداز کردن به کودکان- او را با مثال زدن راهنمایی کنید.

آموزش پس انداز کردن به کودکان (قسمت دوم)

کودکان از طریق مثال ها و الگوها همه چیز را یاد می گیرند، در نتیجه بهترین راه برای یاد دادن به کودک خود در مورد پس انداز کردن پول این است که برای خودتان پولی را پس انداز کنید. خودتان نیز یک قلک داشته باشید که مرتبا پولی را داخل ان می گذارید. وقتی بیرون از خانه برای خرید کردن می روید به کودک خود نشان دید چطور بین اجناس مختلف انتخاب می کنید و توضیح دهید چرا خرید یک جنس برای شما بهتر از خریدن گزینه های مشابه دیگر بوده است.

هربار برای چیزی پول پرداخت می کنید این ها را برای کودک تکرار نمایید، به او بگویید شما بخشی از درامد خود را برای کمک کردن به خودتان در آینده کنار گذاشته اید.

به کودک خود توضیح دهید چرا و چگونه باید برای تحصیلات دانشگاهی و آینده ی خود پولی را پس انداز کند.

  • مکالمه ای را با او شروع کنید.

یکی از مهم ترین چیزهایی که شما می توانید انجام دهید شروع کردن صحبت در مورد پول و اهمیت پس انداز کردن ان است. پول نباید برای کودک تبدیل به یک تابو یا چیز ترسناکی شود. صحبت های مالی شما باید در لحظاتی باشند که چیزی برای اموزش دادن دارید. یکی از سوالات کودکان این است گه ” آیا ما ثروتمند هستیم؟” می توانید پاسخ این سوال را با تاکید روی ارزش های خانواده به او بدهید، مانند اینکه سخت کار می کنید یا برای خرج های خود مسئولیت پذیر هستید.

اجازه دهید کودکان شما بدانند ان ها نیز می توانند یک مستمری برای خود داشته باشند اما اینکه این پول را برای چیزهایی که دوست دارند هزینه کرده یا پس انداز نمایند به خودشان بستگی دارد. بعلاوه به آن ها نشان دهید اپر پول خود را پس انداز کنند به مرور زمان چطور وضعیت مالی ان ها رشد خواهد کرد.

نکته مهم درباره آموزش پس انداز کردن به کودکان

همچنین صحبت کردن در مورد تفاوت میان نیازها و خواسته ها مفید است و باید به کودکان خود بگویید شما همیشه اماده هستید تا در مورد پول و راه های جدید برای پس انداز کردن با آن ها صحبت کنید. از ان ها بپرسید می خواهند برای چه چیزی پس انداز کنند. از آن ها بپرسید دوست دارند اینده شان به چه شکلی باشد.

پرسیدن سوالات خوب می تواند کمک کند برای همیشه در این موارد فکر کنند و رابطه ی مثبتی با پول داشته باشند. بگذارید بدانند شما همیشه برای صحبت کردن در مورد پول امادگی دارید و تشویقشان کنید سوال بپرسند تا به روال یادگیری ادامه دهند. منابعی هستند که می توانند بر اساس سن کودک شما در این زمینه کمکتان باشند.

یاد دادن نوه ی پس انداز کردن پول به کودکان می تواند کار خیلی سختی به نظر برسد. حتی گفته شده است والدین بیشتر متمایل هستند در مورد مسائل جنسی به کودک خود توضیح دهند تا در مورد مسائل مالی. اما با استفاده از این نکات شما می توانید درک کودک خود از پول را بهبود بخشیده و ان را مفهومی قابل درک برای او کنید.

  • هرچه زودتر بهتر است یک حساب بانکی برای آن ها باز کنید.

زمانی که به قدر کافی به کودک خود اطمینان پیدا کردید که می تواند بدون داشتن یک قلک یا استفاده از برنامه هایی که برای آموزش پس انداز بوده و با نظارت دقیق والدین هستند تصمیم های عاقلانه ای برای نحوه ی خرج کردن و پس انداز کردن خود بگیرد می توانید یک حساب بانکی به اسم خودش برای او باز کنید.

  • آموزش پس انداز کردن به کودکان – در مورد مدیریت مالی باید بتوانید او را هیجان زده و مشتاق کنید.

این موضوع مسلما در ذهن شما کاملا پذیرفته شده و درست است اما نکته اینجاست که چطور می توانید کودک خود را به چیزی مشتاق و علاقه مند کنید – هرچیزی که می خواهد باشد – که شامل تصمیم گیری در مسائل مالی است.

برای مثال: با وجودی که استفاده از چک بوک ها امروزه دیگر غیرمتداول شده است اما برخی از متخصصان مالی به ما پیشنهاد می دهند به هر حال برای هر حسابی که دارید یک چک بوک سفارش دهید. ایجاد تعادل در حساب های مالی خود در این دفترچه راهی عالی است تا فرزند شما بتواند مفاهیم مدیریت مالی پایه را یاد بگیرد.

اگر خانواده ی شما مرتبا پولی را به مراکز خیریه ی خصوصی می دهد از فرزند خود بخواهید در روال انتخاب کردن لیست دریافت کنندگان شرکت داشته باشد و مبلغی را نیز خود او کنار بگذارید تا در انتهای هر فصل یا هر سال به ان ها بدهد. خواهید دید این کار روی طبیعت هدفمند شدن کودک شما تاثیر خوبی خواهد داشت. هیچ چیز نمی تواند بهتر از دیدن اثر مستقیم قدرت یک اتفاق خوب در جهان قدرت پول را به کودک شما منتقل نماید.

  • به آن ها اهمیت اینکه هیچوقت زیر بار قرض های سنگین نباید بروند را آموزش دهید.

آموزش پس انداز کردن به کودکان (قسمت دوم)

بسیاری از والدین به طور کلی کودک را از قرض کردن یا حتی وام گرفتن منع می کنند. به هر حال تمرین هایی برای مدیریت قرض ها به نوعی همان تمرین های مدیریت مالی هستند. هر ریالی که فرزند شما برای خرید یک وسیله ی گران و غیرضروری می دهد ریالی است که می تواند در حساب های پس انداز خود وارد نماید.

آموزش پس انداز کردن به کودکان (قسمت دوم) | مرکز مشاوره همکده

آموزش پس انداز کردن به کودکان در دوره دبیرستان

  • به ان ها در مورد مالیات و حساب های پس انداز اموزش دهید.

میلیون ها انسان هستند که در سنین دبیرستان برای خود یک کار پاره وقت دارند. او را با هرگونه ابزار مالی در فضای انلاین که خودتان نیز استفاده می کنید آشنا سازید، از جمله سیستمی که برای پرداخت حقوق دارید. این کار به نکته ای برمی گردد که قبلا در مورد شفاف سازی و داشتن صداقت بیان کردیم – شما می خواهید فرزندتان یک تصویر کلی نسبت به این موضوع داشته باشد.

  • فرزند خود را در تصمیم های مالی روبه رشد شرکت دهید.

آموزش پس انداز کردن به کودکان مهم است. چرا در اینجا متوقف شوید؟ هیچ محدودیتی در رابطه با پیچیده بودن یا طول زمان این تصمیم ها برای دخالت دادن فرزندتان وجود ندارد. البته همه ی خانواده هایی که دارای نوجوان یا جوان هستند شاید قارد به خرید یا تعویض خانه ی خود نباشند. اما خریدن خانه تنها یک مثال است. خرید ماشین می تواند فرصت خوب دیگری برای شما باشد که در بین مردم متداول تر نیز است.

  • به آن ها سه نوع مختلف از پس اندازهای شخصی را آموزش دهید.

آموزش پس انداز کردن به کودکان (قسمت دوم)

 اگر نیاز به راهنمایی برای این کار دارید می توانید از مشاوران و افراد متخصص کمک بگیرید.

منابع
windgatewealth.commoneycrashers.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا