تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت

احساس عصبانیت غالباً می تواند از نظر جسمی و روحی طاقت فرسا باشد. و با این وجود مبارزه با خشم بسیار آسان است. عصبانیت یک احساس طبیعی است، اما می تواند برای برخی غیرقابل کنترل شود. اگر احساس می کنید عصبانیت شما از کنترل خارج شده است، کارهای مختلف بسیاری وجود دارد که می توانید برای ایجاد تغییر انجام دهید. صرف تلاش برای سرکوب خشم در اعماق خود و کنار آمدن با آن راهی سالم برای رفع مشکل نیست. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه با خشم کنار بیایید، خبر خوب این است که استراتژی های مختلفی وجود دارد که می توانید برای کنترل عصبانیت خود استفاده کنید. با کمک تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت!

خوب است اگر فرمولی جادویی وجود داشته باشد که بتوانید از آن استفاده کنید و به شما اجازه دهد کمتر عصبانی شوید، اما زندگی به این شکل کار نمی کند. با این حال می توانید تمرینات کنترل خشم و نکاتی که در زیر آورده شده را امتحان کنید تا بیاموزید چگونه تحت تأثیر خشم قرار نگیرید. برای رفع اساسی مشکل می توانید به مرکز مشاوره همکده مراجعه کنید. مرکز مشاوره همکده اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره در ایران می باشد. این مرکز ارائه دهنده خدمات حضوری و مشاوره تلفنی روان شناسی می باشد.

مراقبه را برای خشم تمرین کنید

هنگامی که مدیتیشن را تمرین می کنید، می آموزید که چگونه باید در مورد لحظه حال هوشیار باشید. هنگامی که در مکانی آرام برای مراقبه می نشینید، می آموزید که چگونه لحظه فعلی را تصرف کنید و آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد از جمله درون خود را کنترل کنید.

بخشی از مراقبه شامل این است که به خود اجازه دهید از تمام احساساتی که احساس می کنید آگاه باشد. اما، به جای اینکه اجازه دهید خشم افکار و رفتار شما را کنترل کند، شما تصدیق می کنید که احساسات را احساس می کنید، اما طبق آن عمل نمی کنید. شما افکار خود را مشاهده می کنید و آنچه را می خواهید روی آن تمرکز کنید انتخاب می کنید. این به شما امکان می دهد افکار متمرکز خود را در ایجاد خشم تغییر دهید و وزن کمتری به آنها بدهید.

بسیاری از تمرینات مختلف مدیتیشن یا ذهن آگاهی برای کمک به شما در شروع وجود دارد.این کار یکی از تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت شناخته می شود.

بدانید که چرا عصبانی هستید

تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود عصبانیت برای مردم مشکل ساز شود. و، اغلب چیزی که فکر می کنیم از آن عصبانی هستیم واقعاً مشکلی نیست.

اگر می خواهید بیاموزید چگونه عصبانی شوید، یادگیری علت اصلی عصبانیت شما می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، اگر کودک شما در وعده شام ​​شیر ریخت ممکن است از عصبانیت منفجر شوید حتی اگر این یک تصادف باشد. اینگونه نیست که شما در این شرایط حق عصبانی شدن ندارید، اما ممکن است یک روز بسیار پرتنش در کار داشته باشید و در مورد لیست طولانی مشکلات استرس داشته باشید. حتی اگر شیر ریخته شده یک حادثه بود، اما این همان چیزی بود که شما را از کنترل خارج کرد، زیرا در حال حاضر خیلی با آن دست و پنجه نرم می کنید. اگر بتوانید ریشه را شناسایی کنید، می تواند به شما کمک کند تا خشم را به سمت ریشه مسئله هدایت کنید و نه به اطرافیان غیر مرتبط.

یک راه خوب برای یادگیری اینکه خشم شما از کجا ناشی می شود، گفتگو با یک درمانگر است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا با خشم به ریشه اصلی مبارزه خود برسید.

ورزش منظم از تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت

وقتی با یک تعادل منظم فعالیت بدنی انجام می دهید، از بسیاری جهات برای شما مفید است. یکی از این راه ها این است که شما می توانید روحیه خود را تقویت کنید. هنگامی که در یک فعالیت بدنی منظم شرکت می کنید، می تواند به شما کمک کند تا سطح استرس خود را کاهش داده و فکر واضح تری داشته باشید. اگر احساس می کنید که عصبانیت شما در حال افزایش است، می توانید برای پیاده روی، دویدن یا ضربه زدن به سالن بدن سازی بروید. یا به دنبال فعالیتی باشید که از آن لذت می برید و می توانید به طور منظم در آن شرکت کنید. اگر از دویدن لذت می برید، می توانید به یک گروه محلی دویدن بپیوندید تا قرار ملاقات مشخصی داشته باشید که هر هفته منتظر آن باشید.

به دنبال گروه های مدیریت خشم بگردید

اگر واقعاً مرتباً با کنار آمدن با خشم مقابله می کنید عضویت در یک گروه مدیریت خشم می تواند به شما کمک کند. افراد این گروه ها می توانند از دیگران که شرایط مشابهی را پشت سر می گذارند و همان مبارزات را تجربه می کنند، بیاموزند. این می تواند به شما کمک کند تا بدانید که تنها نیستید و باعث کاهش شرم می شود. همچنین می تواند به شما در یادگیری مهارت های مقابله ای که قبلاً نمی دانستید کمک کند. و، این می تواند به شما نشان دهد که چه عواملی موثر است، چه عواملی موثر نیست و به شما پشتیبانی و انگیزه می دهد که برای ادامه کار برای ایجاد تغییر به آن نیاز دارید.

بیاموزید که چه شرایطی باعث می شود شما مبارزه کنید

تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت

کمی وقت بگذارید و فکر کنید در موقعیت هایی که بیشتر عصبانیت را برای شما ایجاد می کند فکر کنید. با کمی کار، ممکن است متوجه شوید که همین نوع شرایطی است که با آن دست و پنجه نرم می کنید. ببینید آیا می توانید آنچه را که افراد یا موقعیت ها باعث خشم می شوند، شناسایی کنید. پس از داشتن این اطلاعات می توانید یک برنامه بهبود ایجاد کنید. این کار می تواند به سادگی اجتناب از آن شرایط یا افراد خاص در صورت امکان باشد. یا ممکن است نیاز به محدود کردن وقت شما یا پیدا کردن شخصی باشد که بتواند در هنگام شرایطی که به شما کمک می کند پاسخگو باشد.

آموختن از تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت

اگر متوجه شدید که در زندگی روزمره خود عصبانیت زیادی دارید، می تواند این باشد که با بخشش دست و پنجه نرم می کنید. ممکن است در گذشته وضعیت آسیب زا داشته باشید که هنوز نتوانسته اید با آن کنار بیایید. صدمه و کینه ای که به شما اجازه می دهد وقتی کسی را نمی بخشید در ذهن شما بماند، ایجاد مشکل می کند.

این رفتار خود می تواند باعث تحریک پذیری و عصبانیت شود. بخشش شخصی که به شما آسیب رسانده است معمولاً آسان نیست. اما حتی اگر آنها از شما طلب بخشش نکنند، بازهم قدم برداشتن برای شما مهم است. وقتی کسی را نبخشید، بیشتر از آنکه به او صدمه بزنید به خود صدمه می زنید، همانطور که شما باقی مانده اید که صدمه دیده است.

انجام این کار می تواند روند دشواری باشد، و شما ممکن است نیاز به کمک داشته باشید. یک درمانگر باتجربه می تواند به شما کمک کند تا در فرآیند یادگیری نحوه بخشش و پاسخ به هر سوالی که دارید به شما کمک کند.

چیزهای کوچک را بزرگ نکنید

این ممکن است به نظر عقل سلیم برسد، اما انجام آن بسیار دشوارتر از آن است که گفته شود. اگر با عصبانیت دست و پنجه نرم می کنید، احتمال دارد با دمیدن چیزهایی غیر متناسب هم دست و پنجه نرم کنید. وقتی احساس تحریک پذیری می کنیم به راحتی می توان از چیزی که در واقع کوچک است معامله بزرگی کرد. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه عصبانی نشوید، باید یاد بگیرید که چگونه تفاوت چیزهایی را که باید از آنها عصبانی شوید و سایر موارد را تشخیص دهید.

اگر در جایی هستید که احساس می کنید همه چیز باعث عصبانیت شما می شود از جمله افرادی که دوستشان دارید، این می تواند به شما هشدار دهد که باید با یک درمانگر صحبت کنید. به احتمال زیاد اتفاق بسیار بزرگی رخ داده است که باعث می شود این عصبانیت را احساس کنید. وقتی می توانید علت اصلی عصبانیت خود را شناسایی کنید، نگران نباشید در مورد سایر موارد بسیار راحت تر می شود.

لحظه را در نظر بگیرید

گاهی اوقات تنها چیزی که برای کنترل عصبانیت نیاز داریم این است که فقط یک دقیقه وقت بگذاریم. احتمالاً شما قبل از شروع به عصبانیت قبل از هر کاری یا گفتن چیزی درباره استراتژی شمردن تا 10 شنیده اید و این همان اصل است. هنگام پاسخ دادن و عصبانیت گفتن یا انجام اشتباه عمل آسان است. به همین دلیل یادگیری نحوه کنترل وضعیت بسیار مهم است. این کار جزو تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت است.

این بدان معناست که وقتی احساس عصبانیت می کنید باید بتوانید این احساس را تشخیص دهید و سپس لحظه ای عقب بروید. هنگامی که این کار را انجام می دهید قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری انجام دهید یا بگویید می توانید شرایط را راحت تر پردازش کنید. این می تواند بسیار مفید باشد و با عصبانیت وضعیت را بدتر نکند. می تواند بسیار قدرتمند باشد اگر یاد بگیرید که در شرایطی که باعث عصبانیت می شود، می توانید کار متفاوتی انجام دهید، مثلاً انتخاب کنید که دور شوید. لازم نیست اقدامات شما را کنترل کند.

با یک درمانگر صحبت کنید

تکنیک هایی برای کاهش یا رفع عصبانیت

ما ساخته نشده ایم که بتوانیم همه مشکلات خود را به تنهایی حل کنیم. اگر با عصبانیت دست و پنجه نرم می کنید و احساس می کنید که این امر واقعاً زندگی شما را به روشی منفی تحت تأثیر قرار می دهد. از کمک گرفتن نترسید. ممکن است شما از همه جوابها مطلع نباشید اما مجبور نیستید تنها باشید. یک درمانگر باتجربه وجود دارد که می تواند در روند کار به شما کمک کند.

صحبت با یک درمانگر یا به صورت حضوری یا از طریق یک سرویس تلفنی روان شناسی می تواند چیزی باشد که شما برای یادگیری مهارت های کنار آمدن برای مقابله با خشم خود به آن نیاز دارید. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند یاد بگیرید که چگونه عوامل محرک خود را شناسایی کنید. بنابراین می توانید بدانید که چگونه از آنها اجتناب کنید یا برای آنها آماده باشید. در این راستا می توانید به مرکز مشاوره همکده مراجعه کنید.

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا