راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

اضطراب و استرس یکی از مشکلات شایع در دنیا است. در دنیای امروز که در آن زندگی می کنیم اختلالات بسیار زیادی وجود دارند. این اختلالات می توانند در نحوه عملکرد ما در زندگی تاثیر بگذارند. اضطراب می تواند در بخش های مختلفی از زندگی ما وجود داشته باشد. اضطراب حتی ممکن است ناشی از اتفاقات ناگواری در مدتی از کودکی شما باشد. نکته ای که باید بدانید این است که اضطراب خود را به بهترین شکل کنترل کنید. راه های عملی کنترل اضطراب در افراد به شما کمک زیادی می کند تا موفق شوید.

انواع مختلفی از اضطراب ها وجود دارد که برخی از آن ها را برای شما گفتیم. اختلالات انواع مختلفی دارند. هر یک از این اختلالات می تواند به علت های مختلفی ایجاد می شود. اختلالات می تواند از سنین کودکی تا نوجوانی ادامه داشته باشد. این اختلالات حتی به گونه ای است که تا بزرگسالی هم ممکن است ایجاد شود. اختلالات روانی بخش بسیاری از زندگی ما را تشکیل داده است. در جوامع امروزی اختلالاتی وجود دارند که شاید از شنیدن آن تعجب کنید. در ادامه اما می خواهیم ببینیم راه های عملی کنترل اضطراب چگونه است؟

یادگیری نحوه کنار آمدن با اضطراب به تنهایی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد

خواه با یک اضطراب روزمره معمولی رو به رو باشید که مسئولیت های زندگی را به همراه دارد یا با یکی از انواع مختلف اختلالات اضطرابی در آن جا دست و پنجه نرم کنید، یادگیری نحوه کنار آمدن با این احساسات به تنهایی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در این مقاله، شما در مورد روش های مختلفی که می توانید برای تسکین و شروع به کنترل استرس و اضطراب و بهبود سلامت روان خود یاد بگیرید.

مهارت های مدیریت زمان خود را بهبود ببخشید

راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

بسیاری از افراد دچار استرس و اضطراب می شوند زیرا احساس می کنند که فقط وقت کمی برای انجام کارهایی که هر روز نیاز دارند دارند. اگر چه برنامه های افراد واقعاً مملو از وظایف و مسئولیت ها می شود، اما با بررسی دقیق نحوه اجرای آن ها، ممکن است متوجه شوید که از زمان خود به طور موثر استفاده نمی کنید. شاید شما مهم ترین موارد را اولویت بندی نکنید، یا تعلل می کنید، و به نظر می رسد که وقت کافی ندارید، و شما را به عجله می کشاند.

نحوه استفاده ما از زمان می تواند احساس ما را در کل روز تغییر دهد.

نحوه استفاده ما از زمان می تواند احساس ما را در کل روز تغییر دهد. به عنوان مثال، زودتر خوابیدن و خارج از موعد مقرر برای کار می تواند به شما در جلوگیری از ترافیک و نگرانی در مورد دیرهنگام کمک کند. یادگیری مدیریت بهتر اوقات مدتی طول می کشد تا کاملاً خسته شوید، اما می توانید از امروز تکنیک های مختلف را شروع کنید. به عنوان مثال، شما می توانید هر آن چه را که باید انجام شود هر روز بنویسید و برنامه ریزی کنید و اولویت بندی ها را شروع کنید.

نکته ای در ارتباط با راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

احتمالاً خواهید دید که قبلاً بهترین استفاده را از وقت خود نکرده اید. هنوز هم، وقتی یاد بگیرید چگونه زمان خود را بهتر مدیریت کنید. برای انجام کارها در آخرین لحظه دچار استرس، اضطراب و فشار نمی شوید. به احتمال زیاد وقت بیشتری برای انجام کارهای دیگری که دوست دارید خواهید داشت. با افرادی که به آن ها اهمیت می دهید وقت بگذرانید و سپس می تواند برای سلامت روان شما مفید باشد.

برای رفع اضطراب برای خودتان وقت پیدا کنید

اگر چه ممکن است تنظیم برخی از زمان ها برای انجام کارهایی در یک برنامه شلوغ دشوار باشد، اما سلامت روان شما باید فعالیت هایی را دنبال کند که از آن ها لذت می برید. سرگرمی ها به اشکال مختلف وجود دارد و خواه شما چیزهایی مانند هنر، موسیقی، بازی کردن، آشپزی و موارد دیگر را دوست داشته باشید، این احتمال وجود دارد که قبلاً علایقی را ایجاد کرده باشید.

مدیریت زمان در راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

اگر نتوانسته اید زمانی برای آن ها پیدا کنید ، مهم است که سعی کنید با مدیریت زمان خود، که در بخش قبلی بحث شد، این کار را انجام دهید. برخی از افرادی که دچار استرس یا اضطراب هستند نیز می توانند افسرده شوند زیرا نمی توانند بفهمند که چگونه برای سرگرمی های خود وقت بگذارند. با این حال، افسردگی می تواند افراد را به چیزهایی که قبلاً نیز از آن ها لذت می بردند، از دست بدهد.

نکته

اگر به نظر شما می رسد، می توانید از این زمان برای یافتن دوباره خود استفاده کنید و سعی کنید سرگرمی ها و فعالیت های جدیدی پیدا کنید که مورد علاقه شما قرار بگیرند. ممکن است چیزی پیدا کنید که به شما بچسبد و برخی از تحقق و هیجان شما را فراهم کند که ممکن است از دست بدهید. این نوع مثبت بودن می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که برای کمک به شما در یادگیری نحوه آرامش و کنار آمدن با چالش های زندگی روزمره مانند کار، مدرسه، خانواده و روابط می تواند به شما کمک کند.

رژیم و ورزش یکی از راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

تأثیری که رژیم غذایی بر روحیه فرد دارد غالباً دست کم گرفته می شود. بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که غذای آن ها در پشت صحنه با ذهن و بدن آن ها چه می کند. یک نمونه از این موارد، غذاهای راحت بد غذاهای فرآوری شده است که پر از چربی های ناسالم، کربوهیدرات های ساده و قندها و کالری بیش از حد است. بسیاری از افرادی که دچار استرس، اضطراب یا افسردگی هستند. از این نوع غذاها برای مقابله استفاده می کنند زیرا باعث احساس خوب آن ها می شود. با این حال، اثر آن موقتی است و انرژی همراه با غذاهای راحت به سرعت از بین می رود.

یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند به شما در تأمین سطح انرژی کمک کند

خوشبختانه، یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند به شما در تأمین سطح انرژی کمک کند که می تواند در طول روز پایدار باشد و باعث ایجاد روحیه مداوم تری شود. علاوه بر این، شما همچنین می خواهید به مصرف کافئین و الکل خود توجه کنید و آن را تعدیل کنید. اگر چه نوشیدن یک فنجان قهوه یا چای برای شروع روز یا خنک شدن با یک نوشیدنی پس از یک روز طولانی کاملاً طبیعی و قابل قبول است. اما این می تواند در سطح اضطراب شما نقش داشته باشد یا آن ها را بدتر کند. همچنین ممکن است بیش از حد تصور خود به این مواد شیمیایی وابسته باشید. حتی اگر قانونی بوده و به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند، هنوز هم دارو هستند و می توانند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارند.

ورزش می تواند مکمل هر رژیم غذایی سالمی برای رفع اضطراب باشد

ورزش نیز مهم است و می تواند مکمل هر رژیم غذایی سالمی باشد. دریافت مقدار کافی فعالیت بدنی نه تنها برای سلامت جسمی بلکه سلامت روانی نیز می تواند فواید مثبت فوق العاده ای داشته باشد. با ورزش مواد شیمیایی طبیعی که به عنوان اندورفین شناخته می شوند، در بدن آزاد می شود، که باعث می شود در طول تمرین و بعد از تمرین احساس خوبی داشته باشید، اما پایبند ماندن به یک برنامه معمول می تواند مزایای مشابه سرگرمی ها را داشته باشد.

نکته ای در ارتباط با راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

فعالیت بدنی مورد نظر شما می تواند سرانجام به یک سرگرمی تبدیل شود و می تواند انگیزه شما را حفظ کند و می تواند اهدافی را برای شلیک و تمرکز بر روی شما ایجاد کند. دستیابی به این اهداف می تواند عزت شما را افزایش دهد و سود مثبت داشته باشد

تمرینات تنفسی و پاسخ آرامش

راه های عملی کنترل اضطراب در افراد

اگر دچار استرس مزمن و مضطرب شویم، معمولاً ما فراموش می کنیم که چگونه نفس بکشیم. پاسخ جنگ یا گریز که در شرایطی اتفاق می افتد که احساس استرس یا خطر می کنیم. مانند حملات اضطراب و وحشت، ضربان قلب و همچنین سرعت و عمق تنفس را سریع تر می کند. تنفس کم عمق است، و این بدان معنی است که بدن شما اکسیژن کافی را برای شل کردن دریافت نمی کند. مردم به این گونه تنفس عادت می کنند و این ممکن است در افزایش علل اختلالات اضطراب عمومی نقش داشته باشد.

تمرینات تنفس عمیق را می توانید در هر زمان و هر مکان که احساس اضطراب دارید انجام دهید

تمرینات تنفس عمیق را می توانید در هر زمان و هر مکان که احساس اضطراب دارید انجام دهید و یکی از ساده ترین و ساده ترین روش ها این است که نفس های عمیق بکشید  و بگذارید هوا به آرامی شکم شما را پر کند. پس از این اتفاق، می توانید به تدریج این هوا را از طریق لب یا بینی خود، هر کدام که ترجیح می دهید آزاد کنید. با وجود بسیار ساده بودن این فرآیند، تنفس عمیق و ایجاد پاسخ آرامش از نظر علمی اثبات شده است که دارای پاسخ فیزیولوژیکی مثبتی هستند.

 

منابع
betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا