مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید

بسیاری از افراد در اطراف شما یا در بین دوستان شما وجود دارند که رفتاری منزوی از خود نشان می دهند. این بدان معنا است که آن فرد دوست ندارد با دیگران ارتباط برقرار کند. این افراد معمولا کم حرف هستند و از این که بخواهند در جمع صحبت کنند می ترسند. حال این گزینه ممکن است بین دو نفر که با هم ازدواج کرده اند نیز اتفاق بیفتد. موضوع امروز مقاله ما که به کمک نویسندگان وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکزمشاوره آنلاین در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره حضوری و تلفنی روان شناسی است در ارتباط با مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید است.

مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید

مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید

همه ما در ازدواج چالش ها و مشکلات مختلفی را پشت سر می گذاریم. این گفت و گوها را امتحان کنید تا وقتی ازدواج سخت است با شوهرتان ارتباط برقرار کنید. بارها و بارها می شنویم که ازدواج کار سختی است و ازدواج کردن دشوار است. در حالی که ما همیشه اعتقاد نداریم که ازدواج به سختی برخی تصورات افراد است (بنابریان سعی کنید تفکر مثبتی داشته باشید).

ما همچنین می دانیم که فصلی در یک ازدواج وجود دارد که زندگی به نوعی سخت می گذرد و شما باید آن ها را با تمرکز و تفکر پشت سر بگذارید چرا که تمرکز شما نسبت به ازدواج تان بیشتر از حد معمول باید باشد. در این مدت، برقراری ارتباط موثر با شوهر حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. به زمان هایی فکر کنید که زندگی پر از هرج و مرج می شود، وقتی بچه دار می شوید، وقتی سرتان در محل کار شلوغ است، خواسته های زیادی از شما وجود دارد. ساده است که فقط بر لیست های روزمره “زندگی” تمرکز کنید، در حالی که فراموش می کنید از طریق همه این ها می توانید با شریک زندگی خود تماس بگیرید.

چند راه برای داشتن یک روز پربارتر

در این سال ها و دوران های پر از کار که با  ازدواج هم همراه باشد، مکالمه هایی انجام می شود که لازم است روی آن ها دقت داشته باشید.  صحبت های  ساده ای که می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که در یک رابطه متعادل هستید، با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در روزهای سخت در کنار هم باشید و به حمایت از یکدیگر کمک کنید.

این ها تنها برخی از گفت و گوهایی است که باید هنگام ازدواج سخت با شوهر انجام دهید. ممکن است موارد دیگری داشته باشید که می خواهید اضافه کنید، اما این یک نقطه شروع عالی برای برقراری ارتباط مجدد و یادآوری به یکدیگر است که برای حمایت و دوست داشتن یکدیگر در آن جا هستید، حتی وقتی ازدواج سخت است. شما می توانید برای راهنمایی های بیشتر در این زمینه ها به مشاور یا پزشک خود مراجعه کنید. همه ما در ازدواج چالش ها و مشکلات مختلفی را پشت سر می گذاریم. این گفت و گوها را امتحان کنید تا وقتی ازدواج سخت است با شوهرتان ارتباط برقرار کنید.

او چه چیزی از من در حال حاضر نیاز دارد؟

وقتی اوضاع ناخوشایند است، یادآوری این نکته برای یکدیگر خوب است که شما در کنار آن ها هستید و می توانید از هر طریقی پشتیبانی را ارائه دهید حتی اگر به منظور کمک یا فقط برای گوش دادن به حرف های آن ها باشد. بعضی اوقات فقط ارائه کمک و نشان دادن اهمیت شما از کمک واقعی مهم تر است. هر کاری که همسرتان از شما می خواهد برای آن ها انجام دهید و حتماً پیگیری کنید. هنگامی که شما یک دوره استرس زا را پشت سر می گذارید، دانستن این که می توانید بار ذهنی خود را به شریک زندگی خود تحویل دهید بسیار زیاد است.

وقتی فرزند شما متولد شد، شما می دانستید که می توانید بسیاری از کارها را به شوهرتان بسپارید تا دیگر نگران این موضوع نباشید. او هر روز از شما سوال می کرد که چه چیزی را از او توقع دارید یا چه چیزی می خواهید که برایتان انجام دهد زیرا می دانست که شما با فرزند کوچک تان در حال تطبیق با این پویایی جدید هستید و باید این سوالات و مسائل را با هم  مطرح کنید. این طبیعی است که همه ما در ازدواج چالش ها و مشکلات مختلفی را پشت سر می گذاریم. اما بهتر است تا این مشکلات تاثیرات منفی بر روی ما نگذاشته آن ها را حل کنیم. این در میان مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید قرار دارد.

چگونه می توانیم با هم وقت بگذاریم؟

وقتی استرس وارد زندگی ما می شود و مشغله کاری را به خود اختصاص می دهد، یکی از اولین چیزهایی که ما می خواهیم آن را رها کنیم، زندگی مشترک با همسرمان است. ما خود را متقاعد می کنیم که بیش از حد مشغول هستیم یا وقت نداریم یا خیلی خسته ایم. در واقع، آن چه ما می گوییم این است که در حال حاضر اولویت همسرمان  نیست. این کاملاً طبیعی است و به این معنی نیست که در ازدواج شما مشکلی پیش آمده است.

این فقط به این معنی است که شما یک فصل سخت را پشت سر می گذارید. به همین دلیل مهم است که از یکدیگر سوال کنیم “چگونه می توانیم با هم وقت بگذاریم؟” به این فرآیند مثل یک قرار ملاقات که باید انجام دهید فکر کنید. اگر با دکتر خود قرار ملاقات بگذارید، این اتفاق می افتد و آن جا هستید حتی اگر کار زیادی داشته باشید. همین کار را با شوهر خود انجام دهید. زمانی را با هم تمرین کنید که بتوانید برنامه ریزی کنید و آن را عملی کنید. در زندگی و ازدواج باید این را بدانید که فراز و نشیب های زیادی وجود دارد. نکته مهم این است که چگونه همه این ها را مدیریت کنید.

چگونه می توانیم کارها را ساده کنیم؟

در دوران سخت می توانید خیلی گیر بیفتید و دیگر جوانب مثبت این ازدواج  را نبینید. به نظر می رسد هر چیز کوچکی یک اتفاق بزرگ در ذهن شما است و به نظر می رسد جزئیات روزهای شما فقط جمع شده است. گاهی خوب است که یک قدم به عقب برگردید و بپرسید “چگونه می توانیم کارها را ساده کنیم؟” شاید برخی عوامل استرس زا وجود داشته باشد که می توانید آن ها را رها کرده یا به شخص دیگری واگذار کنید یا به طور کامل از بین ببرید. حتی ممکن است لغو تعهد، زمانی را که برای برقراری ارتباط مجدد با یکدیگر نیاز دارید و فقط آن زمان را با هم داشته باشید، آزاد کند.

چه کمکی می توانیم دریافت کنیم؟

این سوال دو بخش دارد که می توان به آن ها پرداخت. برای کاهش استرس روزمره چه کمکی می توانیم بکنیم و برای کمک به ما از چه کسی می توانیم درخواست یاری کنیم. برای سوال اول، چه کمکی می توانیم برای کاهش استرس روزمره کنیم، این بیشتر با توجه به مواردی مانند استخدام یک نظافت چی (این می تواند یک پس انداز برای ازدواج شما باشد و در صورت بحث و گفت و گو در مورد کارهای خانه، می تواند تنش را کاهش دهد)، برای مراقبت از بچه ها کمک بگیرید، از خانواده یا دوستان تان کمک بخواهید یا هر کمکی می توانید به یکدیگر کنید. مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید اهمیت دارند.

قسمت دوم سوال این است که اگر احساس می کنید برای کمک به هر مشکلی به  مشاوره احتیاج دارید، رسیدگی به آن را در اولویت قرار دهید. ما اعتقاد راسخ داریم که قبل از این که مشکلی پیش بیاید، همه زوجین باید به مشاوره ازدواج مراجعه کنند، بنابراین اگر یک فصل سخت در ازدواج خود را پشت سر می گذارید، از قبل مهارت های لازم برای کنترل آن را این گونه به دست آورید.  این می تواند خوب باشد که به کمک شخص ثالث توجه کنید.

دلیل دوست داشتن همدیگر را بگویید

مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید

از طریق همه چیز، خوب است فقط یادآوری شود که همسرتان شما را دوست دارد زیرا … (دلیل این عشق را این جا وارد کنید). اتفاق مثبتی  که این کار انجام می دهد این است که شما دوباره به چیزهای کوچکی که باعث می شود ازدواج شما شیرین شود تمرکز کنید.

در کل می توانید با استفاده از این جملات که شامل  “من تو را دوست دارم چون صبح قهوه برایم درست می کنی” یا “من تو را دوست دارم چون باعث شادی من می شوی” باشد می تواند لحظات ارتباطی مفیدی باشد که هنگام گذر از زمان سخت به آن نیاز دارند. حتی می توانید کمی بیان عاشقانه به این موضوع اضافه کنید و یک یادداشت روزانه برای یکدیگر بنویسید که فقط با “دوستت دارم چون” شروع می شود.

این همچنین نشان می دهد هر روز نسبت به یکدیگر قدردانی می کنیم. اگر در ازدواج خود یک اتفاق سخت و مشکل را پشت سر می گذارید، تمرکز بر این که چرا یکدیگر را دوست دارید می تواند این نکات مثبت را به اوج ازدواج خود بازگرداند. یادآوری به خود این که چرا یکدیگر را دوست دارید می تواند به همه اتفاقت اطراف شما کمک کند.

چگونه فصول سخت را در گذشته اداره کرده ایم؟

اگر مدتی با هم بوده اید، به احتمال زیاد این اولین مشکل یا سختی  شما نیست. بنابراین چگونه اوقات ناخوشایند را در گذشته حل کرده اید؟ چه چیزی جواب داد؟ و به همان اندازه مهم، آنچه مفید نبود و شما را اذیت کرد چه چیزی بود. این مطلب برای مکالماتی که در هنگام ازدواج سخت، باید با همسرتان انجام دهید قرار دارد.

 

 

منابع
projecthotmess.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا