11 جمله تاکیدی قدرتمند برای کمک به درمان افسردگی و اضطراب در افراد

درمان افسردگی و اضطراب در افراد با استفاده از روش های درمانی مختلف روانشناسی ایجاد می شود. جملات تاکیدی مثبت می تواند برای رسیدن به هدف یک فرایند پیش رونده باشد. افسردگی می تواند در سنین مختلف برای هر فردی به وجود بیاید. برای برخی از افراد ممکن است در سنین کودکی به وجود آمده باشد و تا دوران ازدواج هم ادامه داشته باشد.

درمان ها برای افراد مختلف متفاوت است. برخی از طریق داروهای مختلف و زیر نظر روان پزشک این روند درمانی را طی می کنند. برخی هم ممکن است با ایجاد فعالیت های جدید یا ورزش کردن این کار را انجام دهند. در کل این که بگوییم در افراد مختلف نشانه های افسردگی چگونه است به گزینه های مختلفی بستگی دارد. برای مثال شرایط خانواده در برخی افراد یک عامل مهم است.

شرایط زندگی افراد و درمان افسردگی و اضطراب در افراد

شرایط زندگی به گونه ای است که در افراد مختلف نشانه های متفاوتی به وجود خواهد آمد. روند درمان هر پزشکی با پزشک دیگر متفاوت است اما شما حتما باید به آن ها اطمینان کنید. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با 11 جمله تاکیدی قدرتمند برای کمک به درمان افسردگی و اضطراب در افراد، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

درمان افسردگی و اضطراب در افراد در دنیای امروز

افسردگی کلمه ای است که در دنیای ما به راحتی استفاده شده است. در لحظات غم، اندوه و ناراحتی مورد استفاده قرار گرفته است. حداقل یک بار در طول زندگی خود، ممکن است لحظاتی را تجربه کنید که فکر می کنند افسرده هستید.

غم و اندوه و درمان افسردگی و اضطراب در افراد

به معنای واقعی، شما فقط یک مرحله از غم و اندوه را سپری می کنید و نه افسردگی. افسردگی عمیق تر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنیم. این یک چالش سلامت روان است که در چند وقت اخیر بیش از هر زمان دیگری محبوبیت پیدا کرده است. این می تواند به یک وضعیت سلامتی شدید تبدیل شود که ممکن است بر روی کار، روابط، خانواده و زندگی فرد تأثیر بگذارد.

عوامل حمایت کننده از افسردگی

درست مانند چندین بیماری دیگر مربوط به سلامت روان، افسردگی نیز توسط ترکیبی از عوامل ایجاد می شود. سازمان بهداشت جهانی ذکر کرد که عوامل بیولوژیکی، روانشناختی و اجتماعی در بروز افسردگی بسیار مهم هستند. یک یا چند مورد از این عوامل می تواند در یک فرد تأثیر بگذارد و منجر به افسردگی شود. تعامل خوب همه این عوامل می تواند باعث چندین سطح افسردگی شود.

مثالی در ارتباط با این زمینه

به عنوان مثال، شخصی که لحظات سخت زندگی مانند بیکاری یا مرگ یکی از عزیزان خود را پشت سر گذاشته است، ممکن است احساس تنهایی کند (یک عامل اجتماعی)، که می تواند به افسردگی شدید تبدیل شود. همچنین، آسیب روانی ناشی از از دست دادن شغل، کلاهبرداری، عدم موفقیت در امتحانات مدرسه، طلاق، خشونت جنسی و سایر رویدادهای ناگوار زندگی می تواند باعث افسردگی شود.

عوامل بیولوژیکی برای درمان افسردگی و اضطراب در افراد

در برخی موارد دیگر، عوامل بیولوژیکی مانند تنظیم معیوب خلق و خو توسط مغز، عدم تعادل هورمونی، برخی شرایط ناتوان کننده سلامتی و معلولیت ها برای حمایت از افسردگی مشخص شده است. مطالعات نشان می دهد هنگامی که انتقال دهنده های عصبی در مغز از تعادل طبیعی و ظریف خود خارج شوند، افسردگی رخ می دهد.

افسردگی و انواع مختلف آن

انواع افسردگی شامل افسردگی وضعیتی، افسردگی بیولوژیکی، افسردگی روانشناختی و افسردگی وجودی است. این بیماری همچنین می تواند به عنوان اختلال افسردگی اساسی، اختلال افسردگی مداوم، اختلال فصلی عاطفی، اختلال دو قطبی (افسردگی جنون)، افسردگی روان پریشی، اختلال نارسایی قبل از قاعدگی (PMDD)، افسردگی پری ناتال (شامل افسردگی قبل از زایمان و پس از زایمان) و افسردگی غیر معمولی طبقه بندی شود.

اختلال افسردگی اساسی شایع ترین نوع است

اختلال افسردگی اساسی شایع ترین نوع است. این حالت به عنوان یک روحیه افسرده ، کاهش علاقه به فعالیت های مورد علاقه، تغییرات قابل توجه وزن، مشکلات خواب، کاهش اشتها، کاهش انرژی، افکار بی ارزشی و خودکشی  و بلاتکلیفی، بی قراری یا کاهش حرکت و غیره توصیف می شود. این یک افسردگی گاه به گاه نیست که از بین می رود تقریباً هر روز اتفاق می افتد.

دیستیمیا و درمان افسردگی و اضطراب در افراد

اختلال افسردگی مداوم با نام دیستیمیا نیز شناخته می شود. به عنوان یک نوع افسردگی مزمن توصیف می شود. این ویژگی با احساس ناامیدی و ناکافی مداوم شناخته می شود، که ممکن است باعث از بین رفتن علاقه به فعالیت های روزمره شود و باعث کاهش بهره وری در امور زندگی شود.

اختلال عاطفی فصلی نوعی دیگر از افسردگی است

اختلال عاطفی فصلی نوعی افسردگی است که با تغییرات فصلی همراه است. برای بسیاری از افراد، تقریباً در همان زمان سال به سال پایان می یابد و پایان می یابد. این بیماری بیشتر در ماه های پاییز و زمستان دیده می شود اما به ندرت در بهار یا تابستان دیده می شود.

افسردگی شیدایی (اختلال دو قطبی)

افسردگی شیدایی (اختلال دو قطبی) باعث می شود فرد حالت روحی شدیدی را تجربه کند. در برهه ای از زمان، او بسیار خوشحال و سرتاسر مکان است. دقیقه بعدی به دلیل افسردگی می تواند بسیار کم باشد. این ترکیبی از شیدایی و افسردگی است.

نکته

در افسردگی روان پریشی، چنین شخصی علاوه بر علائم روان پریشی مانند وهم و توهم، افسردگی را نیز تجربه می کند.

زنان مبتلا به PMDD و درمان افسردگی و اضطراب در افراد

زنان مبتلا به PMDD قبل از شروع قاعدگی با علائم افسردگی، تحریک پذیری بیش از حد و  یا اضطراب مواجه هستند. این ممکن است در حدود دو هفته قبل از پریود اتفاق بیفتد و چند روز پس از شروع قاعدگی برطرف شود. در همین راستا، افسردگی پری ناتال در زنان رخ می دهد. این به افسردگی در یک زن قبل از تولد نوزاد یا پس از زایمان اشاره دارد.

افسردگی غیرمعمول بیانگر چیست؟

افسردگی غیرمعمول بیانگر این است که این نوع افسردگی لزوماً از اصول افسردگی پیروی نمی کند.

علائم افسردگی

ناراحت بودن از موقعیت های زندگی لزوماً به معنای افسردگی شما نیست. بعضی از افراد همه نیازهای خود را دارند – عشق، خانواده، مواد غذایی، پول، و همه چیز می تواند از علائم یک فرد افسرده باشد.

11 جمله تاکیدی قدرتمند برای کمک به درمان افسردگی و اضطراب در افراد

برخی کلمات اعلان های مثبتی هستند که ضمیر ناخودآگاه را به شکل مثبت تری در می آورند. و اخیراً، این عمل توسط پزشکان و بیمارانشان به عنوان یک عمل بالقوه انقلابی در درمان افسردگی و اضطراب در افراد نام می گیرد. این افراد بیان می کنند که جملات تاکیدی مثبت توانایی التیام آسیب ناشی از صحبت های منفی را دارند که هم از درون ذهن ما و هم از دهان دیگران رخ می دهد.

آیا می توان علل یا علائم اضطراب و افسردگی را از طریق جملات تاکیدی مثبت کاهش داد یا حتی آن را التیام بخشید؟

پژوهشی امیدوارکننده در مورد درمان افسردگی و اضطراب در افراد انجام شد. در مطالعه‌ای که در سال 2009 در دانشگاه ایالتی آریزونا انجام شد، سه «جمعیت» متخصص مورد مطالعه قرار گرفتند: ادبیات خودیاری عمومی، روان‌شناسان و روان‌درمانگران محترم، و افرادی که اضطراب یا افسردگی را تجربه می‌کردند. در تحقیقی که انجام شد مشخص شد که حداقل جملات تاکیدی می تواند به عنوان یک شکل مکمل درمان برای بسیاری از بیماران دارای افسردگی یا مضطرب مفید باشد. برای برخی از بیماران، تأییدیه‌ها تاثیرگذارترین بخش روند بهبودی آن‌ها بود.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

در این مطالعه، 17 درمانگر در مقیاس 1 تا 7، هفت تأیید مختلف را در مورد تأثیر کلمات مثبت در درمان افرادی که با اختلال اضطراب یا افسردگی بالینی دست و پنجه نرم می‌کنند، ارزیابی کردند. جملات تاکیدی یکسان برای هر دو اختلال استفاده شد، زیرا اغلب مکمل یکدیگر هستند. جالب اینجاست که سه عبارت تاکیدی با بالاترین امتیاز مربوط به اضطراب بودند. سه مورد تاکیدی برتر به ترتیب دارای میانگین نمرات 5.43، 5.37 و 5.03 بودند. از سوی دیگر، سه مورد تاکیدی اول برای افسردگی دارای امتیازهای 4.83، 4.58 و 4.58 بودند.

جملات تاکیدی و درمان افسردگی و اضطراب در افراد

تقریباً همه شرکت‌کنندگان (از جمله درمانگران) موافق بودند که جملات تاکیدی می‌تواند یک تمرین مفید برای بهبودی از اضطراب و افسردگی باشد. تصور می شود که فردیت و روش درمانی ترجیحی بیماران، مهمترین عنصر در تعیین میزان مؤثر بودن یک روش درمانی است. به عبارت دیگر، تمایل و باور فرد برای پذیرش جملات تاکیدی مثبت، احتمال تاثیر مثبت این تاکیدات را افزایش می‌دهد. نویسندگان با بیان مجدد نتیجه می‌گیرند که درمان‌های اضطراب و افسردگی بسیار فردی و قابل تنظیم هستند و باید به این صورت ساخته شوند. در ساخت یک برنامه درمانی فردی، همه درمانگران و نویسندگان مطالعه موافق هستند که تأییدیه ها باید مورد بررسی قرار گیرند. همانطور که توسط درمانگران و بیماران به طور یکسان قابل پذیرش است.

11 جمله تاکیدی قدرتمند برای کمک به درمان افسردگی و اضطراب در افراد

این جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید، شروع به باور آن‌ها کنید و نتایج را خواهید دید.

 • من خودم را بدون قید و شرط دوست دارم.
 • من قوی هستم!
 • فقط به روابط سالم و عاشقانه اجازه ورود به زندگی خود را می دهم.
 • زندگی بهترین ها را برای من می خواهد. در جایی که الان هستم احساس خوبی دارم.
 • من در همه محیط ها، با همه مردم در ارتباط و راحت هستم.
 • من لذت های ساده ای را که زندگی در حال حاضر ارائه می دهد پیدا می کنم و از آن لذت می برم.
 • احساس من مهم است، بنابراین روی جنبه هایی از زندگی تمرکز می کنم که به من احساس خوبی می دهد.
 • چالش های من فرصت های بهتری را برای من به ارمغان می آورد.
 • خلق و خوی من یک پاسخ فیزیولوژیکی در بدن من ایجاد می کند و  آرام و مثبت هستم.
 • بر افکار و زندگیم کنترل دارم.
 • من خودم و کسی را که هستم دوست دارم.

چگونه عبارات تاکیدی خود را برای فرآیند درمان افسردگی و اضطراب در افراد تمرین کنیم؟

اول، درک این نکته مهم است که اثربخشی جملات تاکیدی به تعهد و تعهد شما برای تمرین مداوم بستگی دارد. بنابراین، اعتقاد به تأیید با گذشت زمان آسان تر می شود. هر کلمه ای که به زبان می آورید یک تایید است. و بنابراین، فقط گاهی اوقات تأییدهای ما نسبت به خود، در مورد دیگران یا وضعیت ما مثبت نیست. جملات تاکیدی به ما کمک می کند تا به طور آگاهانه ذهنیت را برگردانیم و شروع به صحبت در جهتی کنیم که واقعاً می خواهیم حرکت مثبتی کنیم.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

برای دستیابی به حداکثر فواید و کمک به تسکین سریعتر اضطراب یا افسردگی خود، می خواهید جملات تاکیدی را به یک روال روزانه (یا حداقل چند بار در هفته) تبدیل کنید. با خودتان ملایم باشید و تا جایی که می توانید آن‌ها را انجام دهید.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا