کارهایی که باید انجام دهید اگر رئیس شما یک بیمار روانی است

بیمار روانی در هر جایی از دنیا چه در محل کار زندگی شخصی و هر جای دیگر وجود دارد. تشخیص بیمر روانی برای خیلی از ماها سخت است. امروزه بیماری های روانی به علت وجود بیماری همه گیری شایع شده است. همه ما می دانیم که فشار های روانی که آسیب هایی به ما خواهد رساند. سلامت روان اصل مهمی در دنیای امروزی است. در مقاله های قبل گفتیم که سلامت روانی با روش های درمانی مبتنی بر قوت یا تروما می تواند بهبود یابد. این بیماری های روانی اگر تا یک زمان مشخص درمان نشود، باعث آسیب های مختلفی مثل مشکلات در برقراری ارتباط با دیگران می شود.

فرزندان برای خانواده های خودشان دارای اهمیت هستند. شما نمی توانید خانواده ای پیدا کنید که از فرزند خود تنفر داشته باشد. اما اگر فرزند شما دچار اختلالات روانی شده باشد، ممکن است نوع رفتار والدین تغییر کند. تربیت فرزندان یک فرایند پر از چالش است. شما اگر همیشه تابع کودک خود باشید به او آسیب خواهید زد. از آن سمت هم اگر بخواهید جلوی او جبهه بگیرید در آینده فردی محتاج به محبت خواهد بود. در ادامه می خواهیم ببینیم که کارهایی که باید انجام دهید اگر رئیس شما یک بیمار روانی است، چگونه است؟

تعیین بیمار روانی چگونه است

مشکلات روانی و موفقیت در زندگی موضوع امروز ما نیز هست. این رفتار ممکن است در هر فردی به وجود بیاید. این که بگوییم فرد چه نوع رفتاری را در چه لحظه ای انجام خواهد داد غیر قابل پیش بینی و درست نیست. نحوه مدیریت رفتار ها باید زیر نظر روان شناس و مشاور باشد. وقتی یک مشاور با شخص مورد نظر صحبت می کند رفتار های او را تشخیص می دهد. تشخیص رفتار باعث می شود که مشاور بداند چه کاری انجام دهد تا بیماری فرد را برطرف کند. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با کارهایی که باید انجام دهید اگر رئیس شما یک بیمار روانی است، صحبت کنیم.

تحقیقات درباره این زمینه

تحقیقات جدید نشان می دهد که عوامل بیولوژیکی، اجتماعی و روانی خاص می توانند اختلالات روانپزشکی را با دقت 90 درصد پیش بینی کنند. در نگاه به خلق و خو، تروما و دوپامین، متخصصان سلامت روان ممکن است برای ارائه مراقبت های پیشگیرانه و مداخله مجهزتر باشند.

تعیین علل اختلالات روانپزشکی یک فرآیند پیچیده است. جنبه‌های زیادی از مغز و عملکرد آن وجود دارد که ما هنوز آن‌ها را درک نمی‌کنیم، اما همانطور که به بررسی بیماری روانی خود می‌پردازیم، به دقت باید علائم را کنار هم می‌چینیم.

اختلالات روان پزشکی مختلف و تاثیرات بیمار روانی

یک مطالعه جدید در مورد اختلالات روانپزشکی نشان می دهد که با تمرکز بر خلق و خو، ناملایمات دوران کودکی و دوپامین، می توان شروع برخی از این اختلالات را با دقت 90 درصد پیش بینی کرد. طیف وسیعی از شرایط مانند افسردگی، اضطراب، اعتیاد، ADHD، پرخوری عصبی، و نارساخوانی ممکن است از ترکیب این سه عامل ایجاد شود. این ویژگی‌ها نشان‌دهنده برخی از عوامل خطر با بهترین پشتیبانی هستند که تصور می‌شود بر مشکلات سلامت روانی متعدد تأثیر می‌گذارند. مطالعه ما منحصر به فرد است زیرا ما فرصت بی سابقه ای را داشتیم تا هر سه عامل را با هم مطالعه کنیم.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

یک مطالعه جدید از دانشگاه مک گیل در ارتباط با بیماری روانی، ۵۲ شرکت‌کننده را از بدو تولد دنبال کرد و اطلاعاتی در مورد خلق و خو و تاریخچه اولیه زندگی و همچنین اسکن‌های تصویربرداری مغز جمع‌آوری کرد. این به محققان اجازه داد تا بر ترکیبی از سه عامل کلیدی بیولوژیکی، روانی و اجتماعی به طور همزمان تمرکز کنند.

این عوامل شامل ناملایمات اولیه زندگی، مانند سوء استفاده یا غفلت جسمی یا عاطفی، سوء استفاده جنسی یا سایر اشکال آسیب در دوران کودکی بود.

ویژگی‌های بیرونی‌سازی نوجوان، که شامل تکانشگری، پاسخ‌های تغییر یافته به پاداش‌ها و تنبیه‌ها و مشکل در تنظیم احساسات قوی است.

نظر پزشکان در ارتباط با بیمار روانی

دکتر مارکو لیتون، نویسنده ارشد این مطالعه، می‌گوید: «این ویژگی‌ها برخی از عوامل خطر با بهترین پشتیبانی را نشان می‌دهند که تصور می‌شود بر مشکلات سلامت روانی متعدد تأثیر می‌گذارند». “مطالعه ما منحصر به فرد است زیرا ما فرصت بی سابقه ای را داشتیم تا هر سه عامل را با هم مطالعه کنیم.”

علائم بیمار روانی در دوران کودکی و بزرگسالی

یافته‌ها که در Neuropsychopharmacology منتشر شد، نشان داد که این سه عامل با بیش از 90 درصد دقت، طیف گسترده‌ای از اختلالات روانپزشکی را که در گذشته شرکت‌کنندگان یا در طول دوره پیگیری سه ساله این مطالعه تجربه کرده‌اند، پیش‌بینی می‌کنند. لیتون اشاره می‌کند که برای دهه‌ها، مدل غالب به‌گونه‌ای عمل می‌کند که گویی بسیاری از بیماری‌های مجزا با دلایل منحصر به فرد خود وجود دارند.

نظر لیتون در ارتباط با این زمینه

لیتون می گوید: «با وجود این، مشخص شده است که بسیاری از بیماری روانی در افراد معمولاً با هم رخ می دهند. اگر معیارهای مربوط به یک مشکل بیماری روانی را داشته باشید، هم شما و هم اعضای خانواده تان ممکن است در معرض ابتلا به چندین اختلال باشید. این مشاهدات پتانسیل بسیاری از بیماری‌ها را با علل مشترک نشان می‌دهد.

متخصصان سلامت روان می‌توانند توصیه کنند که افرادی که آسیب‌های اولیه زندگی دارند و رفتارهای بیرونی‌سازی دارند. ارزیابی اولیه را دریافت کرده و مهارت‌های مقابله را به آن ها آموزش دهند. ممکن است مداخلات درمانی زودتر انجام شود که قطعاً می تواند روند بیماری را تغییر دهد.

پیشگیری و مداخله

دکتر گیل سالتز، دانشیار روانپزشکی در بیمارستان پرسبیتریان نیویورک دانشکده پزشکی ویل-کرنل این مطالعه را با ارائه اطلاعات جدید یا شگفت انگیز نمی داند. بلکه تایید می کند که شناخته شده است.

عواملی برای بیمار روانی و اختلالات روانپزشکی

سالتز می گوید که ترومای اولیه یک عامل خطر برای اختلالات روانپزشکی مختلف است و رفتار پرخاشگرانه اغلب نشانه بیماری روانپزشکی است. در حالی که دوپامین انتقال دهنده عصبی در بسیاری از اختلالات است. منطقی است که ترکیبی از این عوامل خطر می تواند خطر یک فرد را افزایش دهد. اما پیش‌بینی این موضوع در اوایل زندگی آن شخص می‌تواند فوق‌العاده سودمند باشد.

تحقیقات قبلی در مورد توسعه روش‌های پیش‌بینی برای شرایط سلامت روان جرقه گفتگوهای اخلاقی را نیز برانگیخته است. آیا مردم واقعاً می‌خواهند سطح ریسک خود را بدانند؟ و اثرات منفی احتمالی به اشتراک گذاری داده ها، تشخیص زودهنگام و درمان چیست؟ صرف نظر از این، تحقیقات اولیه نشان داده است که افرادی وجود دارند که احساس می کنند تحقیقات پیش بینی ارزشمند است و در مطالعات شرکت خواهند کرد.

متخصصان سلامت روان در ارتباط با بیمار روانی چه می گویند؟

«متخصصان سلامت روان می‌توانند توصیه کنند که افرادی که آسیب‌های اولیه زندگی و رفتارهای بیرونی دارند، ارزیابی اولیه را دریافت کرده و مهارت‌های مقابله را به آن ها آموزش دهند.

Saltz می گوید: “ممکن است مداخلات درمانی زودتر انجام شود که قطعاً می تواند دوره بیماری را تغییر دهد.” در حالی که نتایج این مطالعه خاص باید در نمونه‌ای بزرگ‌تر و از نظر قومی متنوع‌تر تکرار شود، آن ها می‌توانند حوزه‌های تمرکز جدیدی را هنگام درک علل اختلالات روانپزشکی معرفی کنند.

کارهایی که باید انجام دهید اگر رئیس شما یک بیمار روانی است

« برخی روان‌شناس‌ها در جستجوی هیجان رشد می‌کنند، به راحتی خسته می‌شوند، به دنبال تحریک می‌گردند، و بازی‌های ذهنی را با میل شدید برای موفقیت انجام می‌دهند.» –  پل بابیاک، Ph.D. و مری الن اوتول، Ph.D.

روانپزشکان در تجارت

برای موفقیت در بازار بسیار رقابتی امروز چه چیزی لازم است؟ اکثر افراد منطقی جملاتی مانند «نیروی کار با انگیزه»، «نوآوری» یا «تفکر خلاق» را می‌گویند. آیا کسی که همدلی ندارد می تواند در تجارت جلو بیفتد؟ کسی که آسیب پذیری ها را شکار می کند چطور؟ در مورد رئیسی که از سوء استفاده از زیردستانش به نوعی لذت می برد چطور؟

شرکت های بزرگ مختلف در دنیا یک محیط رقابتی فوق العاده، اما آسیب‌زا است. این در حالی است که هیچ کس به بیمار روانی که در بین روسای آن شرکت ها هست توجه ندارد. البته وقتی این اتفاق می افتد، بیشتر مردم نگران می شوند. ترسناک ناامن همانطور که اتفاق می افتد، روانپزشکان با چنین احساساتی رشد می کنند.

نکته

اداره تحقیقات فدرال (FBI)، روانشناسانی را استخدام می کند که در بررسی ناهماهنگی های شرکت ها تخصص دارند. آن‌ها تأیید کردند که شرکت‌ها مکانی برای افراد دارای روان‌پریشی‌ها، و خودشیفته‌ها دارند. برخی در هیئت مدیره می نشینند. برخی مدیر عامل هستند.

Enron، Bernie Madoff، WorldCom و Lehman Brothers همگی توسط افرادی هدایت می‌شوند که احتمالاً در مقیاس بیمار روانی اجتماعی قرار دارند.

سایکوپاتی چیست؟

ویلیام هیرستین، Ph.D. و عصب روانشناس، تاریخچه سایکوپاتی را توضیح می دهد:

در اوایل دهه 1800، پزشکانی که با بیماران روانی کار می‌کردند متوجه شدند که برخی از بیمارانشان که ظاهراً عادی به نظر می‌رسند، دارای چیزی هستند که آن‌ها را «فساد اخلاقی» یا «جنون اخلاقی» می‌نامیدند. زیرا به نظر می‌رسید هیچ احساس اخلاقی ندارند.»

نکته

از آن زمان، روانشناسان بین استفاده از اصطلاح «روان‌پزشک» یا «جامعه‌آزار» در توصیف چنین افرادی به اشتباه افتادند. هیرستین، پس از تحقیق در مورد منابع مختلف تشخیص بیمار روانی، این بیماری را به چند ویژگی رایج کاهش داد:

– عدم همدلی

– احساسات کم عمق

– بی مسئولیتی

– گفتار غیرصادقانه

– توجه بسته (فقط روی خودشان متمرکز شدند)

– عدم برنامه ریزی

– تکانشگری

– خودخواهی

– خشونت

آیا رئیس شما بیمار روانی است؟

او نیازی به آشکاری تمام صفات در بالا برای اعلام بیمار روانی ندارد. صرف نظر از اصطلاحات پزشکی، تنها یکی از 9 صفتی که هیرستین فهرست می کند، محیط کاری بسیار ناراحت کننده ای ایجاد می کند. در مورد کار برای کسی که غیرمسئول، خودخواه و بی توجه است چطور؟ ما روانشناس یا متخصص سلامت روان نیستیم. حتی کسانی که متخصص هستند، تشخیص بیماری روان‌پریشی، خودشیفتگی و اختلالات مرتبط با آن مشکل دارند.

نحوه برخورد با رئیس دارای ویژگی بیمار روانی

شاید مهمترین نکته این مقاله نحوه برخورد با رئیسی باشد که چنین رفتارهایی از خود نشان می دهد.

چند راه برای مقابله با “رئیسی که بیمار روانی دارد:”

در صورت امکان، مرزها را تعیین کنید

اگر در یک شرکت بزرگ کار می کنید، ممکن است از رئیس خود فاصله بگیرید. اکنون زمانی است که از هرگونه ارتباطی که ممکن است داشته باشید استفاده کنید. شاید بتوانید تیم مدیریتی را عوض کنید یا به بخش دیگری بروید. هر موقعیتی که ممکن است باشد، مهم است که ارزش خود را به خاطر بسپارید. اگر هیچ گزینه ای ندارید، وقت آن است که راه دیگری را در نظر بگیرید.

درک کنید که رئیس شما تغییر نخواهد کرد

بیمار روانی رفتار خود را تغییر نمی دهد. نیاز آن‌ها به تسلط، کنترل و دستکاری در DNA آنهاست. حتی مهم نیست که عملکرد بالایی داشته باشید. شخصیت رئیس روانی شما به طور ناگهانی تغییر نخواهد کرد. جودی روزنبرگ، روانشناس و نویسنده، می‌گوید: «آن‌ها به استفاده از مردم ادامه می‌دهند تا زمانی که هیچ‌کس بخواهد در اطراف آن‌ها باشد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا