چند هشدار اولیه ارتباط شما با افراد سمی و نحوه برخورد با آن‌ها

افراد سمی آسیب های زیادی به شما می رسانند. افراد ممکن است در موقعیت های مختلف رفتار های متفاوتی داشته باشند. رفتار می تواند شامل گزینه ها مختلف باشد. رفتار ها اگر به گونه ای باشد که باعث پیشرفت افراد شود  رفتار ها برای افراد مختلف نشانه های متفاوتی دارد. برای مثال یک شخص ممکن است از رفتار تکبر خودش احساس رضایت داشته باشد.

از آن سمت این رفتار ممکن است به بقیه افراد آسیب برساند. گاهی اوقات باید با یک سری از رفتار ها کنار بیاییم. کنار آمدن با افراد سمی موضوع امروز ما است. رفتار ها همان طور که قبلاً گفتیم انواع مختلفی دارند. انواع رفتار ها می تواند در افراد مختلف ایجاد شود. برای مثال وقتی که یک فرد در هنگام عصبانیت یا هنگام تماشای مسابقه فوتبال واکنش های از خود نشان می دهد نمی توان گفت این واکنش برای رفتار همیشگی او است.

رفتارهای دارای دلبستگی به افراد سمی

گزینه دیگری که باید بدانید این است که رفتار ها ممکن است در هر شخصی به نوع های مختلفی بروز دهد. رفتار های اجتماعی یکی از رفتار هایی است که موضوع امروز ما نیز هست. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند هشدار اولیه ارتباط شما با افراد سمی و نحوه برخورد با آن‌ها، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

چند راه برای رهایی از دلبستگی به افراد سمی

ما در زندگی به چیزهای زیادی وابسته می شویم. اما همه این موارد برای ما خوب نیست. به همین دلیل است که عدم دلبستگی مفهومی حیاتی است. بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می‌شوند که باور کنند حالت عدم دلبستگی بی‌احساس و بسته است. اما این موضوع بسیار دور از ذهن است.

در عوض، این مقاله عدم دلبستگی به افراد سمی و مسائل عاطفی اشاره دارد که وقتی به آن‌ها وابسته می‌شوید. همچنین دلبستگی به افراد سمی می‌تواند باعث آشفتگی و مسمومیت شود. این می تواند به معنای رهایی افراد و روابط سمی باشد به گونه ای که احساس آزادی و مثبت اندیشی را در شما ایجاد کند.

نکته

عدم دلبستگی زمانی که به درستی انجام شود، آرامش، تفکر مثبت و شادی را در زندگی ایجاد می کند. مشکل این است که شروع این سفر معنوی می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر مجبور باشید افرادی را که به داشتن آن‌ها در زندگی خود عادت کردید، رها کنید. حتی اگر آن‌ها ذهنیت منفی را سمی ایجاد کنند.

این یک مسیر دشوار است که می تواند ترسناک باشد، اما نتایج نهایی آن ارزش موفقیت را دارد. از اینکه چقدر احساس آرامش و شادی می کنید شگفت زده خواهید شد.  در این‌جا چند راه برای از نابودی دلبستگی به افراد سمی وجود دارد

مهربان باشید و وابستگی متقابل را درک کنید

شفقت کلید عدم دلبستگی به افراد سمی است، و در مورد مهربانی با خود و همچنین دیگران است. این به شما این امکان را می دهد که بخواهید به درد، رنج و مشکل پایان دهید، هم برای شما و هم برای افراد سمی زندگیتان. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با خودتان ملایم‌تر باشید. بنابراین می‌فهمید که سزاوار این اتفاق نیستید و شروع به نابودی وابستگی‌هایی می‌کنید که این مشکل را ایجاد می‌کنند.

نکته

در عین حال، این مهربانی به شما این امکان را می دهد که برای افرادی که از خود به جای می گذارید آرزوی خوبی در زندگی آن‌ها داشته باشید. شما می‌دانید که می‌توانید بدون آن‌ها زندگی کنید و آن‌ها بدون شما. عشق شما به آن‌ها و میل به خوشبختی آن‌ها بیشتر از وابستگی شما به آن‌ها است. این کار باعث می‌شود راحت‌تر آن‌ها را رها کنید و ادامه دهید، و همچنین اغلب باعث می‌شود که شما پخته‌تر باشید.

جلوگیری از دلبستگی به افراد سمی در آینده

این مفهوم از شفقت در عدم دلبستگی ریشه در ایده وابستگی متقابل دارد. این بدان معنی است که شما برای همه خوشبختی و رنج کمتری می خواهید. زیرا می توانید ببینید که همه شما از طریق منفی بافی و تلاش برای زندگی بهتر به هم مرتبط شدید. سپس خواهید فهمید که همه شما به هم متصل هستید – و به این ترتیب، میل شما به دلبستگی به افراد سمی  از بین خواهد رفت.

نکته

اگر با این مفهوم مشکل دارید، سعی کنید حواس خود را در حین کار بر روی آن پرت کنید.

تمرکز خود را به جای خود بر روی دیگران متمرکز کنید و این شفقت را به بیرون نشان دهید.

به کسی کمک کنید تا در دوران سختی بگذرد، یا به موسسات خیریه کمک مالی کنید و عشق را در اطراف خود پخش کنید.

روی خود و هدفتان تمرکز کنید

اگر در اطراف یک فرد سمی بودید و زمان زیادی را با او می گذرانید، می دانید که چقدر از انرژی شما صرف رفع نیاز هر هوس او می شود. این بدان معناست که شما اغلب از خودتان غافل می شوید و فقط سعی می کنید آن‌ها را راضی کنید. به همین دلیل است که نابودی دلبستگی به افراد سمی بسیار مهم است.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید این است که تمرکزتان را از دیگران دور کنید و روی خودتان بگذارید. بر خلاف آن‌چه ممکن است فکر کنید، تمرکز بر خود لزوماً خودخواهانه نیست. شما باید اولویت اصلی خود باشید و مفهوم دوست داشتن خود قبل از هر کس دیگری ارزش زیادی دارد. افراد سمی انرژی شما را تخلیه می کنند و برای بازیابی آن باید روی خودتان تمرکز کنید.

عادات سالم و مراقبت از خود تنها هدف عدم دلبستگی به افراد سمی نیست

این فقط در مورد ایجاد عادات سالم و مراقبت فیزیکی از خود نیست. بلک در مورد این است که به درون خود نگاه کنید و از خود بپرسید که چه می خواهید.

  • اهداف، امیدها و رویاهای شما چیست؟
  • چه احساسی می خواهید داشته باشید؟
  • می خواهید خود را وقف چه چیزی کنید؟
  • چگونه می توانید به این آرزوها برسید؟

سوال دیگری که می توانید مرتباً از خود بپرسید این است که به سادگی بگویید “حال من چطور است؟” آنقدر خودتان را دوست داشته باشید که بهترین ها را برای سلامتی خود بخواهید. این می تواند برای شما انگیزه ایجاد کند. همچنین باعث می شود تا تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید و از کسانی که شما را به پایین می کشانند دست بردارید.

مشکلات بپذیرید

دلبستگی اغلب به معنای تمایل به تغییر همه چیز است. شما می خواهید که دلبستگی به افراد سمی ناپدید شود و او با شما همانگونه رفتار کند که شدیداً می خواهید با شما رفتار شود. اما واقعیت این است که این کار به سادگی اتفاق نمی افتد – شما باید آن را بپذیرید.

چند هشدار اولیه شما با افراد سمی و نحوه برخورد با آن‌ها

افراد سمی می توانند بیش از سهم خود باعث درد و اضطراب در زندگی روزمره شما شوند. راه های خودخواهانه و خودشیفته آن‌ها می تواند زندگی شما را سخت کند. ویژگی بارز یک فرد سمی این است که به مزایای خود بسیار بیشتر از مراقبت از دیگران و حمایت علاقه مند است. وقتی زمان خلاصی از شر افراد سمی فرا می رسد، ممکن است برای بیرون کشیدن آن‌ها از زندگی خود با مشکل مواجه شوید. در این‌جا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد با افراد سمی روبرو هستید و همچنین نکاتی در مورد نحوه حذف آن‌ها از زندگی خود بیان خواهد شد. چند علامت هشدار دهنده که با افراد سمی سر و کار دارید

شما اغلب با آن‌ها عصبانی می شوید

افراد سمی عاشق آسیب به دیگران هستند. وقتی با شخصیتی مخرب سر و کار دارید، غالباً از نیاز دائمی آن‌ها به صورت نمایشی عصبانی یا ناامید خواهید شد. آن‌ها می توانند باعث شوند که وقتی احساسات شما به جوش می آید، کنترل خود را از دست بدهید. اگر اغلب متوجه می‌شوید که در حال ارتباط بد با شخصی هستید، ارزش این را دارد که بررسی کنید که آیا ممکن است فرد سمی باشد یا خیر.

آن‌ها همیشه قربانی هستند

در هر موقعیتی، افراد سمی خود را قربانی درمانده می کنند. هیچ چیز منفی که برای آن‌ها اتفاق می افتد هرگز تقصیر آن‌ها نیست. هر زمان که با این شخص برخورد داشته باشید، او سعی می کند مشکلات خود را به گردن دیگران بیندازد، از جمله شما. مقابله با این می تواند بسیار استرس زا باشد.

در عین حال، ممکن است متوجه شوید که افراد سمی را به خاطر همه چیزهایی که در زندگی شما اشتباه پیش می‌رود سرزنش می‌کنید. اگر متوجه شدید که اینطور فکر می کنید، نشانه آن است که این شخص تأثیر زیادی در زندگی شما دارد. در نظر بگیرید که آیا زمان آن است که از شر افراد سمی در زندگی خلاص شوید.

آن‌ها به عزت نفس شما آسیب می زنند

یک فرد سمی همیشه به دنبال راه هایی برای پایین آوردن دیگران است. آن‌ها از زبان بی ادبانه و تحقیرآمیز استفاده می کنند و اغلب نقاط ضعف ما را جستجو می کنند. این کار باعث می شود تا بتوانند در جایی که نمی دانیم به ما ضربه بزنند. اگر همیشه بعد از برخورد با این شخص نسبت به خود احساس بدی دارید، احتمالاً او شخصیتی سمی است.

آن‌ها نمی توانند احساسات منفی را رها کنند

اگر فردی در زندگی شما دائماً در مورد چیزهایی که اشتباه رخ داده است نشخوار می کند، ممکن است وقت گذرانی با او ناسالم باشد. از آنجایی که افراد سمی برای ایجاد درام وجود دارند، آن‌ها نمی توانند این خفیف ها و آسیب های درک شده را رها کنند. حتی اگر شخصاً تحت تأثیر این مشکلات قرار نگیرید، ممکن است شما را به سمت همدردی عاطفی با آن‌ها سوق دهند. سرمایه گذاری شما روی مشکلات آن‌ها نشانه ویژگی افراد سمی آنهاست.

 از دیدار با آن‌ها می ترسید

هر زمان که در مواجهه با یک شخص دچار احساس ترس شدید، ارزش آن را دارد که به این فکر کنید که آیا ممکن است سمی باشد یا خیر. اگر مطمئن هستید که تعامل با آن‌ها فقط برای شما دردسر ایجاد می کند، آن‌ها سالم نیستند. خوب است تا حد امکان از آن‌ها دوری کنید.

مکانیسم های مقابله ای شما ناسالم هستند

وقتی مجبورید با یک فرد سمی سر و کار داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که به دنبال اقدامات راحتی ناسالم هستید. ممکن است در حال مصرف سیگار یا نوشیدن بیش از حد یا زیاده روی در غذا باشید. این مکانیسم های مقابله به هیچ وجه به شما کمکی نمی کند و ممکن است مشکلات دیگری را برای شما در مسیر ایجاد کند. اجازه ندهید یک شخصیت سمی اینگونه بر زندگی شما حکومت کند. گاهی اوقات دیدگاه بیرونی برای کمک به شما برای کشف دلایل انجام کاری ضروری است.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا