چند فرآیند ذهنی برای کمک به افزایش تفکر مثبت

افزایش تفکر مثبت به زندگی شما و راه های رسیدن شما به موفقیت کمک می کند. بسیاری از افراد هستند که در زندگی موفق بوده اند. آن ها به یک باره شکست خورده‌ اند و از این شکست ناامید شدند. در واقع آن ها راه خود را ادامه نداده اند. این ناامیدی باعث می شود در مسیر. زندگی دچار مشکلاتی شوند. از آن سمت هم افرادی هستند که از شکست های خود درس می گیرند. شکست در زندگی به معنای پایان کار نیست. سعی کنید مثبت اندیش باشید. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند فرآیند ذهنی برای کمک به افزایش تفکر مثبت چگونه است.

احساس شادی و خوشبختی با افزایش تفکر مثبت

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. شادی انواع مختلفی دارد و واکنشی در بدن است که باعث ایجاد هورمون های خوب در بدن خواهد شد. هورمون ها در بدن به خصوص هورمون های شادی بسیار می تواند باعث موفقیت و پیشرفت شما شود. در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه بر شک خود غلبه کنیم و موفق شویم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند فرآیند ذهنی برای کمک به افزایش تفکر مثبت، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

مقاله با استرس با افزایش تفکر مثبت

برای چندین دهه، ما می دانستیم که ” مثبت اندیشی” می تواند با استرس مبارزه کند. حتی با استرس و تمرکز بر آن چه که کار می کند، مقابله کند.  در واقع به ما کمک کند تا دیدگاه بدتری نسبت به آن چه که با آن روبرو هستیم، داشته باشیم . به ما این امکان را بدهد که همه چیز را در چشم انداز قرار دهیم.  محققان و روانشناسان درک ما را در مورد این که چگونه می توانیم این فرآیند  را معکوس کنیم افزایش داده اند. در صورتی که بخواهیم خود را مجبور به نفی احساسات خود کنیم. یا حتی خطرات احتمالی را در موقعیتی که با آن روبرو هستیم نادیده بگیریم.  یا به گونه ای عمل کنیم که غلط عمل می کند، درک ما را افزایش داده اند. این منجر به تمرکز بر این فرآیند با تمرکز بر اصالت شده است، که برای تسکین استرس به خوبی کار می کند.

نحوه عملکرد افزایش تفکر مثبت

روش دیگر که مثبت اندیشی کار می کند کمتر آشکار است، اما شاید حتی قوی تر باشد. باربارا فردریکسون، تأثیرات کلی مثبت نگری را مطالعه کرده است. او دریافت کرد که نقطه ای وجود دارد که در آن خلق و خوی مثبت ما می تواند ما را به جایی خوب برسد.  این جایگاه  باعث می شود که ماخلاق تر، با انگیزه تر و مقاوم تر در برابر استرس باشیم. نکته این است که دیدگاه ما به طور کلی گسترده تر است. ما فرصتهایی را می بینیم که ممکن است از دست داده باشیم و معتقدیم که می توانیم آن ها را برای ما مفید سازیم. ما همچنین زیبایی بیشتری را در جهان می بینیم و قدر آن را بیشتر می دانیم. به طور کلی توانایی ما در مدیریت استرس افزایش می یابد.  بنابراین کمتر به مارپیچ نزولی واکنش می پردازیم.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

به طور کلی، هنگامی که به نقطه ای می رسیم که احساسات مثبت را به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از احساسات منفی تجربه می کنیم.  این چرخه مثبت ماندگار به حرکت در می آید و دستیابی به آن و حفظ آن بسیار آسان تر می شود.

چقدر به افزایش تفکر مثبت نیاز داریم؟

به طور خاص،حالات روحی ما سه برابر بیشتر از منفی است. یا اگر نسبت مثبت به منفی ما سه به یک است، به نقطه اوج می رسیم. که در آن “مارپیچ رو به بالا” مثبت را تجربه می کنیم. حتی  همه چیز ظاهر می شود برای قرار گرفتن در موقعیت روحی و عملکردی ما.  با تمرکز بر ایجاد نسبت 3 به 1 برای خود، می توانید تجربیات مثبتی را در زندگی خود ایجاد کنید. این ها به خودی خود سودمند هستند، اما می توانند چیزهای بیشتری را برای شما نیز فراهم آورند.

راه هایی برای افزایش تفکر مثبت در مواجهه با افراد استرس زا

وقتی احساس استرس می کنید، لحظه ای به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود که اینطور فکر کنید. اولین منابعی که به ذهن می رسد احتمالاً برجسته ترین نقش ها در سطح استرس شما هستند. اگر افراد استرس‌زای خاصی به ذهنتان می‌آیند، بهترین گزینه این است که از آن ها دوری کنید، اما این همیشه ممکن نیست. در عوض، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که افرادی که باعث استرس می شوند را شناسایی کنید و راه هایی برای محافظت از خود در برابر طرز فکر منفی آن ها بیابید. چه از بستگان، چه همکاران یا رئیستان، می توانید یاد بگیرید که به طور موثر با این موقعیت کنار بیایید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اگر می ترسید که کسی شادی شما را از بین ببرد، ممکن است حتی قبل از دیدن او احساس استرس کنید.

شناسایی افراد سمی در زندگی

شناسایی افراد سمی در زندگی می تواند به شما کمک کند تا کمی بهتر با آن ها برخورد کنید. بررسی عوامل استرس زا می تواند تفاوت زیادی در حفظ خونسردی شما و محافظت از رفاه شما ایجاد کند. خوشبختانه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در برخورد با افراد استرس‌زا مثبت باشید.

راه هایی که افزایش تفکر مثبت بهتر از یک ذهنیت منفی است

سوال قدیمی برای تعیین اینکه آیا شما دارای یک ذهنیت مثبت هستید یا بدبین این است که آیا لیوان را نیمه خالی می بینید یا نیمه پر. این ضرب المثل چیزی بیش از یک لیوان است، زیرا می تواند دیدگاه شما را نسبت به زندگی نشان دهد. بیشتر مردم ارتباط مستقیم بین طرز ذهنیت مثبت و سلامت کلی شما را درک نمی کنند، اما درک تأثیر افکارتان بر شما ضروری است.

چند فرآیند ذهنی برای کمک به افزایش تفکر مثبت

زندگی اغلب درد، مرگ و سایر موقعیت های منفی را در مسیر شما قرار می دهد. انعطاف پذیری و نحوه واکنش شما می تواند تفاوت بین غلبه بر یا شکست را ایجاد کند. در واقع، وقتی تفکر مثبت را افزایش می دهید، واقعاً بین این دو نتیجه تفاوت ایجاد می کنید.

چند فرآیند ذهنی برای افزایش تفکر مثبت

در حالی که نمی توانید از طوفان های زندگی جلوگیری کنید، نگرش مثبت شما می تواند شما را سرپا نگه دارد.  زمانی که می خواهید به یک فرد خوش بین به جای بدبین تبدیل شوید نیاز به زمان و صبر دارید. این چند عادت برای افزایش تفکر مثبت شماست.

حس شوخ طبعی را حفظ کنید

یکی از بهترین ویژگی هایی که باید داشت، شوخ طبعی است. فیلسوف یونانی، اپیکتتوس، کسانی را که می توانستند به خود بخندند، تحسین می کرد.  گاهی اوقات، کمی ساده لوحی می تواند تنش ها را در یک مکان کاهش دهد و دیدگاه متفاوتی را ارائه دهد. خنده همچنین مرهمی برای روح شما است و می تواند افزایش تفکر مثبت را ایجاد کند. سعی کنید یک کمدی کلاسیک تماشا کنید یا زمانی را با یک دوست خنده دار بگذرانید که باعث می شود بخندید. برای افزایش تفکر مثبت در فضای باز وقت بگذرانید

وقتی  در  طبیعت هستید، سخت است که عبوس باشید. گذراندن وقت در خارج از منزل می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد و خلق و خوی شما را تقویت کند. به علاوه، هوای تازه ریه ها، مغز و بقیه بدن شما را جوان می کند. در نظر بگیرید که هر روز زمانی را برای قدم زنی در جنگل، پارک یا هر منطقه سبز مجاور اختصاص دهید.  از شاخ و برگ های رنگارنگ لذت ببرید و پرندگان و دیگر موجودات جنگلی را تماشا کنید. این تجربه هیچ هزینه ای برای شما ندارد، هنوز ارزشمندتر از هر چیزی در جهان است.

اعمال محبت آمیز تصادفی انجام دهید

راه دیگری برای افزایش تفکر مثبت این است که در گفتار و عمل با دیگران مهربان باشیم. از شما انتظار می رود کارهای خوبی برای نزدیکان خود انجام دهید. شاید برای یک هدیه خوش آمدگویی برای یک غریبه یک فنجان قهوه بخرید. این اعمال محبت آمیز رایگان و تصادفی اغلب به شما برمی گردد و به شما چشم اندازی خوش بینانه می دهد.

برای افزایش تفکر مثبت به ذهن خود استراحت دهید

حتی زمانی که به خواب عمیقی می روید، مغز شما از حداقل قدرت برای زنده نگه داشتن اندام های حیاتی شما برخوردار است. به علاوه، سلول‌های مغز شما را شارژ می‌کند و اطلاعات را در حافظه کوتاه‌مدت یا بلندمدت ذخیره می‌کند. وقتی بیدار هستید مغز شما کاملاً آماده است، بنابراین جای تعجب نیست که مغز شما خسته می شود.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

ایجاد یک زمان استراحت بسیار ضروری به ذهنتان می تواند خلق و خوی شما را تقویت و مثبت اندیشی را تشویق کند. وقتی احساس کردید که آسیب های اجتماعی بیشتر می‌شود و شما غرق در گرفتاری شدید، استراحت کنید و کاری آرامش بخش انجام دهید. اگرچه مغز شما هرگز نمی خوابد، اما می تواند با کمی انحراف دوباره زنده شود.

اگر افزایش تفکر مثبت داشته باشید، بیشتر زندگی خواهید کرد

این خیلی خوب به نظر می رسد، اما تحقیقات ثابت می کند که اگر کمتر استرس داشته باشید، عمر طولانی تری خواهید داشت. وقتی دائماً در مورد اتفاقات روزمره زندگی خود نگران هستید، در این صورت التهاب بیشتری در بدن خود ایجاد خواهید کرد. طبق مطالعه ای که توسط کلینیک مایو انجام شده است، زمانی که ذهنیت مثبتی دارید، پنجاه درصد کمتر احتمال دارد که زود بمیرید.

مطالعه آن‌ها بیش از 30 سال انجام شد و آن‌ها دریافتند افرادی که مثبت اندیش بودند نسبت به افرادی که بدبین بودند زندگی بسیار بهتر و سلامتی بهتری داشتند.

با افزایش تفکر مثبت عزت نفس بهتری خواهید داشت

آیا تا به حال به اولین افکار صبح خود فکر کردید؟ اگر از خواب بیدار شوید و شروع کنید به این فکر کنید که چقدر سر و کمرتان درد می کند. یا به این فکر کنید که همه چیزهایی که در لیست کارهایتان قرار دارند سخت است، قبل از شروع، خودتان را شکست می دهید.  اگر با ذهنیت مثبت فکر کنید، می توانید عزت نفس خود را افزایش دهید و یاد بگیرید که خود را در یک نور مثبت تر ببینید. اولین افکار شما در این روز باید این باشد که نفس در بدنتان داشته باشید، غذا روی میزتان باشد و یک روز فوق العاده داشته باشید. تغییر طرز فکر می تواند عزت نفس شما را افزایش دهد و گام شما را تقویت کند.

با ذهنیت مثبت کمتر با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید

افسردگی که تجربه می کنید می تواند شرایطی یا ژنتیکی باشد. برخی از موقعیت‌ها خارج از کنترل شما هستند و وقتی با اخراج از شغل، مرگ یا یک تحول بزرگ دیگر مواجه هستید، خوش‌بینی چالش برانگیز است.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا