چند رفتاری که افراد ناموفق را ایجاد می کند

افراد ناموفق دارای مشکلاتی زیادی در زمینه هدف گذاری هستند. همه ما می دانیم که موفقیت کار سختی است. موفقیت در زندگی نیازمند تلاش زیادی است. همچنین نیازمند این است که از شکست های خود درس بگیریم. شکست در زندگی پایان همه چیز نیست. روابط می تواند در زمان های مختلف دچار مشکلاتی سود. اما اگر هر دو فرد هم دیگر را بشناسند می توانند مشکلات را حل کنند. غافل از این که برخی از افراد نمی توانند این مشکلات را حل کنند. همان طور که موفقیت در روابط و زندگی نیازمند عوامل مختلفی است شکست نیز همین گونه است.

روابط در روان شناسی تعاریف متفاوتی دارد. روابط همیشه به معنای ایجاد ارتباط بین دو زوج مرد و زن نیست. خیلی اوقات رابطه های دوستی دو دختر یا دو پسر ممکن است در آینده زندگی فرد تاثیر گذار باشد. بنابراین بهتر است در انتخاب دوست بسیار هشیار باشید. دوست خوب و انتخاب دوست خوب قاعده و قوانین خاصی دارد که بسیاری از ما آن را می دانیم. خیلی ها هم قوانین را نمی دانند.

افراد ناموفق و روابط آن ها در زندگی

خوشبختی از نظر هر فردی یک معنا و مفهومی دارد. شما نمی توانید دو شخص را پیدا کنید که تعریف آن ها از خوشبختی یکسان باشد. خوشبختی یعنی این که شما بتوانید برای رسیدن به بهترین اتفاق در زندگی خود تلاش کنید. این تلاش ها باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند از کوچک ترین چیز ها در زندگی خود لذت ببرند. در مقاله امروز می خواهیم ببینیم چند رفتاری که افراد ناموفق را ایجاد می کند چگونه است. البته در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند رفتاری که افراد ناموفق را ایجاد می کند، یا شما صحبت کنیم.

عادت های افراد ناموفق (و نحوه اجتناب از آنها)

تقریباً می توان گفت که همه مردم می خواهند در مقطعی از زندگی خود به موفقیت دست یابند. اما به دلیل نحوه عملکرد زندگی، مسیر برخی افراد به سمت هدف می تواند بسیار بیشتر از دیگران طول بکشد. افراد به روش‌های مختلف موفقیت را پیدا می‌کنند. اما افراد ناموفق به دلیل عادت‌های منفی‌شان تمایل به شکست دارند. این عادات می توانند برای آینده شما خطرناک باشند و اگر در آن‌ها مشارکت کنید ممکن است به شما آسیب قابل توجهی بزنند. در این‌جا چند عادت افراد ناموفق و نحوه اجتناب از آن‌ها بیان خواهد شد:

آن‌ها در تعامل خوب با دیگران شکست می خورند

موفقیت اغلب مربوط به سیاست است، به این معنی که در مورد مردم و نحوه تعامل شما با آنهاست. در این‌جا برخی از عادت های بدی که افراد ناموفق در اطراف دیگران انجام می دهند بیان خواهد شد:

آن‌ها از توجه به دیگران خودداری می کنند

قرار است بیشتر از اینکه صحبت کنیم گوش کنیم. افراد ناموفق برعکس عمل می کنند. آن‌ها از توجه به دیگران امتناع می ورزند و اهمیتی نمی دهند که دیگران در مورد آن‌ها چه می گویند. این باعث می شود توصیه های ارزشمند و انتقادهای مثبت و سازنده را از دست بدهند.

آن‌ها پل هاس پشت سر خودشان را خیلی سریع می سوزانند

ناگفته نماند که در مقطعی از زندگی‌، احتمالاً مجبور خواهید بود برخی از افراد سمی را در زندگی حذف کنید. اما یک اختلاف نظر خفیف، دوست نداشتن یا ناراحتی نباید مستقیماً باعث شود که پل های پشت سر خود را به شکلی شدید بسوزانید. افراد ناموفق نه تنها ممکن است بعداً برای شما دردسر ایجاد کنند، بلکه به طور کلی ایده خوبی است که با بالا رفتن از دنیا، تماس‌های خود را حفظ کنید.

آن‌ها با افراد اشتباه معاشرت می کنند

اگر در میان جمعیت اشتباهی رفت و آمد می کنید، به آرامی ویژگی های آن‌ها را درک خواهید کرد. اطراف خود را با افراد ناسازگار و افرادی که هیچ انگیزه ای برای موفقیت ندارند احاطه کنید و انرژی آن‌ها را در زندگی خود وارد خواهید کرد. با دوستانی که شما را مسئول می دانند معاشرت کنید. آن‌ها از شما حمایت خواهند کرد. اما نمی‌خواهند بهانه‌های مضحکی برای انجام کارهایی که باید انجام شود بیاورید.

افراد ناموفق در روابط با دیگران مناسب نیستند

بالا رفتن در دنیا به معنای ایجاد شبکه، ایجاد روابط مثبت و دوست یابی در مکان های مختلف است. با نگرش بدی که باعث می شود همه فکر کنند شما بدجنس هستید، خیلی دور نمی شوید. به جای این کار، ذهن خود را باز کنید. به انتقادات گوش دهید، یاد بگیرید که مجموعه ای از مخاطبین ایجاد کنید و دوستانه رفتار کنید. دیگران را پذیرا باشید و اطراف خود را با افراد موفق احاطه کنید.

آن‌ها نمی دانند اهدافشان چیست

برای موفقیت باید اهدافی را تعیین کنید. اگر پشت یک شخصیت «بالادار» پنهان شده باشید، کاری نمی توانید انجام دهید. مطمئناً، بال زدن آن برای برخی چیزها کار می کند – اما نه برای کل زندگی شما. در این‌جا چند راه افراد ناموفق بیان خواهد شد:

افراد ناموفق زمان را تلف می کنند

افراد ناموفق تصور چندانی از برنامه های بعدی خود ندارند. این باعث می شود که آن‌ها زیاد تنبلی کنند، وقت خود را تلف کنند و از خود راضی شوند. از آنجایی که بقیه در دنیا سخت تلاش می کنند. این کار باعث می شود تا در یک نقطه گیر کنند. به خود زحمت نمی دهند کاری انجام دهند تا از آن خارج شوند.

تکانشی عمل می کنند

کسانی که ناموفق هستند تمایل دارند به طور طبیعی بر اساس انگیزه واکنش نشان دهند. برای هر چیزی که می بینند پول خرج می کنند. علاوه بر این، آن‌ها بدون فکر تصمیمات فوری می گیرند. آن‌ها بلافاصله به اطلاعات جدید بدون صرف زمان برای پردازش آن‌ها واکنش نشان می دهند. این منجر به پشیمانی های فراوان و انتخاب های بد می شود که شانس موفقیت آن‌ها را از بین می برد. آن‌ها به جای برنامه ریزی و هدف گذاری، با عجله وارد کارها می شوند و آن‌ها را به هم می ریزند.

انطباق در افراد ناموفق

انطباق لزوما چیز بدی نیست، اما بسیاری از افراد ناموفق احساس خود را ندارند. این باعث می شود آن‌ها از اطرافیان خود کپی برداری کنند. آن‌ها نمی‌دانند در زندگی چه کنند، بنابراین فقط جمعیت را دنبال می‌کنند، در هم می‌آیند و تبدیل به چهره‌ای یکنواخت دیگری می‌شوند که می‌توانست تلاش کند خود را برجسته کند.

این ایده خوبی است که اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را فهرست کنید. سپس، هنگامی که آن‌ها را به دست آوردید، یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید که به طور عملی به شما امکان می دهد به جایی که می خواهید برسید.

افراد ناموفق اخلاق کاری بدی دارند

موفقیت شامل تمایل به کار در جهت آن است. اگر اخلاق کاری وحشتناکی دارید، شما را از دستیابی به چیزهای بزرگ باز می دارد. یک فرد ناموفق اصلاً اخلاق کاری خوبی ندارد. آن‌ها عمدتاً علاقه مند به انجام حداقل هایی هستند که می توانند با آن کنار بیایند.

چند رفتاری که افراد ناموفق را ایجاد می کند

چرا برخی افراد موفق می شوند در حالی که برخی دیگر ناموفق هستند؟ « زندگی قرار است سخت باشد. اگر سخت نبود همه کارهاب افراد موفق را می کردند. ” – جیمی دوگان (تام هنکس) در A League of Their Own. اول، اجازه دهید اذعان کنیم که کلمه “موفقیت” کاملا ذهنی است – برای افراد مختلف به معنای چیزهای متفاوت است.

نکته

بسیاری از نشریات موفقیت نشان می‌دهند که موفقیت «قرار است» چه شکلی باشد: یک خانه بزرگ، ماشین شیک، حساب بانکی زیاد، یا برخی دیگر از رفتارهای مادی‌گرا و نخبه‌گرا. فقط یک مشکل وجود دارد: این چیزها شادی طولانی مدت ایجاد نمی کنند. به خاطر این مقاله، ما موفقیت در مقابل افراد ناموفق اینگونه تعریف می کنیم: دستیابی به نتایج شخصی و حرفه ای که سطوح بالایی از شادی فردی را ایجاد می کند.

خوشبختی و شادی در افراد ناموفق و موفق

موفقیت خوشبختی واقعی است. در مقابل، شما نمی توانید بدون دیگری یکی باشید. با جلوتر رفتن، می توانید ناراحتی را به عنوان یک ویژگی افراد ناموفق تصور کنید و بالعکس. فقدان موفقیت (یا فقدان شادی) نتیجه انتخاب های ضعیف زندگی و نگرش ها، رفتارها و باورهای خود باخته است. رفتارها تجلی نگرش ها، باورها و انتخاب ها هستند. در این‌جا چند رفتار وجود دارد که افراد ناموفق را ایجاد می کند:

افراد ناموفق غالباً خودکنترلی ندارند

خودکنترلی «توانایی تسلیم انگیزه‌هایمان برای دستیابی به اهداف بلندمدت» است. خود انضباط نیز نامیده می شود، خودکنترلی برای موفقیت بسیار مهم است. خودکنترلی چیزی است که شما را قادر می‌سازد هر چقدر هم که شرایط ناخوشایند باشد، از خودداری کنید. به جای پاسخ به انگیزه های فوری (مثلاً رضایت فوری)، برنامه ریزی می کنیم. ما باید اقدامات جایگزین را ارزیابی می کنیم و از انجام کارهایی که بعداً از آن‌ها پشیمان خواهیم شد اجتناب می کنیم.

هنگامی که خودکنترلی وجود ندارد، ممکن است وسوسه شویم که بیش از حد خرج کنیم. یا زیاد بخوریم، تنبلی کنیم و از انجام کارهای سخت اما ضروری اجتناب کنیم.

– خودکنترلی یک منبع فرسوده است. انرژی خود را بر این اساس مدیریت کنید.

– معطوف کردن توجه خود به چیز دیگری وسیله ای مؤثر برای ایجاد خودکنترلی است.

– هر چه بیشتر تمرین کنید، خودکنترلی آسان تر می شود.

عدم توجه افراد ناموفق

بنیانگذار روانشناسی مدرن، ویلیام جیمز، این را به بهترین وجه گفت:

توانایی بازگرداندن داوطلبانه توجه سرگردان، بارها و بارها، ریشه قضاوت، شخصیت و اراده است. آموزشی که باید این قوه را بهبود بخشد، آموزش عالی خواهد بود. توجه یعنی تسخیر ذهن و هدایت آن به سمت کار در دست انجام. نادیده گرفتن حواس‌پرتی‌ها، چه از بیرون (محیط) و چه در درون (حرف‌های بی‌ذهن، احساسات).

نکته

امروزه بسیاری از کارشناسان معتقدند که توجه برای رضایت از زندگی حیاتی است. رسیدن به آرزوهای دشوار نیازمند تمرکز تک نقطه ای است. افرادی که  می خواهند کاری انجام دهند شکست می خورند، اغلب از مهارت های توجه ضعیف رنج می برند.

نکات:

– بپذیرید که تمرکز تحت کنترل شماست.

– از مغزتان انتظار داشته باشید که با عوامل حواس پرتی بجنگد و شما را وسوسه کند.

– توجه خود را به کار مورد نظر معطوف کنید.

– هنگامی که ذهن شما سرگردان شد (و خواهد شد)، به آرامی آن را به کار بازگردانید.

فقدان جهت‌دهی هدف ها می تواند باعث ایجاد رفتارهای مختلف در افراد ناموفق شود

آیا بدون GPS یا نوعی نقشه به یک سفر بین‌المللی می‌روید؟ البته که نه. پس چرا روز به روز بدون حس ایجاد هدف زندگی می کنید؟ چرا راضی هستید که بیهوده در زندگی تلو تلو بخورید؟

اگرچه منطقی نیست، بسیاری از ما هرگز سعی نمی کنیم مسیر زندگی خود را ترسیم کنیم. برای “داشتن جهت” برنامه ریزی دقیقی لازم است. اما بسیاری آن را خسته کننده و کسل کننده می دانند.

نکته

داشتن جهت فقط به معنای داشتن چشم اندازی از آن‌چه می خواهید زندگی تان به نظر برسد هست. این چشم انداز را در ذهن داشته باشید و آنچه برای رسیدن به آن لازم است انجام دهید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا