چند دلیل که افراد صادق بهترین دوستان را ایجاد می کنند.

افراد صادق دارای ویژگی های مختلفی هستند. آن ها برای پیشرفت به شما کمک می‌کنند. آن ها حتی با وجود این که برخی اوقات صداقت به ضررشان می شود اما همیشه راستگویی را در زندگی خود به کار می گیرند. در بدترین شرایط دنیا مهربانی همیشه سودمند است. همه ما در دنیا نیاز داریم کسی به ما محبت کند. شوک های روانی مختلفی در دنیای روان شناسی وجود دارد. برخی از این شوک ها مثل شوک عاطفی می تواند آسیب زا باشد. همان طور که می دانید آزار عاطفی باعث ایجاد اختلالات روانی می شود.

طوری که حتی این شخص خصوصا اگر زن باید در آینده و در ازدواج خودش دچار مشکلاتی خواهند شد. نحوه بررسی عدم مهربانی ها در طول زندگی نیز متفاوت است. گاهی اوقات ژنتیک خانوادگی می تواند این مشکل به به وجود بیاورد. اما موضوع مهم این است که این گونه افراد چه فشار های روانی را در جوامع متحمل می شوند. روان شناسان نظریه های مختلفی برای برخورد با این گونه افراد ارائه داده اند. یکی از مواردی که در دنیای امروز مورد بحث است انتخاب افراد صادق است.

نحوه کنترل اختلالات توسط  افراد صادق

هر فردی می تواند در طول زندگی خود اختلالات مختلفی را تجربه کند. یکی از اختلالاتی که درباره آن صحبت کردیم اختلالات روانی است. برخی افراد هستند که ممکن است به خاطر اتفاقات در دوران کودکی دچار اختلالات روانی شوند. ورزش یکی از راه هایی است که به ما در هر مشکلی می تواند کمک کند. شما می توانید از طریق مشورت با درمانگران هم مشکلات روابط خود را بهبود ببخشید. یکی از نکاتی که باید بدانید این است که بتوانید مدیریت داشته باشید. تشخیص و مدیریت بیماری می تواند به شما کمک کند تا روند درمانی بهتری داشته باشید.

افراد صادق و تاثیرات آن بر زندگی

در این زمینه به خصوص باید در نظر داشت که با یک نوع از یک فرایند نمی توان گفت که شما دارای آن مشکل هستید. یکی از نکاتی که همه باید بدانند این است که با استفاده از یک یا دو مورد نمی توان تایید کرد که اختلالاتی وجود دارد یا خیر. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند دلیل که افراد صادق بهترین دوستان را ایجاد می کنند، صحبت کنیم.

چند ویژگی افراد صادق

بن فرانکلین این عبارت را ابداع کرد: “صداقت بهترین سیاست است.” در تمامی زمان‌ها، صداقت در روابط مهم است. گفتن حقیقت مهم است. نکته مهم این است که چگونه بفهمید کسی راست می گوید یا دروغ. رفتارها و ویژگی های یک شخص صادق واقعی چیست؟ در این‌جا دلایلی وجود دارد که ما در شناسایی آن‌ها مشکل داریم.

حتی اگر بگویید آدم صادقی هستید، احتمالاً هر روز بدون اینکه متوجه شوید دروغ می گویید. اگر دوستی برای شما ناهار می‌خرد و از شما می‌پرسد که آیا از غذا لذت بردید یا نه، ممکن است به دلیل تمایل به حفظ احساسات آن شخص، با وجود اینکه غذای شما بی مزه بود، پاسخ مثبت دهید. به طور متوسط ​​روزی 200 بار افراد به شما دروغ می گویند. چند رفتار یک شخص صادق:

افراد صادق حرف های ناسزا را حذف می کنند

شاید شنیده باشید که استفاده از حروف ناسزا به این معنی است که یک فرد صادقانه افکار و عقاید خود را بیان می کند. در واقع، سیاستمدارانی که معتقد به این موضوع بودند، به امید اینکه صادق به نظر برسند، شروع به استفاده از فحاشی بیشتری کردند. محققان که در مورد این فرضیه کنجکاو بودند، مطالعه ای انجام دادند. این کار باعث شد تا صحت آن را دریابند. آن‌ها دریافتند که در واقع این اتفاق دقیقا برعکس است. شخص صادق تمایل دارد کمتر از فحاشی استفاده کند نه بیشتر. افراد صادق برای بیان نظر خود یا متقاعد کردن شما که صادق هستند نیازی به ناسزا ندارند.

از کلمه “صادقانه” در بین جملات خودشان استفاده نمی کنند

اگر با فردی صحبت می کنید که صحبت های خود را با “صادقانه” یا “راستش را بگویم”، شروع می کند در واقع به شما دروغ می گوید. این عبارت ممکن است صریح به نظر برسد، اما این نشانه عدم وجود یک شخص صادق است. دروغگوها همچنین از عباراتی مانند “بگذار با تو صادق باشم” استفاده می کنند تا شنونده خود را متقاعد کنند که صادق هستند.

حرکات صحیح در افراد صادق

افراد نادرست تمایل دارند بعد از صحبت، در حین یا قبل از صحبت، ژست بگیرند. همه از ژست‌ها استفاده می‌کنند، ژست هنگام صحبت منطقی است. اما وقتی کسی در زمان نامناسب ژست می دهد، نشانه فریب است. گویی آن شخص در حین پیش‌روی پاسخ را می‌سازد، و ژست‌های او نمی‌تواند مطابق با کلماتش باشد. شخص صادق به روش درست و در زمان مناسب برای تاکید اشاره می کند، نه به این دلیل که به شما دروغ می گوید.

عدم پاکسازی صدا در افراد صادق

شخص صادق قبل از پاسخ، از لحن صدای معمولی استفاده می‌کند. فردی که به طور مداوم گلوی خود را قبل از پاسخ به سؤال شما صاف می کند، احتمالاً به شما دروغ می گوید. او احتمالاً از دروغ گویی مضطرب است، و این ممکن است باعث شود گلویش خشک شود، بنابراین برای صحبت باید سرفه کند یا صدایش را پاک کند.

حالت دهان طبیعی به نظر می رسد

شخص صادق هنگام صحبت با شما، مرتباً دهان خود را تکان می دهد. یک فرد نادرست هنگام گفتگو لب های خود را به هم فشار می دهد یا دهان خود را فشار می دهد. ممکن است یک لبخند ساختگی یا نیم لبخند به شما بدهند. لبخند واقعی شامل چشم ها می شود نه فقط دهان. وقتی فردی لبخند می زند، چین و چروک هایی در لبه چشم او وجود دارد. کسی که لبخند مصنوعی دارد فقط با دهانش لبخند می زند نه با چشم.

چند دلیل که افراد صادق بهترین دوستان را ایجاد می کنند

بسیاری از مردم می گویند که صداقت بهترین سیاست است. اما چند نفر با این کلمات زندگی می کنند؟ ما دروغ های کوچک را برای در امان ماندن از احساسات دیگران می گوییم. یافتن افراد صادق که همیشه بتوانید به آن‌ها اعتماد کنید. این کار باعث می شود تا آن ها حقیقت را به شما بگویند. به احتمال زیاد، دوست دارید افراد صادق و متعهد داشته باشید که به شما اهمیت می دهد و حقیقت را همانطور که می بیند به شما بگوید. در این‌جا چند دلیل وجود دارد که افراد صادق بهترین دوستان را پیدا می کنند

در نیت افراد صادق شکی نیست

کسی که صادق است، علاقه ای به تظاهر به کسی که نیست، ندارد. این بدان معنی است که شما هرگز در نیات افراد صادق شک نخواهید کرد. وقتی آن‌ها همیشه در مورد آن‌چه که انجام می دهند بسیار صریح هستند، جایی برای عدم اطمینان وجود ندارد. در این‌جا دلیلی است که می دانید نیت آن‌ها خالص است:

افراد صادق به قول خود عمل می کنند

بسیاری از مردم برای نشان دادن تعهد خود به شما اظهاراتی می کنند. “فقط یک کلمه بگو و من آنجا خواهم بود!” “اگر چیزی نیاز دارید، من در کنار شما هستم!” “من به شما در هر کاری که نیاز داشته باشید کمک خواهم کرد!” اما چند مورد از این گفته ها از طرف کسی درست است؟

در مورد افراد صادق، می دانید که آن‌ها قول هایی نمی دهند که نمی توانند به آن‌ها عمل کنند. آن‌ها سعی نخواهند کرد با وعده های دروغ شما را آرام کنند. آن‌ها دقیقاً به شما خواهند گفت که چه کاری می توانند انجام دهند و دقیقاً چه کاری را نمی توانند انجام دهند.

دوستی بین شما واقعی است

دوستی شما با کسی که صریح و صادق است به همان اندازه واقعی است. احساسات آن‌ها نسبت به شما یک راز نیست و دست کم گرفته نمی شود. یک فرد صادق تظاهر به دوستی با شما نمی کند.

افراد صادق هرگز سو استفاده نخواهند کرد

یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های نزدیکی به کسی، آسیب‌پذیری است. ممکن است شخصی با نیت بد از شما سوء استفاده کند یا شما را دستکاری کند. درست مانند هر رابطه عاشقانه، یک رابطه افلاطونی نیز می تواند سمی یا توهین آمیز باشد، و شما باید از آن در دوستان خود اجتناب کنید. یک فرد صادق علاقه ای به دستکاری ندارد. آن‌ها هرگز از شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده نخواهند کرد. زیرا این امر مستلزم فریب و ظلم است – نقطه مقابل صداقت.

هرگز در مورد دوستی خود احساس ناامنی نخواهید کرد

یک فرد صادق هرگز دوستی صمیمی با شما را صرفاً برای دلجویی یا صرفاً برای آرام نگه داشتن اوضاع تجسمی نمی کند. اگر آن‌ها دیگر نمی‌خواهند با شما دوست باشند، می‌توانید مطمئن باشید که راز دار حرف های شما هستند. آن‌ها هرگز در حالی که چهره خندان به شما نشان می دهند، “مخفیانه” از شما بدشان نمی آید یا از شما متنفر نیستند.

این بدان معنی است که شما مجبور نیستید ارتباطی را که به اشتراک می گذارید، دوباره آزمایش کنید. بسیاری از افراد صادق، همراهان عالی مادام العمر خواهند بود، زیرا به دنبال ایجاد پیوندهای معنادار با شما هستند.

آن‌ها همیشه حرف ها را مستقیماً به شما خواهند گفت

اگر زمان زیادی را در کنار افرادی که صادق هستند بگذرانید، خواهید فهمید که آن‌ها با شما بسیار صریح و مستقیم هستند. این بدان معنا نیست که آن‌ها به احساسات شما اهمیت نمی دهند – بلکه آن‌ها مایلند با عواقب گفتن اینکه چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست کنار بیایند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این می تواند برای برخی افراد تعجب آور باشد. اما صداقت ویژگی بسیار ارزشمندی است که باید در بهترین دوستان خود داشته باشید. این نشان دهنده فردی است که در هر زمینه ایمن است، از ناشناخته ها نمی ترسد، و متواضع است. اما به اندازه کافی اعتماد به نفس دارد که از قضاوت نترسد. چرا و چگونه آن‌ها همیشه مستقیماً به شما می گویند:

آن‌ها آنچه مورد نیاز است به شما می گویند

اکثر مردم دروغ های کوچکی می گویند تا به دیگران کمک کنند احساس بهتری داشته باشند. اما اگر افراد صادق بدانند که چیز سخت یا ناخوشایندی وجود دارد که باید بشنوید، به شما خواهند گفت. آن‌ها می دانند که ممکن است این خبرذناراحت کننده، ناخوشایند یا دردناک باشد. این بدان معنی است که این افراد مطمئن خواهند شد که شما را با ایده های نادرستی که ممکن است بخواهید بشنوید، سرکوب نکنند. می توانید به آن‌ها اعتماد کنید که پشت شما باشند و آن‌چه را که باید بدانید به شما می گویند.

افراد صادق هرگز پشت سر شما صحبت نمی کنند

ناگفته نماند که اگر کسی که صادق است نسبت به چیزی احساس شدیدی داشته باشد، رو در روی شما به شما خواهد گفت. به جای شایعات نادرست، آن‌ها مستقیماً به سراغ شما خواهند رفت.

در ابتدا ممکن است تقابل آمیز به نظر برسد. اما این بدان معناست که همیشه می توانید به این شخص اعتماد کنید. آن‌ها اطلاعات نادرست در مورد شما منتشر نمی کنند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا