عادت های افراد ناموفق (و نحوه اجتناب از آنها)

افراد ناموفق عادت ها و ویژگی های خاص خود را دارند. موفقیت در زندگی نیازمند تلاش زیادی است. همچنین نیازمند این است که از شکست های خود درس بگیریم. شکست در زندگی پایان همه چیز نیست. روابط می تواند در زمان های مختلف دچار مشکلاتی سود. اما اگر هر دو فرد هم دیگر را بشناسند می توانند مشکلات را حل کنند. غافل از این که برخی از افراد نمی توانند این مشکلات را حل کنند. همان طور که موفقیت در روابط و زندگی نیازمند عوامل مختلفی است شکست نیز همین گونه است.

روابط در روان شناسی تعاریف متفاوتی دارد. روابط همیشه به معنای ایجاد ارتباط بین دو زوج مرد و زن نیست. خیلی اوقات رابطه های دوستی دو دختر یا دو پسر ممکن است در آینده زندگی فرد تاثیر گذار باشد . بنابراین بهتر است در انتخاب دوست بسیار هشیار باشید. دوست خوب و انتخاب دوست خوب قاعده و قوانین خاصی دارد که بسیاری از ما آن را می دانیم. خیلی ها هم قوانین را نمی دانند.

افراد ناموفق و روابط آن ها در زندگی

خوشبختی از نظر هر فردی یک معنا و مفهومی دارد. شما نمی توانید دو شخص را پیدا کنید که تعریف آن ها از خوشبختی یکسان باشد. خوشبختی یعنی این که شما بتوانید برای رسیدن به بهترین اتفاق در زندگی خود تلاش کنید. این تلاش ها باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند از کوچک ترین چیز ها در زندگی خود لذت ببرند. در مقاله امروز می خواهیم ببینیم عادت های افراد ناموفق (و نحوه اجتناب از آنها) چیست. البته در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با عادت های افراد ناموفق (و نحوه اجتناب از آنها)، یا شما صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اگر چه به نظر غیرقابل تصور می رسد، اما وقتی زن و شوهری به خود می بالند که اصلاً بحث نمی کنند، این چیز خوبی نیست. اغلب این اتفاق منعکس کننده این واقعیت است که هر دو نفر از تعارض اجتناب می کنند. آن ها ترجیح می دهند رفتار خود را تغییر ندهند یا مسائل دشوار را مطرح نکنند. در واقع بهتر است زوج‌ها ناراحتی‌های خود را ابراز کنند و راهی برای صحبت کردن از طریق آن‌ها پیدا کنند تا این که اصلاً بحث و جدل نکنند. در یک مطالعه اخیر، دانشمندان سبک ارتباطی تقاضا یا انصراف را در بین زوج ها تحلیل کردند.

مطالعات درباره این زمینه

این مطالعه نشان داد که وقتی تحت فشارهای مالی افزایش یافته بود، این سبک تقاضا یا انصراف نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر این، با رضایت زناشویی کمتر نیز ارتباط داشت. اما آن چه شگفت‌انگیز بود این یافته جالب بود: زوج‌هایی که نشانه‌هایی از قدردانی را نشان می‌دادند بر این مشکل ارتباطی غلبه کردند. قدردانی باعث جلوگیری از شکست روابط در افراد ناموفق می شود.

فقدان احترام در افراد ناموفق

زوج ها اغلب در مورد مسائل مختلف با هم اختلاف نظر دارند، اما مسائل مالی اغلب منشأ اختلاف هستند. مشکل آن‌ قدر نیست که آن ها به خرج کردن و پس‌انداز کردن در جهت مخالف یکدیگر نگاه می‌کنند، بلکه بیشتر در مورد نحوه مدیریت بحث‌های مربوط به پول است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

بنابراین، مهم است که شناسایی کنید که در طول یک درگیری در مورد پول یا هر موضوعی، چگونه با دیگری رفتار می کند. آیا شریک زندگی شما شوخ طبع است؟ آیا آن ها در این مورد با شما شوخی می کنند؟ یا شریک زندگی تان شما را پایین می آورد، رفتارش را تغییر می دهد و با تحقیر کامل با شما رفتار می کند؟ این ها نشانه های عدم احترام به یکدیگر است.

شکست روابط افراد ناموفق از نظر جان گاتمن

دکتر جان گاتمن، روانشناس مشهور و متخصص در زمینه ثبات ازدواج و احتمال طلاق، تحقیر را بزرگترین ویران کننده روابط می داند. او می گوید تحقیر بزرگترین پیش بینی کننده طلاق است. اگر شریک زندگی شما شما را مسخره می کند یا دارای رفتار خصمانه است، نشانه انزجار است. این عدم علاقه و احترام می تواند باعث شکاف جبران ناپذیری در یک رابطه شود.

کمک به افراد ناموفق با وجود اولویت ها در روابط

اولویت های مختلف برای خود رابطه به عنوان مثال، پس از یک ماه قرار ملاقات، یک فرد اخیراً جدا شده ممکن است بخواهد یک سفر تفریحی سرگرم‌کننده با شما داشته باشد. با این حال، ممکن است آماده باشید تا در تعطیلات آینده خانواده خود را با عشق خود آشنا کنید و راه جدی تری را در پیش بگیرید.

مطالعات درباره افراد ناموفق

مطالعه‌ای که اخیراً در The Journals of Gerontology منتشر شد، وابستگی متقابل اهداف را در بین زوج‌ها بررسی کرد. این تحقیق که شامل 450 زوج بود، نشان داد که شرکا در درازمدت بر روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. این می تواند مکانیزمی باشد که رابطه را پایدارتر نگه می دارد.

با این حال، به تأثیرگذاری بر دیگری به عنوان راه حل تکیه نکنید. اگر یکی از شما بچه می‌خواهد و دیگری مطلقاً نمی‌خواهد، یا یکی از شما می‌خواهد به نحوی دیگری زندگی کند و دیگری می‌خواهد تا زمانی که پیر شود در محله کودکی‌اش بماند سعی کنید با هم کنار بیایید.

عادت های افراد ناموفق (و نحوه اجتناب از آنها)

تقریباً می توان گفت که همه مردم می خواهند در مقطعی از زندگی خود به موفقیت دست یابند. اما به دلیل نحوه عملکرد زندگی، مسیر برخی افراد به

سمت هدف می تواند بسیار بیشتر از دیگران طول بکشد. افراد به روش‌های مختلف موفقیت را پیدا می‌کنند. اما افراد ناموفق به دلیل عادت‌های منفی‌شان تمایل به شکست دارند. این عادات می توانند برای آینده شما خطرناک باشند و اگر در آن‌ها مشارکت کنید ممکن است به شما آسیب قابل توجهی بزنند. در این‌جا چند عادت افراد ناموفق و نحوه اجتناب از آن‌ها بیان خواهد شد:

آن‌ها در تعامل خوب با دیگران شکست می خورند

موفقیت اغلب مربوط به سیاست است، به این معنی که در مورد مردم و نحوه تعامل شما با آنهاست. در این‌جا برخی از عادت های بدی که افراد ناموفق در اطراف دیگران انجام می دهند بیان خواهد شد:

آن‌ها از توجه به دیگران خودداری می کنند

قرار است بیشتر از اینکه صحبت کنیم گوش کنیم. افراد ناموفق برعکس عمل می کنند. آن‌ها از توجه به دیگران امتناع می ورزند و اهمیتی نمی دهند که دیگران در مورد آن‌ها چه می گویند. این باعث می شود توصیه های ارزشمند و انتقادهای مثبت و سازنده را از دست بدهند.

آن‌ها پل هاس پشت سر خودشان را خیلی سریع می سوزانند

ناگفته نماند که در مقطعی از زندگی‌، احتمالاً مجبور خواهید بود برخی از افراد سمی را در زندگی حذف کنید. اما یک اختلاف نظر خفیف، دوست نداشتن یا ناراحتی نباید مستقیماً باعث شود که پل های پشت سر خود را به شکلی شدید بسوزانید. افراد ناموفق نه تنها ممکن است بعداً برای شما دردسر ایجاد کنند، بلکه به طور کلی ایده خوبی است که با بالا رفتن از دنیا، تماس‌های خود را حفظ کنید.

آن‌ها با افراد اشتباه معاشرت می کنند

اگر در میان جمعیت اشتباهی رفت و آمد می کنید، به آرامی ویژگی های آن‌ها را درک خواهید کرد. اطراف خود را با افراد ناسازگار و افرادی که هیچ انگیزه ای برای موفقیت ندارند احاطه کنید و انرژی آن‌ها را در زندگی خود وارد خواهید کرد. با دوستانی که شما را مسئول می دانند معاشرت کنید. آن‌ها از شما حمایت خواهند کرد. اما نمی‌خواهند بهانه‌های مضحکی برای انجام کارهایی که باید انجام شود بیاورید.

افراد ناموفق در روابط با دیگران مناسب نیستند

بالا رفتن در دنیا به معنای ایجاد شبکه، ایجاد روابط مثبت و دوست یابی در مکان های مختلف است. با نگرش بدی که باعث می شود همه فکر کنند شما بدجنس هستید، خیلی دور نمی شوید. به جای این کار، ذهن خود را باز کنید. به انتقادات گوش دهید، یاد بگیرید که مجموعه ای از مخاطبین ایجاد کنید و دوستانه رفتار کنید. دیگران را پذیرا باشید و اطراف خود را با افراد موفق احاطه کنید.

آن‌ها نمی دانند اهدافشان چیست

 

برای موفقیت باید اهدافی را تعیین کنید. اگر پشت یک شخصیت «بالادار» پنهان شده باشید، کاری نمی توانید انجام دهید. مطمئناً، بال زدن آن برای برخی چیزها کار می کند – اما نه برای کل زندگی شما. در این‌جا چند راه افراد ناموفق بیان خواهد شد:

افراد ناموفق زمان را تلف می کنند

افراد ناموفق تصور چندانی از برنامه های بعدی خود ندارند. این باعث می شود که آن‌ها زیاد تنبلی کنند، وقت خود را تلف کنند و از خود راضی شوند. از آنجایی که بقیه در دنیا سخت تلاش می کنند. این کار باعث می شود تا در یک نقطه گیر کنند. به خود زحمت نمی دهند کاری انجام دهند تا از آن خارج شوند.

تکانشی عمل می کنند

کسانی که ناموفق هستند تمایل دارند به طور طبیعی بر اساس انگیزه واکنش نشان دهند. برای هر چیزی که می بینند پول خرج می کنند. علاوه بر این، آن‌ها بدون فکر تصمیمات فوری می گیرند. آن‌ها بلافاصله به اطلاعات جدید بدون صرف زمان برای پردازش آن‌ها واکنش نشان می دهند. این منجر به پشیمانی های فراوان و انتخاب های بد می شود که شانس موفقیت آن‌ها را از بین می برد. آن‌ها به جای برنامه ریزی و هدف گذاری، با عجله وارد کارها می شوند و آن‌ها را به هم می ریزند.

انطباق در افراد ناموفق

انطباق لزوما چیز بدی نیست، اما بسیاری از افراد ناموفق احساس خود را ندارند. این باعث می شود آن‌ها از اطرافیان خود کپی برداری کنند. آن‌ها نمی‌دانند در زندگی چه کنند، بنابراین فقط جمعیت را دنبال می‌کنند، در هم می‌آیند و تبدیل به چهره‌ای یکنواخت دیگری می‌شوند که می‌توانست تلاش کند خود را برجسته کند.

این ایده خوبی است که اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را فهرست کنید. سپس، هنگامی که آن‌ها را به دست آوردید، یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید که به طور عملی به شما امکان می دهد به جایی که می خواهید برسید.

افراد ناموفق اخلاق کاری بدی دارند

موفقیت شامل تمایل به کار در جهت آن است. اگر اخلاق کاری وحشتناکی دارید، شما را از دستیابی به چیزهای بزرگ باز می دارد. یک فرد ناموفق اصلاً اخلاق کاری خوبی ندارد. آن‌ها عمدتاً علاقه مند به انجام حداقل هایی هستند که می توانند با آن کنار بیایند.

نکته

افراد ناموفق نیز کارها را به تعویق می اندازند و اغلب کارها را برای روزها، هفته ها یا حتی ماه ها به تعویق می اندازند. آن‌ها همه کارها را در آخرین لحظه انجام می دهند. فقط به این دلیل است که نمی توانند زودتر این کار را انجام دهند. شما در این دام نیفتید. کارهای خود را انجام دهید، حتی زمانی که دشوار است.

آن‌ها سریع تسلیم می شوند

کسی که موفق است یک شبه اینطور نمی شود. آن‌ها در زمان های مختلف تلو تلو خوردند و سقوط کردند. آن‌ها از تفکر مثبت برای عبور از تحقیر آمیزترین شکست ها استفاده می کنند. زیرا می دانند که هر بار که زمین می خورند، درس های جدیدی می آموزند.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity