عادات درون گراها که اکثر مردم آن را اشتباه می دانند

عادات درونگراها با برخی از افراد خصوصا برون گراها تفاوت دارد. بسیاری از مردم رفتارهای این افراد را با بی ادبی اشتباه می گیرند. شخصیت ها انواع مختلفی دارند و در هر فرد دارای ویژگی های مختلفی هستند. یکی از مواردی که در شخصیت مهم است روند آن به سوی پیشرفت و تعالی است. در واقع نباید شخصیت به گونه ای باشد که بخواهد به افراد آسیب بزند. شخصیت به گونه ای باید باشد که به ما و همه افراد کنارمان کمک کند. یکی از شخصیت های که ممکن است در اطرافیان خود دیده باشید شخصیت درون گرا است. در ادامه می خواهیم ببینیم که عادات درون گراها که اکثر مردم آن را اشتباه می دانند، چگونه است.

رفتار افراد با عادات درون گراها

ما در مقاله های قبل در ارتباط با رفتار در روان شناسی صحبت کردیم و گفتیم که هر فردی چه نوع رفتاری دارد و این رفتار در چه زمان هایی در فرد ایجاد می شود. گاهی اوقات رفتار یک فرد بر اساس شرایط خانوادگی یا محیطی تغییر خواهد کرد. برای مثال ممکن است یک کودک در یک زمان مشخص رفتار های پرخاشگرانه انجام دهد. یا این یکه یک فرد جوان در دوران بلوغ خود رفتار های منزوی انجام دهد. در زمینه شخصیت نیز ما باید موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با عادات درون گراها که اکثر مردم آن را اشتباه می دانند، صحبت کنیم.

عادات درون گراها واژه ای است که اغلب در افراد باعث ایجاد سوء تفاهم می شود.

درون گرایی واژه ای است که اغلب در افراد باعث ایجاد سوء تفاهم می شود. افراد درونگرا معمولاً کلیشه ای به عنوان خجالتی و از نظر اجتماعی ناخوشایند هستند. با این حال، این اصطلاح معنای نسبتاً پیچیده تری نسبت به آن چه اکثر ما درک می کنیم دارد. ابتدایی ترین توضیح برای یک فرد درون گرا کسی است که انرژی خود را از زمان صرف شده در تنهایی به دست می آورد و در حالی که در کنار دیگران است انرژی خود را از دست می دهد. بیشتر اوقات، هیچ ارتباطی با اضطراب مرتبط با تعاملات اجتماعی یا بودن در کنار افراد ندارد. درون گرا به سادگی طراحی شده است تا در تنهایی عملکرد بهتری داشته باشد. نشانه هایی که می گویند شما یک فرد درون گرا هستید:

شما عاشق گذراندن وقت به تنهایی هستید

در حالی که ممکن است از استفاده از وقت گران بهای خود به تنهایی لذت ببرید، این بدان معنا نیست که شما مشتاق تعامل انسانی نیستید. شما حتی ممکن است از داشتن یک زندگی اجتماعی شلوغ لذت ببرید، اما اگر برای شما آرامش بخش و شاداب تر باشد که مغز و بدن خود را به تنهایی شارژ کنید، احتمالاً دارای عادات درون گراها هستید.

معاشرت شما را فرسوده می کند و مهم نیست که چقدر آن را دوست دارید

برخلاف آن چه بسیاری از مردم فکر می کنند، شما ممکن است از معاشرت با مردم لذت ببرید، اما صرف نظر از این که چقدر از آن قدردانی می کنید، اگر بیشتر از مدت زمان معینی در معاشرت باشید انرژی خود را در حال تخلیه می بینید. شما سعی می کنید از کسب دوستان جدید اجتناب کنید اما برای کسانی که قبلاً به شما نزدیک هستند ارزش قائل شوید.

وقتی صحبت از دوست یابی می شود، احتمالاً این روند را خوب و کند پیش می برید. شما گروهی از افراد خود را دارید که با آن‌ها احساس راحتی می کنید و بیشتر از دیگران به آن ها پایبند هستید.

افراد با عادات درون گراها از مکالمات کوچک خوششان نمی آید

با وجود باور عمومی، افراد درون گرا به راحتی می توانند با هر کسی صحبت کنند، اما مکالمات کوچک ممکن است خیلی زود خسته کننده به نظر برسد. ممکن است مکالمات غیر ضروری را خسته کننده بیابید و ترجیح می دهید از وقت خود به شیوه های سازنده تری استفاده کنید.

از کار گروهی متنفرید

به عنوان یک عادات درون گراها، شما قبلاً تحمل کمتری برای تحریک خارجی دارید. وقتی با حواس پرتی های دیگران بمباران نشوید، خلاق تر و مولدتر خواهید بود.

شما در شبکه های اجتماعی کاملاً فعال هستید

در حالی که ممکن است شخص با ویژگی بصری، درون گرا به نظر برسد، اما به طرز شگفت انگیزی در ارتباط  به صورت آنلاین موفق می شود زیرا محیطی کمتر صمیمی است و می توانند زمان خود را برای تدوین پاسخ ها صرف کنند.

تنهایی غذا خوردن برای آن ها خوب است

برای برخی، پذیرایی به تنهایی پذیرفتنی نیست. اما برای افراد درون گرا، این غذا خوردن به تنهایی منبع نگرانی نیست و حتی ممکن است این شیوه را ترجیح دهند.

ممکن است در انبوهی از جمعیت بیشتر احساس تنهایی کنید تا این که خودتان تنها باشید

به نظر می رسد بسیار جالب است، اینطور نیست؟ بخشی از مشکل جمعیت زیاد این است که شما نمی توانید هیچ نوع ارتباط عمیقی ایجاد کنید.

افراد دارای عادات درون گراها از گروه ها متنفرید

همان طور که قبلاً بحث شد، افراد درون گرا از روابط موجود قدردانی می کنند و تمایل دارند از روابط جدید اجتناب کنند در صورتی که آن ها را شایسته زمان خود نبینند. وقتی نوبت به گروه ها می رسد، آن ها هیچ تمایلی واقعی برای شناخت افراد بدون دلیل خاصی ندارند و اغلب انگیزه ای پنهان دارند، مانند پیشرفت حرفه ای خود.

عادات درون گراها که اکثر مردم آن را اشتباه می دانند

تو درون نگری یا برون نگر؟ همه به یکی از این دو ویژگی شخصیتی تمایل دارند. برونگراها از نظر اجتماعی ماجراجوتر هستند، در حالی که طبق عادات درون گراها آن ها تنهایی را دوست دارند. بنابراین، مردم اغلب رفتار خود را اشتباه می خوانند زیرا آن را گیج کننده می دانند. بنابراین، برخی از عادات درون گراها که مردم آن را اشتباه می فهمند چیست؟

تفاوت بین درونگراها و برونگراها چیست؟

شما به احتمال زیاد با این دو ویژگی مشترک شخصیتی آشنا هستید. اما به یاد داشته باشید، هیچ کس دقیقاً در جعبه درون گرا یا برون گرا قرار نمی گیرد. در هر دو تیپ شخصیتی درجات مختلفی وجود دارد. با وجود این، در هر تیپ شخصیتی تمایلات خاصی وجود دارد. شخصیت های درونگرا تمایل دارند:

  • در گروهی از افراد ترکیب شوند
  • دارای رفتار متمایزی نیستند.
  • از تنهایی لذت می برند
  • قبل از اینکه صحبت کنند خوب فکر می کنند
  • از سکوت و تنهایی لذت می برند

شخصیت‌های برون‌گرا همانند:

  • قرارگیری در مرکز توجه
  • افکار دیگران را با صدای بلند پردازش می کنند
  • تمایل به تصمیم گیری سریع دارند
  • از بودن در کنار مردم انرژی می گیرند

از کار گروهی لذت می برند

در این‌جا چند ویژگی وجود دارد که باعث می شود افراد درونگراها را به اشتباه درک می کنند

اگر دارای عادات درون گراها هستید، ممکن است احساس کنید که به خاطر نحوه عملکردتان یک بازتاب بد دریافت می کنید. مردم حتی ممکن است برخی از رفتارهای شما را عجیب و غریب بدانند. برون گراها توجه مثبت زیادی را به خود جلب می کنند: اما زمان آن است که تفکر اشتباه در مورد عادات درون گراها را از بین ببریم. بنابراین، در این‌جا چند ویژگی درونگرایی که معمولاً توسط مردم اشتباه می شود، بیان خواهد شد.

درونگراها ترجیح می دهند گروه های کوچک را در مهمانی ها انتخاب کنند

شخصیت درونگرا تمایل دارد از شرایط اجتماعی دور شود. آن‌ها اغلب متهم به گوشه گیری هستند و به سختی می توان آن‌ها را شناخت. اما محققان دریافتند که وقتی درونگراها و برونگراها در موقعیت های اجتماعی قرار می گیرند، واکنش متفاوتی نشان می دهند. در یک محیط اجتماعی، سیستم عصبی افراد برونگرا سیگنالی را ارسال می کند که به سرعت توسط منابع توجه آن‌ها پذیرفته می شود. از سوی دیگر، سیگنال‌های اجتماعی افراد درون‌گرا توسط سیستم عصبی آن‌ها رانده می‌شود. بنابراین عادات درون گراها یک علت بیولوژیکی دارد.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این تحقیق توضیح می دهد که چرا افراد درونگرا گروه های بزرگی از مردم را خسته کننده می دانند. اگر آن‌ها در یک مهمانی یا کنفرانس باشند، ممکن است به گوشه ای بروند تا از همه فعالیت ها استراحت کنند. مردم این را اشتباه می‌فهمند و فکر می‌کنند که فرد بی‌ادب است یا ناراحت هستند.

از حریم خصوصی خود محافظت می کنند

افراد درونگرا از حریم خصوصی خود محافظت می کنند. آن‌ها دوست ندارند در مورد خودشان صحبت کنند. این عادات درون گراها می تواند برای افرادی که دوست دارند صحبت کنند خسته کننده باشد. آن‌ها می‌توانند درون‌گرا را به‌عنوان یک فرد سرگردان به صورت کاملاً، اشتباه قضاوت کنند. درونگراها می خواهند دوست پیدا کنند، فقط مراقب هستند با چه کسی دوست شوند. وقتی دوستی پیدا می‌کنند، با آن‌ها می‌مانند.

درونگراها عموما ساکت هستند

اگر درونگرا باشید، بیشتر گوش می دهید تا صحبت کنید. این عادت امروز کیفیت وحشتناکی نیست. دنیا به افرادی نیاز دارد که بیشتر از اینکه حرف بزنند بشنوند. درونگراها مشاوران و درمانگران عالی و همچنین شرکای شنونده و والدین عالی هستند. در دنیایی که شخص برونگرا دوست دارد بی وقفه صحبت کند، عادات درون گراها این گونه نیست. آن‌ها شرایط آرامش بخش را به اطرافیان خود اضافه می کنند.

ترجیح می دهند خانه نشین باشند

مطالعات نشان می دهد که افراد درون گرا علاقه مند به خانه نشینی هستند. آن‌ها خانه نشینی را به بیرون رفتن برای معاشرت ترجیح می دهند. آن‌ها اغلب سرگرمی‌هایی دارند یا فعالیت‌هایی مانند نوشتن یا برنامه‌نویسی رایانه‌ای را دوست دارند، که همگی به تخصص فنی متمایل هستند.

اهل هیجان نیستند

اگر فردی درونگرا هستید، فعالیت هایی مانند تماشای تلویزیون، مطالعه یا انجام یک سرگرمی را دوست دارید. درونگراها اهل هیجان نیستند. آن‌ها کسانی را می یابند که خسته کننده یا طاقت فرسا هستند. آن‌ها به طور کلی افرادی هستند که به راحتی با چیزهایی که اتفاق می‌افتد ناراحت نمی‌شوند.

نیاز به بازیابی انرژی احساسی خود دارند

عادات درون گراها به این معنی است که آنها تنهایی را دوست دارند زیرا به آن‌ها فرصتی می دهد تا ذهن خود را دوباره راه‌اندازی کنند. برونگراها از همیاری در کنار مردم انرژی دریافت می کنند. درونگراها کناره‌گیری می کنند، اما در کنار مردم هستند. زمان‌های آرام به تنهایی به آن‌ها زمان می‌دهد تا ذهن و بدن خود را بازتاب دهند و تمرکز کنند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

آن‌ها دوست دارند با یک سرگرمی یا یک کتاب خوب استراحت کنند. اگر دارای عادات درون گراها هستید، بسیار مهم است که محدودیت های خود را بدانید و زمانی را برای خود اختصاص دهید. در مورد اینکه مردم چه فکری می کنند نگران نباشید. اگر گهگاهی برای استراحت های کوچکی انجام دهید، بهتر می توانید برای آینده برنامه‌ریزی کنید.

درونگراها همیشه از فعالیت های گروهی لذت نمی برند

انجام کار در گروه می تواند برای یک فرد دارای عادات درون گراها خسته کننده باشد. به عنوان یک درونگرا، ترجیح می دهید خودتان کار کنید. تنهایی به شما زمان بیشتری برای تفکر می دهد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا