رفتارهای مختلف که باعث اعتماد مردم به شما می شود

اعتماد مردم به شما نیاز به این دارد که شما صداقت به خرج دهید. صداقت و در نهایت آن جلب اعتماد دیگران برای پیشرفت شما هم مناسب است. رابطه ای که اعتماد را در خود نبیند دوام زیادی ندارد و باعث آسیب به هر دو زوج می شود. روابط نیاز به مدیریت درست دارند. بعضی اوقات ارتباطات بین افراد می تواند ضربات سختی به زندگی آن ها وارد کند خصوصا اگر نتوانند حرفای مهم را به یکدیگر بزنند. نکته ای که باید بدانید این است که مدیریت رفتار داشته باشید. گاهی اوقات تغییر همسر می تواند یا شرک زندگی شما می تواند خوب یا بد باشد.  اگر رابطه مثبت باشد می تواند باعث پیشرفت افراد شود. اما همین رابطه اگر منفی باشد می تواند آسیب های مختلفی را وارد کند. آسیب های یک رابطه می تواند شامل اختلالات روانی باشد.

اختلالات روانی در روابط انواع مختلفی دارند. در دنیایی که زندگی می کنیم اختلالات روانی بسیاری وجود دارد. برخی از این اختلالات را ممکن است بشانسید. قطع یک رابطه نیازمند رعایت اصول مختلفی است. خصوصا اگر شما دارای فرزند باشید نمی توانید هر وقت که خواستید رابطه خود را قطع کنید. مسئولیت پذیری و اعتماد به یکدیگر در روابط بسیار مهم است. در ادامه می خواهیم ببینیم که رفتارهای مختلف که باعث اعتماد مردم به شما می شود چگونه است. در مقاله های قبل گفتیم که یکی از استرس های که به افراد خصوصا زوجین وارد می شود استرس های ناشی از کودکان است.

اعتماد مردم به شما و رنجش در زندگی

این بدان معنی نیست که کودکان دارای استرس باشند بلکه به این معنی اینکه رفتار های آن ها یا واکنش های آن ها نسبت به اتفاقات مختلف ممکن است باعث ایجاد استرس در والدین شود. راه های درمان استرس در دنیای روان شناسی بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  آنلاین روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با رفتارهای مختلف که باعث اعتماد مردم به شما می شود، صحبت کنیم.

چند نشانه اعتماد مردم به شما

اعتماد به شریک زندگی یک ویژگی اصلی در تمام روابط سالم و مثبت است. چگونه می توانید زندگی خود را با شریکی که نمی توانید به او اعتماد کنید تقسیم کنید؟ یک مشارکت متعهدانه و طولانی مدت مستلزم صداقت و وفاداری واقعی است. اما چگونه می توانید بگویید که آیا می توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید؟ طبیعی است که شک داشته باشید، به خصوص زمانی که تعهد جدی تری در آینده نزدیک شما وجود دارد. خوشبختانه، برخی از عوامل نشان می دهد که شما با یک نگهبان قرار می گیرید. در این‌جا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد اعتماد به شریک زندگی خود و اعتماد مردم به شما ایجاد خواهد شد.

آن‌ها برای شما هستند

هنگامی که شما در حال عبور از یک مشکل سخت هستید، این شخص همیشه آنجاست. وقتی نیاز به صحبت دارید، آن‌ها خوشحال می شوند که به شما گوش دهند. این در مورد چیزی فراتر از حضور فیزیکی است – در این‌جا مواردی وجود دارد که نشان می دهد می توان به آن‌ها اعتماد کرد:

شما هرگز مجبور به پیگیری آن‌ها نبودید

شریک زندگی شما می خواهد در اطراف شما باشد. هر دوی شما به یک اندازه تلاش می کنید تا با یکدیگر وقت بگذرانید. و به نظر نمی رسد که همیشه برای گذراندن وقت با هم بخواهید اجبار کنید.

آن‌ها کارهایی را انجام می دهند که برای شما انجام آن سخت است

آیا شریک زندگی شما کارهایی را برای شما انجام می دهد که لزوما راحت ترین آن‌ها نیست؟ اگر همیشه کارهایی را برای آن‌ها انجام می دهید اما آن‌ها هرگز لطف نمی کنند توجه بیشتری به رابطه خود داشته باشید.

اعتماد مردم به شما یا اعتماد شریک زندگی یعنی آن‌ها به تمام معنا کنارتان هستند

بسیاری از مردم می گویند که آن‌ها در کنار شما هستند. اما وقتی همه چیز به هم می ریزد، و شما به کسی در کنارتان نیاز دارید، او پیدا نمی شود. اگر شریک شما بارها و بارها ثابت کرد که آن جا خواهد بود، می توانید به او اعتماد کنید.

در اطراف آن‌ها احساس امنیت می کنید

مطمئناً گاهی اوقات غرایز ممکن است اشتباه باشند. اما گاهی اوقات می دانید که می توانید به کسی اعتماد کنید. در کنار آن‌ها احساس امنیت می کنید. آن‌ها فرد مطمئن شما هستند و شما قبل از هر کس دیگری به آن‌ها روی می آورید.

آن‌ها نه تنها با شما صحبت می کنند بلکه به شما گوش می دهند

شریک زندگی شما هر کاری را که برای صحبت با شما انجام می دهد کنار می گذارد. آن‌ها مشتاق هستند که بعد از یک روز طولانی با شما صحبت کنند. و به نظر می رسد اعتماد به شریک زندگی یعنی که در مورد آن‌چه در ذهنشان است به شما بگویند.

شریکی که در زمان های خوب و بد به شما روی می آورد، به شما اعتماد می کند، بنابراین، خود آن‌ها اغلب قابل اعتماد هستند. اگر آن‌ها در مورد روز خود به شما بگویند و داستان های خنده دار زندگی خود را برای شما تعریف کنند، احتمال زیادی وجود دارد که چیزی را پنهان نکرده باشند. آن‌ها به عنوان اعتماد به شریک زندگی می خواهند چیزهایی را با شما به اشتراک بگذارند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

یک شریک قابل اعتماد نیز شنونده خوبی است. از صحبت با آن‌ها در مورد نگرانی ها و ناامیدی های خود احساس امنیت می کنید. آن‌ها احترام می‌گذارند و اعتبار می‌دهند و بیشتر بر درک شما تمرکز می‌کنند تا پاسخ دادن. اگر اتفاقی بیفتد که مسائل مربوط به رابطه را مطرح کنید، شریک زندگی شما به شیوه ای مثبت پاسخ می دهد. آن‌ها از سؤالات طفره نمی روند و برای برقراری ارتباط باز هستند. در این شرایط، کاملاً واضح است که اعتماد به شریک زندگی وجود دارد.

آن‌ها در سایر جنبه های زندگی اعتماد مردم به شما را ایجاد می کنند

اگر واقعا بتوان به شریک زندگی‌ اعتماد کرد، پس شما تنها کسی نخواهید بود که فکر می‌کند او قابل اعتماد است. آن‌ها در همه جا قابل اعتماد خواهند بود. در این‌جا چند نشانه از اعتماد به شریک زندگی وجود دارد:

داستان های اغراق آمیز نمی گویند

آن‌ها اتفاقات را بزرگ نمی‌کنند تا خود را جذاب‌تر یا بهتر به نظر برسانند – حقیقت را می‌گویند، حتی اگر غافلگیرکننده باشد.

ارتباط مهم ترین جنبه یک اعتماد به شریک زندگی از هر نوعی است. این نشان می دهد که می دانید چگونه با مشکلات به شیوه ای مثبت برخورد کنید. در این‌جا برخی از ویژگی های کلیدی ارتباط وجود دارد که نشان می دهد اعتماد به شریک زندگی و اعتماد مردم به شما واقعی است:

آن‌ها شما را راستگو می دانند

بسیاری از دروغگوها در حفظ تماس چشمی مشکل دارند. آن‌ها معمولاً نگران گرفتاری در دام دروغ خود هستند و نمی‌خواهند که شما متوجه آن شوید.

رفتارهای مختلف که باعث اعتماد مردم به شما می شود

اعتماد کلید هر رابطه ای است. از روابطی که با خانواده، دوستان، همکاران و روابط عاشقانه ما داریم، اعتماد مهم است. جلب اعتماد مردم به شما می تواند دشوار باشد، حتی اگر ما معمولاً افراد قابل اعتمادی باشیم. از طرف دیگر، همه ما می دانیم که چقدر سخت است اعتماد خود را به افرادی که به خوبی نمی شناسیم، مانند آشنایان، همکاران و حتی غریبه ها ابراز کنیم. به سادگی با تغییر رفتارمان، می‌توانیم به‌طور غیرکلامی ثابت کنیم که در درون چقدر قابل اعتماد هستیم.

درک رفتارهایی که باعث می شود اعتماد مردم به شما ایجاد شود

“اعتماد اصل زندگی است. این ضروری ترین عنصر در ارتباط موثر است. این اصل اساسی است که همه روابط را حفظ می کند.» – استیون کاوی

ابراز همدردی از طریق عذرخواهی

عذرخواهی برای چیزهایی که خارج از کنترل ما هستند، مانند یک روز بارانی یا یک قطار شلوغ، می‌تواند نشان دهد که شما با موقعیت شخص دیگری همدردی می‌کنید، حتی اگر شما عامل ایجاد مشکل نباشید. به این‌ها «عذرخواهی اضافی» می گویند که اساساً به معنای «غیرضروری» است.

اگر کسی روز بدی را سپری می‌کند، یا در غم مرگ عزیزی است، باید گفت: «خیلی متاسفم». این هم می‌تواند ابراز نگرانی و همدلی کند و هم اعتماد طرف مقابل را افزایش دهد.

تقلید زبان بدن فرد و اعتماد مردم به شما

اگر هنگام مکالمه متوجه می‌شوید که زبان بدن یک فرد را تقلید می‌کنید، این نشانه خوبی است که در مسیر خوبی برای جلب اعتماد آن شخص هستید. مطالعات نشان می دهد که انعکاس نامحسوس زبان بدن شخص دیگری می تواند به افزایش احساس اعتماد آن شخص کمک کند، بدون اینکه شخص دیگر متوجه شود که شما آن‌ها را بازتاب می دهید. این به ویژه برای مذاکره و حل و فصل اختلافات بین فردی خوب است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

با این حال، مطمئن شوید که این کار را با ظرافت انجام دهید. اگر تک تک حرکات یک فرد را تقلید کنید، ممکن است کمی عجیب به نظر برسد. به سادگی به بدن خود اجازه دهید که به طور طبیعی از مسیر خود پیروی کند. در واقع، خواهید دید که آن‌ها چقدر بازتر و قابل اعتمادتر می شوند.

پذیرش کمی خجالت و اعتماد مردم به شما

زمانی که مشخص می‌شود کسی قابل اعتماد است یا نه، این که بتوانید شرم را با مهربانی کنار بگذارید، و بتوانید آن را بپذیرید، ویژگی قابل قبولی است. مطالعه ای که انجام شد نشان داد مردی که به نمره آزمون عالی ابتدا با خجالت و سپس غرور واکنش نشان می داد، باعث شد افرادی که او را با خجالت می دیدند بیشتر به او اعتماد کنند.

خجالت نشان دهنده چیست؟

گفته می‌شود که خجالت نشان می‌دهد که احتمال بیشتری دارد که فردی اجتماعی باشد، که ناگزیر باعث می‌شود دیگران بخواهند خود را با آن شخص همراهی کنند. همه کمی خجالت می‌کشند، و ترس از نشان دادن آن باعث می‌شود دیگران بیشتر از شما پیروی کنند. همچنین باعث آرامش بیشتر در اطراف شما و در نتیجه اعتماد بیشتر شود

بوهای خوشایند

چیزی که برای برخی افراد بوی خوبی دارد ممکن است برای برخی دیگر بوی خنثی داشته باشد. با این حال، علم نشان می دهد که بوی خوب ممکن است تأثیر زیادی بر اعتماد مردم به شما یا عدم اعتماد دیگران به ما داشته باشد. اسطوخودوس عطری است که نسبت به رایحه های دیگر خوشایند تلقی می شود. زیرا وقتی آن را استشمام می کنیم اثر آرام بخشی دارد.

نکته

بوهای دیگر، مانند نعناع، ​​می تواند تحریک کننده تر باشد، که می تواند افراد را به جای آرامش، هوشیارتر کند. اگر می خواهید اعتماد بیشتری به نظر برسید، تغییر به شامپوی معطر اسطوخودوس یا شستشوی لباس ممکن است به شما در رسیدن به این هدف کمک کند.

داشتن دوستان متقابل

مردم بیشتر به افرادی که دوستانشان با آن‌ها دوست هستند اعتماد می کنند. این پدیده ای است به نام “دوستی سه گانه”. این اصطلاح به این معنی است که دو نفر که یک شخص سوم مشترک دارند، بسیار بیشتر به هم نزدیک می شوند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا