راه هایی که ترس از رنج می تواند پتانسیل شما را محدود کند

ترس از رنج باعث می شود شما از زندگی باز بمانید. رنج در زندگی برا همه افراد ایجاد می شود. همان طور که خانواده می تواند ما را به سمت موفقیت راهنمایی کند، گاهی اوقات ممکن است باعث شکست ما شود. شکست در زندگی گاهی اوقات لازم است.

اما به شرطی که افراد بتوانند بعد از به زندگی خود بازگردند. خیلی از مردم بعد از این که شکست می خورند ناامید می شوند. در واقع این شکست پایان کار آن ها در زندگی خواهد بود. انسان باید مسئولیت پذیر باشد. حتی با وجود داشتن خانواده بد شما می توانید به موفقیت برسید. حتی بزرگ ترین افراد هم در زندگی مشکلاتی داشتند. نکته مهم این است که چگونه با داشتن خانواده ای آزار دهنده موفق شویم. شکست چه بخواهیم چه نخواهیم برایمان اتفاق می افتد. اما آیا ما می توانیم با شکست در زندگی خود کنار بیاییم؟ در ادامه می خواهیم ببینیم که راه هایی که ترس از رنج می تواند پتانسیل شما را محدود کند، چگونه است؟

ترس از رنج و آموزش از شکست های گذشته

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. ما در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه با شکست در زندگی کنار بیاییم و موفق شویم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با راه هایی که ترس از رنج می تواند پتانسیل شما را محدود کند، صحبت کنیم.

شکست در زندگی و ترس از رنج احساس بدی دارد

شکست در زندگی احساس بدی دارد. بسیاری از مردم برای اجتناب از آن با آموزش از شکست های گذشته کارها را پیش می برند. برای این که مجبور نباشند احساسات دردناکی را تجربه کنند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود احساس شکست کنید. برخی از عواملی که ممکن است نقش داشته باشند عبارتند از:

 • احساس ناامیدی
 • اضطراب
 • افسردگی
 • احساس درماندگی
 • فقدان روابط حمایتی
 • عزت نفس پایین
 • مقایسه با دیگران
 • تصور ضعیف از خود
 • خودگویی منفی
 • انتظارات غیرواقعی

اگر فکر می کنید ” شکست خورده هستید”، مهم است بدانید کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید. دانستن نحوه برخورد سالم با شکست در زندگی، بخشی از ترس را از بین می برد. و ممکن است درد را کاهش دهد تا بتوانید بهتر از قبل به عقب برگردید.

با آموزش از شکست های گذشته ترس از رنج خود را شکست دهید

شکست با احساسات گوناگونی همراه است. خجالت، اضطراب، عصبانیت، ناراحتی و شرم، برخی از آن ها است. این احساسات ناراحت کننده است. بسیاری از مردم برای فرار از احساس ناراحتی احساسی هرکاری می توانند انجام دهند. مطالعه ای که در سال 2017 در مجله تصمیم گیری رفتاری منتشر شد می گوید که نباید سعی کنید احساسات خود را پس از شکست کنار بگذارید. محققان دریافتند که تفکر در مورد احساسات شما – و نه خود شکست – بسیار برای آینده مفید است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اجازه دادن به خودتان برای غلبه بر احساس بد یک انگیزه مثبت است. این می تواند به شما کمک کند تا راه حل های بهتری پیدا کنید تا دفعه بعد پیشرفت کنید. بنابراین، پیش بروید و احساسات خود را بپذیرید. احساسات خود را بپذیرید و اجازه دهید کمی احساس بدی داشته باشید. به احساسات خود برچسب بزنید تا به خودتان اجازه دهید آن ها را تجربه کنید. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید، “ناامید شده ام”، یا “ناراحت هستم که نتیجه ای نداشت”.

با آموزش از شکست های گذشته  ترس از رنج را بشناسید

ممکن است وسوسه شوید که بگویید: “من به هر حال آن شغل را نمی خواستم”. اما به حداقل رساندن درد شما باعث از بین رفتن آن نمی شود. حواس پرتی خود یا پر کردن خلاء با  دارو یا الکل، درد شما را نیز درمان نمی کند. این موارد فقط به شما به صورت موقت و غیر حرفه ای کمک می کند. راه های ناسالم را که سعی می کنید در زندگی خود اجتناب کنید یا به حداقل برسانید، بشناسید. روی آوردن به سازوکارهای مقابله ای که بیشتر از فایده آسیب می رسانند، وضعیت شما را بدتر می کند.

مهارت های مقابله ای سالم را تمرین کنید

تماس با دوست، تمرین تنفس عمیق، حمام کردن، پیاده روی یا بازی با حیوان خانگی تنها چند نمونه از راه های سالم برای مقابله شکست در زندگی است. هر مهارت مقابله ای برای همه کار نمی کند. بنابراین مهم است که آن چه را که برای شما مفید است پیدا کنید. شما باید در هنگام استرس با عادت های بد مبارزه کنید. لیستی از مهارت های مقابله سالم ایجاد کنید و آن را در یک مکان برجسته نصب کنید.

اعتقادات غیر منطقی در مورد ترس از رنج

ممکن است در مقطعی از زندگی خود باورهای غیر منطقی در مورد شکست در زندگی ایجاد کرده باشید. شاید فکر می کنید شکست به این معنی است که شما بد هستید یا هرگز موفق نخواهید شد. یا شاید فکر می کنید در صورت شکست هیچکس شما را دوست نخواهد داشت. این نوع باورها نادرست هستند و می توانند شما را از انجام کارهایی که ممکن است موفق نشوید، باز دارند. برای شناسایی باورهای غیر منطقی که ممکن است بر احساسات و رفتار شما تأثیر بگذارد، نکته ای را مشخص کنید.

چند روش آموزش از شکست های گذشته و مقابله با ترس از رنج

شکست برای هیچ فردی محبوب نیست. در واقع به هر قیمتی از آن اجتناب می شود و بدترین اتفاق ممکن تلقی می شود. اما، چه باور کنید چه نه، شکست دارای یک فضیلت است. آموزش از شکست های گذشته و درس هایش می تواند زندگی را تغییر دهد. ممکن است تعجب کنید که چگونه می توان از چیزی که مانند شکست است درس گرفت.

راه هایی که ترس از رنج می تواند پتانسیل شما را محدود کند

زندگی دارای فراز و نشیب های نسبتاً زیادی است و بیشتر مردم در طول زندگی خود تا حدودی رنج را تجربه خواهند کرد. این ایده خوبی است که برای چیزهای غیرمنتظره آماده شوید. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی بیش از حد روی ترس از رنج تمرکز کنید و زندگی خود را با ترس از آن زندگی کنید؟

این حالت از یک شیوه زندگی سالم دور است و حتی می تواند آسیب زا باشد. وقتی از مفهوم صرف سختی وحشت دارید، پیشرفت و رشد شما راکد خواهد شد. شما می توانید تمام خوبی های درون خود را هدر دهید اگر به اضطراب اجازه دهید زندگی شما را اداره کند. در این‌جا چند راه وجود دارد که ترس از رنج می تواند پتانسیل شما را محدود کند

شما کار را به تعویق می اندازید

به تعویق انداختن کار مشکل رایجی است که هر کسی که تا به حال کار مهمی انجام داد با آن مواجه است. اما وقتی ترس از رنج زیادی دارید، موضوع را بیشتر تشدید می کند. این ترس می تواند شما را فلج کند (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد)، و انگیزه شما توسط آن از بین می رود. این احساس باعث می‌شود که کارهایی را که می‌توانند به شما کمک کنند یا نیاز به انجام آن‌ها دارند، کنار بگذارید. زیرا از آن‌ها می‌ترسین:

 • شکست
 • قضاوت
 • طرد شدگی
 • دریافت انتقاد
 • عدم رضایت از نتیجه

تمام این ترس باعث می‌شود که هر کاری را که باید انجام دهید به منظور دوری از هر چیزی که می‌تواند این پاسخ‌ها را تضمین کند، به تعویق بیندازید.

برای سلامت جسمانی مضر است

ترس از رنج باعث می شود بدن شما سطوح بالایی از استرس را تجربه کند – و استرس برای شما مفید نیست. استرس نه تنها تفکر مثبت شما را کاهش می دهد بلکه سلامت بدن شما را به گونه ای کاهش می دهد که ممکن است از آن آگاه نباشید. استرس های مزمن و مکرر بدن شما را در حالت پرخاشگری نگه می دارد. وقتی همیشه منتظر بدترین چیزها هستید، هرگز در حالت آرامش نیستید. این می تواند خطر ابتلا به اختلالات زیر را افزایش دهد (یا اگر قبلاً آن‌ها را دارید بدتر کند):

 • سردرد
 • چاقی
 • آسم
 • دیابت
 • درد عضلانی
 • بیماری قلبی
 • مشکلات گوارشی
 • درد قفسه سینه
 • کمر درد
 • اضطراب
 • افسردگی
 • مسائل مربوط به میل جنسی
 • بیماری آلزایمر
 • خستگی
 • کاهش ایمنی
 • بیخوابی

شما بیش از حد به آن‌چه دیگران فکر می کنند اهمیت می دهید

یک قانون کلی زندگی این است که شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید. همیشه افرادی وجود خواهند داشت که شما را دوست ندارند، تصمیمات شما را تایید نمی کنند یا به شما علاقه ای ندارند. این به این معنا نیست که شما فرد وحشتناکی هستید و نباید بازتابی از احساس شما باشد.

ترس از رنج اغلب به ترس از انتقاد، سرزنش یا قضاوت دیگران ترجمه می شود. این احساس می تواند باعث شود که افکار دیگران را بیش از حد به کار بگیرید. در حالی که مهم است که به بازخوردها گوش دهید و برای آن‌ها ارزش قائل شوید. اما بیش از حد متکی به این ذهنیت می تواند پیشرفت شما را به شدت متوقف کند.

توقعات شما خیلی زیاد می شود

بسیاری از افرادی که از رنج می‌ترسند، انواع و اقسام ایده‌های احمقانه‌ای در سرشان ایجاد کردند که چه اتفاقات بدی قرار است برایشان بیفتد. اما آن‌ها همچنین ایده‌های دور از دسترس را برای استانداردهای خود ایجاد کردند. ممکن است احساس کنید که برای جلوگیری از رنج قابل درک باید کامل باشید.

نکته

البته، خود را در شرایط بحرانی به چالش بکشید، و همیشه باید برای تعیین اهدافی که رسیدن به آن‌ها دشوار است تلاش کنید. شما باید انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید، در غیر این صورت خود را برای شکست و دلسردی آماده خواهید کرد.

ترس از رنج انرژی شما را تخلیه می کند

وقتی همیشه می ترسید، انرژی شما خیلی سریع تخلیه می شود – چه قدرت فیزیکی، چه احساسی یا ذهنی. زمانی که مغز شما بر استرس و وحشت تمرکز می کند، همه این‌ها از بین می رود. اغلب، زمانی که این ترس از رنج را به خود مشغول می کنید، این انرژی بیشتر تحلیل می رود. توانایی ذهنی شما به هدر می رود، به جای تلاش منطقی برای کسب راه حل ها یا روی آوردن به تفکر مثبت به خاطر وضوح بهتر، روی همه چیزهای بدی که ممکن است اتفاق بیفتد تمرکز کنید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا