راه هایی برای ساخت معکوس کارمای بد

معکوس کارمای بد از طریق روش های مختلف ایجاد می شود و ساخت آن دشوار است. کارما درواف بازگشت رفتار شما نسبت به دیگران است. تروما در واقع آسیب هایی است که می تواند از دوران کودکی نشأت گرفته باشد. هر نوع درمانی باید به رفتار فرد بستگی داشته باشد. امروز در ارتباط با ترومای ویکاریوس صحبت می کنیم. این تروما که به اسم ترومای جانشینی هم گفته می شود معمولا با علائم مختلف ظاهر می شود.  اگر این علائم در ابتدا درمان نشوند می توانند آسیب های روانی شدیدی برسانند. بحث تروما درمانی را در مقاله های قبل مورد بررسی قرار دادیم و تاثیرات آن را بر رفتار افراد توضیح دادیم.

ترومای ویکاریوس به نوعی یکی از جدید ترین انواع تروما است. یکی از مواردی که همیشه مورد بررسی قرار می گیرد بحث ضربه های جسمی است. در واقع این ضربه های جسمی به گونه ای است که باعث اختلالات روانی بسیاری می شود. یکی از این موارد تروما است. تروما یک نوع اختلال است که در افراد مختلف متفاوت است. علائم تروما می تواند شامل موارد و ویژگی های منحصر به فردی باشد. نحوه درمان آن اما می تواند به افراد کمک های بسیاری کند. در ادامه می خواهیم ببینیم که راه هایی برای ساخت معکوس کارمای بد، چگونه است؟

اختلالات مختلف در کودکان و بزرگسالان و معکوس کارمای بد

یک سری از اختلالات هم هستند که بیشتر برای کودکان یا به صورت اختصاصی برای بزرگسالان است. اختلالات در کودکان اگر به طور کامل درمان نشود می تواند به آینده کودک ضربه بزند و در واقع پیامد های آن افسردگی را به همراه داشته باشد. این بدان دلیلی است که کودک در دوران مدرسه احساس کند با بقیه فرق دارد و مورد تمسخر قرار می گیرد که این باعث آسیب روحی به او می شود. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با راه هایی برای ساخت معکوس کارمای بد، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

مراحل ایجاد معکوس کارمای بد برای این که بتوانید دوباره شاد باشید

آیا در مورد معکوس کارمای بد شنیده اید؟ اگر احساس می‌کنید که در زندگی توسط نیروی نامرئی که به نظر می‌رسد از درون شما می‌آید، مانع شده‌اید، ممکن است آن ضربه مقصر باشد. برای باور به درمان ترومای کارمیک علیرغم اینکه به نظر می رسد، لازم نیست یک فرد قوی باشید. افراد دیگر ممکن است به آن با اصطلاحات آشناتری مانند بار عاطفی یا استرس آسیب زا اشاره کنند.

درمان ترومای کارمیک در اعماق ضمیر ناخودآگاه اتفاق می افتد. این نتیجه اشکال متعددی از شرطی سازی است که بر نحوه تفکر، پردازش احساسات و نگاه شما به خود و جهان تأثیر گذاشته است. این تروما اغلب نتیجه شرایط دردناکی است که به شما درس هایی می دهد که ممکن است به اندازه کافی یاد نگرفته باشید. ممکن است پیام اشتباهی را از آن‌ها گرفته باشید یا از حقایق آن‌ها اجتناب کرده باشید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

ترومای کارمیک می تواند دلیل رنج فعلی شما باشد. به همین دلیل است که نمی توانید آرامش پیدا کنید و به نظر می رسد که در وضعیت ناهماهنگی دائمی هستید. ممکن است با استرس پس از سانحه سر و کار دارید یا تجربیات منفی گذشته داشتید که هنوز باعث درد شما می شود. وقت آن است که به آسیب کارمایی خود با ایجاد معکوس کارمای بد رسیدگی کنید. بهتر است پیشرفتی را تجربه کنید که آن درد را از بین ببرد. در این‌جا چند مرحله برای درمان ترومای کارمیک وجود دارد تا بتوانید دوباره شاد باشید.

برای ایجاد معکوس کارمای بد حقیقت ترومای کارمایی خود را بپذیرید

دلیل این که درمان آسیب های کارمایی بسیار سخت است این است که ما سعی می کنیم از ریشه های آن‌ها اجتناب کنیم. خیلی منطقی است که بخواهید آن احساسات را سرکوب کنید. به هر حال، طبیعی است که بخواهید از چیزهایی که باعث درد شما می شود فرار کنید. مردم به طور طبیعی چیزهای بسیار دردناکی را که قابل درک و پردازش نیستند، کنار می زنند. اما سرکوب حقیقت در مورد احساسات یا تأثیرات گذشته مشکل را حل نمی کند. حتی مطالعات نشان می‌دهد که این می‌تواند درد را بدتر کند و به ناخودآگاه شما نفوذ کند، بنابراین شما به طور غیرمستقیم در آن درد زندگی می‌کنید. شما نمی توانید چیزی را که از تصدیق یا حتی نگاه به آن امتناع می کنید، اصلاح کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این معمای ما را به اولین قدم در درمان ترومای کارمایی می رساند: تصدیق حقیقت. حقیقت دردناک است. اما اگر کلیشه را ببخشید می‌تواند شما را آزاد کند. در این‌جا نحوه تشخیص حقیقت آمده است:

وضعیت را با صدای بلند بپذیرید

بگویید چه چیزی شما را آزار می دهد و از چه اتفاقاتی در گذشته اجتناب کرده اید. گاهی اوقات، گفتن حقیقت، مهر سکوتی را می شکند که این حقیقت را برای مدت طولانی حفظ کرده است. اگر در بیان کلامی مشکل دارید، سعی کنید آن را یادداشت کنید یا به روشی خلاقانه ضبط کنید. آن‌چه مهم است این است که دیگر از آن اجتناب نمی کنید، بلکه آشکارا آن را به گونه ای اعتراف می کنید که بتوانید آن را تصدیق کنید.

از خود سوال بپرسید ریشه ایجاد معکوس کارمای بد شما در چیست؟

اگر در ردیابی ریشه‌های ترومای کارمایی مشکل دارید، می‌توانید در قالب یک مونولوگ باز با خودتان صحبت کنید. از خود سؤالاتی در مورد اینکه چه احساسی دارید، چرا چنین فکر می کنید و چه ارتباطی این احساسات با گذشته شما دارند، بپرسید. گاهی اوقات، شما نیاز دارید که این اطلاعات را از عمق مغز خود دور کنید. کمی کند و کاو با سوالات می تواند موانع را آزاد کند.

احساسات خود را نام ببرید

نام بردن از احساسات می تواند به شما در درک آن‌ها کمک کند و تحقیقات نشان می دهد که می تواند برای تنظیم و شادی مفید باشد. نام بردن از این احساسات می تواند به شما امکان می دهد مستقیم تر با آن‌ها روبرو شوید و می تواند شما را در نوسان صداقت در مورد حقیقت قرار دهد. با نام بردن از این احساسات، نامگذاری احساسات خاص، و کاوش عمیق تر برای یافتن احساسات در زیر آن احساسات، جزئیات را دریافت کنید.

برای ایجاد معکوس کارمای بد اجازه دهید همه چیز را احساس کنید

به خود اجازه دهید در احساسات منفی درک داشته باشید. به عنوان شاهد برای آن‌ها عمل کنید، آن‌ها را تماشا کنید و نحوه تعامل آن‌ها با بدن خود را مشاهده کنید. تحقیقات نشان داده است که این می تواند به افراد کمک کند تا با غم و اندوه شدید، سوگ و مرگ عزیزان کنار بیایند. به این ترتیب، احتمالاً یک تکنیک قابل قبول برای مدیریت و درمان درمان ترومای کارمیک  است.

راه هایی برای ساخت معکوس کارمای بد

آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیدید که «آنچه در اطراف دهن شما می گذرد، اتفاق می افتد»؟ کارما اساساً از این اصل پیروی می کند: کاری که می کنید به شما باز می گردد. در حالی که نمی‌توانیم قوانین جهان را تغییر دهیم، می‌توانیم تمام تلاش خود را برای معکوس کارمای بد انجام دهیم و حس مثبت بیشتری نسبت به همه منتشر کنیم. اگر می‌خواهید انرژی مثبت بیشتری در زندگی‌تان ایجاد کنید و کارمای منفی را به اطراف بچرخانید، برای یافتن روش‌های به ادامه مطلب توجه کنید. در این‌جا چند راه برای ساخت معکوس کارمای بد وجود دارد:

از کسانی که به آن‌ها صدمه زدید عذرخواهی کنید

ممکن است همیشه قصد نداشته باشیم، اما گاهی اوقات می‌توانیم به کسانی که واقعاً به آنها اهمیت می‌دهیم، حرف‌های آزاردهنده بزنیم. مردم احساسات پیچیده و نظرات متفاوتی دارند و این پویایی ها می تواند هر از گاهی منجر به سوء تفاهم و بحث شود. به این دلیل که به کسی صدمه زدید خودتان را مورد ضرب و شتم قرار ندهید. اما مطمئناً با او تماس بگیرید و عذرخواهی کنید تا شما و او بتوانید ادامه دهید. ممکن است به این معنی باشد که راه های جداگانه خود را ادامه دهید، اما حداقل انرژی بدی بین شما باقی نخواهد ماند.

به همه عشق بدهید

یکی از راه‌های ساخت معکوس کارمای بد این است که به سادگی همه را دوست داشته باشید، حتی اگر آن‌ها نتوانند شما را دوست داشته باشند. در حالی که ممکن است در ابتدا انجام این کار برایتان دردسرساز باشد. اما افراد دوست داشتنی کارمای خوبی به شما می دهند. همچنین به شما امکان می‌دهد به کسانی که ممکن است به مراقبت بیشتری نیاز داشته باشند کمک کنید. بنابراین این یک موقعیت برد-برد است.

دوست داشتن دشمنان آسان نیست. اما به شما وجدان راحت می دهد و انرژی ذهنی شما را برای چیزهای دیگر آزاد می کند. به این فکر کنید که اگر همه ما بدون محدودیت یا شرایط به سادگی یکدیگر را دوست داشته باشیم، دنیا چقدر متفاوت به نظر می رسد.

صبر داشته باشید

بسیاری از ما نسبت به خود و دیگران صبر نداریم. با یادگیری صبر، می توانیم معکوس کارمای بد را ایجاد کنیم و شروع به تعمیق تجربه انسانی خود کنیم. بنابراین، هنگامی که مردم صحبت می کنند، به جای اینکه منتظر پاسخ باشید، واقعاً به آن‌ها گوش دهید.  انتظار نداشته باشید که همه زندگی خود را به شما تحویل دهند. اگر سخت کار کنید، نگرش مثبتی داشته باشید و زندگی را با آرامش دنبال کنید، این به القای کارما خوب کمک می کند.

از تمام تجربیات زندگی خود درس بگیرید

حتی از طریق تجربیات بد، می توانیم درس های ارزشمندی بیاموزیم و به خاطر آن‌ها فروتن تر شویم. همه تجربیاتی که داریم مثبت نمی شوند، اما زندگی همیشه آن چیزی را که می خواهیم به ما نمی دهد. آنچه را که نیاز داریم به ما می دهد. دفعه بعد که سختی ها را پشت سر می گذارید این را به خاطر بسپارید. زیرا شکرگزاری بدون توجه به شرایط شما کارما بد را معکوس می کند.

برای ایجاد معکوس کارمای بد مثبت فکر کنید

افکار ما پایه و اساس چیزی می شوند که در زندگی خود می سازیم. اگر به افکار مثبت فکر کنید، زندگی شادتری خواهید داشت و در نتیجه ذهن آزادتری خواهید داشت. همانطور که قانون جذب و کارما هر دو بیان می کنند، اجازه به افکار منفی برای تسلط بر افکار، آسیب بیشتری را وارد زندگی شما می کند.

برای ایجاد معکوس کارمای بد، از تفکر مثبت استفاده کنید. این کار باعث می شود تا شما را در مرکز قرار دهد و انعکاس بد را از بین ببرید. انجام این کار به شما زندگی پربارتر و رضایت بخشی می دهد.

کارمای بد قطعا می تواند انرژی شما را پایین بیاورد و شما را در حالت‌های رفتاری بد نگه دارد. با این حال، تمرین صبر، عشق ورزیدن به همه، غوطه ور شدن در تمام تجربیات خود، می تواند به شما کمک کند. همچنین مثبت اندیشی و عذرخواهی از کسانی که به آن‌ها صدمه زدید به ایجاد معکوس کارمای بد کمک می کند. حتی شما را در مسیر یک زندگی مثبت قرار می دهد.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا