ارتینگ چیست؟

ارتینگ یکی از روش های ایجاد ذهنیت در افراد برای سلامت روانی آن ها است. تقویت ذهن امر بسیار مهمی است. سلامتی در افراد بسیار مهم است. برای این که به سلامتی برسیم باید  نکات مختلفی را رعایت کنیم. برای مثال افراد باید در طول روز مقداری پیاده روی انجام دهند تا به یک سلامتی ایده آل برسند. برخی از افراد هم باید ارتباط شادی شخصی و ذهنی قوی داشته باشند.

ارتباط شادی شخصی و ذهنی به صورت های مختلفی ایجاد می شود. در کل شادی باعث می شود افراد روحیه قوی ای داشته باشند. این روحیه قوی می تواند قدرت ذهنیت افراد را بهبود بخشد. نکته ای که باید بدانید این است که شخصیت افراد می تواند همواره تغییر کند. اما بهتر است که تغییر شخصیت افراد رو به پیشرفت و بهبود باشد. نکته ای همه ما باید به آن اشاره داشته باشیم این است که شادی باید از طریق راه های مختلف در ما وجود داشته باشد.

ارتینگ درمانی

توصیه ای که گفته می شود این است که زیاد موضوعات مختلف را جدی نگیرید و پیگیر نباشید و امید به آینده داشته باشید. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با ارتینگ چیست، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

همه می توانند قبول کنند که خوشبختی با روش ارتینگ یک احساس است.

همه می توانند قبول کنند که خوشبختی یک احساس است. با این حال، اگر با افراد مختلف صحبت کنید، آیا آن ها قرار است تعریف یکسانی از خوشبختی به شما بدهند؟ آن چه که یک شخص به عنوان رضایت یا خوشبختی تصور می کند، معنای آن چیزی نیست که برای شخص دیگری ایجاد می کند. برای پیروی از این اندیشه، منطقی است که آن چه که فرد درباره خوشبختی می اندیشد، می تواند گویای بسیاری از وضعیت روانی وی باشد.

نکته

در این مقاله، ما در مورد برخی از تعاریف مختلف از معنای خوشبخت بودن و آن چه در مورد شخصی که به آن ها رسیده است صحبت خواهیم کرد.

پیگیری خوشبختی و ارتینگ

اعلامیه استقلال ایالات متحده از بریتانیای کبیر به گونه ای خاطره انگیز درباره “زندگی، آزادی و جستجوی خوشبختی” صحبت می کند. اما جست و جوی خوشبختی دقیقاً به چه معنا است؟ به نظر می رسد بیشتر افراد خوشبختی را این گونه تعریف می كنند كه هر فعالیتی منجر به رضایت و وضعیت عمومی آن ها شود. جالب این جا است که بعضی از افراد وقتی صحبت از تعریف شخصی شان از خوشبختی می شود، اصلاً به خود فکر نمی کنند.

خوشبختی از طریق کمک به غریبه ها

این افراد با داوطلب شدن در آشپزخانه سوپ یا کلیسا خوشبختی می یابند. آن ها محله های فقیرنشین را پاکسازی می کنند، یا داوطلبانه در پناهگاه های حیوانات زندگی می کنند.

این طبیعت نوع دوستانه متضمن روشی متفکرانه و قابل توجه از نگاه به جهان است.

به نظر می رسد این طبیعت نوع دوستانه متضمن روشی متفکرانه و قابل توجه از نگاه به جهان است. این افراد هستند که با انتخاب هایی که انجام می دهند دنیا را به مکان بهتری تبدیل می کنند و این دالایی لاما بود که اظهار داشت: “خوشبختی چیزی آماده نیست. از عملکردهای خودت ناشی می شود.”

نکته ای در ارتباط با این زمینه

از نظر تئوری، اگر همه این گونه عمل می کردند و سریع به غریبه ها و افراد کم بخت کمک می کردند، جامعه در وضعیت بهتری قرار می گرفت. تنها زمانی که این نوع نگرش می تواند یک نقص باشد این است که از خطی عبور کند که در آن فرد مورد نظر در تلاش برای کمک به دیگران از سلامتی خود غافل می شود.

یکی از کاربردی ترین راه های کنترل خوشبختی شما ارتینگ است

یکی از کاربردی ترین راه های کنترل خوشبختی شما این است که مدتی را به دیگران کمک کنید و از خود مراقبت کنید. اگر در حال دادن پول به فقیر هستید اما هنوز نمی توانید اجاره خانه یا آپارتمان خود را پرداخت کنید، به مرحله ای رسیده اید که تعادل ندارید و باید در اولویت های خود تجدید نظر کنید. هنوز هم، اکثر روانشناسان موافق هستند که اگر در زندگی خود احساس رضایت نمی کنید، کارهای خیرخواهانه یکی از مطمئن ترین راه ها برای خوشبخت کردن خود است.

خوشبختی از طریق کمک به خانواده با روش ارتینگ

خوشحال بودن وقتی اوقات خود را با خانواده می گذرانید و برای آن ها کارهایی انجام می دهید کاری است که احتمالاً برای هر مادر فوتبالی یا پدری که مربی لیتل لیگ است آشنا است. شما از کمک به کسانی که می دانید نزدیک ترین افراد به شما هستند احساسات خوبی پیدا می کنید.

دیگران را مقدم بر خود می دانید، اما این کار را به روش ارتینگ انجام می دهید.

شما دیگران را مقدم بر خود می دانید، اما این کار را به روشی سالم انجام می دهید. شما می خواهید افرادی که بیشتر از همه به آن ها اهمیت می دهید را ببینند که موفق می شوند. شاید این به معنای کمک به فرزندان در انجام تکالیف، حمایت از همسرتان باشد. وقتی در کار با مشکلی رو به رو هستند یا زمانی که در هنگام بحران شخصی با شما تماس تلفنی دارند، به یکی از اقوام خود فرصت دهید.

کمک از طریق ارتینگ به خانواده شما نیز می تواند لذت بزرگی برای شما به همراه آورد

همان طور که در مورد شخصی که وقتی به افراد غریبه کمک می کند خوشحال است، کمک به خانواده شما نیز می تواند لذت بزرگی برای شما به همراه آورد تا زمانی که مرزهای محکم را تعیین کرده و نیازهای خود را برآورده کنید.

ارتینگ چیست؟

ارتینگ که به عنوان راه روی زمین نیز شناخته می شود، به افراد اجازه می دهد تا بدن خود را مستقیماً به زمین متصل کند و از بارهای الکتریکی طبیعی آن برای تثبیت آن‌ها استفاده کنند. این عمل شامل راه رفتن با پای برهنه در فضای باز یا استفاده از سیستم های اتصال به زمین در داخل ساختمان در هنگام خواب یا نشستن است. اگرچه ارتینگ می تواند تأثیر مثبتی بر ذهن و روان داشته باشد، اما این شکل از زمین با روشی که در درمان سلامت روان استفاده می شود متفاوت است. تحقیقات نشان می‌دهد که درد، استرس و التهاب کاهش می‌یابد و بهزیستی روانی کلی بهبود می‌یابد. این تکنیک ارتباط بین بدن و جریان‌های الکتریکی زمین را بازیابی می‌کند.

تاریخچه زمین گذاری و ارتینگ

در طول تاریخ، جوامع بومی از مزایای قدرت شفابخش زمین حمایت و آن را به روش های مختلف توصیف کردند. به عنوان مثال، در طب چینی، اصطلاح Qi – که “چی” تلفظ می شود – به عنوان انرژی حیاتی که جهان را پر می کند، تعریف می شود. فیلسوف باستانی Ge Hong می‌گوید: “مردم در چی یا همان انرژی‌ حیاتی زندگی می‌کنند و چی در درون مردم ساکن هستند. از آسمان و زمین گرفته تا ده هزار چیز، هر یک برای زندگی به چی نیاز دارند.” این باور و مطالعه در مورد انرژی های ارتینگ را می توان در اروپای قرن نوزدهم نیز یافت. در سال 1891 لوئیس کوهن “علم جدید شفا” را منتشر کرد. سپس، آدولف فقط “بازگشت به طبیعت” را در سال 1896 نوشت، که مردم را تشویق کرد پابرهنه راه رفتن را در فضای باز شروع کنند.

نظر پزشکان در ارتباط با این زمینه

چند دهه بعد، جرج استار وایت، پزشک آمریکایی، شروع به بررسی استفاده از خواب در حالت ارتینگ برای بهبود کیفیت خواب کرد. دانشمندان مدرن همچنان از توانایی الکترون های زمین برای تعادل جریان الکتریکی بدن ما دفاع می کنند. این تکنیک زمینه سازی همچنان به رشد خود ادامه می دهد و توجه جریان اصلی را به خود جلب می کند. زیرا مردم به دنبال راه های ساده و ارزان برای درمان خود هستند.

آیا باید ارتینگ را تمرین کنیم؟

نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد تمرین زمینی به زندگی شما کمک می کند. ممکن است بخواهید ارتینگ را امتحان کنید اگر:

  • شما دچار اضطراب یا افسردگی می شوید
  • شما دچار خستگی مزمن هستید
  •  با بیماری قلبی عروقی سر و کار دارید
  • اختلال استرس پس از سانحه یا خاطرات آسیب زا دارید
  • با درد و التهاب دست و پنجه نرم می کنید

انواع ارتینگ

تکنیک های ارتینگ بر اتصال مجدد انرژی شما به زمین از طریق تماس مستقیم یا غیرمستقیم تمرکز دارد. این روش ها عبارتند از رمانی که:

  • پابرهنه بیرون راه بروید
  • دراز کشیدن روی زمین
  • رفتن به شنا یا حمام
  • باغبانی
  • استفاده از تشک، پتو و جوراب

نحوه تمرین ارتینگ

راه های زیادی برای ارتباط مجدد با زمین در زندگی روزمره شما وجود دارد و امیدواریم سیستم دفاعی طبیعی بدن خود را بازیابی کنید. در این‌جا روش هایی وجود دارد که می توانید ارتینگ را تمرین کنید:

پیاده روی کنید

راه هایی برای ایجاد فرآیند ارتینگ با راه رفتن روی چمن، روی ماسه یا گل پیدا کنید. به احساس زمین زیر پای خود توجه کنید و در حین حرکت مراقب اشیاء تیز باشید.

بازی در خاک

زمین را حفر کنید و خاک را بین انگشتان خود قرار دهید. اگر در آپارتمان هستید، می توانید یک باغ در حیاط یا طاقچه خود ایجاد کنید و مستقیماً به انرژی موجود در خاک متصل شوید.

در داخل خانه خود را زمینگیر کنید

وقتی نمی توانید بیرون بروید، تشک های زمینی با جایگزینی اتصال مستقیمی که در بیرون پابرهنه می شوید به کارتان می آیند. تشک های زمینی با قابلیت ارتینگ تکرار اتصال فیزیکی یک پیاده روی در طبیعت، جریان های الکتریکی زمین را به خانه می کنند.

اتصال زمین می تواند راهی رایگان و نسبتا سریع برای تأثیر مثبت ارتینگ بر سلامت جسمی و روانی شما باشد. کارشناسان پیشنهاد می کنند 30 دقیقه زمان کافی برای شروع بهره بری از فواید آن است.

زمانی که خودتان را به یک میله فلزی در خارج وصل کنید، به راحتی می توانید ارتینگ درمانی را در روال سلامتی خود بگنجانید.

مزایای ارتینگ

با ادامه بهره برداری دانشمندان مدرن از شیوه های جامع باستانی، درمان های جدیدی پدیدار خواهند شد. تحقیقات نشان می دهد که ارتباط امیدوارکننده ای بین ارتینگ و پیشرفت های قابل اندازه گیری در این مسائل بهداشتی وجود دارد.

ممکن است خستگی مزمن و اختلالات خواب را بهبود بخشد

یک مطالعه اخیر نشان داد افرادی که به مدت چهار هفته از ارتینگ استفاده کردند، خستگی، اختلالات خواب و طول خواب را بهبود بخشیدند. آن‌ها همچنین بهبود افسردگی، استرس و درد خود را گزارش کردند.

ممکن است ایمنی را تقویت کند

برخی از محققان بر این باورند که زمین تمام سلول های زنده را از طریق یک ماتریکس زنده که توسط هدایت الکتریکی به هم متصل است به هم متصل می کند. این ماده مشابه آنتی اکسیدان ها به عنوان یک سیستم دفاعی ایمنی عمل می کند که با اتصال به ماتریکس، ایمنی طبیعی بدن را بازیابی می کند.

ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد

یک مطالعه نشان می دهد که استفاده طولانی مدت از تکنیک های زمینی باعث کاهش سطح فشار خون در افرادی که فشار خون بالا را تجربه می کنند، می شود.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت verywellmind

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا