7 راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی

تحقیقاتی وجود دارد که تعدادی از استراتژی های روان شناسی را  که به خوبی می تواند بر روابط جنسی تاثیر بگذارد. نشان می دهد و باعث می شود به تقویت روابط دوستانه شما کمک کند. در اینجا هفت استراتژی، روانشناسی پشت سر هم بیان شده و نحوه استفاده از آنها  نیز ارئه می شود. راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی در ادامه بیان می شوند.

  • تأثیر انتظار در روابط جنسی
7 راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی

این یکی از پدیده های است که بسیار به آن اهمیت داده شده و روان شناختی ترین تحقیقات بر روی این موضوع انجام گرفته است. روانشناس رابرت روزنتال نشان داد که با نگه داشتن انتظارات مثبت در مورد رفتار دیگران، ما می توانیم رفتار خود را به شیوه ای منحصر به فرد تحت تأثیر قرار دهیم. داشتن انتظارات مثبت در مورد عزیزان شما (“شما یک شخص خوب هستید”؛ “من فکر می کنم شما عالی و افسانه ای هستید”؛ “شما موفق خواهید شد.”) نه تنها باعث می شود که آنها احساس خوبی داشته باشند. بلکه باعث می شوند که آنها در هر کاری بهتر عمل کنند. و این روابط وقتی بین همسران رخ می دهد باعث می شود بر روابط جنسی انها نیز تاثیر گذاشته. و مثبت گرایی بر روحیه و عملکرد انها تاثیر بگذارد.

  • راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی – حمایت اجتماعی مثبت در روابط جنسی
7 راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی

تحقیقات قابل توجه در این باره نشان می دهد که حمایت مثبت از جانب عزیزان مخصوصا هنگامی که فشار زندگی بر آنها وارد شده است باعث می شود می شود همسر شما آرامش بیشتری داشته باشد. با این حال، کلید این است که از منفی بودن در روابط حمایتی جلوگیری شود.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

مثال هایی از حمایت اجتماعی منفی عبارتند از: “من به شما گفته ام که این کار را نکن” یا به صورت شلاق زدن یا مجازات  کردن انجام می شود. با گوش دادن به جای گفتن،اثری مثبت باقی بگذارید. اگر شریک زندگی شما در ابتدا باید شنیده شود و درک شود، باید با او همدل و از او حمایت کنید . اگر مسئله درست باشد، سعی کنید به حل مشکل کمک کنید. همانطور که دوست شما در زمان خاصی نیاز به شما دارد. اگر شک دارید، بپرسید. حمایت شما از همسرتان باعث می شود او از نظر روابط جنسی نیز به شما گرایش بیشتری داشته باشد.

  • الگوی متقابل در روابط جنسی

این یک پدیده “یک پویایی خوب سزاوار دیگری است” که پیامدهای مهمی برای همه استراتژی های دیگر دارد. در اصل، هنجارهای متقابل بیان می کند که اگر کسی در جهت خوبی برای ما گام بردارد ، ما احساس اعتماد می کنیم و یک انگیزه روانی برای بازگشت به او وجود دارد. بنابراین، اگر شرکای احساسی ما به ما احترام می گذارند، احساس خوبی به ما می دهند کلید حفظ حرمت در قلمرو مثبت است، تمرکز بر ویژگی های مثبت و رفتار مثبت عزیزان ما. تشویق، انجام برخی از لطف، کمک به او در برخی از کارهای سخت؛ بسیار موثر است و اینگونه احساس ها به دلیل اینکه حس جذاب بودن را در شما ایجاد می کند باعث می شود روابط جنسی شما بهتر و تقویت شود.

  • راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی – شناخت شناختی در روابط جنسی

زمانی که فرد دوست داشتنی شما دچار مشکل می شود و فقط باحوادث منفی مواجه می شود – بیماری، بدبختی، برخی از عوامل استرس زا را در کارش تجربه می کند؛ سعی کنید راهی دیگری برای مشاهده وضعیت خود در یک تصویر مثبت برای او فراهم آورید. این تکنیک قدیم ثابت شده است که تمرکز فردی روی مثبت ها به جای منفی ها (“شمارش نعمت های شما”) صورت می گیرد. وقتی به فردی که در کنارتان زندگی می کند احوال مثبتی بدهید، قطعا با شما صمیمی تر و کلا روند مثبتی را در زندگی می گیرد بنابراین قوای جنسی او نیز تحت تاثیر این احوالات افزایش پیدا می کند

  •  گوش دادن همدلانه در روابط جنسی

هدف گوش دادن به همدلی، این است که اجازه دهید شریک زندگی خود را که به افشای احساسات، افکار، نگرانی ها، استرس ها و یا مشکلات خود شود. و به طور کامل گوش دادن و همدردی با آنها در روابط شما تاثیر می گذارد. یک مشکل، تمایل ما به خواندن چیزی است. برای ارائه مشاوره و یا پیشنهادات اما مهم است که به سادگی تمرکز بر درک احساسات و نگرانی های شریک ما و نشان دادن این است که ما درک احساسات خود را. گوش دادن امیدواری می تواند شریک زندگی ما را بهتر کند. استرس را از بین ببرد و حس امنیت را فراهم کند.

هنجار متقابل، نشان می دهد که اگر ما یک شنونده همدلی هستیم. همکار ما همدلانه تر خواهد شد اما برای آنها یادآوری نمی شود. مانند بسیاری از این استراتژیها گوش دادن به همدلی چیزی است که باید توسعه یابد. در اینجا یک راهنمای دقیق برای گوش دادن به همدلی است.

  • نظر مثبت بی قید و شرط در روابط جنسی
7 راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی

کارل راجرز، روانشناس انسان شناسی می گوید اینکه درک کنیم که از طرف یک شخص دوست داشتنی پذیرفته و حمایت می شویم. صرف نظر از آنچه که فرد انجام داده، تجربه کرده یا گفته است. مانند گوش دادن به همدلی، نشان دادن احساس مثبت بدون قید و شرط، صبر و شکیبایی در روابط عشقی ما تاثیر بسزایی دارد. شما باید احساسات و عقاید خود بیان کنید با همدیگر و تنها  یک فرد  مهم زندگیتان را ارزش گذاری کنید. با گذشت زمان، نشان دادن حس مثبت بدون قید و شرط توسط شریک زندگی شما بازگردانده می شود.

  • راهبرد روانشناختی برای تقویت روابط جنسی – مدل بخشش

هنگامی که شرکای شما اشتباه می کنند. مهم است که رابطه ای را که شما ایجاد کرده اید همراه با بخشش باشد ما همه اشتباهات را مرتکب می شویم. با نشان دادن بخشش روابطمان را محکم می کنیم. می توانیم مدل سازی کنیم که چگونه می توان روابط شکسته را اصلاح کرد. و اینکه با بخشش حسی که در درون فرد وارد می شود باعث می شود گرایش جنسی و جذابیت شما را بالا ببرد و روابط جنسی شما را نیز قویتر کند. البته روابط خیابان دو طرفه است. هر دو طرف باید در این رفتارهای مثبت روانشناختی برای برقراری ارتباط های جنسی و هر نوع ارتباط دیگر به شکا دو طرفه عمل کنید تا بتوانید هر نوع رابطه بین خود را قویتر و در رابطه جنسی نیز موفق عمل کنید.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
psychologytoday.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا