علائم تبدیل یک رابطه به خشونت

خشونت از مواردی است که به رابطه آسیب می زند. علائم تبدیل یک رابطه به خشونت از آن جهت مهم است، که خشونت می تواند روابط را دچار اختلال نماید. روابط برای همه افراد بسیار مهم هستند. در دنیای ازدواج و روابط کوچک ترین حرف ها هم از جایی به بعد مهم هستند. شما وقتی در یک رابطه هستید باید مسئولیت پذیر باشید. مسئولیت پذیری چه برای مرد و چه برای زن بسیار مهم است. همه افراد متاسفانه روابط را بسیار ساده می پندارند و این کار باعث می شود درگیری ها در روابط بالا برود.

پزشکان و روان شناسان می گویند که افراد باید در رابطه به این فکر کنند که هر حرف آن ها ممکن است چه آسیبی را به فرد مقابل وارد کند. آن ها اگر مشکلی که در خودشان دارند یا اگر رفتار های منفی دارند بخواهند وارد رابطه کنند می توانند آسیب جدی را به همسر خود و رابطه خود وارد کنند. 

آغاز روابط برای هر فرد

اکثر روابط توهین آمیز و خشونت آمیز آغاز نمی شود. بیشتر روابط صمیمی هرگز توهین آمیز نمی شوند. اما متأسفانه بسیاری از آن ها چنین می شوند. در حقیقت، خشونت خانگی با تکرار رفتار های شگفت آور و دلخراشی اتفاق می افتد.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

بررسی اجمالی

طبق ائتلاف ملی علیه خشونت خانگی، نزدیک به 20 نفر در هر دقیقه توسط یک شریک صمیمی در ایالات متحده مورد آزار جسمی قرار می گیرند. در حالی که این سو استفاده برای افراد از هر جنسیتی اتفاق می افتد، به احتمال زیاد زنان بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند به طوری که از هر 4 زن 1 و از هر 7 مرد 1 مورد خشونت شدید جسمی توسط یک شریک زندگی صمیمی قرار دارد.

خشونت در زندگی

متأسفانه، خشونت شریک زندگی نزدیک 15٪ کل جرایم خشن را تشکیل می دهد. و این میزان جرم شامل موارد سو استفاده عاطفی یا سو استفاده جسمی گزارش نشده است.

علائم هشدار دهنده

در ابتدای رابطه دانستن این که فردی به خشونت روی می آورد ممکن است بسیار چالش برانگیز باشد  و این مهم است که قربانیان احساس مسئولیت نکنند یا مورد سرزنش قرار نگیرند. اما برخی از نشانه ها وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید که ممکن است پیش بینی کند اگر رابطه ای که به ظاهر شاد و سالم شروع می شود در آینده در آن  سو استفاده شود.

از هر چیزی که باعث می شود شما احساس امنیت یا ناراحتی نکنید آگاه باشید

علائم تبدیل یک رابطه به خشونت

یک کلید این است که از هر چیزی که باعث می شود شما احساس امنیت یا ناراحتی نکنید آگاه باشید و در اوایل و حتی در یک رابطه مثبت دیگر، با همسرتان این مسائل را برطرف کنید تا شرایطی را که ممکن است به سمت خشونت خانگی پیش رود، دفع کنید. اگر همسرتان پذیرای نگرانی های شما باشد، دلگرم کننده است، اگر بیش از حد تحقیرآمیز یا دفاعی باشد، کمتر دلگرم کننده است.

نظر دانشمندان در این زمینه

دانشمندان همچنین در این مورد سنجیده اند که باید مراقب چه چیزهایی باشیم. در طول سال ها، محققان تلاش کرده اند تا مشخص کنند کدام عوامل و رفتارهایی که در اوایل رابطه نشان داده شده است می توانند نشانه ای از مشکلات در آینده باشند. مطالعات مختلف برخی از جنبه های روابط بین فردی را شناسایی کرده است که به نظر می رسد سو استفاده یا خشونت در آینده را پیش بینی می کند. به نظر می رسد، یک شاخص بزرگ این است که مصرف بیش از حد الکل و مواد می تواند در سو استفاده از رابطه یا نقض رابطه نقش داشته باشد.

الکل و خشونت زناشویی

یک مطالعه اولیه، به نام Buffalo Newlywed Study، بر روابط بین خشونت همسر، درگیری های زناشویی و الگوی نوشیدن زوجین در سه سال اول ازدواج متمرکز بوده است.

تحقیق دکتر برایان ام. كویگلی در این زمینه

این تحقیق به سرپرستی دکتر برایان ام. كویگلی از انستیتوی تحقیقات اعتیاد، با 414 زوج تازه ازدواج كرده در مورد مصرف الكل و تجربه آن ها از خشونت در زمان ازدواج، قبل از ازدواج، یك سال بعد از ازدواج و سه سال بعد از ازدواج مصاحبه كرد.

چرا دو سال اول ازدواج این قدر مهم است؟

کوئیگلی گفت: “ما می خواستیم ببینیم آیا نوشیدن در مراحل اولیه بعداً خشونت را پیش بینی می کند یا خیر. ما می دانیم که نوشیدن به عنوان روشی برای کنار آمدن با احساسات یا افسردگی همراه با خشونت استفاده می شود. اما این تمام ماجرا نیست.” تحقیقات بعدی همچنان تأیید این رابطه بین نوشیدن و افزایش میزان خشونت خانگی در آینده است.

اهمیت سال اول

محققان نتیجه گیری کردند که زن و شوهرهایی که در طول سال اول ازدواج خود بسیار بحث می کنند، در صورت مصرف مشروبات الکلی، احتمالاً در سال های بعد خشونت را در رابطه خود درمی یابند.

نظر کوئیگلی درباره اهمیت سال اول

کوئیگلی گفت: “همانطور که مشخص شد، زوج هایی که شوهر در آن ها مشروبات الکلی مصرف کرده بود. همسر در معرض خشونت بوده است.” وی گفت: “این می تواند در نتیجه بحث بر سر میزان مصرف شده، هزینه های صرف شده برای مشروبات الكلی، مشكلات حقوقی یا عدم صمیمیت باشد.” محققان دریافتند که خشونت در سال اول ازدواج همچنین پیش بینی می کند. که آیا خشونت بیشتر در دو سال آینده رخ خواهد داد یا خیر.

بحث در مورد نوشیدن در روابط

حتی وقتی هیچ خشونتی در سال اول رخ نداده باشد. میزان بحث و جدال زن و شوهر از میزان خشونت در سال های آینده پیش بینی شده است. خشونت همچنین در طول ازدواج هنگامی که زوجین بسیار با هم مشاجره می کردند بیشتر اتفاق می افتاد. میزان مصرف مشروبات الکلی قبل از ازدواج نیز بر این که خشونت در سال اول ازدواج رخ خواهد داد نیز تأثیر خواهد داشت، اما میزان نوشیدن هر دو زن و شوهر در سال اول خشونت را می توان  در سال دوم و سوم پیش بینی کرد.

تعارضات در رابطه

علائم تبدیل یک رابطه به خشونت

کوئیگلی گفت: “این احتمال وجود دارد که این الگوی نامناسب نوشیدن منجر به درگیری در ازدواج شود. درگیری ممکن است به دلیل خود نوشیدن مشروبات الکلی یا مشکلات مربوط به نوشیدن باشد، به عنوان مثال خماری، از دست دادن شغل یا مشکلات حقوقی.”

مشاجره در سال اول ازدواج

زوجینی که در سال اول ازدواج به ندرت مشاجره یا درگیری لفظی داشته اند، در سال های بعد، خواه شوهر در حال نوشیدن باشد یا نباشد، بسیار کمتر دچار خشونت می شوند.

نظر محققان در این زمینه

محققان خاطرنشان كردند كه زنان می توانند در روابط خشونت آمیز نیز متجاوز باشند. گرچه بیشتر این حالت معكوس است و الكل “باعث” خشونت نمی شود. زیرا بسیاری از مرتكبین خشونت در خانواده وجود دارند كه كاملاً هوشیار هستند.

رفتارهای حفظ همسر

یک سری از سه مطالعه در دانشگاه آتلانتیک فلوریدا روی تاکتیک هایی که مردان برای ادامه و محافظت از روابط خود استفاده می کردند، متمرکز بود. اقداماتی که به نام “رفتارهای حفظ همسر” نام داشت.

تحقیقات درباره علائم تبدیل یک رابطه به خشونت

محققان 1461 مردی را که استفاده از رفتارهای نگهداری همسر خود را گزارش کرده اند. 560 زن را که رفتارهای نگهداری همسر خود را گزارش داده اند و 107 زوج را که هر یک از آن ها حفظ و نگهداری همسر و رفتار خشونت آمیز را گزارش کردند. این مطالعات به رهبری تاد K. شاكلفورد نشان داد كه برخی از این رفتارها می تواند منادی خطر باشد و احتمال خشونت در آینده را نشان دهد.

این مطالعه نشان داد که رفتاری که می تواند منجر به خشونت در آینده شود شامل موارد زیر است:

  • تماس بگیرید تا مطمئن شوید شریک زندگی جایی است که به شما گفته است.
  • برای بررسی شریک زندگی به طور غیر منتظره او را آزمایش کنید.
  • دستکاری احساسی
  • انحصار زمان شریک
  • تهدید به تلافی خیانت
  • هوشیاری در مورد محل هایی  که شریک زندگی شما به آن جا خواهد رفت.

 آیا در ازدواج شما دستکاری وجود دارد؟

علائم تبدیل یک رابطه به خشونت

علائم خطر خاص

شاكلفورد نوشت: “رفتارهای نگهداری از همسر برای حل چندین مشكل سازگاری مانند جلوگیری از خیانت همسر و جلوگیری از كنار آمدن از رابطه در شرایط مختلف طراحی شده است.” وی گفت: “هوشیاری در مورد محل زندگی شریک زندگی بالا ترین تاکتیک پیش بینی خشونت بود.”

نتایج این مطالعات

Shackelford گفت “در یک سطح عملی، نتایج این مطالعات می تواند به طور بالقوه برای آگاهی دادن به زنان و مردان، دوستان و بستگان از علائم خطر استفاده شود. اقدامات خاص و تاکتیک های نگهداری همسر که احتمال خشونت در آینده را به منظور جلوگیری از آن نشان می دهد بسیار مهم است. “

روابطی که مرگبار می شوند

متأسفانه، وقتی رابطه ای به خشونت تبدیل می شود، این خشونت می تواند تشدید شود و به طور فزاینده ای خطرناک شود. هرچه رابطه خشونت آمیزتر شود. احتمال این که قربانی خشونت سعی در فرار از رابطه داشته باشد، بیشتر می شود. این زمانی است که وضعیت به خطرناک ترین حالت تبدیل می شود. اغلب ممکن است کشنده باشد. بنابراین بهتر است در این زمینه با مشاور خود صحبت کنید تا راه حل ها را جلوی شما بگذارد.

منابع
verywellmind.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا